Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Torna vs babatervezés - mit lehet és mit nem, hogy ne ártsak a fogantatásnak? fórum

Torna vs babatervezés - mit lehet és mit nem, hogy ne ártsak a fogantatásnak? (beszélgetős fórum)


2012. nov. 11. 18:30
Jó olvasni kismamákról, akik tudták és tudják mellette azért a tornát is sikerrel végezni! :-)
2012. nov. 9. 21:26
Aki előtte is folyamatosan mozgott, annak nem kell visszafognia magát, addig biztos nem amíg ki nem derül valóban terhes vagy-e. Ha igen, utána sem kell abbahagyni, érezni fogod, mikor kell visszavenni, hidd el. Egyébként a nőgyógyászodat is megkérdezheted mi a véleménye erről. Én most is kismama pilatesezem otthon. 22 hetes kismama vagyok.
2012. nov. 9. 21:13

Hasazasnal egyebkent erezni hogy mikor ne csinald, automatice ha rosszul hasazol, huzodik es begorcsol. 3 terhessegemet mind vegig tornaztam, sulyzoztam, elsonel a rubint reka elso kazettajara (akkor meg kazetta:DDD) es csak az ugralast hagytam ki, letompitva lepegettem helyette. Ugyanezt csinaltam a tobbinel, maga az energikus, lenduletes torna nem artott, az ugralast nem probaltam egyiknel sem de pl sokan futnak is ugyhogy te erzed:)


Mindig, ha ereztem, hogy valamim gorcsol, pozt valtottam.


A hasazas onmagaban nem tilos csak hat az a fajta hasazas ami haspresekbol van, sulyosbitja es elosegiti a hasizom szetnyilasat (amugy is szet kell nyilnia hogy helyet adjon a babanak de ha haspresezel, jobban szetnyilik), ez terhesseg utan inkabb csak esztetikailag nem szep es koldokservet okoz. Ennyi. Ezert ne hasazz:)

2012. nov. 9. 21:04

A terhességem előtt és az elején spin racingre jártam és jógázni.

Érdekes módon a jógaoktatom nem javasolta a 12. hét betöltéséig az órákat, utána viszont már mehettem.

2012. nov. 9. 17:09
Mozogj csak bátran, sőt ha sikerül az aktus, utána is, míg jólesik.
2012. nov. 9. 16:49
Igen, hallottam olyankor aki hasizmozott és babás volt már, persze amikor megtudta, abba is hagyta. Elég pesszimista vagyok ilyen téren, (mármint hogy nálam tuti ártana), de ugyanakkor meg ha nem jön össze még hónapokig, jól esne addig a mozgás. :-)
2012. nov. 9. 16:32
Szerintem tök egyéni,én most vagyok a 22. hétben,előtte évekig nem estem teherbe,pedig csak módjával mozogtam,most pedig elég keményen bokszoltam,tornáztam,bicikliztem,stb.,és tessék...:)
2012. nov. 9. 16:23

Szia!


Sztem tök jó a kérdésed. Sokaknak nem ártott a mozgás, mert nem tudták, hogy babásak (pl: én a szerény tae-bo-val és a trambulinnal) de a rázkódást én ha tudtam volna, biztosan elkerülöm és a hasizmot is. Egyéb ellenjavaslatról nem tudok.

2012. nov. 9. 16:13
Ezen már sokszor gondolkodtam, hallottam, hogy "rázkódással" járó feladatsor nem szerencsés, és hasizom se (vagy mégis?). Szeretek tornászni, de nem merek több dolgot sem csinálni a bevált gyakorlataimból (otthoni edzés). Van erre recept, vagy teljesen egyéni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook