Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség, nagyon akarás, első jelek! fórum

Terhesség, nagyon akarás, első jelek! (beszélgetős fórum)


1 2 3
79. humoni
2012. nov. 11. 17:23
Mindenkinek jó babacsinálást,és sok sikert,mi is már rajta vagyunk,nincs már mensim,és várom a 13.-18-át!!Nem tudom mikor van peteérésem,de gondolom ez az idő közben csak lesz!
2012. nov. 9. 09:20
Szorítok!:-)
77. venus81 (válaszként erre: 75. - Ginfizz)
2012. nov. 9. 07:01
Gratula a pocilakóhoz!!!:) a többieknek meg kitartást és mielöbbi babásodást kivánok!!!És köszönöm a válaszokat..kétnaponta együtt vagyunk,a mensim is rendszeres..elvileg minden rendben..ezt az évet még kivárom,aztán felkeresünk egy jó dokit..igaz most a mensim 5nap helyett csak 2napig tartott,az is enyhe volt..a melleim fájnak..szóval most várakozó állásponton vagyok:))persze az is lehet,hogy megint a szervezetem akar becsapni:(szépnapot nektek!!!
76. humoni (válaszként erre: 75. - Ginfizz)
2012. nov. 7. 09:32
Igazad van!Nekem is most fog majd kiderülni hogy mikor van és akkor "adjad nekiiii" :)De jó már neked!Ismét irigykedem
75. Ginfizz (válaszként erre: 67. - Venus81)
2012. nov. 7. 08:27

Lehet gond az ovulációval is, vagy azzal is, hogy pont nem a megfelelő pillanatot kapjátok el. Én ahogy visszanéztem a dolgaimat, mindig hétfő/keddre esett a peteérésem, ovulációm valahogy, és nálunk pont ez a két nap volt az amikor leginkább nem voltunk együtt :)

De ezen könnyen segített az ovulációs tesztcsík, amit a neten rendeltem www.fastest.hu -n és sikerült vele belőni azt a pár órát amikor esélyes lehet a baba és össze is jött! :) most 8 hetes vagyok.

74. humoni (válaszként erre: 70. - Venus81)
2012. nov. 7. 07:31
Szia!Nem biztos hogy gond van.Nekem van több ismerősöm akinél 3 esetleg 4 évre jött a baba.Megkérdeztem az orvosomat hogy mikor beszélhetünk mendőségről,mert ugye mi is 2 éve próbálkozunk vele.Azt mondta hogy 1 év után lehet hogy mendöségről van szó.De!Sok ismerős ezt megcáfolta nekem mert nekik később lett a baba.Érdekes igaz?Mi is úgy voltunk vele hogy nah 3 hónap és bizti hogy jön,de nálunk sem:(( (igaz nálam orvosi gondok voltak)
73. humoni (válaszként erre: 68. - Inta)
2012. nov. 7. 07:27
Köszönöm!!Kitartok!:))
72. inta (válaszként erre: 71. - Inta)
2012. nov. 6. 21:13
*három hónapra rá...
71. inta (válaszként erre: 70. - Venus81)
2012. nov. 6. 21:12

Erről én is olvastam, meg azt is, hogy hülyeség, mert valójában a szervezet se elsavasodni nem tud, se lúgosítani nem lehet. Nem tudom, igaz-e, de ha rákeresel google-lel, millió ilyen oldalt kapsz, tanácsokkal.


Viszont én a helyedben előbb az orvosilag lehetséges problémákat zárnám ki, ahelyett, hogy vakon próbálkoznék saját kútfőből, kétes internetes tanácsokra hallgatva, végülis már két éve próbálkoztok, ez megér egy meddőségi kivizsgálást. Persze én is csak kétes internetes tanácsokat tudok adni :-), de saját tapasztalat. Én két év után estem teherbe, árom hónapra rá, hogy orvoshoz fordultam, aki gyorsan helyrerántott.

70. venus81 (válaszként erre: 69. - Inta)
2012. nov. 6. 20:51
Köszönöm a választ..már nem tudok mire gondolni..olvastam hogyha túl savas a közeg akkor az megöli a spermákat..lúgositást kipróbálnám,csak nem tudom,hogy mivel..teával? vagy hogy szokták?ha valaki tud ebben segiteni,elfogadnék tanácsot..:(((
69. inta (válaszként erre: 67. - Venus81)
2012. nov. 6. 20:35

Szia, sok oka lehet sajna. Pl hormonális, vagy akár fizikális, mint egy elzáródott petevezeték, vagy méhen belüli mióma... a természet találékony az ilyesmiben.

Remélem, csak egyszerűen késik nálatok picit a baba és nincs semmi komoly!

68. inta (válaszként erre: 64. - Humoni)
2012. nov. 6. 20:33

Sajnálom. :(

Kitartás!

2012. nov. 6. 20:25
Sziasztok!Kérdezni szeretnék..mi már majd 2éve próbálkozunk a babával..igaz nekem már van 2gyermekem az elsö férjemtöl..szóval a párom rászánta magát az andrológiai vizsgálatra..az eredménye tökéletes lett:) én is elmentem ultrahangra és mindent rendben találtak,gyönyörü petécskéim voltak...szóval elvileg nincs akadály a baba elött...mégsem jön:( volna valakinek valami ötlete,hogy mi lehet ennek az oka??esetleg túl savas lennék??mit tehetek ez ellen??
2012. nov. 6. 19:48
Szorítok,hogy sikerüljön!
2012. nov. 6. 14:10
sajnálom nagyon .. :(
64. humoni (válaszként erre: 63. - 35486a5042)
2012. nov. 6. 11:37
Igen megjött szóval nincs baba!De már jobban odafigyelek magamra és figyelem hogy mikor van peteérésem,mert az is lehet hogy nincs ovulációm és az gond.
2012. nov. 6. 10:50
megjött? vagy mi?
62. humoni
2012. nov. 6. 07:04
Sajnos nekem ez most rendes mensi.De most majd veszek ovu tesztet és készülök:)
2012. nov. 5. 19:09
Én kétszer vérezgettem, 6 és 9 hetes terhesen. Először kevés piros volt, aztán napokig rózsaszínű. Annyira egyedi mindenkinél...
60. inta (válaszként erre: 59. - Biológus)
2012. nov. 5. 19:02
Én is. És szintén diétáztam.
59. biológus (válaszként erre: 40. - Humoni)
2012. nov. 5. 18:31

Én tudtam. Hogy honnan, azt ne kérdezd, teszt előtt mondtam a páromnak egy héttel, hogy 98 százalék. Megérzés, vagy a hormonális változásokra vagyok érzékeny, nem tudom.

Mindenesetre az igaz, hogy PCO-m van és ez a várandósság is nehezen indult (már volt egy, ott 7 hetesen ment el a baba), úgyhogy a dokim mondta, nagyon kevés szénhidrát és én is kaptam progeszteron-pótlást. Betartottam és jól vagyunk mindketten. :) De már tervezésnél is szedtem multivitamint és vasat és folsavat is. Biztos, hogy kellett.

58. inta (válaszként erre: 57. - Humoni)
2012. nov. 5. 16:18

Igen, ez a legtöbb esetben így van. Nálam olyan volt, mint a mensi első két napja, de nem erősödött, és 5 nap alatt elmúlt 10 helyett.

De ugye mindenki más, szóval ez nem szabály.


A tesóm pl gyakorlatilag 9 hónapig végig vérzett a menzesz idejében, élénkpiros vérrel, bár kisebb mennyiséggel. De a normális nyilván nem ez.


Reméljük abbahagyod a barnázást szépen, és minden rendben lesz.

57. humoni
2012. nov. 5. 16:07
Ha a barna vér lesz és sok akkor biztos hogy nincs baba.Sok kismama mondja hogy vérzett a terhesség alatt,de elmondta egy orvos ismerős hogy az nem mensis vér és hogy teljesen más.Nem olyan erős színű,kevés állagú.
56. humoni (válaszként erre: 55. - Inta)
2012. nov. 5. 16:05
Akkor még lehet esély?
55. inta (válaszként erre: 54. - Humoni)
2012. nov. 5. 15:58
Én is azt hittem ;). de maradt a barna 5 napig, aztán az se.
54. humoni (válaszként erre: 52. - Inta)
2012. nov. 5. 15:38
A te történeted is más és érdekes!Akkor gyanus volt a vérzésed.Én még nem tudom hogy milyen a vérzésem mert még nem teljesen vér,csak barnázás...de szerintem ez rendes mensi lesz:((
53. humoni (válaszként erre: 49. - Ginfizz)
2012. nov. 5. 15:35
Nagyon szépen köszönöm,a párom is nagyon örül neki mert így több mindent megtudunk,mert ha pl nincs ovulációm akkor az nem valami jó.
52. inta
2012. nov. 5. 15:33

Szia! Én is peches voltam, IR és teszt szempontból is. Én Eutyroxot szedtem (és szedek még mindig), és barátcserjét is, amikor összejött hosszú próbálkozás után.

Viszont nekem 3 nappal a mensi kimaradás után is negatív volt a tesztem, emlékszem, ott bőgtem a zuhany alatt. Aztán 5 napig vérezgettem, de furcsán, alig, gyanúsan, úgyhogy a végén csináltam még egy tesztet, és az nagyon halványan pozitív volt. Ha jól számolom, ez már 8 nappal a "kimaradt" menzesz után volt.

Megtömtek Utrogestannal a progeszteronpótlás miatt, most 33 hetes vagyok :).


Szóval a teszt szükséges, ha gyanúsat észlelsz, főleg az olyan hormonpótlás miatt, ami esetleg kellhet nektek is. De megértem, hogy nem tesztelsz azonnal, én hiába tettem 3 nap kimaradásnál is.

2012. nov. 5. 15:26
Én is az ovu tesztet akartam még írni. Nekem sokat segített, először azzal jöttem rá, hogy nincs rendes ovulációm. Aztán amikor már volt, akkor kiderült, hogy nem középidőben van, hanem később.
2012. nov. 5. 15:26
ment privi
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook