Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Elektromos fűtés-elektromos kazán fórum

Elektromos fűtés-elektromos kazán (beszélgetős fórum)


20. 5146e98818 (válaszként erre: 15. - Zakajeo)
2012. nov. 11. 19:57

A gáz fűtőértékéről még annyit, hogy ha megnézed a számlát, nem a m3 hanem a fütőérték (MJ, megajoule) után fizeted a hődíjat.

Hogy megvan-e a fűtőérték azt egy szakember viszonylag könnyen ellenőrizheti egy ilyen berendezéssel.


[link]


Tapasztalatom szerint megfelelő, és állandó a vezetékes földgáz fűtőértéke.

19. 5146e98818 (válaszként erre: 16. - 34c48a3825)
2012. nov. 11. 18:04

A 40 év és 3 gyerek tiszteletreméltó dolog, de nem jelenti azt automatikusan hogy értesz is az energetikához.

Én elmúltam 40, és igaz hogy csak két gyerekem van, de villamos, gépész, és gázipari vbégzettséggel is rendelkezem.

18. 5146e98818 (válaszként erre: 15. - Zakajeo)
2012. nov. 11. 18:00

A dolog ennél egyszerűbb. Megvan hogy mennyi pénzért mennyi energiát kapunk MJ-ban (MJ)

A villamos energia hőenergiaként 100%-ban hasznosul, a gáznál lehet veszteség 0-30%

Ha 50 % veszteséggel számolunk akkor is jóval olcsóbb a gáz.


Itt egy összehasonlító táblázat erre, amiből kiderül, hogy a nappali áram több mint háromszorosába kerül a földgáznak.


[link]

2012. nov. 11. 10:44
ne fejezd be mert engem érdekel a véleményed:) szoktak olvasni és attól függetlenül hogy nem minden esetben értek veled egyet semmikép nem irsz megalapozatlan hülyeségeket:)
16. 34c48a3825 (válaszként erre: 13. - 5146e98818)
2012. nov. 11. 10:25

Nem fogok neked bizonygatni semmit. Felnőtt ember vagyok, aki képes számokat összehasonlítani és pontosan tudja, hogy mi az, amivel jól jár mi az , amivel nem.


Fel nem foghatom, honnan veszed egyáltalán a bátorságot ahhoz, hogy számon kérj egy maholnap 40 éves, 3 gyerekes anyát, akinek nem azért van több diplomája, mert annyira egyszerű lenne, mint a faék és nem tud számokat összehasonlítani.


Ezt kikérem magamnak, még a feltételezést is. Azt, hogy megkíséreltél meghazudtolni, azt pedig visszautasítom.

Az igazság nem attól válik igazzá, mert egy pofátlan nick jóváhagyja vagy sem.


Befejeztem.

15. zakajeo (válaszként erre: 13. - 5146e98818)
2012. nov. 11. 08:57

azért ha valakii gázról átvált villanyra pl vagy fáról villanyra az nekem elég tapasztalat ha látja hogy előtte és utána mennyit fizetett.


a senkit cáfolnám azért egyszerűen annyira az él a gyakorlatban hogy az drága hogy sokan végig sem gondolják...


nálunk ki lett épitve már a rendszer szóval az más tészta viszont a neten találtam összehasonlitást....gázfűtés,hagyományos vegyestüzelésű központifűtés és elektromos fűtés(nem kazán) minden ktget belevettek a megtervezéstől a kivitelezésen át és egyesével hasonlitották össze....nekem meggyőző volt....az is korrektül le volt irva hogy milyen házaknál javasolják illetve nem javasolják....alapból a régi klasszikus kockaházakban pl nem gazdaságos a villanyfűtés elvileg akkor sem ha felujitott mert általában nem úgy ujitanak a z emberek ahogy az igazából rövidebb távon -is-visszahozná az árát. a leirtak szerint és ezt részben osztom.....mi kicsit máshogyan kezdtünk korszerüsiteni mikor megtehettük tehát nálunk szerintem meggondolandó ezért járnék utána....nem vagyok arról meggyőződve hogy senki nem fűt villannyal mert drága egyzserüen egy tájban annyira iszonyatosan nyomatták a gázt hogy borzasztó,aztán mikor sok újépitésű házban már nem volt más alternativa alapból sem sőt kéményt sem épitettek már!! a régi cserépkályhásokba pedig konvektort raktak és sokszor lebontották a kályhákat.....ezután véletlenül a gáz fűtőértéke csökkent az ára meg nőtt.....


szerintem érdemes utánanéznem úgy gondolom,ezért is várok kitartóan véleméyneket...

14. 5146e98818 (válaszként erre: 12. - 34c48a3825)
2012. nov. 10. 22:30
De lássuk: konkrétan mit tapasztaltál a gyakorlatban?
2012. nov. 10. 21:58

A szubjektív tapasztalatok becsapósak lehetnek, hiszen ilyen esetben nincs megfelelő összehasonlítási alap, és sok minden befolyásolhatja. Ilyesmit csak precíz pontos mérésekkel lehet összehasonlítani.

De az energiamegmaradás törvényét nem lehet meghazudtolni.

Ha ez nem elég jó érv:

Nem véletlen hogy senki nem használ villamos fűtést, még ha beruházás szempontjából a legolcsóbb is. Az emberek nem hülyék.

12. 34c48a3825 (válaszként erre: 8. - 5146e98818)
2012. nov. 10. 16:05
Ez a te ELMÉLETED. Én pedig GYAKORLATBAN tapasztaltam azt, amit.
2012. nov. 10. 14:02

értem,köszönöm.



azért igazából abban bízok idetéved valaki aki azt használ,igazi tapasztalatok is érdekelnének,gyakorlati dolgok....

10. 5146e98818 (válaszként erre: 9. - Zakajeo)
2012. nov. 10. 12:58

Ha tőlem kérded, akkor: számolás. Csak számolni kell tudni. A különböző energiahordozók árai összehasonlíthatók egymással. Ami bonyolítja a dolgot, hogy a felhasználás hatásfokát is figyelembe kell venni. Ez elektromos fűtés esetén 100% , de pl. gáz-, és szilárdtüzelés esetén már lehetnek veszteségek, akár 30%-nyi is.

Még ezzel együtt is a villamos fűtés a legdrágább.

2012. nov. 10. 12:51

Köszönöm szépen neked is a választ.

Tapasztalatból írod vagy pedig szakmai tudás után?Őszintén kérdezem,nem kekeckedés csak olyan furcsán jött át néha írásban:) érdekelne mi a válaszod alapja....

8. 5146e98818 (válaszként erre: 2. - 34c48a3825)
2012. nov. 9. 17:40

Dehogy éri meg! Akkor mindenki ezt tenné.

A villamos rendszer is pénzbe kerül

7. 5146e98818 (válaszként erre: 4. - Zakajeo)
2012. nov. 9. 17:36

Ha a gázszámla horribilis volt, akkor a villanyszámlánál számolhatsz minimum ennek a duplájával.

1 kWh fűtési energia előállítása földgázzal kb 20 Ft-ba kerül. Ugyanez nappali árammal kb. 48 Ft.

6. 5146e98818 (válaszként erre: 1. - Zakajeo)
2012. nov. 9. 17:32

A villamos áram fűtésre a legdrágább energiaforrás.


Ha csak nem egy hőszivattyút hajtunk meg vele.

5. 34c48a3825 (válaszként erre: 4. - Zakajeo)
2012. nov. 9. 14:54
A jelen gázárakat tekintve hosszú távon nem járhatsz rosszul szerintem. Főleg, hogy a világpiaci ár kb. fele még mindig a hazai gázár, soha nem lehet tudni, mikor szabadul el...
2012. nov. 9. 14:36

Köszönöm szépen!


Elsősorban kazánban gondolkozunk,csak közben nem tudtam gép előtt maradni így utólag pontosítanék...

Van kiépített fűtésrendszerünk,pár éves,modern lapradiátor,réz csövek stb....gázfűtésünk volt-a kazántól már megváltunk,egyelőre az eddigi kiegészítő fatüzeléssel fűtünk most-kazánon gondolkozunk...a gázkazánunk teljesitményéhez hasonló teljesitményű elektromos kazánt már néztem a neten,mielőtt mellette döntenénk szeretnék tájékozódni több forrásból is,kb anyagilag ez mit jelentene havonta...


Jukio utolsó mondata a mi fejünkben is megfordult,a gázzal finoman fogalmazva nem voltam megelégedve horrobilis számláink voltak lakáskorszerüsités mellett is a melegérzet is hagyott kívánnivalót maga után....

2012. nov. 9. 12:45
Szia. Nekünk a házhoz utólag hozzáépített zárt terszon van infrafűtés. Nagyon kellemes meleget nyújt.
2012. nov. 9. 12:44

Érdemes vagy hőtárolós kályhát vagy pedig nobo, esetleg noradt termékeket használnod. Ez utóbbiak jó hatásfokúak és könnyen kezelhetők. Ha pedig tekintetbe veszed azt, hogy egy családi ház esetében nem kell bevezettetned a gázt, kiépíteni a csövezést, megvenni a készülékeket, akkor nagyon is megéri, hiszen ezek árából kb. 10 évig tudsz fűteni.


A gáz fűtőértékét könnyű manipulálni, de a 220 volt az minden esetben csak 220 volt tud lenni.

2012. nov. 9. 12:35
Elektromos fűtéssel kapcsolatban szeretnék beszélgetni-értekezni-tapasztalatokat gyűjteni.Elsősorban azt szeretném ha valaki tapasztalatból hozzá tudna szólni a témához de minden érdembeli kulturált válasznak nagyon örülök:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook