Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » November 1-től fogyókúrázok! fórum

November 1-től fogyókúrázok! (beszélgetős fórum)


8. 8b7e22b4a7 (válaszként erre: 7. - AlBundy)
2013. jan. 23. 10:51

Annyira semmi baj a gyümölccsel.

Hatalmas tévedések vannak a gyümölcsben lévő cukorral és a kristálycukorral kapcsolatban.

A cukorbetegeknek is a Nyírfa és gyümölcscukor ajánlott.

Úgy veszik már lassan a gyümölcsben lévő cukrot,mintha a kristálycukorral volna egyenlő,holott ég és föld!

Pl. számomra ezzel fogyasztott kakaó(keserű kakaóporból),Isteni és utána nincs további édesség utáni vágyam.Könnyebbnek érzem magam.Csak épp nagyon drága.Nekünk egészséges embereknek nem is szabad megvonni a cukrot,mert többet árt.A cukorbetegeknek sem igazán,de sajnos az édesítőszer olcsóbb,így örül az ember ha azt megveszi.

Cukor nélkül kiéhezik a szervezet,felborul a vércukorszint,majd zaba roham,erős rosszullét.

Simán lehet enni gyümölcsöt,a szőlőt kivéve,mert a szőlőcukor még a kristálycukornál is sokkal magasabb glikémiás index-el rendelkezik.

Mindent csak mértékkel.

Én pl vacsorára is eszek kenyeret. Kb: 50g vajas pirítóst 2dl kakaóval gyüm.cukorral.

A nyírfa cukor még drágább és azzal vigyázni kell,mert rendesen meghajt :)).


""Egyébként nem is értem,mindent megadóztatnak ami nem egészséges,akkor ami egészséges miért nem adják olcsóbban??!!Szerencsétlen cukorbetegek,mennyit kell fizessenek egy normális édesség elkészítéséhez!!Én pl.nem tudok édesítőszert fogyasztani,mert valamire allergiás vagyok ami benne van,fulladok.Ha egy cukorbeteg is van hasonlóképp?!!Bele gondoltak,hogy 1kg nyírfa cukorból mennyi cukrot lehetne venni?Legalább 10-et....és azért ezt mennyire be kell osszák,mert az édesítő hatása ugyan olyan mint a cukoré.Ki a tökömnek volna annyi pénze csak ezen élni cukor helyett,ha normális életet és és nem diétázik!Lemondani az édes ízekről.""


Diétánál minden csak a mértéken múlik.Süteménnyel is fogytam,azt még sima cukorral ettem,mégis....vacsorára is ettem linsert.

Akkor híztam vissza újra mikor újra mértéktelenül zabáltam.


A Nyírfa cuk-ról.

Bővebben itt:

[link]


((A nyírfacukor fehér, édes, kristályos szénhidrát, egy természetes cukorféle. Íze, megjelenése szinte teljesen azonos a hagyományos kristálycukoréval, az emberi szervezetre gyakorolt élettani hatása viszont épp az ellenkezõje. A nyírfacukor fogyasztása önmagában nem vezet elhízáshoz, jótékony hatással van fogainkra, lúgosítja szervezetünket, nem kell inzulin a hasznosításhoz, gyorsítja az emésztési folyamatokat és segíti a kiválasztást ....))

2012. nov. 14. 09:07

Este nem jó a gyümölcs. Alacsony ch-s szegény zöldség kell.

Illetve, ha sportoltok, akkor a rizst se mellőzzétek, krumpli módjával, tészta csak ritkán (durum).

Lisztre és cukorra semmi szükség.

2012. nov. 14. 08:40
bocs, burgonya, fehér rizs és tészta is kimarad az étrendből
2012. nov. 14. 08:39

szerintem csak annyi a teendő, hogy a kívánt célig mellőzöd a fehér lisztes ételeket, helyette teljes kiőrlésűt eszel,a burgonyát, fehér rizsát és tésztát. este pedig inkább csak valami könnyűt szabad enni, gyümölcs, joghurt.

ja igen, fehér cukor sincs, helyette nádcukor ajánlott.

2012. nov. 9. 11:19

Szia!

Jó neked hogy csak 5kg-t kellene leadnod.Javaslom a lúgosítást.Próbáld ki hogy naponta 2citrom levét kifacsarod,hígitod 1 liter vízzel és ezt mind megiszod délelőtt.jó nagyokat kortyolgass belőle,tuti nem leszel éhes nem fog égni a gyomrod.

2012. nov. 9. 11:12
Mi a terv? Mindenki mást, vagy mindenki egyet?
2012. nov. 9. 11:07
Hajrá!
2012. nov. 9. 11:03

Sziasztok!


Le kéne adja 5 kg-ot... Nehéz! Pedig jön a Karácsony, addig jó lenne! Kcal, ch számolás indul!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook