Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Minden értékét veszíti? fórum

Minden értékét veszíti? (beszélgetős fórum)


1 2
52. 3a1b8fffde (válaszként erre: 50. - 3716f68b4c)
2012. nov. 14. 20:57

Kevés ember képes erre!

Kivánom,hogy tártd ki az ajtódat!,és persze lépj át a küszöbön!:)

51. a0c1361e44 (válaszként erre: 50. - 3716f68b4c)
2012. nov. 14. 20:14

Mindenképp nyitottnak kell lenned az új világra, de a számodra fontos "tradicionális" dolgokat tartsd meg és alakítsd úgy pl. az ünnepeket, ahogy te jól érzed magad.


Nekem pl. nagyon fontos az ünnepekre való készülődés, már most gyártom a karácsonyi díszeket:) december 1-re fel fogom díszíteni a lakást és igyekszem már a hangulatot is ehhez alakítani (sütik, zene, filmek, stb.)


Én a munkahelyemen is szeretem, ha a hangulat meg van, így bentre is készítek asztali díszt, falra, plafonra akasztható dekorációt és megbeszéltem a kollégáimmal, hogy december 1-től karácsinyi ruhákat hordunk. Pl. piros, zöld póló, nadrág, szoknya, vagy rénszarvasos, télapós, karácsonyfa mintás ruhák, kiegészítők, és persze viszünk sütit, főzünk kakaót is már ilyenkor, valamint karácsonyi zenéket hallgatunk bent és december első munkanapján nevet húzunk, mert ajándékozni is szoktunk. Szeretem a decembert:) Sok munkánk van és itthon is több a teendő, de azért igyekszünk nyugodtak maradni.


Otthon is hasonlóan intézem a dolgokat, hogy olyan igazi karácsonyi hangulat legyen. Nekem ez a legfontosabb, az ajándék és a különleges ételek nem.

Most pl. igazán klassz lesz, mert hétfőn lesz szenteste és előtte ott van a hétvége, így aztán tényleg kényelmesen meg lesz minden. Én sosem görcsölök azon, hogy nem takarítottam ki mindent, mindig annyit csinálok, amihez kedvem van. Sosem csinálok nagytakarítást (mindig takarítok, így szinte nincs is szükség rá) karácsony előtt, és ablakot sem mosok, mert szerintem télen tök felesleges.


A fát közösen díszítjük a fiúkkal, majd vacsi van.

2012. nov. 14. 18:35
Néhány előttem szóló írta h elkell fogadni hogy új dolgok jönnek létre és felváltják a régiket. És hogy ezekben szintén van legalább annyi jó mint a régikben. Ez nagyon megfogott. :) És igaz is. Nem fogok leragadni az emlékeknél. Szépek voltak és elmúltak. Szívesen emlékezem rájuk, és nyitott leszek az újra.
49. andi6020 (válaszként erre: 45. - Bd55e3f068)
2012. nov. 14. 08:34
Engem érdekelne...:DDD
48. 5146e98818 (válaszként erre: 47. - Pan Dóra)
2012. nov. 14. 08:29
Legalább a lelked ifjúságára vigyázz! :)
47. Pan Dóra (válaszként erre: 40. - 5146e98818)
2012. nov. 14. 06:43
Az nem elveszik, hanem elmúlik... és az én fiatalságomnak nem csak egy része, hanem már az egész :( vagy :) ?!
46. 3716f68b4c (válaszként erre: 45. - Bd55e3f068)
2012. nov. 13. 19:10
akkor most ki is kötözködik ? :D
45. bd55e3f068 (válaszként erre: 44. - 3716f68b4c)
2012. nov. 13. 19:08
Annyira nem voltál merész, hogy az egészet kiírd :D
44. 3716f68b4c (válaszként erre: 43. - Bd55e3f068)
2012. nov. 13. 19:03
Azért írtam privátot hogy biztosan elolvassad :) Lilla voltam szervusz
43. bd55e3f068 (válaszként erre: 42. - 3716f68b4c)
2012. nov. 13. 18:59

Gondolom, te "nonamelany"-ként vagy bejegyezve az anyakönyvbe.

Meg ugye véletlenül sem azért küldtél nekem privit, hogy mindenképp visszaírjak, és tudjál kötözködni.

2012. nov. 13. 18:36

De már megszoktam hogy a fórumokon mindig van egy két kukacoskodó egyén akinek muszáj név nélkül leoltani másokat :D de az is lehet csak rossz napod volt és rajtam töltötted le :) no nem baj


viszont köszönöm a többi kommentet. Lehet csak tényleg azt sajnálom hogy elmúlt a gyerekkorom és rálátok az élet kevésbé szép oldalára. De majd igyekszem úgy élni hogy kevesebbet gondoljak a rossz dolgokra és többet foglalkozzak a jelennel. :) És ha egyszer gyerekem lesz majd próbálom neki azt a gyermekkort biztosítani mint anno nekem a szüleim. Puszi mindenkinek :)

41. 3716f68b4c (válaszként erre: 35. - Bd55e3f068)
2012. nov. 13. 18:27
Nos... először azzal kezdeném hogy egyáltalán nem azért írtam a fórumra hogy kioktassak másokat... csak azt írtam le amiket érzek,(elsősorban azokat írtam le amik az én életemben változtak és hiányolom őket) És gondoltam mások tanácsot tudnak adni nekem ezekkel kapcsolatban. Jah és ha éppen tudni akarod most végzek a gépészmérnöki egyetemen... mellette matekot korrepetálok, szalag mellett dolgozok, és ha hiszed ha nem mivel anyumék éjjel nappal dolgoznak én is rendesen kiveszem a részemet az itthoni munkából. Igazából elég rosszul esett amit írtál mert kiforgattad azt amit írtam és egyáltalán nem úgy értettem mint ahogy te illusztráltad.
40. 5146e98818 (válaszként erre: 39. - Pan Dóra)
2012. nov. 13. 16:44

A nosztalgia is érték, de a nosztalgiához szükségszerűen kell hogy elvesszen valami.

Ha más nem a fiatalságunk egy része.

39. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - 3716f68b4c)
2012. nov. 13. 13:48
Az értékeket te teremted meg magad körül!!! Te is őrzöd. Ha úgy érzed, elvesztek, az azért van, mert hagytad!
2012. nov. 12. 14:43
igen
37. michelle.r (válaszként erre: 35. - Bd55e3f068)
2012. nov. 12. 14:36

A klaviatúrámból csented ki a szavakat ;)


A cikkhez:

Az élet nem olyan bonyolult, változtasd meg amit lehet, fogadd el azt, amit nem. És hozd ki belőle a legjobbat. Eztán láss csodát, az összes frusztrációd egy csapásra megszűnik ;)

36. 74f8c12b8e (válaszként erre: 19. - 3716f68b4c)
2012. nov. 12. 14:11
Mitől vadultak meg anyukádék az idő múlásával?
35. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - 3716f68b4c)
2012. nov. 12. 12:37

1. Mi akadályoz abban, hogy együtt díszítsétek a fát? Miért veszel drága ajándékot?

Mi együtt díszítettünk, nem vettünk drága ajándékot.


2. Én 10 giga memóriával indulok neki a nyaralásnak. Azért mert utána tudok válogatni. Lehet előhívatni képet, bár én az utóbbi időben nyomtattam. Téged mi tart vissza? Hívass elő 20 képet, ha úgy érzed, attól teljesebb az életed.


3. "csak azért mert a gyerekünk összes haverját elengedik már 12 évesen kocsmába" Itt egy kicsit elfeledkeztél arról, hogy 21 éves vagy és gyermektelen.


4. Mi készségfejlesztő játékokat szoktunk venni (egyelőre csak unokahúgoknak, -öcsikéknek, és a barátok gyerekeinek). Játszóterek vannak. Maximum csak te nem tudsz ezekről a lehetőségekről.

Különben meg te is töltesz le magadnak játékokat. Majd ha odajutsz, akkor ne mutass ilyen rossz példát a gyerekednek, mert számára is hiteltelen leszel.


5. 21 évesen általában én főztem a családi vacsorát amellett szinte ez egész háztartást vittem anyám helyett. Te mennyire veszed ki a részed a házimunkából? Megfőzöd a családi ebédet, vagy csak téped a szád, hogy miért nem megfelelően teszik a feneked alá, mire vágysz?


6. Pontosan mi közöd is van ahhoz, hogy más mivel tölti a szabadidejét?

Amúgy meg november közepe van. Ha már kampányolni szeretnél a túrázás mellett, nem ez a legmegfelelőbb évszak. Piknikre különösen nem. Bár ha te nem csak elvi síkon szoktad volna ilyen idillien tölteni az idődet, erről lenne némi fogalmad.



Summázva az a véleményem, hogyha tudod, akkor csináld! És nem majd ha... Most. Vagy ha nem megy, akkor ne oktass ki másokat!

2012. nov. 12. 10:24
Dehogy veszíti értékét minden, ez egy nagy általánosítás, mindenki maga teremti meg a saját szabályait elvárásait.
33. andi.nagy (válaszként erre: 1. - 3716f68b4c)
2012. nov. 12. 09:11

Nekem 3 fiam van 12, 10 és 7 évesek. Karácsonyra úgy készülünk, hogy együtt sütünk mézeskalácsot, díszítjük. Nem vágynak nagy ajándékra, valahogy érdekes, nekik is fontosabb, hogy együtt vagyunk. Amire vágynak, azért megkapják és itt ne több tízezer forintos dologra gondoljatok. Én már szenteste előtt délután előkészítem a másnapi vacsorát, így nem a konyhában töltöm azt a napot, a süteményeket pedig már korábban el kezdem sütni, a bejgli, zserbó elég sokáig eláll. A szentestei tortát pedig előző nap délelőtt készítem. A karácsonyfát 23-án éjjel díszítem, mert a kisebbik gyerkőcünk úgy tudja, hogy az angyalok díszítik, ill. még hisz a Jézuskában. Sajnos szerintem idén fel kell világosítani, hogy mi is történik ilyenkor, mert nem szeretném ha ezt az iskolatársak tennék meg.

A karácsonyhoz még annyit, mi év közben próbáljuk megvásárolni már a karácsonyi ajándékokat, mert én nagyon nem szeretem a karácsonyi tömeget, ahol tényleg azt látja az ember, hogy azt hiszik sokan, hogyha drága ajándékot vesznek az a jó :(

A digitális fotó szerintem jó dolog, mert azért régen elég sok kép nem sikerült úgy, ahogy elképzeltük, így pedig tudunk válogatni és amelyek a legjobban sikerültek, azokból készíttetünk papír alapút :)

Szerencsére jó a kapcsolat a gyerkőcökkel, bizalmi viszony van közöttünk, ezt már a legelején ki lehet alakítani és fontos is. Szerencsére párom vacsora időre itthon van, így együtt vacsorázunk, közben beszélgetünk, elmondja mindenki mi történt vele aznap. Fontos, hogy nyugodtan, odafigyelve meghallgassuk a gyerkőcöt.

Két kisebbik gyerkőcöm Lego őrült, szerencsére, mert véleményem szerint nagyon időtálló játék. Megnézik az interneten, hogy milyen új lego-t adtak ki és ők abból, ami van itthon, azt elkészítik. Sokkal jobban örülnek az ilyen sikernek, mintha megvesszük az aktuális újdonságot (amit egyébként szerintem nem sokan bírnak anyagilag) és papír után elkészítik :)

Számítógép, internet: követni kell az újdonságokat, a gyerekek délután kapnak fél-fél órát, hogy böngésszenek, nem többet, a tv-nézés is korlátozva van, mert bizony ott tudnának ragadni több órára.

A 12 éves fiamnak eszébe nem jut kocsmázni, meg kell nézni milyenek a haverok. Focizni jár le, de sötétedés előtt már itthon van, nincs mobilja, nem is hiányolja. Mindig megvár míg a munkából hazaérek és úgy kéredzkedik el, a párommal mi is így nőttünk fel.

Sajnos párom elég sokat dolgozik hétvégén is, de szerencsére legtöbbször pluszba "csak" szombaton. Vasárnap délben ebéd és miután végeztünk az evéssel, van hogy fél - 1 órát is ott beszélgetünk az asztalnál. Ezt otthonról hoztam, nálunk mindig így volt, nagyon jó emlék és a gyerkőceim is szeretik.

Szerencsére a Bakonyhoz közel élünk, így amikor tehetjük, megyünk kirándulni.

Minden rajtunk múlik!

Nekem is hiányzik a nyugodtabb élet, a csend (nagyvárosban élünk, így iszonyú forgalom van), de a nyugalmat, csendet, békét megpróbáljuk itthon megteremteni :)

32. szafaripók (válaszként erre: 31. - A0c1361e44)
2012. nov. 12. 08:39

Az meg legyen megint csak az én gondom.

Semmit nem tudsz rólam, se másról itt, de folyamatosan ítélkezel mások felett.

A párom jóban van az anyósával, a gyerek azt is látja. Hazudni meg nem fogok neki, csak azért, hogy majd egyszer az ő párja szeressen engem.


Amit le akartam írni, az az, hogy nálunk is elveszett valami a karácsonyból, de igyekszünk visszaszerezni. Mert vissza lehet. És ez itt a lényeg!!

31. a0c1361e44 (válaszként erre: 29. - Szafaripók)
2012. nov. 12. 07:06

Neked viszont nagyon rossz lehet.

Nem kell fórumoznom? Hát, lehet neked sem kellene, ha csak anyósod jut mindenről eszedbe. Mondanám, hogy sajnállak, de nem így van. Ez a fórum szerintem nem arról akar szólni, hogy anyósodat szapulod.


Igen, a karácsony egy nagyon hangulatos családi ünnep és bizony az anyós is a családhoz tartozik. A fiadnak azt fogod továbbadni, amit te is teszel. Előre utálni fogja anyósát vagy tisztában lesz azzal, hogy a felesége fogja utálni az ő anyját, azaz tédeg...

30. 130454e42d (válaszként erre: 24. - B3edc666c5)
2012. nov. 12. 06:53
A karácsony a legnagyobb bevételi forrás az üzleteknek, és nemis magyar. Akkor ugye azt se tartod?
29. szafaripók (válaszként erre: 27. - A0c1361e44)
2012. nov. 12. 06:44

Jó neked.

Szerintem annak, hogy mennyire vagyok vallásos, semmi köze ahhoz, hogy mennyire tudok bánni azzal, ami a hátam mögött történik.

Nem kellett volna rátok zúdítanom? Nos, ha nem akarsz olyat olvasni, ami szerinted nem tartozik rád, ne fórumozz!!

28. 6b006fc769 (válaszként erre: 24. - B3edc666c5)
2012. nov. 12. 06:17

Mert a Karàcsony a Húsvét, Pünkösd, Mindenszentek azok magyar ünnepek? Ugyan már...

Ha Koppány győzött volna, ülhetnéd az ősmagyar ünnepeket, melyeknek a zőme a vándorlás alatt ragadt ránk...

27. a0c1361e44 (válaszként erre: 3. - Szafaripók)
2012. nov. 12. 05:25

Nem vagy mindegy!

Ez mind a te dolgod/gondod! Nem hiszem, hogy ránk kellett zúdítanod.

Vallásos ember létedre nem tudsz bánni anyóssal?

Én nem vagyok vallásos mégis nagyon jóban voltunk, minden szentestét együtt töltöttünk és természetesen meghitt volt és jelenleg is mindig a karácsonyunk.

Vajon miért?

26. 25800e2d09 (válaszként erre: 25. - C0dfe81001)
2012. nov. 11. 23:45
sőt a magyarok sem innen származnak ha má ennyire belemegyünk. ázsiai gyártmány vagyunk :D
25. c0dfe81001 (válaszként erre: 24. - B3edc666c5)
2012. nov. 11. 23:17
Ilyen alalpon a karácsony sem ünnep, mert nem magyar eredetű.
24. b3edc666c5 (válaszként erre: 8. - 5146e98818)
2012. nov. 11. 22:50
A Halloween,Valentin nap számunkra nem érték,mert nem magyar ünnep.Sajnos éppen a pénzről szól,amit a fórumindító is írt.
23. b3edc666c5 (válaszként erre: 1. - 3716f68b4c)
2012. nov. 11. 22:47
Szerencsére sokan vannak,akik hasonlóan gondolkodnak,mint Te.Illetve sokan,akik pedig nem.Tőlünk is függ,hogy mit tudunk megőrizni az értékekből.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook