Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Normális, hogy ennyit alszom? fórum

Normális, hogy ennyit alszom? (tudásbázis kérdés)


21. githaj (válaszként erre: 20. - Szunimanó)
2012. nov. 13. 06:28
Tedd az ébresztot olyan messzire a kezedtol, hogy fel kelljen kelned hozzá.
2012. nov. 12. 21:25
Kösz a támogatást! :) Engem max. csak annyiban zavar, hogy a férjem viszont marha kevés alvással is beéri. Legkésőbb 6-7 körül akkor is fent van, ha előző este 2-kor alszunk el. Meg hát jobb lenne azért több ébren töltött óra, amit hasznosabban el tudnék tölteni. Próbáltam beállítani az ébresztőt, hogy ne aludjak olyan sokáig, de általában kinyomtam. :D
2012. nov. 12. 19:39
Én is simán alszom ennyit és szerintem sokan vagyunk még így ezzel, úgyhogy fel a fejjel! :)
18. eandi78 (válaszként erre: 16. - Szunimanó)
2012. nov. 12. 18:32
csak fél évig szedtem. Azóta ritkán szedek, legfeljebb 1 hónapig. Actival kid-et szedtem, az felnőttnek nem is olcsó. Azért ez, mert ebben találtam a legtöbb vitamint, s a filmtablettát, ami felnőtteknek van nem tudom beszedni.
17. 17f9a9b1c4 (válaszként erre: 2. - Szunimanó)
2012. nov. 12. 13:43
Én is 10 órákat alszom :( Bérest is szedek, semmi javulás tőle....régebben aggódtam ez miatt, ma már elfogadtam, hogy ilyen vagyok!
16. Szunimanó (válaszként erre: 15. - Eandi78)
2012. nov. 12. 11:47

És csak fél évig szedted a vitamint vagy azóta is?

Reggelente szoktam inni tejeskávét, finom, de az energiaitalra nem akarok rászokni, talán 1 hónapba ha egyet iszok. Sajnos van olyan, hogy fél 6-ra kell menni dolgozni, na az iszonyúan kikészít, aznap már szinte használhatatlan vagyok. Erre már én is rástresszelek előző este. :D

15. eandi78 (válaszként erre: 14. - Szunimanó)
2012. nov. 11. 07:45

Én is tudtam ilyen sokat aludni. Vérnyomásom alacsony és vérszegény voltam. Reggelente alig bírtam felkelni. Már előző este azon stresszeltem, hogy holnap 8-ra megyek. De ha 10-re mentem akkor is nehezen keltem. 1 óra munka után el tudtam volna aludni. Hazaértem leültem tv-t nézni és elaludtam. Kávét nem szeretem, energiaital nem segített.

Kiderült a vérszegénység, kezelték, semmi javulás. Majd pajzsmirigy gond, bár ennek talán nem volt köze a sok alváshoz, mert jól működött. Orvosi tanácsra több, mint fél évig vitamint kellett szednem (multivitamin+500mg c). Egy idő után feltűnt, hogy nem vagyok annyira aluszékony. Fokozatosan javult a helyzet. Mostmár egész jól bírom, reggel elég egy hideg tejeskávé (csak ezt tudom meginni) és nem okoz gondot az sem, ha 8-ra kell menni. Vérnyomásom most is alacsony.

14. Szunimanó (válaszként erre: 13. - Tavasz007)
2012. nov. 11. 00:48
Értem én, csak nem szeretném átaludni az életem. :))
2012. nov. 11. 00:34

vannak emberek, akiknek tobb alvasra van igenye, ismerek valakit, aki 11-12 orat alszik ejjelente.


nem kell mindjart mindenben a rosszat keresni, mert nem vagy olyan, mint az atlag! :)

12. Szunimanó (válaszként erre: 11. - Zsú1965)
2012. nov. 10. 23:40

A vérnyomásom valóban alacsony. Gyerekkoromban emiatt többször is elájultam, de akkor sem aludtam ennyit, mint mostanában. Mikor huszonévesen rákérdeztem erre is azt mondta a körzeti, hogy csak a magas vérnyomást kell kezelni. Micsoda tuskó!

Lehet, hogy a alacsony vérnyomás, a vérszegénység és a vashiány együtt okozza ezt. Mindenesetre keresek egy másik dokit az már biztos.

(a Webbetegre nem regisztrálok, mert oda cím is kell, azt meg nem szeretek megadni.)

2012. nov. 9. 13:06
A hipofízis mikroadenómám egyik tünete volt, ne hagyd magad lerázni, járj utána.Esetleg alacsony vérnyomás?
10. Babeck
2012. nov. 9. 12:30
Valami pörgősebb mozgásra gondoltam :D Ha szereted a céklát, egyél sokat. Bio céklalevet lehet kapni a patikákban (is), biztosan jót tenne :)
2012. nov. 9. 11:57

Nem vagyok depressziós, sőt! Nagyon is az ellentéte. :D

Ha a séta sportnak számít... :)

Eleve 9-re érek haza, zuhany, vacsi, meg ilyenkor találkozok a párommal, aki meg pont az ellentétem, 5 óra alvással beéri.

Vérszegénység, vashiány nálam is volt, de azt helyrehoztam. Miután felkelek már nem vagyok fáradt, pörög a nap.

Évek óta tart ez a dolog, azóta már ki kellett volna derülnie a cukorbetegségnek?

Annak a WEBbeteg oldalnak utánanézek, de most mennem kell dolgozni, köszönöm az észrevételeket.

2012. nov. 9. 11:39

Ismerős cukorbetegsége kezdődött így... Folyton fáradt volt, annyit aludt, mint gyerekként se.

Aztán jött a többi tünet: folyton inni akart, és persze sokat járt wc-re. Az ő dokija szerencsére hamar rájött, mi lehet a baj...

Keress másik dokit, aki legalább egy kivizsgálás erejéig komolyan vesz!!

2012. nov. 9. 11:28

Sok mindentől lehet, én is ilyen voltam. Hol erre, hol arra lehetett fogni az okát. Kb. 1 éve szedek egy bizonyos gyógyszert, amitől 4-5 óra alatt kialszom magam, kevésbé ébredek fel fáradtam.

Fontos lenne, hogy 21-22 óra körül ágyba kerülj, de gondolom, ez lehetetlen. Sajnos, ha így áll hozzá a házi orvosod, akkor magadnak kellene rájönni, hogy mi okozhatja az alvásigényedet, és tenni ellene.

2012. nov. 9. 11:13

Szia! Szerintem valamilyen multivitamin még kéne a Béres mellé. Sportolsz? Mert a mozgás is jó fáradékonyság ellen.


Nem vagy egy kicsit depi? Én akkor aludtam rengeteget, mikor magamba voltam fordulva.

2012. nov. 9. 11:13
Próbálj utána nézni a " WEBBeteg "en!
2012. nov. 9. 11:12

volt egy időszakom amikor állandóan álmos voltam,,

azt mondták vérszegény vagyok. ittam ribizli szirupot meg tonotilt szedtem..

2012. nov. 9. 11:11
Van más "tüneted" is?
2012. nov. 9. 11:09

Az a problémám, hogy sokat alszok. Napi 9-10 órát. 90 %-ban délutános vagyok, este éjfél körül alszok el, és reggel fél 10, 10 felé ébredek. Ébresztőre! Ha lehetne szerintem aludnék tovább is. Ez szerintem nem normális. Megkérdeztem a háziorvosomat, de annyival elintézett, hogy bár ő tudna ennyit aludni, ne aggódjak.

1 hónapja Béres cseppet is szedek, de még mindig ennyit alszok. Van valaki hasonló helyzetben??


Bocs, hogy az első beírás csak a köszönés, de rányomtam entert, hogy új sort kezdjek, és már el is lett mentve.

2012. nov. 9. 11:03
Sziasztok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook