Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ikrek szétválasztása oviban fórum

Ikrek szétválasztása oviban (beszélgetős fórum)


13. akkor van (válaszként erre: 11. - SZ.T.C.)
2008. máj. 5. 17:12
Nagyon örülök hogy bevált:))
12. Serry
2008. máj. 4. 21:51

Sziasztok!

Nekem édesanyám bölcsödében dolgozott, náluk nem volt divat "szétszedni" az ikreket, és oviban sem javasolták. Az pedig,h az óvónő szerint képtelenség lekötni a gyerekeke az ő rá nézve bizonyítvány. Igenis meg kell akadályozza az összetűzéseket. Neki szabad játék idején az a feladata, h ha ilyen van félre hívja az érintettet és elmondja neki amit tett vagy tesz nem heyles. Nálnuk az oviban így megy. Nekem ikrem nincs, de nem járatnám külön csoportba.

Ha szeretnéd visszafogni őket akkor most kéne kiscsoportban. Vegyes csoportban könnyebb a dolog.

A doktornénink szerint egyébként ez ma a legjobb amit tehetünk velük, mert így van idejük gyereknek lenni és lelkileg ismeréni a sulira.

2008. márc. 1. 13:27

Sziasztok!

Áginak üzenem, hogy nagyon jó a könyv, megszereztem a könyvtárból. Vannak benne a szülőknek is tanácsok a mesék mellett, az is nagyon hasznos. Egy mesét olvasok még csak fel belőle, az agresszív hajlamról,

és nagyon megragadja őket. Mondjuk leginkább az elejét szeretik, a többit leegyszerűsítem, mert kicsit összetett még az én 3 éveseimnek. Nagyon tanulságos, másoknak is ajánlom!

A fiúk kicsit csillapodtak az oviban, remélem, még egy kicsit javul majd idővel a helyzet.Egyenlőre nem szívesen szedném én se szét őket.

2008. febr. 28. 07:10

Sziasztok!

Nekem iker unokáim vannak, még csak 17 hónaposak lesznek, sok tapasztalatom nincs, de semmi esetre sem választanám széjjel őket. Nagyon aranyos lehetett, hogy megvédte a testvérét, és ez így van jól. A fiaim között két és fél év van, ők is veszekedtek, de két perc múlva már ki is békültek, így megtanultam, hogy nem szabad beleszólni a dolgaikba, addig, amíg nem komoly a dolog. Ha az egyik távol volt, akkor nagyon hiányzott neki a másik, pedig nem voltak ikrek. Most el lehet képzelni, hogy milyen rossz lehet azoknak, akik együtt voltak az első perctől fogva. Tudom megoszlanak a vélemények nagyon erről, hogy együtt v. külön legyenek oviban, isiben. De szerintem, majd ha nagyobbak lesznek, akkor ők fogják eldönteni, hogyan legyen. Addig is jobb, ha együtt maradnak.

2008. febr. 11. 23:30

Köszönöm a tippet a könyvhöz! Rákerestem, találtam jó témákat benne. Majd utánna nézek könyvtárban, meg könyvesboltban is.

Nem tudtam géphez ülni 5 napja, bocs, a késöi reagálásokért!

8. akkor van (válaszként erre: 6. - SZ.T.C.)
2008. febr. 10. 11:51
Mégvalami, nekem most ajánlotta egy elsős tanítónéni a "Gyógyító mesék" c. könyvet ,megrendeltem valamikor a köv. héten jön. Szerinte sokat segít, ők is olvassák az iskolában. (keress rá)
2008. febr. 7. 01:16
Ha a "szakkönyvekben" hinnénk, akkor minden tökéletes lenne. Sztem ha ragaszkodók, márpedig miért ne lennének, hiszen már odabent is együtt voltak, akkor csak rosszat teszel nekik. Az ovi nem nagy durranás. Aztán majd a suliban ha azt mondják, hogy dobd szét őket akkor érdemes elgondolkodni, de addig sztem hagyd.
2008. febr. 7. 00:39
Köszönöm Ági segítségét is! Még forr bennem a dolog, szerencsére nem sürgető dönteni. Csak újabban sokan mondják, hogy jobb a kiscsoportot ismételtetni, és akkor már meg kellene ragadni az alkalmat,hogy külön. A legtöbb szakkönyv / pl. ikrek könyve/, a külön járást javasolja, és ha az ember ezeket olvassa, olyan egyértelmű a dolog. Csak megvalósítani nehéz. Persze, tudom, hogy nem kell mindennek bedőlni, de a hozzám eljutott élő példák is ezt igazoltják. Hát, majd meglátom, addig is köszönök minden segítséget!
2008. febr. 6. 14:58

Hali.

Nekem ikreim vannak, nagy csoportosak és nem kellett szétválasztai, pedig ők se angyalok. Egymást nem verik inkább őket és megvédik egymást amennyire sikerül. Igaz néha Dávidom olyan dacos hogy csak na, de jól kontrolálja az óvónéni, már rutinossá tettük. Neke is többször ajánlották hogy válasszam szét, nehogy az egyik túlzottan elnyomja a másikat (előfordulhat) de nem akartam, oldják meg okos gyerek módjára, ha nem megy akkor óvónéni besegít. Viszont ha kell próbáljátok ki. Én iskolába is tuti egy osztályba íratom, de ha elbukik majd akkor sajnos külön folytatják.

Nehéz menet de jól gondold át. És kitartás, lehet idővel megoldódik...

üdv: Ági

2008. febr. 6. 14:21
Tuti változni fog. Ebben biztos lehetsz. Megkomolyodnak olyan 5-6 éves koruk körül. Annak meg csak örülj, hogy egyik megvédi a másikat. Gondolj bele, ha ennyire szoros köztük a kapocs akkor milyen törés lenne nekik a szétválasztás. Inkább legyen két "rossz" fiam, mint két lelkileg sérült. Nem?
3. SZ.T.C. (válaszként erre: 2. - Sunbird)
2008. febr. 5. 15:55
Köszi a válaszodat! Óvo néni azt mondja,adig nincs is semmi gond, amíg foglalkozások vannak, csinálják, fegyelmezettek. De szerinte képtelenség az ovi idő egészére lekötni őket és odafigyelni rájuk, mer akkor minden gyerekhez kellene elvileg egy ovónő. Szabad játék alatt, meg folyton összetűznek valakivel. Volt olyan, hogy az egyikőjüknek vissza ütött valaki, erre, hogy a másik megvédje, visszaütötte a kezébe akadó székkel. Most úgy fegyelmezik őket, hogy ilyenkor átviszik a nagycsoportosokhoz egy kicsit lenyugodni, mert mással nem tudnak rájuk hatással lenni. Azért köszönöm, hogy te megértő lennél velük, ez kedves tőled! Egy kicsit bíztat, hogy esetleg idővel változni fog a helyzet.
2008. febr. 5. 14:51

Nekem nincsenek ikreim, de sztem ne válaszd szét őket. 3 évesek, persze, hogy vadak egy kicsit. Majd kinövik. Egyébként nem is hallottam még olyat, hogy szétválasztanák az ikreket.

Ja és ha a gyerek verekszik az oviban az általában az ovónő hibája, mert nem tudja kezelni Őket. Simán megtehetné, hogy szétválasztja őket a csoporton belül. Az egyiknek valami feladat, a másiknak valami más.

2008. febr. 5. 14:36
Tapasztalatokat szeretnék kéreni olyanoktól, akik külön ovis csoportba jártják az ikreket. Nekem fiú ikreim vannak, két hónapja kezdtük az ovit egyelőre egy csoportban. Nagyon sokat veszekednek a többi gyerekkel,az ovó nénik elég nehezen tudják őket fegyelmezni. Itthon is folyton versengenek, rivalizálnak. Mind a kettő erős akaratú. Eszem szerint külön csoportba tenném őket, csak a szívem szakad meg mégis. Jövőre ismételtessek kiscsoportot, és akkor már külön? Ti, hogy csináltátok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook