Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A kisbabámnak kinőttek az első tejfogai. Véresre harapta a mellemet. Ti mit csináltatok, amikor kibújak az első fogak? fórum

A kisbabámnak kinőttek az első tejfogai. Véresre harapta a mellemet. Ti mit csináltatok, amikor kibújak az első fogak? (beszélgetős fórum)


2015. okt. 25. 20:54
Nincs babam, de anyukam anno a huganak azt tanacsolta, mikor a bebi epp raharapna, fogja be a nozijat es automatikusan kinyitja a szajat levegot venni.
2012. nov. 16. 21:54
Sajnos ugyanebben a cipőben járok.Liza fél éves és három napja harap.Elkiáltottam magam annyira fájt erre elkezdett sírni.Együtt bőgtünk a következőnél már a fürdőszobában sírtam,hogy ne lássa.Megpróbáltam a bimbóvédőt,bután nézett rám aztán ordítás.Most rettegek éjszaka mi lesz mert még egyszer szopik.
21. Mamy
2012. nov. 15. 22:26

Az én lányom több,mint 3 évig szopott,és 1 kezemen meg tudom számolni,hányszor harapott meg.Az is akkor volt néhány alkalommal,mikor elaludt a cicin.Ő valahogy nem volt harapós.

Szerintm használj bimbóvédőt,a szoptatás ne büntetésből álljon,hanem élvezzétek mind a ketten.

20. toro32 (válaszként erre: 19. - Syria)
2012. nov. 14. 12:30

örülök,hogy megnevettettelek :D

szerintem ezek emlékezetes pillanatok:)))

19. syria (válaszként erre: 12. - Toro32)
2012. nov. 13. 14:31

Én meg ezen nevettem jót. :D

32 éves múlt a "babám", de arra az eseményre élénken emlékszem. :)

2012. nov. 13. 13:48
Ha éreztem hogy jön a harapás bedugtam oldalt a szája sarkába az ujjam. Ezt párszor megcsináltam és megtanulta hogy nem szabad. Az apró repedésekre amik meg irtózatosan tudnak fájni én aloa verás cuccot tettem az segített. Kitartás!!
17. toro32 (válaszként erre: 16. - Snowgirl)
2012. nov. 13. 12:22

ugyanez van nálunk is:D írtam kicsit lentebb :)

szerintem ne használj bimbóvédőt,nehogy leszokjon!

érzed azt,hogy mikor ernyed el a szája és csúszik ki a cicid,olyankor hirtelen vedd ki a szájából,hogy ne legyen ideje ráharapni.Persze még így is lesz olyan,hogy elcsípi:)

remélem nem keserítelek el,de ez nem csak most lesz:) Nekem Mütyüri 16 hónapos és még mindig van olyan,hogy nem vagyok elég szemfüles :D

2012. nov. 12. 20:18

Olvastam a kommenteket, hát nálunk csak olyankor fordul elő ciciharapás, amikor csúszik ki a szájából, vagy elkapja a fejét, ha rendesen szopizik, nem szokott előfordulni. De amikor megtörténik, akkor nagyon... Holnap megyek védőnőhöz, de szerintem ebből bimbóvédő lesz. Remélem elnövi majd idővel.

Köszönöm a válaszokat! :)

15. 1975V
2012. nov. 12. 19:26
Én is a határozott elvételt és "nem"- et akartam javasolni. Enyémek is megértették.
14. Lili74 (válaszként erre: 13. - Sopianae)
2012. nov. 12. 19:19
Az lehet, de nem egyenlő a szoptatással. Valakinek megy, valakinek nem. A legtöbbnek nem. Nem a szopiról akarja leszoktatni, hanem a harapásról.
2012. nov. 12. 19:14
A mellszívó csodákra képes.
12. toro32 (válaszként erre: 11. - Syria)
2012. nov. 12. 19:12

Na,én ezen most annyira jót nevettem :D

De csak azért,mert nagyon átérzem:) Rendszeresen harap a csemetém,de akkor,amikor kezd elaludni és csúszik ki a cici a szájából.Olyankor a bimbi hegyére harap.Az újjam szoktam a fogai közé tenni,persze nem megy be.Olyankor jajgatok és a rugdosok a levegőbe.A nagyobb lányom meg kacag,hogy a hasát fogja.Most nekem is ki van sebesedve a cicim:( Állítólag a baba szájában gyógyul:)

Visszatérve a témához:szerintem a cicidnek is szoknia kell a fogakat és a babádnak is tudnia kell majd használni a fogát.Ill finoman bánni velük.Majd belejöttök.Szerintem hagyd a bimbóvédőt,nehogy leszokjon a babád!

11. syria (válaszként erre: 1. - Snowgirl)
2012. nov. 12. 19:03

A nagyobbik fiam egyszer megharapott. Annyira fájt, hogy hirtelen, ösztönből lekevertem neki egy finom kis taslit. Elkerekedett szemekkel rám nézett, és soha többet nem harapott meg. :) Megtudta, hogy vigyáznia kell anyára.

A te eseted sokkal súlyosabb; nem lett volna szabad hagyni, hogy véresre harapjon. :(

10. Lili74
2012. nov. 12. 18:51
Nekem ugyan nem 3 napba telt, talán volt 1 hét is amíg harapott, de hasonlóan az előttem szólókkal, elvettem a cicit és erőteljesen rászóltam, hogy nem szabad. Utána is elő-elő fordult párszor, de aztán elszokott róla teljesen. Mármint a harapásról.
2012. nov. 12. 18:26

módszer ami nálam működött: azonnal kivettem a mellem a szájából, határozottan nemet mondtam,és utána szopott tovább. háromszorosan bevált :)

kati

8. izaanyu (válaszként erre: 1. - Snowgirl)
2012. nov. 12. 18:25
A kezeim állandó készenlétben voltak, s bizony eleinte elég gyakran meg kellett nyomnom azt a bizonyos pontot az álkapocs-csontján. Ez biztosan nem volt neki valami kellemes, mert végül abbahagyta a harapdálást. A nagyobbik lányomat egy éves koráig szoptattam.
7. dff946eb50 (válaszként erre: 1. - Snowgirl)
2012. nov. 12. 18:23
Sajnos nálunk ez nagyon korán bekövetkezett, a 3 hós oltásokra fogakkal mentünk. Fejtem és kapta üvegből két hétig, aztán tápszer és mivel éppen nyár eleje volt, friss zöldségekkel, gyümölcsökkel, elkezdtem a hozzátáplálást.
2012. nov. 12. 18:18
Az én kislányom csak 1-2x harapott. Szerintem ilyenkor még véletlen, nem tudnak még "bánni" a fogacskákkal.
2012. nov. 12. 18:07
Persze, próbáld ki a bimbóvédőt, azzal már talán nem annyira fájdalmas de egyébként szerintem ez el fog múlni. nekünk is elmúlt amint kibőjt az a foga.
4. snowgirl (válaszként erre: 1. - Snowgirl)
2012. nov. 12. 18:05

Rettenetesen harapdál, főleg, amikor el akarja engedni. Ma reggel például olyan erősen megharapott, hogy véreztem is. Ilyenkor mit csináltatok? Bimbóvédőt hordtatok? El fog ez múlni idővel, és megtanulja majd, hogyan kell rendesen cicizni az új fogacskákkal?

Nem akarom csak ezért elválasztani, most 6 és fél hónapos, és addig szeretném szoptatni, amíg ő szeretné.

Köszönöm a válaszotokat!

2012. nov. 12. 18:01
Én is így jártam és oda jutottunk, hogy féltem már szoptatni. Az lett az eredmnye, hogy a kisfiam szépen lassal leszokott a ciciről. vagyis majdnem mert azért még 2x szopizik, de szerintem ezt is elhagyná ha Én nem kínálgatnám. Nálunk az semmit nem használt, hogy rászóltam.
2012. nov. 12. 17:59
No, én addigra már nem szoptattam.
2012. nov. 12. 17:58
A kisbabámnak kinőttek első tejfogai. Véresre harapta a mellemet. Ti mit csináltatok, amikor kibújak az első fogak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook