Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egyszerű süti recept érdekelne. Tudtok ebben segíteni? fórum

Egyszerű süti recept érdekelne. Tudtok ebben segíteni? (tudásbázis kérdés)


6. Mydeton (válaszként erre: 3. - Migerben)
2012. nov. 13. 20:50
Köszönöm a süti receptet, kifogom próbálni :)
5. e6e23f542d (válaszként erre: 4. - 298b15dfdd)
2012. nov. 8. 10:07
próbáld is ki ;)
4. 298b15dfdd (válaszként erre: 2. - E6e23f542d)
2012. nov. 8. 09:52
Tetszik!:) Le is mentem:)
2012. nov. 8. 09:44

Szegedi meggyes


25 dkg liszt

1/2 csomag sütőpor

25 dkg cukor

1 csomag vaníliás cukor

7 evőkanál étolaj

8 evőkanál víz

3 egész tojás

tetejére magvalt meggy, vagy meggybefőtt kimagvalva (kb egy fél üveg)


A hozzávalókat alaposan összekevered, zsírozott, lisztezett tepsibe simítod, kb. 200 fokon (előmelegített sütőben) addig sütöd, míg a teteje is megpirul egy picit. Tűpróba!


Ez a mennyiség egy közepes tepsire elegendő. (Én egy 30x20 cm-es tepsiben sütöttem.)

2012. nov. 6. 12:37

Nálunk most ez nagyon menő :)


Pöfeteg keksz


15 dkg liszt

6 dkg kakaópor

fél csomag sütőpor

20 dkg kristálycukor

1/4 teáskanál gyömbérpor

1/4 teáskanál vaníliaőrlemény vagy 1 vanília kikapart bele

csipet só

6 dkg vaj

2 db tojás

kb. 3 evőkanál porcukor


------o------


A száraz hozzávalókat, a lisztet, a kakaóport, a cukrot, a sütőport, a gyömbérport, a vaníliaőrleményt, csipet sót és a sütőport össze kell keverni. Majd bele kell morzsolni a hideg felkockázott vajat, végül pedig a két felvert tojást, és az egészet össze kell gyúrni. Folpackkal le kell takarni, és fél órára hűtőbe kell tenni.


Dió nagyságú golyókat kell formázni a tésztából, amelyeket alaposan meg kell forgatni a porcukorban.

Sütőpapírral bélelt tepsibe kell pakolni a porcukros golyókat, jó távol egymástól. Egy szabvány tepsibe 12 keksz kerüljön csak, és 200 fokra előmelegített sütőben 12 perc alatt meg kell sütni. A sütőben a tészta felveszi a kekszformát, és szépen megrepedezik. Én a tepsiben szoktam kihűteni, mert amikor kiveszem a sütőből a keksz nagyon puha, de amikor kihűlt ropogós lesz a közepe a belseje pedig durván kakaós.


Tárolni légmentesen záródó dobozban célszerű, már ahol nem fogy el egy nap alatt.



Ez az eredeti recept!

Nekem 200fokon az első tepsi szénné égett alul 12 perc alatt, utána hagytam 200on de csak 8percig és úgy volt a jó. Vaníliám nem volt itthon ahelyett egy zacskó vaníliás cukrot tettem bele, és a vajat megolvasztva tettem hozzá. Jah és golyózás előtt nem raktam a hütőbe :) Nagyoooooon finom lett!

2012. nov. 6. 12:36

Sziasztok. Segítségeteket szeretném kérni :) egyszerű gyors süti recept érdekelne ami nálatok már bevált.Tudom itt is van fent rengeteg recept, de jobb olyat kipróbálni ami bevált nálatok.

Köszönöm szépen :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook