Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az albérlő vagy a tulaj fizeti, ha valami tönkremegy a lakásban? fórum

Az albérlő vagy a tulaj fizeti, ha valami tönkremegy a lakásban? (tudásbázis kérdés)


2013. júl. 12. 15:34
tulajdonos
29. cumus (válaszként erre: 28. - D41005143d)
2013. júl. 12. 12:45
ezzel mit akarsz mondani, te vagy a tulaj?
2013. júl. 12. 09:06
tulaj
27. cumus (válaszként erre: 25. - Miramira77)
2013. júl. 11. 23:26
németországban szinte nem is kapsz albérletet, ha nincs felelöségbiztositásod. Van ismerös, de azoknak kellemetlen és sok munka. Valószinü megbizok egy ingatlanközvetitöt.
2013. júl. 11. 19:03
tulajdonos...deee megegyezes kerdese csupan...
25. Miramira77 (válaszként erre: 22. - Cumus)
2013. júl. 11. 14:08

Nincs egy rokon, ismerős, barát, aki ellenőrizheti, hogy néz ki a lakás?

Köss lakásbiztosítást, és fizettesd a bérlővel.

24. cumus (válaszként erre: 23. - Picurka1968)
2013. júl. 11. 13:50
akkor, majdnem szomszédok vagyunk:)
23. Picurka1968 (válaszként erre: 22. - Cumus)
2013. júl. 10. 16:49

Ha nincs kaució,nincs lakás...a csekkeket meg akár le is lehet fényképezni,s elküldeni e-mailben.

Egyébként túl messze nem lakok Bajához,kb. 40 km!:))

22. cumus (válaszként erre: 21. - Picurka1968)
2013. júl. 7. 20:47
csak az a baj, hogy külföldön lakom és csak 2x évente járok haza. De ez jó ötlet, a 3 hó kaució, csak legyen aki kifizesse. Különben a lakás Baján van, nem laksz véletlenül a közelben?
21. Picurka1968 (válaszként erre: 20. - Cumus)
2013. júl. 7. 12:31

Köszönöm,ha aktuális lesz a költözés,majd szólok!:))

Ha mégis a bérbeadás mellett maradsz,szemrebbenés nélkül kérj 3 havi kauciót,s havonta ellenőrizd a lakás állapotát,vmint a számlákat!

20. cumus (válaszként erre: 18. - Picurka1968)
2013. júl. 3. 10:54
Picurka, én is ezen a véleményen vagyok. Sokáig laktam albérletben és a lakást tisztán új festéssel hagytam el a tulaj dolgaira ugyanúgy vigyáztam , mint a sajátomra. Dolgoztam , mint egy állat éjjel nappal, volt amikor 3 munkahelyem is volt egyszerre és vettem egy 55nm-es lakást 6,5 mi-ért, ráköltöttem még 500 ezret , minden szép és új volt. Kiadtam albérletbe 30ezerért. Bükk beépitett konyhát is csináltattam bele. Bérleti szerz.volt mindig. Az egyik lakó, nem fizette a rezsit, kikötötték az áramot, ( 30ezerért visszakötettem, hogy újra ki tudjam adni)a másik lakóm gyerekei kiverték az ajtók üvegeit, mert bennt fociztak, a harmadiknál mindig vmi tönkre ment, mert nem kezelte kellöképpen a dolgokat, a negyedik nem fizette egy idö után a bérletet. stb. Minden kiköltözés után , kb 1 és 1,5 év után, sirva takaritottam a lakásom. A gáztüzhehyröl a fürdökádról, elöször még lekapartam a koszt , utánna újat vettem, hogy újra ki tudjam adni. A csapokat le kellett cserélni, mert megette a vizkö, minden kiköltözésnél újra festés, a rengeteg lyuk becsinálása, új szönyegpadló csere, redönyök lógtak minden irányban, a frissen festett ajtókra szinte nem is ismertem rá. Többe került nekem a visszamaradt számlák és a lakás számtalan renoválása, mint amennyi albérletet én kaptam. Tehát ráfizettem és kamat helyett , csak munkát és sok sok bosszúságot vettem magamnak. Sokan azt hiszik, hogy az albérletböl kell a tulajnak újra és újra mégegyszer kifizetni amit mások rönkretesznek. Ha beraktam volna a 7 milliót a bankba, kaptam volna tisztán min. 30ezer kamatot és nem kellett volna ennyit idegeskednem és más után a koszt eltakaritani. Nem tudom mit szólnának az ilyen lakók forditott helyzetben? Valószinü nem érik fel ésszel, hogy a lakás kiadás egy pénz befektetés és nem hobby. A lakásom most üresen áll, kiköltözött a lakóm, ha a bükk konyhabútoromra nézek, fáj a szivem. Miért kellett tönkre tenni, nem értem?? Újra kell megint mindent csináltatnom és valószinü eladom, mert idegileg nem birom ezt a sok gerinctelen embert elviselni. Köszi annak aki elolvassa, de ez csak egy töredéke annak , amit átéltem. Picurka, neked még kiadnám...
19. Picurka1968 (válaszként erre: 17. - Bibi25)
2012. nov. 7. 14:25
A tulaj nem tiltakozott új hűtő vásárlása ellen!A bérlő választotta a használtat!
18. Picurka1968 (válaszként erre: 16. - Vaterás)
2012. nov. 7. 14:23

Fogas kérdés!

Ugyan én is albérlő vagyok,viszont nem elfogult a kérdéssel kapcsolatban!Már ne haragudj,de miért érdekel Téged,hogy a bérlődnek van-e hűtője?

Azt ugyan nem tudom,hogy a jogszabály mit ír elő ilyen esetben,de én a bérlőre hárítanám a javítási költséget.

Vett egy használt hűtőt,se jótállás,se kutyafüle,esetleg veszel neki két havonta másikat?Az én véleményem,hogy ha ő bevállalta,hogy használt hűtőt vesz,akkor viselje a következményeit is!Esetleg jövő hónapban nem pakolnád tele neki bélszínnel?És ha elromlik a hűtő,meg a hús,akkor fizeted mindkettőt.

Én tavaly vettem ide egy villanytűzhelyet,amit be is építtettem,meg új vezetékkel be is köttettem,de eszembe nem jutott,hogy akárcsak a villanyvezeték árát is a tulajon vasaljam be.Pedig nem fogom kitépkedni a vezetéket,ha elköltözök.


Mellesleg egy hűtő nem olyan alapvető szükséglet egy bérelt lakásban,mint a fűtés,vagy melegvíz,ettől a lakás még lakható!

17. Bibi25
2012. nov. 7. 14:07
Ha a tulaj nem fektetett be egy uj gepbe,amire garanciat is kapott volna, akkor vallalja a rizikot,h ez a hasznalt majd elromlik,s javittathatja. O vette, o fizeti.
2012. nov. 7. 13:24

Nézzünk még egy példát !

Lakás tartozékaként egy rozoga hűtőszekrény teljesen tönkre ment. Simán elöregedett, egyértelmű volt a cseréje. Tulaj megbízta a bérlőt, hogy vegyen egy hűtőt, aminek az árát betudja a bérleti díjba. Bérlő vett egy használt ugyanolyan méretű hűtőt 21 ezer forintért. (nem volt kikötés, hogy használtat vagy újat vegyen) Tulaj betudta a bérlőnek a bérleti díjba, tehát a tulaj "vette". Ha ez elromlik, akkor kinek kell kifizetni a javíttatást ? A tulajnak, mert az övé, de nem ő használta ? Vagy a bérlőnek, mert ő használja ? Esetleg azért, mert miért vett használtat ?

15. Picurka1968 (válaszként erre: 14. - Cicaaa65)
2012. nov. 6. 12:31
A kazánjavítást értelemszerűen a tulaj szponzorálta,ill.úgy egyeztünk meg,hogy én kifizetem,és leszámoljuk a bérleti díjból.
2012. nov. 6. 08:57
Ami nem a tied, hanem annak a lakásnak a tartozéka, amit bérelsz, szerintem a tulj fizeti. Mondjuk attól is függ, mibe ment tönkre.
13. vaterás (válaszként erre: 12. - Picurka1968)
2012. nov. 6. 07:44
Köszi :))
12. Picurka1968 (válaszként erre: 11. - Vaterás)
2012. nov. 5. 21:19
Szerintem ki.Mellesleg én nem is vitatkoznék ilyen kérdésen,csak kölcsön kérném a pótkulcsot,hogy tudjak másoltatni magamnak!
2012. nov. 5. 18:58

Egy példa még, a véleményetekre vagyok kíváncsi.

Az albérlő beletöri a kulcsot a levélszekrénybe. A tulajnak van pótkulcsa, és ez alapján vesz egyet.

Ki kell fizetni az albérlőnek ?

2012. nov. 5. 17:43

Köszönöm szépen nektek.

A szerződés elég régi, majd megnézem, mert nem emlékszem, hogy mi szerepel benne.

2012. nov. 5. 17:38
Ha rendeltetésszerű használat mellett ment tönkre, akkor a tulaj. Ha mondjuk szétrugod a hűtőt, az a te sarad...
2012. nov. 5. 17:36
Általában a tulaj ha jó a szerződés amit aláírtál..
2012. nov. 5. 17:36
Szerintem ez attól is függ,hogy mi ment tönkre!Én is albérlő vagyok,a berendezés az enyém.Nyilván,ha elromlik a hűtőm,azt nem a tulaj fogja kifizetni.De ha a lakás tartozéka hibásodik meg,pl.villanyvezeték,vagy bojler,esetleg lepotyog a csempe,vagy hasonlók,az a tulajdonost terheli.
6. Regin_a (válaszként erre: 2. - Vaterás)
2012. nov. 5. 17:32

Szerződés kérdése

Hűtszekrény, tüzhely, villanykapcsoló, ajtózár, wc tartály, ami a normális használatban megy tönkre, kivéve a villanyégők, szerintem a tulaj kötelessége


Erőszakos vagy véletlen rongálás, nem


Pl. frissen festve vették át, igy is adják majd vissza

Az én szerződésemben mindezek rögzítve vannak

2012. nov. 5. 17:32

Sokat segít a bérleti szerződés, illetve a Ptk.

A mi szerződésünkben anno az volt, hogy az állagmegóvásért mi felelünk. De a költözés esetén az állag sérelme nélkül nem mozdítható tárgyak javítási és csere költsége a tulajdonost terheli. És amennyiben mi javíttatjuk vagy cseréljük az ilyen tárgyakat, akkor a bérleti díjba beszámíthatjuk, de csak akkor ha előzetesen egyeztettünk a tulajdonossal.

4. vaterás (válaszként erre: 3. - Noozimanoo)
2012. nov. 5. 17:30
Nem ment tönkre semmi, csak erre kíváncsi lennék. Szóval nincs kötelező érvényű szabály. De vajon a többségnél ez hogy működik ?
2012. nov. 5. 17:24

Megbeszélés és a szerződésben foglaltaktól függ.

Mi ment tönkre?

2012. nov. 5. 17:24

Olyanokra gondolok mint pl. a villanykapcsoló, hűtő vagy a konyhapult megsüllyed.

Az albérlő továbbra is bent lakik.

2012. nov. 5. 17:23
Az albérlő vagy a tulaj fizeti, ha valami tönkremegy a lakásban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook