Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kinek milyen gyümölcscentrifugája van, melyik típust ajánlanátok? fórum

Kinek milyen gyümölcscentrifugája van, melyik típust ajánlanátok? (tudásbázis kérdés)


21. meoo
2014. ápr. 7. 09:38
Gorenje JC800Y típusunk van. 800W-os,jól viszi a céklát is és szárazra pörgeti a rostot.Kb.17000Ft-ért vettük fél éve.Szerintem jó, nem cserélnénk le.
20. Zebra25 (válaszként erre: 19. - Klauka_)
2014. ápr. 6. 21:59
Marad vissza valamennyi rost, az biztos, ha arra gondolsz, de nálunk az nem vész kárba. A férjem azt is meg szokta enni:)
19. Klauka_ (válaszként erre: 18. - Zebra25)
2014. ápr. 6. 21:23
Zebra, nem "pazarol" a gép?
2014. ápr. 6. 21:18
Nekünk sencor cento gyümicentrifugánk van. Nincs vele különösebb problémám.
17. Klauka_ (válaszként erre: 16. - Free)
2014. ápr. 6. 21:01
Úhhh, máris egy hasznos hozzászólás!! Listámon van a Bosch!!! Akkor húzzam ki? MES3000 van nektek?
16. Free
2014. ápr. 6. 20:59
Nekünk bosch van, 36ezerért vettük. Nem szeretem :/ Nagy és nem centrizi ki a gyümiket rendesen...
2014. ápr. 6. 20:49
Szeretnék vásárolni egy gyümölcsprést vagy centrifugát. Segítségetek szeretném kérni, nektek milyen van, vennél-e újra olyat, te mit ajánlanál?
14. 34c48a3825 (válaszként erre: 13. - Zebracsikó)
2012. nov. 9. 08:42

Nekem is Catler van, egy ennél fejlettebb típus. A szempontok pedig kb. ugyanazok voltak a kiválasztásnál.


Az adatokat olvasd el a terméklapokon, tudd, hogy mire akarod használni és akkor nem nyúlsz majd mellé.

13. zebracsikó (válaszként erre: 12. - 34c48a3825)
2012. nov. 8. 16:39
olvastam, további esetleg?
12. 34c48a3825 (válaszként erre: 11. - Zebracsikó)
2012. nov. 8. 16:31
Már a 3. hozzászólásban is van javaslat.
2012. nov. 8. 16:27
Valaki javasolna konkrét márkát, ami tényleg bevált????
2012. nov. 8. 15:28
*nem kényelmetlen
9. 34c48a3825 (válaszként erre: 7. - Nikike28)
2012. nov. 8. 15:27
Gyűjts még rá egy keveset. Ezen az áron biztosan nem találsz olyat, ami nem pazarlóan csavar vagy nem kényelmes a használata.
2012. nov. 8. 15:25

Nem furcsa, nekem is volt ilyen időszakom a kamaszkorban és fiatalként, de aztán valahogy elmúlt, el is felejtkeztem róla. Akkoriban sokkal több citromot ettem (az is lehet, semmi köze hozzá), és egyfolytában úgy éreztem, hogy elvástak a fogaim (a metszőfogaim éle volt érzékeny, szinte fájt harapásnál).

A tegnap fellelkesültem és mixeltem egy sültsütőtök-alma-répa-birslé koktélt, de bébiétel lett belőle. Így is finom persze, csak nem erre számítottam :)

Sajnálom, hogy nem jött több gyümölcscentrifuga info :(

7. nikike28 (válaszként erre: 6. - Zefex)
2012. nov. 8. 13:12

Én elsősorban narancs,grapefruit levet szeretnék fogyasztani,ill répa,alma..mert ezekkel az a gondom,h enni nem tudom őket.Ez most lehet furcsa lesz,de a fogam érzékennyé válik,ha almát,narancsot eszem pl.A répalevet meg imádom:)

Van egy kislányom is,és neki is szívesebben adnék friss gyümilevet,mint a dobozos boltit.Mert bár eszik gyümölcsöt,de nem eleget.

Az a gáz,hogy én max.15000-t akartam/tudok rászánni.Ennyiért nem találok minőségit?

2012. nov. 6. 14:01

Az biztos, hogy nem jót, de már nem is bánom, illetve annyiban, hogy miért kerülhet forgalomba olyan tárgy/eszköz, ami használatra alkalmatlan?! Az átverés miatt. És ami egyébként jó lenne, elrontják műanyag alkatrészekkel…

Csak amikor likőrt készítek, akkor hiányolok egy jó gyümölcsprést, tehát nem is centrifugát. Egyébként nem feltétlen akarom inni, ami enni való :D

A botmixert viszont nagyon jól kihasználjuk, és így el tudjuk fogyasztani a húsát is a terménynek, nemcsak a levét. Persze más lenne a helyzet, ha baba, kisgyermek miatt kellene.


Milyen leveket tervezel Nikike?

5. 7dfc648351 (válaszként erre: 4. - Zefex)
2012. nov. 6. 12:10
Ez annyit jelent, hogy elég rossz szerkezetet vettetek.
2012. nov. 6. 12:07

Én nagyot csalódtam a gyümölcs centrifugában. Összecsomagoltam, és eltettem.

Amikor megvettük, nem tudtuk, milyen szempontokra kell figyelni és vettünk egy akkor középkategóriásat. A szakcég "szakalkalmazottja" a trabant-merci baromságon kívül nem tudott többet.

Az én tapasztalatom: előkészíted a gyümölcsöt/zöldséget. Belerakod. Drrrr. Kijön egy kis lé, a szűrő közben eltömödik. Szétszeded, a szűrőt 5 vödörnyi víz felhasználásával megtisztítod. Feltakarítod a szétmázolódott pépet, és kezded előlről. A levet nem kinyomja, hanem az atomjaira forgácsolt terményből kicsapja, úgy-ahogy.

2012. nov. 6. 11:54

Fontos, hogy legalább 600 watt teljesítményű legyen, de minél nagyobb, annál jobb. Azok sokkal több levet préselnek ki, kevesebb a veszteség.

Az is jó, ha széles nyílású, ezt úgy szokták jelölni, hogy extra széles, így nem kell mindent picire aprítani előtte.

Fontos, hogy könnyen szétszedhető legyen, hogy ne műanyagok legyenek az alkatrészei, mert azok könnyen törtnek és nem is olyan hatékonyak, a gyökérzöldségeket alig viszik.

Fontos, hogy nagy tartálya legyen és ne legyen hangos.


Nekünk Catler JE4010-es van. Három deci almalevet öt másodperc alatt készít.

2012. nov. 6. 11:46

Kinek milyen van,melyik típust ajánljátok?Most szeretnék venni,és mindenféle,zöldséget,gyümit szeretnék "meginni"


Köszönöm

2012. nov. 6. 11:46
Gyümölcs centrifuga

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook