Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért nem akar megkelni a tésztám? fórum

Miért nem akar megkelni a tésztám? (tudásbázis kérdés)


2012. nov. 6. 15:24
Ha nem sikerül megkelnie kicsit sem, fogj egy újabb adag élesztőt(esetleg pici tejben), jól dolgozd bele a tésztába,magyarán dagaszd újra, és keleszd újra.
11. d8e82b94f7 (válaszként erre: 7. - Noricica1987)
2012. nov. 6. 15:17
ott van:) koszonom mindenkinek a segitseget
10. 342bae44d8 (válaszként erre: 7. - Noricica1987)
2012. nov. 6. 15:16
ha meleg a konvektor "megfő" a tészta
2012. nov. 6. 15:15

sütés előtt szobahőre mindent 1-2 óráig, a tojás se legyen hideg. a tejet pedig ne a mikróba hanem a gázon langyosítsd, max 40 fokra, cukrot bele, elkeverni, élesztőt belemorzsolni

ja a legtutibb, ha a langyos cukros tejet a tálban lévő liszt mélyedésébe öntöd, a széléről beleszórsz egy kis lisztet és így morzsolod bele az élesztőt

2012. nov. 6. 15:14

Oka lehet:

- a hozzávalók hidegek voltak

- öreg volt az élesztő

- túl meleg volt a tej(leforráztad vele az élesztőt) Ezt nem szó szerint kell érteni, csak így mondjuk. A tejnek csak épphogy langyosnak kell

lenni.

- nem tettél bele kevéske cukrot az élesztő erjesztéshez.

- ha sót is kellett tenned a tésztába és az érintkezett esetleg az élesztővel, akkor az élesztő "meghalt", és bizony sosem kel meg.


Vén létemre nemrég tanultam, hogy nem kell az élesztőt futtatni, elég csak belemorzsolni a hozzávalókba, innentől csak arra kell ügyelni, hogy a tej ne legyen meleg, a só először kerüljön a lisztbe, a tojás, a liszt, a zsiradék ne akkor kerüljön ki a hűtőből, kamrából, tehát konyha-hőmérsékletű legyen.

2012. nov. 6. 15:14
Tedd a radiátor,konvektor tetejére,hát ha.
2012. nov. 6. 15:11
hat nem tudom mi lehet meg varok vele hatha...
2012. nov. 6. 15:09
Lehet az a baj, hogy az élesztőre, melegebb tej került....igy bedöglött az élesztő
2012. nov. 6. 15:08
Akkor meg lehet nagyon melegen! Élesztőgombát nagyon hamar tönkre lehet tenni!
2012. nov. 6. 15:02
hidegen raktam ossze es most duncba tettem...az eleszto alatt nem tudom mit ertesz de 3hete vettem
2012. nov. 6. 14:59

Hidegen raktad össze,(hideg a liszt v. tej)hidegben van,öreg az élesztő,kevés benne a cukor....stb

Milyen lisztet használtál?

2012. nov. 6. 14:55
nem akar megkelni a tesztam.eddig mindig sikerult...mi lehet a baj?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook