Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Álláskeresési segély után mi a teendő? fórum

Álláskeresési segély után mi a teendő? (tudásbázis kérdés)

25. katie_rose (válaszként erre: 23. - 298b15dfdd)
2012. nov. 8. 19:03
Semmit nem bíznak a véletlenre :)
24. tomka1
2012. nov. 8. 18:45
Oké nagyon köszönöm, remélem sikerül elintézni
23. 298b15dfdd (válaszként erre: 22. - Katie_rose)
2012. nov. 8. 18:25
Igen,aztán még postáztak is egy köteggel,biztos,ami biztos alapon:)))
22. katie_rose (válaszként erre: 20. - Tomka1)
2012. nov. 8. 18:15
Nekem adtak egy kupac csekket mikor kitöltöttem egy lepedő méretű papírt,hogy fizethessem a TB-m...
21. 298b15dfdd (válaszként erre: 19. - Tomka1)
2012. nov. 8. 17:56
A munkanélkülibe,feltétlen mond meg,mert rávezetik a nyilvántartásodra,meg a könyvbe is beírják.Kapsz papírt és azzal mehetsz az Önkormányzathoz.
20. tomka1
2012. nov. 8. 17:02
ja igen a TB-t lehet fizetni online valahogy? Nézegetm a neten de nem találok ilyet pedig pár fórumon írják hogy lehet, de elég bonyolult az egész.
19. tomka1
2012. nov. 8. 13:45
Nagyon köszi a válaszokat! :) Közben én is megkaptam a diplomámat, azt mondjam majd a munkanélkülibe, vagy elég az önkormányzatnál?
18. 9d7907a17a (válaszként erre: 11. - Picurka1968)
2012. nov. 8. 13:05
Nem azt mondták, hogy biztosan nem, hanem azt, hogy nem a diplomásokkal kezdik.
17. 298b15dfdd (válaszként erre: 8. - Kerzsi69)
2012. nov. 8. 12:06
Kisebb önkormányzatnál nem nagyon veszik figyelembe az iskolai végzettséget,felvesznek valami jól csengő alkalmazásban,aztán jön a pofon,hogy ez van...
16. 298b15dfdd (válaszként erre: 11. - Picurka1968)
2012. nov. 8. 12:03
Bizony,kiközvetíthetnek,miért ne? Tudod ilyenkor mondják,hogy a munka nem szégyen:( Többet sírtam mint ettem,míg közmunkán voltam:(
15. katie_rose (válaszként erre: 14. - Tomka1)
2012. nov. 8. 11:56

Arra gondoltam visszaigénylés címén,hogy ha te is befizeted meg a munkaügyi központ is,akkor az megjelenik túlfizetésként és visszakérheted. De csak ebben az esetben. (én pl. véletlenül eggyel több csekket fizettem be magam után)

Ha nincs befizetve a TB-d és igénybe veszel bármilyen eü.-i szolgáltatást,akkor a befizetés elmaradása miatti büntetésen belül,még az orvosi ellátás költségeit is behajtják rajtad, szóval ne kockáztass!!

14. tomka1
2012. nov. 8. 11:42

Nagyon köszönöm a válaszokat, nagyon hasznos volt!

A bérletről esetleg tudtok valamit, hogy az valóban jár-e az önkormányzattól és azt hogy kell kérni?

Katie írtad, hogy a TB-t vissza lehet igényelni ha felesleges volt. Ezt úgy érted, hogy akkor ha megyek dokihoz azidő alatt? És hogy lehet visszaigényelni?


Köszi:Zsu

13. katie_rose (válaszként erre: 6. - Ginfizz)
2012. nov. 8. 11:13

Szia! Igen,itt is! :))

Igen, igazad van! Csak már régen volt és nem emlékeztem pontosan. Plusz változtattak is rajta.

szerencsére nem voltam sokáig munka nélküli. :)

12. Picurka1968 (válaszként erre: 9. - Vivi1975)
2012. nov. 8. 11:03
Aki kapja az aktív korúak ellátását,annak nem kell tb-t fizetnie,mert abból levonják!!!
11. Picurka1968 (válaszként erre: 4. - 9d7907a17a)
2012. nov. 8. 11:01
Ne legyél biztos benne,hogy diplomával nem közvetítenek ki!Megtehetik,akár utcaseprésre is!Nálunk nem vacakolnak,kismamákat kiközvetítettek kórházba betegápolónak,azt mondták,attól hogy terhes,még dolgozhat!Ettől durvább volt,mikor ugyanezt a kismamát 6 héttel a szülés előtt újra kiközvetítették,és elküldték alkalmassági vizsgálatra,mert hogy nekik a terhesgondozási könyv nem elég bizonyíték!
2012. nov. 8. 11:01
Közmunka, napi 8órás munkáért, havi nettó 47e Ft jár. Erre bmikor behívhatnak, csak indokolt esetben lehet visszautasítani(nagyon szűkkörűen), mert ha behívnak és elutasítod, akkor az FHT-det is megszűntetik és 3 évre kiestél mindenféle segélyből, pályázatból stb.
2012. nov. 8. 10:58

1 év után valóban kb. 36 nap az álláskeresési segély, és ha már kihasználtad, utána télleg nullázódik. 10zel kell osztani a napokat, tehát 360 munkanap után 36 nap segély jár, 700 nap után 70 nap stb...de a maximális időtartama 90 nap.


Ha lejárt, továbra is együtt kell működnöd a munkaügyivel és ahogy előttem leírták már, kérsz tőlük igazolást, bemész vele az önkohoz, fogsz kapni 22.800 Ft segélyt havonta, neve FHT. A Tb-det is fogja az önko fizetni, erre külön kérvény van, nézik a jövedelmi viszonyodat, családodét, vagyonotokat (autó, garázs, nyaraló, ha van, akkor el is felejtheted).

2012. nov. 8. 10:56

Az önkormányzatnál kell beadni aktív korúak ellátása iránti kérelmet,de előbb igazolást kell kérni a Munkaügyi Kp.-tól, hogy jogosult vagy rá.Addig is adj be igényt egészségügyi szolgáltatásra való jogosultsági kérelmet, szintén az önkormányzatnál. Ha foglakoztatást helyettesítő támogatást kapsz majd, akkor egy éven belül 30 nap önkéntes munkát kell végezned (ez lehet családtagnál végzett háztartási munka),vagy ha kiközvetítenek közmunkára(iskolai végzettségtől függ,hogy milyen munka), akkor el kell vállalnod,különben megszüntetik az ellátást.

De reméljük találsz munkát....

Ha van a lakóhelyeden családsegítő szolgálat,akkor keresd fel.Jogosult vagy átmeneti segélyre, lakásfenntartási támogatásra.....Tudnak segíten :-)!Remélem..

7. Picurka1968 (válaszként erre: 1. - Tomka1)
2012. nov. 8. 10:54
Amikor lejár a munkanélküli segély,akkor a munkaügyi központnak kell kiállítania egy hatósági bizonyítványt!Ezzel ők igazolják,hogy nem vagy jogosult munkanélküli segélyre,de együtt működsz a központtal.Ezt kell bevinni az önkormányzathoz,meg még néhány papírt amit ők bekérnek,és ez alapján ítélik meg az álláskeresési támogatást,ami jelenleg 22.500 ft.Azt nem tudom,pontosan meddig adják,viszont nagy az esélye,hogy kiközvetítenek közhasznú munkára,valóban nevetséges összegért!Még egy apróság,amit ez mellett érdemes megpróbálni,az a lakásfenntartási támogatás!Ez független az álláskeresési támogatástól,kaphatod egyszerre mind a kettőt,ha olyan a család jövedelmi helyzete!
6. Ginfizz (válaszként erre: 2. - Katie_rose)
2012. nov. 8. 10:53

Szia Katie itt is :)

Annyival kiegészíteném, hogy nem jár autómatikusan még így se a 90 napos juttatás. Mert amit leigazolsz azt hiszem, minimális 200 nap?!, hogy juttatást kapj, az is elvileg időarányosan 30 napra lesz elegendő segélyezés szempontjából.

Nekem kb. másfél év munkaviszonyom volt, ami után 61 napra voltam jogosult álláskeresési támogatás szerint.

5. acuko (válaszként erre: 1. - Tomka1)
2012. nov. 8. 10:51

A Munkaügyi Központokban azért ülnek a dolgozók, hogy kevesebb legyen a statisztikákban a munkanélküli. A Munkaügyi Központokban SEMMIT SEM SEHÓGÍTENEK!!! Ne is várd. Sajnos.

Azért ülnek ott, hogy kiállitsák a sok felesleges papirt, amit a kezedbe nyomnak, és ezen kivül semmi mást nem tesznek. Tudom. Tapasztaltam. Semmiféle segitségre nem lehet számitani onnan.

És hát hogy a 9 hónapról 6, majd 3 hónapra csökkenetették a jogosultságot, hát ezt kedves Kormányunknak köszönhetjük.

Senkit sem érdekel, hogy miből él a magyar ember, hogy van-e neki mit enni, miből eltartania a családját, az sem érdekel senkit, hogy esetleg éhen döglik, vagy megfagy a saját lakásában.

Ez ma Magyarország. Nincs min csodálkozni..

2012. nov. 8. 10:51

Én nem kapok semmit, mert a Munkaügyiben lejárt az ellátási időm, az Önkormányzattól meg nem kérhetek, mert a férjem jövedelme "magas" volt a múlt évben. Tb saját zsebből. Továbbra is kötelező jelentkezgetés, mert vállaltam az együtt működést, mert ha december 31.-ig találok állást, akkor a munkaügyi igazolásával kapok Start Bonus kártyát, ami járulék kedvezményt jelent és talán nagyobb így az esélyem elhelyezkedni.

Az önkormányzati regisztráció után amikor érdeklődtem, akkor annyit mondtak, hogy a 22800Ft-ért vállalni kell a közmunkát ha hívnak. De azt is mondták, hogy mivel diplomás vagyok, ezért nem valószínű, hogy velem kezdik.

3. Ginfizz (válaszként erre: 1. - Tomka1)
2012. nov. 8. 10:50

Szia!

Ha lejárt az ellátási időszakot, tehát már csak regisztrált munkanélküli vagy, akkor a munkaügyi központban kell kérned egy igazolást arról, hogy már nem kapsz tőlük semmit. (aktív korúhoz kell kérni az igazolást).

Majd ezzel a papírral szépen bemész a kerületi szociális osztályra, viszed magaddal a személyes irataidat, a képesítést igazoló bizonyítványok másolatát és kitöltesz egy aktív korúak ellátásához szóló kérvényt. Ez után 30 nap a határozat meghozatala, amit postán kapsz meg. Ha megítélik a jogosultságodat erre a "segélyre", akkor havi kb. 22.000,- forintot állapítanak meg, ami a kérvény beadásától számítva meg is kapsz.

Amikor a határozatod megvan, azt szépen 15 napon belül bemutatod a munkaügyi központban, ahova, ha érkezik a területi foglalkoztatótól "pályázat", akkor esetleg elküldenek közcélú munkára. Nem minden esetben vagy köteles elfogadni, de erre is megvannak a szabályok. Közmunkán se kapsz túl sok pénzt, valamivel többet, mint a segély. 6-8 órás foglalkoztatás lehet ügyviteli, segédmunkás, stb. Kb. br. 55 és 75 ezer forint között fizetnek, óraszámtól és foglalkoztatástól függően.

Erre vonatkozólag találsz a neten pontosabb infót is, ha rákeresel a közcélú bérekre.

2. katie_rose (válaszként erre: 1. - Tomka1)
2012. nov. 8. 10:48

Csak pár dologra tudok válaszolni a sok kérdésből.

Tehát, ha voltál már munkanélkülin és felvetted az összeget,akkor valóban nullázódik csak újabb 1 éves munkaviszony után jár 3 hónapig a munkanélküli segély.

Én mikor voltam munkanélküli, regisztrált maradtam utána,de attól még nekem kellett fizetnem a TB-t! Ezt most nagyon ellenőrzik! Inkább fizesd be "fölöslegesen" és később igényeld vissza ha mégsem kellett volna, mert elmaradás esetén nagyon drága a büntetés (több százezer forint is lehet).

A regisztráció egyébként nem kötelezett semmire, hiszen nem is kaptam érte cserében az égvilágon semmit.


Az,hogy milyen juttatást/kedvezményt tudsz igényelni Önkormányzata válogatja. Attól függ mire van keret. :/

2012. nov. 8. 10:42

Sziasztok!


Nagy gondban vagyok, mert mindehol mást hallok olvasok. Miután megszűnt a munkahelyem elmentem a munkaügyi központba ahova felvettek és álláskeresési járadékot állapítottak meg kicsivel több mint 1 hónapig. Ezt is furcsának tartom mivel úgy tudtam 3 hónapot lehet náluk lenni. Rákérdeztem és azt mondták, hogy én még múlt évben mikor voltam (mivel akkor is megszűnt a munkahley és nem akartam hogy megszakadjon a tb stb) nem használtam ki a 3 hónapot (mert találtam munkát) és kikértem a hátralévő összeget ezért kapok csak 1 hónapot most. Érdekes, pedig állítólag 3 évre visszamenlőeg nézik és nekem jóval több munkaviszonyom volt mint 365 nap. Akkor minek kérik azt a sok papírt 3 évre visszamenlőleg. Ráadásul mikor tavaly voltam nem is kértem ki a fennmaradó összeget, kihasználtam az akkor kapott 3 hónapot (szintén 4 órás bejelentés utáni nagyon csekély összeget) és mondták hogy maradhatok csak akkor közmunkára kell mennem, ami lehet utcaseprés is. Na most havi 18 eft-ért nem fogok sepregetni napi 8 órában. Szívesen megcsinálom de nem havi 18 eft-ért.


Állítólag ha már voltam munkanélkülin akkor lenullázódik és csak az utolsó munkaviszonyt nézik ami 1 év volt. Sajnos 4 órába voltam bejelentve és nagyon keveset kapok.

Volt egy előadás amire ugye kötelező elmenni, elég hasznos is volt és ott azt mondták hogyha lejár a munkanélküli utána az önkormányzathoz lehet menni és kérelmezni, hogy legalább a TB-met fizesség. Na most nekem ezzel kapcsolatba is mást mondtak. Állítólag nem csak 6 eft-ot hanem 22 eft-ot lehet igényelni, de állítólag ezt nem hangoztatják a munkaügyi kozpontokba. És azt sem, hogy az önkörmányzattól lehet igényelni havi bérletet is.

A másik ismerősöm aki már 7 hónapja munkanélkülin van (igaz ő kicsit messzebb pesttől, lehet hogy ott másképp működik) neki nem kellett az önkormányzathoz menni miután lejárt a 3 hónap, hanem ott maradhatott mint regisztrált és fizteik a TB-jét azóta is. Őt nem kötelezték közmunkára sem. Na most ez hogy van akkor?


Szeretnék tisztában lenni, hogy mit kaphatok és hogyan, mert ahogy látom és mondják is, sajnos a munkaügyi központokba nem tájékoztatnak minden lehetőségről. Sajnos nem vagyok egy erőszakos ember ezért nem sikerült kiharcolni még egy angol tanfolyamot sem soha. Gondolom ha látják, hogy nem rátermett az ember és nincs tosztában hogy miket kaphat nem is ajánlják fel hanem elküldik azzal, hogy hát ennyit tudtunk segíteni ha nem megy közmunkára dögöljön meg finoman szólva.

Nagyon keresem a munkákat és szeretnék végre egy olyan helyen elhelyzkedni ami nem szűnik meg vagy nincs leépítés de sajnos nekem mindig ilyen munkáim voltam, kifogtam ezeket a helyeket.


Előre is köszi a segítséget!

Zsu

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook