Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit csinálhatok az óvodapedagógus diplomámmal, azon kívül, hogy óvónőként dolgozhatok? fórum

Mit csinálhatok az óvodapedagógus diplomámmal, azon kívül, hogy óvónőként dolgozhatok? (tudásbázis kérdés)

14. kinni (válaszként erre: 13. - Álomvirág1)
2012. nov. 6. 18:39

Nagyon szeretek gyerekekkel foglalkozni, több mint 4 éve vagyok itthon a sajátjaimmal, ha jövőre visszamegyek szívesen folytatnám. Úgy érzem több türelmem van hozzájuk és sokkal jobban ismerem a gyermekek lelkét mint fiatalon.

Szerettem a vendéglátást és sokkal jobban kerestem de a két gyerek mellett most már az a cél, hogy olyan állást találjak a gyerekek miatt ami nem éjszakai és a hétvége is szabad + a természetgyógyászkodást tudjam mellette csinálni másodállásban, tehát a munkaidő is fontos szempont.

13. Álomvirág1 (válaszként erre: 11. - Kinni)
2012. nov. 6. 16:58

Annyira nehéz a mai világban aszerint cselekedni, amire vágyunk. Párom építőmérnökként diplomázott, ami jól hangzó szakma, ezt szeretné csinálni, mégsem kap munkát ezen a területen fél éve, mint építőipari munkás se....

Szívesen kipróbálnám magam akár a gazdasági területeken is, ha érezném azt, hogy megbecsült vagyok és én is normális egzisztenciális állapotot tudnék teremteni.

Megkérdezhetem, hogy te miért vágysz vissza az oviba?

12. Álomvirág1 (válaszként erre: 10. - Zebracsikó)
2012. nov. 6. 16:54

Azért választottam ezt a hivatást, hogy a gyerekekkel lehessek, hogy minden tudásomat kihasználva építsem az életüket, hogy elindítsam őket egy olyan úton, ami kicsit sem hasonlit sok mostani tizen évesére. De ezt nem tudom megtenni, mert a munkaidőm fele papírmunkával telik. Szeptember óta 1 kezemen meg tudom számolni, hányszor ültem le 1-1 gyerekkel játszani a foglalkozásokon kívül. Ezt nem tartom helyesnek.:(

Mindemellett havi 79 ezer fotinttal nem tudok egyről a kettőre jutni.

11. kinni
2012. nov. 6. 16:47

Szerintem ha az óvónősködni nem szeretnél akkor ne abból indulj ki mit kezdhetsz az óvónői diplomával hanem abból, hogy mit szeretnél igazán csinálni vagy mi az amit szívesen tanulnál.

Én is óvónő vagyok, diploma után 1 évig dolgoztam óvodában majd teljesen más irányt vett az életem elsősorban az anyagiak miatt hagytam ott az óvodát. Külföldön éltem, vendéglátásban dolgoztam majd mikor hazajöttem itthon is vendéglátásban és kereskedelemben és kitanultam a természetgyógyászatot. Két gyerekkel közeledve a 40-hez most már teljesen másként látom az egészet, most már szívesen visszamennék óvodába még akkor is hogy tudom milyen fizetések vannak. Nekem meg kellett érnem rá és felépíteni egy egzisztenciális alapot.

10. zebracsikó (válaszként erre: 2. - Álomvirág1)
2012. nov. 6. 16:43

Milyen elvárásoknak nem tudsz megfelelni? Mi a baj?

Nem részleteznéd?

Hogy érted azt, hogy nem tudod teljesíteniazokat a dolgokat, amik miatt ezt a szakmát választottad?

2012. nov. 6. 16:08
Édesanyám is óvónő volt sokáig, pedagógusi diplomával+ elvégezte az óvónő képzőt is, de már 10 éve fejlesztő pedagógus egy fogyatékos otthonban. A fizetése 120 nettó körül van, nem egy nagy eresztés sajnos. A felvi.hu -n van ilyen kereső, ami megmutatja, hogy a végzettségeddel hol tudnál elhelyezkedni. Nézd meg szerintem, veszteni nem veszítesz.
8. b1266b8c26 (válaszként erre: 7. - Álomvirág1)
2012. nov. 6. 15:51
Az a baj az óvodapedagógussal, hogy eléggé behatárolt foglalkozás. A sógornőm szintén óvónő. Neki pl. meg van a fejlesztői diplomája is hozzá.
2012. nov. 6. 15:48

Köszönöm az eddigi válaszokat! Mindenképpen olyan állást szeretnék, amiből meg tudok élni. Babysitterre itt nincs akkora igény. Amennyiben továbbképzem magam, elvégzem a mesterképzést (plusz 2 év), a fizetésem havonta 10 ezer forinttal emelkedne.

Külföldön az a baj, hogy aki családnál dolgozik sem kap havi kb 80 ezernél többet, mert kap szállást és ellátást is. Amit ugye, ha félreraksz, nem rossz, de ellene szól az is, hogy a páromat nem hagynám itt.

Annyira hangoztatják, hogy akinek diplomája van, az tud sok helyen dolgozni, mert a felsőoktatásban megszerzett tapasztalatok, mentalitás sok munkahelyre jó. De hova? :S Nagyon nehéz dolog ez, főleg úgy, hogy meg vagyok lőve, nem tudok elindulni a saját kis életemben.

2012. nov. 6. 15:39
Külföldön dajka esetleg? Egy magyar családnál.. jobban megbíznak a szakképzett hölgyekben, akik tudják, hogyan kell viszonyulni egy kicsi gyerekhez. Meg ha már pedagógus, akkor ért a neveléshez (ámbár ugye nem neked kell megnevelni a csemetét). Ez egy plusz, hogy kint lehess. Szerintem jó dolog lehet, mert ugyanúgy gyerkőccel lehetsz, csak nem 20-szal hanem mondjuk 2-vel, és még többszörösét is keresed, mint itthon a pedagógiai minimálbér.
2012. nov. 6. 15:28

Óvónő

Babaysitter

Továbbképzed magad pedagógus

Meg az olyan munkák amik nem a legkelemesebbek... a takarítás mosogatás stb.

De ha jól tudod a nyelvet nyelvtanár (magán)

Bejárónő



attól függ mire van igény a környéken ahol laksz... konkrétan bármi amit keresnek...

2012. nov. 6. 15:26
Könyvterjesztő cég?Nálunk az oviba mindig hozzák a gyerekkönyveket.Akkor kicsit közel maradhatsz a szakmádnál is.
2012. nov. 6. 15:21
elveszettnek-elnézést
2012. nov. 6. 15:20

Sziasztok!


Nagyon el vagyok keseredve. Most kezdtem lelkes óvodapedagógusként, de egyre inkább azt érzem, hogy minden elvárásnak nem tudok megfelelni...leginkább a sajátoménak nem. AMiért ezt a szakmát választottam, nem tudom teljesíteni.

El veszettnek érzem magam. Ezzel a diplomával mit tudok még? Milyen munkahelyre van esélyem?

2012. nov. 6. 15:18
Mit csinálhatok az óvodapedagógus diplomámmal, azon kívül, hogy óvónőként dolgozhatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook