Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagycsoportos kisfiammal ideiglenesen külföldön fogunk tartózkodni.Ilyen esetben be kell őt ott iratni vmilyen intézménybe? fórum

Nagycsoportos kisfiammal ideiglenesen külföldön fogunk tartózkodni.Ilyen esetben be kell őt ott iratni vmilyen intézménybe? (tudásbázis kérdés)


2012. nov. 9. 14:01
köszi
2012. nov. 8. 10:17
Ez meglepő számomra, hogy ennyire humánusak. Csak úgy fizeti az állam mindenkinek, aki "beesik" az országba. Főleg, hogy úgy tudom (mondjuk ez angol rész), hogy eléggé telítettek az óvodák.
2012. nov. 8. 08:41
A két és fél óra az állami dolog,mindenkinek ingyenes. A nursery az nem.
2012. nov. 7. 22:30
Szerintem csak akkor lehet ingyenes, ha ott van munkaviszonyuk, biztosításuk, egyébként nem.
2012. nov. 7. 21:59
De ha nem akarod, akkor nem kötelező. Otthon is maradhat veled. De ha eddig járt oviba,lehet unatkozni fog otthon.
2012. nov. 7. 21:58
Mi is ott élünk. A suliban van napi két és fél órás iskolaelőkészítő, ami ingyenes. Az én fiam is ott kezdte. Szerintem azt élvezné. Olyan,mint a nagycsoportos foglalkozás itthon.
6. Jennifer__ (válaszként erre: 4. - Sopianae)
2012. nov. 7. 21:27
pont oda megyünk,de most azért a 3-4 hónapé
2012. nov. 7. 21:24
Ez érdekes. Itt meg ki vannak akadva óvónők, tanítók, szülők is, hogy újabban ez a törvény augusztus 31 betöltötte a 6 évét, mehet suliba. Napokba volt erről szó
2012. nov. 7. 21:20
5 évesen Skóciába pl már iskolába mennek.... Írasd be valahova mindenképp
3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - Jennifer__)
2012. nov. 7. 21:08

A helyi viszonyoktól függ, lehet fel sem vennék a kisfiadat, vagy ha igen nagyon drága lenne.

Ha lehetőségetek van írassátok be, már a nyelv miatt is.

2012. nov. 7. 21:05
Nem tudom még mikor jövünk haza.Lehet március de az is lehet h csak május.A központi oviban elmondtam h elmegyünk,ott írattak velem egy levelet amit továbbítottak a helyi jegyzőnek.Azt mondták akkor így már minden rendben,ha beiratom ott kint beiratom ha nem akkor nem.Szerintetek? Volt egy felmérés is a gyerekeknek,az szerint a kisfiamnak úgyis újra kell járnia a nagycsoportot.
2012. nov. 7. 21:02
Nagycsoportos kisfiammal ideiglenesen külföldön fogunk tartózkodni.Ilyen esetben be kell őt ott iratni vmilyen intézménybe?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook