Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Idősek otthonában dolgozók! fórum

Idősek otthonában dolgozók! (beszélgetős fórum)

20. eva20
2013. jan. 14. 13:56

Pár honapja vagyok németországba!!!A mai nap tortént meg velem,hogy leultem a fonoknommel es az egyik kolleganommel beszelgetni!!!1 hónapja praktikázom egy öregotthonba!!!ápolóként dolgozom!!!munkavállalási engedélyem van itt ami 1 évre szól!!!A kolléganom azt mondta tanulnom kell sokat még!!!tudom!!!egyszer egy idosbácsikának a pizsamáján hagytam este egy csepp nedvességet ami a mosdatás utánn maradt,amit nem vettem észre,de a kolléganom meglátta!!!a fonokno azt mondta még egy honap praktika idoszak kell hogy minden embert megismerjek az oregotthonba!!!ezekutan a kollégano elment egy pár percre és a fonokno kezembe adott 100 eurot,és mondta(a kolléganonek a nevét)ennyit adjak,ekkor belépett a kollégano és a fonokno mondta:tedd el hogy ne lássák!!!én lesuttem a fejemet és azt mondtam danke schön(köszönöm szépen)!!!ezzel lejárt a munkanap!!!

ha valkinek véleménye van irhat nyugodtan!!!szivesen fogadok tanácsokat!!!!jol jonnenek!!!!

19. eva20 (válaszként erre: 1. - Kisnyuszi24)
2013. jan. 11. 18:57
szia!érdekelne hogy felvettek-e az idosek otthonába?milyen a munka?milyenek a kollégák?mi a véleményed az egészrol?szeretném ha tartanál egy kis beszámolot!!!
2012. nov. 10. 19:41

Sziasztok!


Én lakó vagyok az ország legnagyobb (1500 fős) idős otthon hálózatának egyik épületében.

Külön takarító-szolgálat és kórházi részleg van. Ha valaki nem bírja ellátni magát, odakerül. Szép, tiszta, világos, légkondis.

Sokan vagyunk önellátók: magunk főzünk, takarítunk.

Persze vannak macerás idős emberek, de azokat a lakók helyre teszik.

A nővérek rendezik az étkezés felszolgálását az étteremben, ill. étkezőkocsikkal a lakásokba juttatást. Nálunk szép környezet, csend és nyugalom van. Szeretünk itt élni. Mi a férjemmel senkinek nem okozunk gondot, magunk vásárolunk, főzünk, mosogatunk, takarítunk, - pedig ki van minden fizetve.

2012. nov. 10. 19:22

:(

Azt még nem is írtam, hogy sokszor a hozzátartozókkal is meggyűlik a bajunk,kötekednek, kifogásolnak,én nem ítélem el őket, de némelyik belegondolhatna, hogy mit miért mond,vagy tesz, nem ezt érdemeljük.Úgy érzem nem vagyunk megbecsülve:((

16. csukottszemmel (válaszként erre: 8. - Júliusi)
2012. nov. 10. 17:01
vajon miért ilyen tipikus ez a "mindenki gyanús, aki él és mozog"?:) Még a legjobb helyeken is...:)
15. izaanyu (válaszként erre: 14. - Kisnyuszi24)
2012. nov. 10. 16:14
Köszönöm, így már értem.
14. kisnyuszi24 (válaszként erre: 13. - Izaanyu)
2012. nov. 10. 15:49
Igen, érettségi kell hozzá (bármilyen). Ezt a munkaügyi kp. indította, nem kell hozzá eü-i végzettség. 1 éves középfokú OKJ-s képzés, a sima ápoló alatti kategória. (a sima ápoló 9 modul, a gyakorló ápoló 7). Kompetenciában majdnem ugyanaz, annyi a különbség, hogy bizonyos szakápolói feladatokat nem csinálhatunk önállóan, hanem 2-en.
13. izaanyu (válaszként erre: 12. - Kisnyuszi24)
2012. nov. 10. 15:43
Bocs, de nem tudom, ez mit takar, mert "az én időmben" még más kifejezések voltak. Ez valami érettségi utáni suli, vagy tanfolyam?
12. kisnyuszi24 (válaszként erre: 9. - Izaanyu)
2012. nov. 10. 15:36
Szia! Nekem most lett meg a gyakorló ápolói bizonyítványom, és ez is jó.
11. kisnyuszi24 (válaszként erre: 6. - Csukottszemmel)
2012. nov. 10. 15:35
Úgy látom, hogy akkor főleg alapápolás folyik. Nekem azzal nincs semmi bajom, úgy is mondhatnám, hogy örömet okoz, hogy segíthetek másoknak. Mindig is szerettem idősekkel lenni, foglalkozni velük, és a kórházi gyakorlat során is mindig az idősekkel való foglalkozás tette széppé ezt a hivatást. A tanfolyam végére kirajzolódott bennem, hogy az idősekkel szeretnék foglalkozni, érdekel is. Ezért szeretnék majd továbbtanulni terapeuta vagy szociális munkás irányba. De ehhez először meg kell ismernem a mindennapjaikat.
2012. nov. 10. 14:15

Én 86 ban érettségiztem eü.szakközépben.Ált áp,ált assz. vagyok.

2004 ben végeztem el a szociális assz. sulit.Nekem nincs HID-am.

2012. nov. 10. 13:59

Milyen végzettség kell ahhoz, hogy valaki ápolónőként dolgozhasson idősek otthonában? Én 1995-ben végeztem, általános ápolóim van, de az élet hozzott új lehetőségeket, és egészen más irányba sodródtam. Érdekelne, hogy felvennének -e ezzel az alap-végzettséggel valahová, mert semmilyen tanfolyamra, sem továbbképzésre nem jártam azok után. Bár az embereken való segítés nem áll távol tőlem, váltani nem akarok, de mégis szeretném tudni, ez a lassan két évtizede végzett iskola jó-e még valamire.

Előre is köszönöm a választ.

2012. nov. 10. 13:40

Én 16 éve dolgozom ott.Eleinte még örömmel jártam be dolgozni, ugyanis gondoskodó,empatikus Rák vagyok.Ápolói munka mellett beszélgetni,játszani, felolvasni is tudtunk az időseknek.

Viszont évről évre nehezebb.Sok az elfekvő, tolókocsis,pelenkás,teljes ellátásra szoruló idős.A sok dokumentáció,talpalás,és a lelki dolgokról ne is beszéljünk.

Lehet, hogy hihetetlen kívülállónak, de sok gonosz,irigy ,pletykás, rosszindulatú idős is van.Elpakolják,dugdossák, elfelejtik ,hová tették a pénzüket, és mindenki gyanús aki él és mozog....

Kevés az,aki hálás, megköszön, és látod rajta,hogy érdemes értük dolgozni.

A haldoklók, és a halottellátás, az éjszakázás nagyon nehéz munka.

Ha újrakezdhetném, nem ilyen helyre jönnék.

Nagyon nehéz.

7. Hódlány (válaszként erre: 3. - Hódlány)
2012. nov. 10. 09:52
Nem említettem h. én egy lakóparkban dolgozom ahová eleve úgy kerülhetnek be ha eltudják magukat látni.Ha leesnek lábról akkor ott nincs tovább ápolás mert csak nővér ügyelet van 130 lakóra egy ember egy műszakban.Ő köztük inkább pszichologusnak kell lenni és a napi rutin feladatokat megoldani amire igényük van,gyógyszerelés,vérnyomás mérés,inzulin és egyéb injectio beadás,ebédeltetés stb.és lélekgondozás talán ez a legfontosabb.Ez nem hasonlítható össze egy szoc.otthonnal.
6. csukottszemmel (válaszként erre: 1. - Kisnyuszi24)
2012. nov. 10. 09:50
jaj bocs, milyen a műszak, napirend. Nos, ezt is öregotthon válogatja. Én kilenc órában dolgoztam. Reggel 6-kor ébresztő. Kezdés a fekvő betegekkel: általános tisztálkodás: arc, nyak, kezek, hónalj, mell alatti rész és genitáliák, pelenkacsere, sebkezelés és 2 kiválasztott ember teljes fürdetése, ágyak elrendezése, szemétkihordás. A járóbetegek részlegén ugyanígy, bár ott valamivel könnyebb, de mivel ők maguk járnak a wc-re... gondolhatod. Ellenőrizni mindenkinek a tisztaságát, reggelihez hívni őket, ez 6-tól 8-ig 2 óra. 8-kor reggeli, gyógyszerosztás, asztalok összeszedése, mosogatás. Aztán szobák takarítása, tízórai előkészítése, fürdőtakarítás. 12-kor asztalterítés, ebéd, etetés, majd pelenkázás és takarítás, nagyjából ebből állt egy kilencórás délelőtti műszak. A délutáni sem volt különb, oda is jutott egy-egy fürdetés, a mosodából a tiszta ruhák összehajtogatása, szétosztása vagy szétpakolása a szekrényekbe, stb. Az éjjeli műszakot 6-kor kezdtem este, itt is vacsora előkészítés, elpakolás, az intézmény felmosása, gyógyszeradagolás (a másnapi adag előkészítése), ekkor volt este 11, aztán éjjel 2-kor keltem, körbejártam a szobákat, hogy mindenki rendben van-e, esetleg nem -e halt meg valaki (igen.... ez gyakori dolog és amikor szembesül vele az ember... szinte ijesztő és a főnökkel mosdattuk le együtt...) s ha épp minden rendben van, 5-ig alhattam, utána 5-kor felkeltem, megterítettem a reggelihez és előkészítettem mindent, hogy a reggeliseknek könnyű dolga legyen. Így belegondolva az egész nap egy nagy rohanás volt, mindent időre és nem nagyon volt 10 percnél több időm még a szabad órákban sem egy - egy öreggel leülni.
2012. nov. 10. 09:41

Én ugyan csak gyakorlaton voltam öregek otthonában, de amit láttam az egy nagyon nehéz megfizethetetlen munka.

Sok sikert és kitartást kívánok neked! :)

2012. nov. 10. 09:36

Minden idősotthon más és más. Dolgoztam már olyan otthonban is, ahol nagyon jó volt. Az idősek tisztán voltak tartva és - mivel mi takarítottunk - és olyannyira tiszta volt minden, hogy bármelyik ágyba belefeküdtem volna. Otthonos volt! Reggel bevonultunk az ápolóiba és imádkoztunk együtt, hogy jól sikerüljön az aznap. A feladataink komplexek voltak: konyhai, takarítói és ápolói egyszerre - ez nagyon fárasztó, de - látva más öregotthont is, van pozitívuma is, pl. becsüljük egymás munkáját. Nem sok ilyen van. 100-ból 1. Dolgoztam olyanban is, ahol magasról tettek a tisztaságra és persze kényelmetlenül érezték magukat. Ha nincs tisztaság és az öregek sincsenek rendesen tisztán tartva, az elég lehangoló -

Öregotthonban dolgozni jó, de ha az ember beleadja szívét-lelkét, időnként nagyon elfárad. A felfekvéses sebek, a magatehetetlen testek gondozása, éjszakai műszak, demens férfiak és nők, pelenkák, fürdetések - sok erőt vesznek el az embertől, és ez egyáltalán nem idilli dolog, nem tolószékben ülő mosolygós nénik és bácsik az ebédlőben, még ha nappal, ha ott jár egy látogató, úgy is néz ki. Sajnos az állami idősotthonban egyre inkább az a tendencia, hogy napi, 4 óránál több gondozást igénylő embereket vesznek fel, és néha már hasonlít a kórház elfekvő részlegéhez. Vagy hospice-hoz. Szép munka, jó munka, néhol hálás - hálátlan, de ha családod van, gyerekeid, akik hazavárnak, akkor fel kell kössed a gatyádat.

2012. nov. 10. 09:30
Én ott dolgozom.Nagyon szeretem az időseket azért is mertem vállalni.De azóta megváltozott a róluk alkotott véleményem.Persze van kivétel csak sajnos kevés aki tiszta szívvel viszonozza az őszinteséget,kedvességet ,szeretetet. A legtöbb egymással is nagyon intrikus mert sok idős egy közegben rossz hatással van egymásra.Irigyek és inkább kikezdik egymást mint hogy segítsenek.Én azt mondom mentálisan nagyon nehéz.Eleinte persze nem vesszük észre a dolgokat de később ahogy közel kerülsz hozzájuk és azt hiszed majd Te megváltod a világot mert ha jó vagy akkor ők is azok veled szemben sajnos ez nem így van.
2012. nov. 10. 09:08

Szia!


Én ugyan nem vagyok ott minden nap, csak pedikűrözni járok 2 otthonba.

Személy szerint én nagyon szeretek oda járni! Bár vannak negatívumok, de azt hiszem, hogy ha valaki erre "termett", akkor szereti!

2012. nov. 10. 08:55

Akik ott dolgoztok ápolóként, légyszi írjátok le hogy milyen ott egy műszak, mi a napirend, milyen a miliő, milyen az idősekkel való munka.

Minden érdekel, hétfőn megyek állásinterjúra. Nagyon szeretnék idősekkel foglalkozni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook