Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bolognese, havanese tartása társasházban fórum

Bolognese, havanese tartása társasházban (beszélgetős fórum)


14. arany52 (válaszként erre: 13. - Robema)
2012. nov. 8. 18:11
Eleve ezeknek a típusú kutyusoknak a gyomruk kényes.Fertőzést is gyakran kap és dyspláziája van, vagyis nem jól fejlődött ki a medence csontja. Ez sajnos tenyésztési hiba, túl tenyésztett.Volt vele orvoshoz járás, izgalom bőven, de még így is megérte, mert egy szeretet gömböc, annyi szeretetet vidámságot kapunk tőle, hogy mi is szívesen adjuk a törődésünket.
13. robema (válaszként erre: 12. - Arany52)
2012. nov. 8. 10:46
Miben gyengélkedik legtöbbször, esetleg a gyomra kényesebb és emiatt betegszik meg? Mekkora most így felnőttkorban? Megnéztem az oldaladat, nagyon kis cuki a Rony kutyusod :-)
2012. nov. 8. 10:32

Nekünk is mini kutyusunk van és ez igaz, nem annyira stramm, törékeny és bizony elég gyakran beteg. Egy normál méretű talán erősebb fizikumú. És hát a természetük változó, mint ahogy mi emberek se vagyunk egyformák.

A mi Ronynk nem rágott össze semmit, igaz kapott sok játékot és rágni való csontot.

A pelenka jó ötlet, miénknek fából van vécéje és újságpapírral van kibélelve, de a pelenka praktikusabb.

11. robema (válaszként erre: 9. - Angyalka13)
2012. nov. 8. 10:09
Szia, én is minit szeretnék, bár mondják, hogy nem szabad, mert nem standard kutya és túltenyésztett, sokkal többet betegek, gyengébbek, stb. Tapasztaltál ehhez hasonlókat?
10. robema (válaszként erre: 8. - Natus87)
2012. nov. 8. 10:07
Szia! Már egészen kiskorától egyedül hagytátok ilyen hosszú időre, és így szokta meg? Vagy fokozatosan, mindig kicsivel tovább? És a pisit hogyan oldjátok meg: kutyawc vagy pelus, ill. melyik a szagtalanabb? Köszi!
2012. nov. 8. 01:19

Szia!


Nekem 4 éves a mini Bolgnesem és nem adnám semmiért. Ők is jó jelzőkutyák, viszont a bolgnese szőre folyamatosan nő és vágni kell, ha nem szeretnél gubancokat 2-3 havonta biztos vagy napi fésülés. Nagyon okosak. A kutyám testvére 90 féle játékot tud megkülönböztetni, ez csak tanítás kérdése. Semmit nem rágott meg. :D

2012. nov. 7. 23:05

Szia!Nekem 6 éves havenese-em van.Tündéri,nagyon imádjuk.A család tagja.3 hét alatt lett szobatiszta.2x visszük le,napközben 9órát van egyedül,de lekopogom jól viseli,és kitörő örömmel fogad,ha hazaérünk. :)

Kiskorában viszont mindent megrágott.Papucsokat,cipőket,szőnyeget megbontotta,és wc-papírt és zsepkendőt lopott folyton. :D Bár szerintem ez minden kölyökkutyára igaz,ez ezzel jár.Vegyél neki sok "rágókát". :)

2012. nov. 7. 22:23

Sziasztok, nagyon köszönöm a gyors válaszokat :-)

Egyébként kölyökkorban (főleg, mikor egyedül vannak) nem rágták szét a lakást? Persze, amit lehet eltesz az ember, de ilyeneket hogy ajtók, bútorok, kábelek... Nálatok ez hogy volt?

6. nemmondod (válaszként erre: 5. - Fa17c395cc)
2012. nov. 7. 16:49

Mi laktunk vidéken is a kutyusaimmal,de én sosem tartanám őket "kinti kutyaként".

Részben félteném,hogy ellopják őket,meg ugye nem ilyen céllal tenyésztették őket.

Persze,a kertben jól elvannak,de nem hiszem,hogy túl jót tenne nekik egy-egy kinn töltött éjszaka.Sokan "lábkutyaként" ismerik őket-azaz ágyadban a lábadnál:)

Az enyémek ha vidékre megyünk,szabad a vásár,ki-be rohangálhatnak,de végül mindig benn kötnek ki....

5. fa17c395cc (válaszként erre: 3. - 5ed73a72bc)
2012. nov. 7. 16:24
Ezt a fajta kutyust lehet kint is tartani,én úgy tudom nem csak leszokták vinni kb. 1óránnyi sétára ki mennyi időre.Azt én is hallottam hogy okosak,aranyosak,játékosak,tanulékonyak de azt nem hogy ugatósak is. :)Igen ismerem a bolognesét is de nekem is a havanese sokkal édesebb.
2012. nov. 7. 14:12

Szia!

Nekem két havanese van panelban,az egyik mini.Tényleg nagyon jó jelzőkutyák,az fix.

Én általában 4-5x viszem le őket naponta,ebből 2-3 nagy séta(azaz 3/4-1 órás,a többi sima egészségügyi.)

A szobatisztaság nálunk elég könnyen ment,de mindig van kitéve kutyapelus,hogy ne legyen baleset,sima leteríthetőset veszek nekik,ha érdekel priviben megírom milyet érdemes venni.

Ja,a sétáról még:ha dolgunk van,vagy ilyesmi,akkor napi 3 a sétaadagjuk,bár az enyémek nagy mozgásigényűek-ez szerintem azért attól s függ,hogyan szoktatod a kutyust,az egyik családban lévő panelkutyának pld. elég ha 2-3x csak pisilni viszik le...

A mini kutyusom elég sokat alszik,a nagyobb kevesebbet...mondjuk ki vannak fárasztva rendesen...

Nálunk az van,hogy kb. 4-5 óránként azért levisszük őket.

A szőrük tényleg nem hullik,és imádnivalóak....:)

2012. nov. 7. 14:02

Szia.

Nekem van egy 2 év 9hós szuka havanese-em és egy 9 hónapos kanom.

Nem büdös , nincs szaga, nem hullik a szőre,nagyon ugatós!!!, okos fajta a kistestűek között, szobatiszta a szukám mivel tavasszal vettük a tavaszt és a nyarat kint töltötte egész nap, este volt csak bent mikor lefeküdtünk(gyerekek egész nap kint nyuzták, mire szaridő lett, szeptember behoztuk és "magától" szobatiszta volt, megszokta, hogy csak kint pisi kaka ezért bent eszébe sem jutott volna.

A kanom szintugy volt mint a szuka, nyáron kint volt nappal este bent aludt, most, hogy egész nap bent vannak nem pisil be, reggel mikor kelek 6kor kiengedem őket, kint vannak fél8ig, utána be a házba és fél5kor érünk haza, ezek ketten egész nap alszanak:)

Csak ajánlani tudom, bár szem szerint a bolognai nekem nem tetszik, a havi sokkal édesebb.

2. arany52 (válaszként erre: 1. - Robema)
2012. nov. 7. 13:56

Szia!

Szerintem az egyik legelőnyösebb kutyafajta emeletes társasházba. Nekünk 7 éve van egy kis havanese fiúcskánk. Kedves, barátságos, nincs kellemetlen szaga és legfőképpen nem hullik a szőre.Termetére nézve is apró, úgy hogy a lakásban is nagyokat tud futni, hancúrozni. Ok nélkül nem ugat, viszont nagyon jó jelzőkutya. Jelzi a mozgást a lépcsőházban, azt is ha ismerős mozog, azt is másként, ha idegen. Telefon és ajtó csengőre is reagál. Nekünk pár hónap alatt lett szobatiszta, de van szoba vécéje, és kint is végzi a dolgát. Napi két séta elég, de ha rossz idő van , akkor egy-egy nap kimarad.

Egyetlen gond vele, hogy nem szeret egyedül lenni, no de melyik kutya szeret? Ez is szoktatás kérdése. Én mindig otthon vagyok, ezt szokta meg és ha el kell mennem, lehívok egy szomszédot, hogy ne vonítson bánatában. Több azonos fajtájú kutyusbarát pár órát nagyon szépen elvan egyedül. Azért egész napra nem ajánlatos magára hagyni.

Ennyit tudtam hirtelen írni, de ha valami még érdekel, akkor kérdezzél.

2012. nov. 7. 13:45
Nagyon szeretnék egy bolognese vagy havanese kiskutyát, de elég kicsi (45 m2) társasházi lakásban lakunk. Hasonló, társasházi kis lakásban élő gazdik véleményére lennék kíváncsi, hogyan viselkedik a kutyus a lakásban, elég lenne-e neki a mozgástér míg bent van, mennyit ugat (szomszédok véleménye?), mennyit alszik, mennyire sokat kakil-pisil a lakásban, mikorra válik szobatisztává? Teljesen kezdő gazdi lennék, sok fórumot elolvastam (bár ezen az oldalon már egyik sem aktív), de kimondottan most kimondottan a saját körülményeimhez hasonlóak véleményét kérném. A segítséget nagyon köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook