Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerinted ízkombinációra finom lenne a fűszervajjal és (füstölt) sajttal töltött, bacon-be csavart csirkemell? fórum

Szerinted ízkombinációra finom lenne a fűszervajjal és (füstölt) sajttal töltött, bacon-be csavart csirkemell? (tudásbázis kérdés)


19. 800b726b6d (válaszként erre: 18. - Aegle)
2012. nov. 10. 08:18
Egy ember szerintem egy fél mellel bőven jóllakik, sőt ha töltve van akkor lehet sok is. Ha sikerül kissebb melleket beszerezned akkor mindenkire egy fél mellet számolj,+ a repeta :)
18. Aegle
2012. nov. 10. 08:11

Köszi :)


Idő közben annyit változtattam az ötleten, hogy egy kis párolt zöldséggel is "telítem" az ételt, amit majd megforgatok a fűszervajban, így jól összeolvad, ebbe reszelek sajtot és ezzel töltöm be, kívül pedig bacon. Még agyalok egy kis mustáron, amivel a húsokat megkenném gyengén, majd erre jönne a töltelék.


Közben azon gondolkozok, hogy 6 embernek (1-2 biztosan repetázik) kb mennyi csirkemellet kellene venni? Én olyan 1-1,2 kg körül számoltam. Vagy legyen 1,5 kg inkább?

17. 800b726b6d (válaszként erre: 9. - Aegle)
2012. nov. 9. 14:42
Mindenképp takard le egy ideig fóliával, majd mikor megpuhult vedd le, így szépen megpirul.
2012. nov. 9. 13:43
nagyon is! :) Csináld! :)
2012. nov. 9. 08:28

én is akarok!:D

szerintem finom, nem tartom soknak a dupla füstös cuccot:)

2012. nov. 9. 08:27
kevés akart lenni :P
2012. nov. 9. 08:27
én mustáros pácot szoktam csinálni aztán betekerem baconbe és kevés vajjal piritom a serpenyőben, magas hőfokon.kecés ideig. igy a külseje piros ropogós belül szaftos. Burgonya pürével tálalom +finom salátával :P ennnyi
12. Aegle
2012. nov. 9. 08:25

Szafaripók, köszi a tippet, beáztatom előtte. Kb mennyi ideig? 1-2 óra vagy előtte nap csináljam meg, hogy egész este abban pihenjen a hűtőben?


Aquatica, akkor marad a trappista sajt.


Köszi mindenkinek a segítséget és véleményt! :)

2012. nov. 9. 08:21

Áztasd be a húst előtte (fokhagymás) tejbe, akkor nem szárad ki!!

Nálunk egyébként a csirkemájat szoktuk beletekerni a csirkemellbe, és úgy bacon-be, az is nagyon finom...:)

De a csirkemellel és a baconnel az a jó, hogy bármit beletekerhetsz!:)

10. Aquatica (válaszként erre: 8. - Aegle)
2012. nov. 9. 08:21
lehet trappista sajt is, anyós szokta úgy csinálni de én nagyon szeretem :)))
2012. nov. 9. 08:19

Most azon gondolkozok, hogy hogyan lehetne úgy sütni, hogy véletlen se száradjon ki a hús?

Sütőzacskóban, majd a legvégén szétnyitni és megpirítani a bacont?

Vagy mehet simán fóliával letakart tepsibe és a végén leszedni a fóliát?

Vagy fólia nélkül sütni teljesen?

Melyik lenne a legjobb, hogy jó legyen a hús és hány fokon?

2012. nov. 9. 08:16

Úgy látom, tetszik ez a kombináció nektek :)


Aquatica, igen a füstöltebb bacon miatt gondoltam, hogy elég lenne valami enyhébb sajt. Trappista vagy vagy esetleg egy natúr krémsajt lenne jó a fűszervaj mellé? :)

7. melinda032 (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2012. nov. 9. 08:15
Én is beállok a sorba...:)Hát persze, hogy finom!!!:)
2012. nov. 9. 08:15
csináld más fajta sajttal, mert a bacon eleve füstölt. de én nagyon szeretem a baconos csirkemellet.
5. andi6020 (válaszként erre: 1. - Aegle)
2012. nov. 9. 08:14

Persze.

+1 adag, rendel.

Hová menjek, és hányra? ;)

2012. nov. 9. 08:13
én is kipróbálom :))
2012. nov. 9. 08:13

Hétvégére vendégségnek fogok főzni. Keresgéltem ilyen göngyölt csirkemell receptek között, de nem igen láttam, ahol így kombinálták volna a "tölteléket".

Én nem szoktam húst enni, így nem tudom, hogy ez így összességében finom lehet-e? Nem-e sok lenne a fűszeres vaj, a sajt és a bacon? Vagy sajtból elég lenne a sima trappista vagy inkább a füstölt?


Vagy ha valaki tud ajánlani neki nagyon bevált, nagyon finom töltött csirkemellet, szívesen veszem az ötleteket.

2012. nov. 9. 08:13

én már éhes LETTEM. :D

NAGYON jól hangzik

2012. nov. 9. 08:11
Szerinted ízkombinációra finom lenne a fűszervajjal és (füstölt) sajttal töltött, bacon-be csavart csirkemell?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook