Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A tökéletes omlós keksz receptje fórum

A tökéletes omlós keksz receptje (beszélgetős fórum)


5. Csicsi25 (válaszként erre: 4. - .Sziszu.)
2012. nov. 11. 17:08
Nagyon szívesen - nagyon tudom ajánlani mindkettőt, nálam kipróbált és jól bevált receptek.
4. .Sziszu. (válaszként erre: 3. - Csicsi25)
2012. nov. 11. 16:32

Ezek nagyon jó receptek, köszönöm szépen!

Az első recepthez nagyon hasonlatos a hűtős keksz receptje is, ha jól emlékszem...

2012. nov. 8. 19:09

Gondoltam, majd csak ír valaki, de ha senki, akkor én írok két receptet. Lehet, hogy a fórumindító nem ezekre gondolt, de hátha...


Az első egy linzer, ami tényleg rögtön puha, nem kell várni vele. Már többször is megsütöttem, nagyon fincsi.


Tehát a recept:


20 dkg margarin

15 dkg cukor

1 vaniliás cukor

2 tojás


Fentieket habosra keverjük, adunk hozzá 1 csomag sütőport, 40 dkg lisztet. Összegyúrjuk, kisodorjuk, vékonyra kiszaggatjuk. 8-10 percig kell csak sütni. Esetleg lekvárral összeragaszthatjuk, ha megsült.


----


A másik az ún. darálós keksz, ez is nagyon finom és jó sok lesz belőle.


70 dkg liszt

25 dkg margarin

4 egész tojás

2 vaniliás cukor

1,5 sütőpor


A margarint a cukorral habosra keverjük, egyenként hozzáadjuk a tojásokat, a vaniliás cukrot, végül a lisztet a sütőporral. Néhány órát a hűtőszekrényben állni hagyjuk. (Én a fagyasztóba teszem be pár percre és már sütöm is).


A tésztába ízlés szerint lehet kakaót, kókuszt vagy fahéjat is keverni, akkor nem lesz olyan unalmas a tészta :))


A húsdarálóra felszereljük a kekszformálót és ledaráljuk a tésztát, egyenként 7-8 cm-es darabokat nyomunk ki a darálóból, amit lecsípünk a kezünkkel vagy késsel levágunk.


Minél tovább sütöd, annál ropogósabb lesz. Én szeretem ha puha, így rövid ideig sütöm. Amikor gondolom, hogy már jó, kiveszek egy darabot és megkóstolom.

2012. nov. 8. 16:44
ez engem is érdekelne...
2012. nov. 7. 21:45

Sziasztok!


Volt régebben egy omlós keksz receptem. Azthiszem Karácsonyi keksz volt a neve, linzertészta féleség volt, de az volt benne nagyon jó, hogy sütés után rögtön omlós volt keksz (nem kellett várni vele, hogy puhuljon). A tésztát nem volt muszáj rögtön felhasználni, hanem begyúrva a hűtőben el lehetett tartani és később elővenni sütés céljából.

Aki felismeri a fentiek alapján, megírná nekem a receptet???

Köszönöm előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook