Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit tudtok a lézeres vesekő-robbantásról? fórum

Mit tudtok a lézeres vesekő-robbantásról? (tudásbázis kérdés)


2012. nov. 8. 16:10

Anyósom már kettőt "túlélt". Az első is sikeres volt, de sajnos újak képződtek. Az első neki is elzárta az utat, bár már a húgyvezetékben volt (a vese és a húgyhólyag között).


Gondolom, nem lehet kellemes, szerencsére nincs személyes tapasztalatom.


Kívánom, hogy sikeres legyen a beavatkozás!!!

2012. nov. 7. 14:12
Igen, sajnos mennem kell, mert egy 7 mm-es pont keresztben van, és elzárja a bal vesémből kivezető utat. Egy stent van most fent, így van összekötve a vese a hólyaggal. Azt mondja a doki, hogy az a kő magától nem tud távozni.
2012. nov. 7. 13:17

Egy radiológus mondta, hogy ezzel a zúzással, robbantással a vese szövet is károsodhat, bevérezhet.

Feltétlen menned kell erre a kezelésre? Mekkorák a kövek?

2012. nov. 7. 08:45

Szerintem ezt a ESWL kezelést hívják "mifelénk" lézeresnek. :)


Nem bírták szétrobbantani a követ, vagy miért volt hatástalan?

Meddig tart egy ilyen kezelés? Mondjuk, gondolom az a kő méretétől is függ.

2012. nov. 7. 08:19
Lökéshullám kőkezelés (ESWL)-ről tudok, kifejezetten lézeresről még nem hallottam. Az említett volt nekem kétszer is, kicsit kellemetlen és sajnos teljesen hatástalan volt. Nem minden típusú kőre jó.
2012. nov. 7. 08:16
Jah, én is csak ultrahangosról hallottam, az öcsémnek már kétszer vol.
2012. nov. 7. 08:02

Lézeres? Nem ultrahangos?

Ez vmi újabb?

2012. nov. 7. 07:54

Jaj, nem tudok-ot akartam írni, hanem tudtok-ot. :) Bocs!


Szóval, jövő héten megyek ilyen lézeres robbantásra, és nem tudom, hogy milyen érzés lehet. Írnátok a tapasztalataitokról ezzel kapcsolatban?

2012. nov. 7. 07:51
Mit tudok a lézeres vesekő-robbantásról?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook