Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatás, tejapasztás fórum

Szoptatás, tejapasztás (beszélgetős fórum)


2012. nov. 8. 12:04

A legegyszerűbb, legolcsóbb módszer az, ha minden nappal egyre kevesebbet fejünk le tejünkből, éppen csak annyit, hogy enyhüljön a mell feszülése. Ez azt az „üzenetet” fogja közvetíteni szervezetünknek, mivel nem ürül ki teljesen a mell, hogy napról-napra kevesebb tejet termeljen. Emellett ajánlott a langyos/hideg vizes borogatás is.

 

Léteznek homeopátiás módok is: a tejserkentésnél megismert Urtica Urens szintén hatásos lehet, azonban itt az 15CH és 30CH hígítása alkalmazandó (nem keverendő össze a tejszaporításkor szedendő Urtica Urens 5 CH-val!). A Borax tabletta javasolt az intenzív tejfolyáskor, ha közben a mellek nagyon fájnak, vagy ha szoptatáskor az ellenoldali mell erős fájdalmát tapasztalja valaki. Ha a mellek fájnak és csomósak javasolják a Phytolacca tabletta szedését, D2 vagy C2 3x1 tablettát, ha a tejtermelést el akarjuk apasztani és Phytolacca D4 vagy C4 3x1 tabletta, ha a tejtermelést csak csökkenteni akarjuk

 

Azoknak, akik gyógynövény formájában szeretnék magukhoz venni az apasztást elősegítő szert, ajánlott a zálya- illetve mentatea.

2012. nov. 8. 11:41

Hát fordulj orvoshoz mert sokaknak nem apad el csak úgy a tejük,a doki ír fel majd gyógyszert ami segít.

De addig is kevesebbet szoptass.

2012. nov. 7. 11:58
Hideg vizes borogatás, ritkább szoptatás, kevesaebb folyadékbevitel - 1 hét, és elapad...
2012. nov. 7. 11:58
Hát a neten ezt találtam URTICA URENS 30 CH és a RICINUS 30 CH de azt nem irja hogy szopizás alatt is lehet e szedni? Valaki használt ilyet már????????
2012. nov. 7. 11:51

A hidegvizes borogatás.

Többször volt,hogy átázott rajtam a melltartó(kifolyt a tejkagylóból a tej),és már csak arra ébredtem fel,hogy hideg a cicim is.

Ha ez több alkalommal is előfordult, érezhetően kevesebb tejem lett.

2012. nov. 7. 11:40
Valóban apaszt,első gyereknél én is azt szedtem...a gyógyszertárban megmondják a dózist...nekem akkor is cicil a gyerek,ha már üres...bár "még" csak 15 hónapos...
2012. nov. 7. 11:34
Én úgy tudom az urtica urens nagy ch-ban segít apasztani (5 ch-ban serkenti a tejtermelést). meg van még vmi ricinus féle nevű is, de erre nem emlékszem, keress rá a neten.
2012. nov. 7. 11:29

sziasztok

A segitségeteket kérném!

Szeretném elapasztani a tejemet, mert gyogyszert kell szednem, és nem szoptathatok tovább.

19 honapos a kislányom és már mindennel probálkoztam, ugy néz ki csak ugy menne ha elapadna a tejem. Tud valaki valami jo homeopátiás bogyot amit lehet szedni szoptatás alatt is.

Elöre is köszi

üdv : MONCSI

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook