Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Téli arcmaszkok otthoni alapanyagokból fórum

Téli arcmaszkok otthoni alapanyagokból (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Téli arcmaszkok otthoni alapanyagokból

12. Böbusz (válaszként erre: 11. - Annie1130)
2012. nov. 11. 09:47

Jaj, imádom ezeket a tippeket!!! :)

Ezt ki fogom próbálni!!!

2012. nov. 10. 19:21
A lenmagot be kell áztatni egy éjszakára. Nem túl sok vízzel, csak úgy, hogy éppen ellepje. Reggelre egy kocsonyás állagú valami lesz a vízből, tökéletesen tápláló, szuper arcmaszk!
10. Manó02 (válaszként erre: 5. - Jérce-forma)
2012. nov. 10. 16:56
köszy.ezt kipróbálom. ma vettem egyet mondjuk.este felrakom.remélem lesz valami hatás :-D
9. Böbusz (válaszként erre: 6. - Annie1130)
2012. nov. 10. 08:13
cukor VAGY só??! ez is nagyon jól hangzik! :)
8. Böbusz (válaszként erre: 5. - Jérce-forma)
2012. nov. 10. 08:13
Wooow, ezek nagyon jó tippek! :)
7. c5d1635e99 (válaszként erre: 3. - Jérce-forma)
2012. nov. 10. 06:43
A 3 banán nekem is szemet szúrt.Ennyi elég lenne az egész testre,vagy csak úgy megenni :-D
2012. nov. 9. 23:13

Nem maszk, de minden bőrtípusra ajánlom tetőtöl talpig, nem csak arcra:


kristálycukor/tengeri só, gyömbérpor, olívaolaj


Nekem egy nagy tégelyben van mindig ebből a keverékből kéznél a fürdőszobában, tusolás előtt alaposan ledörzsölöm vele magamat. A gyömbér élénkíti a bőrt, a só/cukor szemcsék radíroznak, az olívaolaj pedig táplál.

5. jérce-forma (válaszként erre: 4. - Manó02)
2012. nov. 9. 20:04
Nekem is kombinált a bőröm, de főként a száraz a jellemző. Tudtommal a banános verzió minden bőrtípusra jó, én javaslom az aloe verával keverést (én aloe vera géllel szoktam csinálni). A másik nagy kedvencem pedig a mézes-aloe verás. ALoe vera helyett lehet mással is higítani, csak magában a méz túl ragacsos, érdemes valamivel könnyíteni a felvitelét. Itt annyi a lényeg, hogy 1 rész mézhez 2 rész aloe verát tegyünk. (Nekem teáskanalas mérés szerint jön ki pont egy adag ebből.) Illetve nekem mgé egy házi arc- és testradírom is van, amit hatékonynak érzek, ezt inkább szárazabb bőrre javaslom: tengeri sót olíva olajjal összekeverünk és már kész is. :)
2012. nov. 9. 19:26
a banánoson kívül nemtud valaki valami jót? (kombinált bőrre)
2012. nov. 9. 17:12
Többnyire ismerem ezeket, nagy kedvelője vagyok a házi arcmaszkoknak. Épp ezért is szúrt szemet az alábbi, mert én is próbáltam banános arcmaszkot (csak más formában). 3 darab banán? Az baromi sok. Az általam talált recept fél banánt írt, én még a felénél is picit kevesebből csináltam meg, de még úgy is sok volt. Egyébként kicsit macerás, mert nehéz annyira pépesíteni, hogy jól kenhető formát vegyen fel és ne potyogjon az arcról, bár én nem tejszínt használtam a higításához, de szintén higítottam (aloe verával). Illetve azt írod, hogy ezt hagyjuk rajta 30 percig. A banán megbarnul és teljesen emgszárad nagyjából 10-15 perc alatt, teljesen felesleges tovább rajtahagyni. Pedig én is szeretem a sokáig fent hagyós pakolásokat, közben filmezek, stb., de ennél nem érdemes.
2012. nov. 9. 13:56
Jó maszkok... De a tejszínes-banános szerintem sosem kerülne az arcomra, hanem a gyomromban landolna, még olvasni is ínycsiklandó volt :)
2012. nov. 9. 09:08
Ebben a cikkben megismerhettek három könnyű arcmaszkot. Gyorsan elkészíthetők, olyan alapanyagokból vannak, amelyek a háztartásban megtalálhatóak és nem kell hozzájuk különösebb szakértelem sem. Hatásuk azonnal látható, bármikor alkalmazhatod őket.

Ugrás a teljes írásra: Téli arcmaszkok otthoni alapanyagokból

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook