Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 hónapos babánál kipróbálhatjuk az eredetileg négy hónapos kórtól ajánlott Hipp instant teát? fórum

3 hónapos babánál kipróbálhatjuk az eredetileg négy hónapos kórtól ajánlott Hipp instant teát? (tudásbázis kérdés)


29. kathlee (válaszként erre: 27. - Ada12)
2008. márc. 3. 09:26
Igen, mi is millumilt eszünk.
28. ALLICS
2008. márc. 1. 14:41
Nyugodtan adhatsz neki én is adtam.De tényleg vannak újszülött kortól teák.
27. Ada12 (válaszként erre: 26. - Gabcsyka)
2008. márc. 1. 13:29
A Milupa Milumil nem.
26. gabcsyka (válaszként erre: 13. - Kathlee)
2008. márc. 1. 11:00
A hypoallergén tápszer kesernyés.
2008. márc. 1. 10:58
A sima Hippes gyerekteát adhatod neki. Én is adtam és az édesköményeset is, mert fájt a hasa lányomnak. Semmi baja nem lett tőle! Sőőőt.
2008. febr. 6. 15:19

Sziasztok!


Nekem anno azt mondta a védőnő, hogy a sima Hippes gyerekteát már újszülött kortól kaphatja. A gyümölcsösökkel viszont meg kell várni azt a kort, ami rá van írva.

23. Kiniand (válaszként erre: 21. - Kathlee)
2008. febr. 6. 14:33
Kathlee, most csak megerősítést akartál vagy komolyan véleményt? Egyébként a védőnőd biztos tudja, mi a leginkább helyes. Őt nem kérdezted?
22. supin
2008. febr. 6. 12:14
Természetesen. Én már 2 hónaposan adtam a köményest, semmi gond nem volt
2008. febr. 6. 12:10
Végre nem csak ellenérveket hallok! Köszönöm szépen!
20. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 19. - 7934d1ac97)
2008. febr. 5. 18:46
nekem sem itta meg a nagy anno,csak ezt...hasfájós volt nagyon...
2008. febr. 5. 18:35

3, lassan 4 hetes kislányomnak hipp édesköményteát adok neki, a hasfájására, semmi baja sincs, és a hasfájására meg jó ! :O)


A sima édesköményből készült teát nem itta meg, ezt igen.


Nyugodtan add babádnak, a fiam is kapta annak idején és semmi baja se volt, de használt a hasfájására, és nem üvöltött fél napokat. Nem mindegy!!

2008. febr. 5. 17:40
Nem vagyok hozzátápláláspárti,nem vagyok sietéspárti,viszont talán ez a Hipp tea amiben nem látok rosszat....máskor kifejtem az ellenérveim,de itt a hozzáadott cukor egyedül az amivel nem szimpatizálok...
2008. febr. 5. 17:37
Miért kell sietni?
2008. febr. 5. 17:33
Nekem a gyógyzserésazek azt mondták igen.Az összetétele nem változott,és a 7 éves fiam picikorában még nem volt ráirva hogy 4 hótol...azt csak akkor vettem észre mikor a kivcsinek vettem...igaz nem itta meg:)
2008. febr. 5. 16:32
nem
2008. febr. 5. 12:31

Mi leginkább víz-pártiak vagyunk. A hatéves lányom a mai napig ebédkor, még ha van is gyümölcslé, azt mondja: Én vízszomjas vagyok!

Próbáld meg, hogy napközben próbálkozol a vízzel, először fintorogni fog, meg kiköpi. Ne erőltesd! Kis idő múlva megint adj neki egy picit. Még mindig lehet,hogy nem lesz nyerő nála, de néhány alkalom után megismerkedik az ízzel és ha tényleg csak szomjas akkor rá fog kapni. 3-4 nap és már isza a forraltvizet, csak türelem és következetesség kell. Én is így csináltam most az 5 hós kisfiammal. Igaz csak két hete iszik mást is mint anyatejet. Sajnos sok kisgyerek van az oviban, akinek már fekete a foga elől a sok cukros lötytől. Egyébként háromhónaposan én még nem igyekeznék teával helyettesíteni a szopizást, miden csepp tejecske számít még ebben a korban.

13. kathlee (válaszként erre: 12. - Roni24)
2008. febr. 5. 11:38

Szia!


Köszönöm szépen! Sokan nem tartják jónak, hogy édesített teát igyon a kicsi. Hidd el én sem! De egyszerűen nem iszik meg mást. Egyébként azt hallottam hogy ahipoallergén tápi édesebb is mint a sima.

Ez a dolog meg hogy "meg fogja inni üresen is ha szomjas" nálunk nincs így. Ugyanis hajnal négykor kell fel először, és adok neki enni, de csak immel ámmal eszik, inkább csak szomj óltóként. Ezért gondoltam arra, hogy teát adnék neki négykor, és hétkor jöhet a reggeli.

12. Roni24 (válaszként erre: 4. - Kathlee)
2008. febr. 5. 10:53

Szia!


Mi is tápszeresek voltunk.

Én az édeskömény tea mellett szavazok, ezt adtam neki én is leginkább míg nagyon pici volt. Ez talán azért jó, mert eleve édeskés íze van, tehát lehet, hogy minimális cukor sem kell bele neki.

A csipkebogyó és a kamilla tea is jó, csak bogyós, meg virágos legyen ne filteres.

Akármelyiket próbálod ki, szerintem először cukor nélkül add neki hátha úgy is megissza, ha nem, akkor lehet nagyon pici cukrot tenni bele, épp csak hogy ne legyen annyira natúr íze! Ha nem szokja meg az édes ízt, nem is fogja annyira igényelni, bár abban sincs semmi szerintem. Lehet, hogy nem egészséges, de felnő és kismillió egyéb egészségtelen dolgot fog majd enni-inni! :)))


Egyébként semmi baja nem lesz akkor sem, ha instant teát adsz neki. Én is próbálkoztam vele, de leginkább az ára miatt hagytam a fenébe. Meg, tényleg a valódi gyümölcsteákban legalább tudjuk mi van.

Én még adtam neki bébiteát, sütőtök levet, gyümölcsleveket, ami pont olyan mint a kis dobozos, szívószálas üdítők csak rá van írva, hogy 4 hónapos kortól!


Szóval, van választék. :)))))

11. teleki_2007 (válaszként erre: 2. - Kathlee)
2008. febr. 5. 10:25
Az én nagyobbik fiam is tápszeres volt és arra elég szomjasak tudnak lenni.Én Mecseki csecsemő teát adtam neki ha nem akarta meginni akkor egy nagyon pici cukorral.Azt újszülött kora óta kapta.Nekünk ez bevált és csak négy hónapos kora után adtam az instand teát, csipkebogyósat.
10. krizsanevi (válaszként erre: 7. - RLindi)
2008. febr. 5. 10:25
Igen van! Mecsek baby, újszülött kortól adható4 (édeskömény + kamilla)
9. dus
2008. febr. 5. 10:18

Az én babám szopizott rendesen, de a védőnőm nekem is azt mondta, hogy ha nagyon muszáj, akkor csipkehús teát adjak neki! (Én Hipp teát nem is próbáltam, de a húgom babája hasfájós volt tőle)

Azt nem szabad forrázni, csak áztatni! Kicsit édeskés az íze, így cukor nélkül is isszák a babák! Az én fiam itta, de csak keveset kapott, mert féltem, hogy nem fog utána szopni. Akkor már mi is 3 hónapon túl voltunk.

2008. febr. 5. 10:16

nem ajálanám

mert nem tesz jót a kicsi szervezetének

2008. febr. 5. 10:10

Miért? Van olyan tea amit ujszülött kortól lehet adni. Én iskább azt adnám ha mindenképp teáztatni akarsz.

Enyém is tápszeres volt,édeskömény meg kamilla teát adtam,persze nem sokat..

6. 05e37910a8 (válaszként erre: 2. - Kathlee)
2008. febr. 5. 10:04
Én is csatlakozom az előttem szólókhoz,instant teát nem adnék neki,csipkebogyót születéstől lehet,védőnő nekem azt tanácsolta,nagyon pici cukorral,s citromlével,az is minimális.Meg sokkal olcsóbb is,mint az instant,de egészségesebb is.A csipkebogyót babavízben ha áztatod,rengeteg C vitamin marad benne.
5. Ada12 (válaszként erre: 4. - Kathlee)
2008. febr. 5. 09:58
Mi is tápisok voltunk, de én sosem adtam Neki édeset, szerintem az nem egészséges. Ha szomjas hidd el, h megissza. A csipketea nagyon finom, nekem nagyon szerette a babám. (persze most már mindent megiszik :)) )
2008. febr. 5. 09:54
Gondolod, hogy azt megfogja inni? Annak van vmi édeskés íze? Ő tápszeres, és valószínű, hogy azért inna inkápp édeset, mert a tápi is édeskés.
3. Ada12 (válaszként erre: 2. - Kathlee)
2008. febr. 5. 09:50
Az instant tea helyett, inkább vegyél csipkebogyót, ne filterest, igazi bogyósat, azt áztasd be és azzal itasd, ha nagyon muszáj.
2008. febr. 5. 09:43
Szüksége lenne a folyadékra, de a vízből csak egy két kortyot iszik, ez a helyzet az üres teával is. Ha minimális cukrot teszünk bele, akkor meg pörgeti a cukor.
2008. febr. 5. 09:42
Mi a véleményetek arról, hogy egy három hónapos babánál kipróbálnánk az eredetileg négy hónapos kórtól ajánlott Hipp instant teát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook