Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hiedelmek és mendemondák sokadszor fórum

Hiedelmek és mendemondák sokadszor (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hiedelmek és mendemondák sokadszor

2012. nov. 16. 16:08

Hogy én miket kaptam! felsorolni is nehéz lenne! Csak egy példa: nagyon-nagyon friss tyúktojást kell a baba szájához érinteni, akkor jól fog majd beszélni.

Egyébként első terhességem annyira lenn volt, hogy a védőnő folyamatosan koraszüléssel riogatott, a kiírt idő után egy nappal kényelmi okokból megindították a szülést. Addig semmi problémám nem volt. Se hányinger, se kívánósság, semmi. Lányom lett. A fiammal meg csak a bajok voltak végig, nem volt lenn a hasam, mégis...

Még valami. Ismertem egy idős nénit, aki ritkán se tévedett. Mindig pontosan megmondta a gyerek nemét. A titkát soha senkinek nem mondta el. Ha valaki tudni akarta, mi lesz a baba, csak őt kérdezte. Nem tévedett akkor sem, amikor az ultrahang mást mondott.

9. Banyaci (válaszként erre: 3. - Olvedireka)
2012. nov. 6. 07:58
Ez is jó. Még nagyon sokféle van, lehetetlen lenne mindet összegyűjteni. :)
2012. nov. 5. 11:09
a legtöbb fiu lany joslasok , nem csak babonak , ha lanyt var az anya vagy epp fiut mas mas hormonhataoknak van kiteve , a hizas vagy epp nem hizas a kerek arc, az hogy az anya mennyi vizet tart vissza a testebe stb.
2012. nov. 5. 10:59
:D röhögő görcsöt kaptam, basszus :D:D:D:D:D:D
2012. nov. 5. 10:56
Ez nagyon jó!!!! :D :D
2012. nov. 5. 10:46
Néhánynak biztosan van alapja, de jókat mosolyogtam. Jó volt, köszönöm! :)
2012. nov. 5. 10:35
Ez marha jó volt, köszönöm.
2012. nov. 5. 09:59

Tetszik !

De még nagyon sok féle van .

Pl. olyan ha egy asszonynak majdnem összeér a szemöldöke az orra felett és ránéz a babára, az szerencsétlenséget jelent és ekkor szokak piros szalagot kötni a kocsira vagy a gyerek kezére.

2012. nov. 5. 09:56
Nálam a poci alakja bejött.. meg a nagyon nagy rosszullétek, lányom született :)) de szerintem ezek a mende-mondák puszta véletlenek csak.
2012. nov. 5. 09:08
Kinek ne adtak volna már ilyen-olyan jó tanácsot terhesség alatt, babagondozásnál és a gyerekneveléshez. Ezek a tanácsok néha nem mások mint babonák, időnként hajmeresztőek, néha kacagtatóak. Összegyűjtöttem egy csokorral a teljesség igénye nélkül, talán vannak köztük, amik még ma is élnek…

Ugrás a teljes írásra: Hiedelmek és mendemondák sokadszor

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook