Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy szoktathatnám le a 10 hónapos babámat a pakolásról? fórum

Hogy szoktathatnám le a 10 hónapos babámat a pakolásról? (tudásbázis kérdés)


1 2
39. dus
2008. okt. 5. 14:08

Köszi mindenkinek a hozzászólást, de azóta már szerencsére leszokott róla! Jobban érdeklik a színes könyvek, újságok és a tesó játékai! Elmúlt a pakolós korszak!

Egyébként én is fakanalat és egy műanyag tálkát adtam neki, azzal "főzött", míg a dolgomat megcsináltam!


Még egyszer köszönöm a hozzászólást, segítséget és tapasztalatmegosztást mindenkinek! :))

2008. okt. 5. 13:12

Nem kell leszoktatni ez természetes.... Nálunk az volt a sláger hogy beült a konyhaszekrény ajtóba és a lábasokat pakolgatta :) Egyszer kétszer rászóltam felesleges volt, utána már adtam neki fakanalat :)

Ha befejezte együtt visszapakoltunk aztán magától elfelejtette...

2008. okt. 4. 15:25
Ez egy életkori sajátosság,majd abbahagyja.Valamikor.
2008. okt. 2. 07:25
Ismerkedik a Világgal...
2008. szept. 28. 12:51
Sehogy!Légy türelemmel,majd magától abba fogja hagyni,keres más szórakozást:-)
2008. szept. 15. 09:48
Én bezárom gyerekzárral, ami veszélyes, törékeny, vagy nem neki való, a többit pakolhatja. Akkora gyerek nehogy kikapjon már emiatt! Kíváncsi, érthető, hogy pakol.
2008. szept. 15. 09:37
Szerintem egy 10 hónapos babát sehogy, de nem is kell. A veszélyes dolgokat pakold el, a többivel pedig nyugodtan játsszon, addig is ismerkedik a világ ezen dolgaival.
2008. szept. 15. 09:27
Miért kéne leszoktatni? Hadd pakoljon!
2008. jún. 6. 08:04
Ne szoktasd le, így tanul. :-)
30. yali
2008. jún. 4. 09:49
sehogy.. ez korral jár.. úgy kell kialakítani az életteret, hogy a törékenyek , téphetőek magasra kerüljenek, na meg az apró lenyelhető dolgok is..
29. birogaby (válaszként erre: 25. - Hisztikirálynő)
2008. febr. 14. 07:13

Szia!


A vécékefe ellen azt teheted,hogy becsukod az ajtót,és nem engeded,hogy bemenjen.Én a fürdôbe csak olyankor engedem,ha én is bent vagyok,akkor meg figyelem,hogy mihez nyúl hozzá.

A virágokkal szerencsére keveset foglalkozott,kb.egy hét után leszokott róluk,igaz,rengeteg nincs is a lakásban,ami meg van,az az ablakpárkányon,azt nem éri el.Három van olyan,ami nagyobb,és a földön lakik,azokat újabban hagyom,hogy segítsen megöntözni.Nagyon élvezi!

28. bb52f751dd (válaszként erre: 24. - Jázminka)
2008. febr. 13. 21:54
Igen,ez a variáció a tesóméknál is bevált.
2008. febr. 13. 21:53
Szerintem ne szoktasd le róla,neki más dolga sincs csak a pakolás,rámolás,vagyis érdeklődés az élet dolgai iránt.Én ilyenkor mindig egy kicsit "átrendeztem" a lakást és amikor elmúlt a pakolós korszak (ill. a kicsimnél még tart),akkor mindent visszarendeztem.
2008. febr. 13. 17:42

azt tapasztaltam,hogy túl kell élni valahogy azt a pár hónapot amíg nem érti meg,hogy nem szabad.

A probléma az,hogy néha a nagyobb gyermekeimnek is falra hányt borsó:-)))))))))))

2008. febr. 13. 16:50

Sziasztok!

Az én kislányom lassan 16 hónapos, és mióta elkezdett mászni, folyamatosan pakol, rámol, mindenhonnan, mindent, ami a keze ügyébe kerül.

A konyhaszekrényből, ruhásszekrényből kirámol. Ez még nem is gond. De amikor a virágokat piszkálja, cibálja, a virágföldet turja és eszi, a kukába nyúlkál, és amikor a wc kefével rohangál, akkor kicsit elszáll az agyam. Próbálok mindent elpakolni, de a wc kefét csak nem rakhatom fel a plafonra. Már a szekrény tetején sincs egy szabad mm sem, úgy tele van pakolva.

A játékait egy nagy műanyag táskába szoktam összeszedni (az apróbbakat) és elrakom őket úgy 2 napra, majd előszedem, és hagyom, hogy ő maga szedegesse ki a játékokat a táskából. Ezzel kb. fél órára sikerül lekötnöm a figyelmét (ami az ő esetében rettentő sok idő), utána újra nekiesik a konyhaszekrénynek.:)

A nem szabad nálunk is kb. 1000-szer elhangzik egy nap, de nem tudok mit csinálni. Várom, hogy egyszer megértse. :)

2008. febr. 13. 15:15
Nálunk a konyhában van egy "pakolós szekrény",aminek az alja kinyílós ajtós,és ott van minden ami nem kell,de dobálható,gyűrhető,üthető.Itt élik ki magukat a csemeték.Nem csak az enyémek,hanem a barátnőim gyerekei is.Mert ugye milyen a törpe?Amit elér és kinyit,onnan kipakol.Ezek között pedig kiélik rámolási vágyaikat.
23. dus
2008. febr. 12. 18:34

Sziasztok

Köszi a válaszokat!

A törékeny és a rá veszélyes dolgokat elpakoltuk, vannak neki lent hagyva saját edényei, fakanál, müa. tál stb!

A virág nálunk is fent van, de a lenti pálma már párszor meg lett kóstolva a földjével együtt! De azóta az is le van "barikádozva", nem fér hozzá!

A konnektorokat is bedogóztuk, mert még a nagy fiamnak volt mániája belenyúlni ceruzával.

Valóban az a dolga egy gyereknek, hogy pakoljon, nem is akarom én ráerőszakolni a " jól viselkedj " dolgot, csak kíváncsi voltam, kinek mi a véleménye, tapasztalata ebben a témában.

Köszönöm a hozzászólásokat. :)

2008. febr. 12. 12:17
Sziasztok! Szerintem egy gyerek csak pakoljon, mármint valóban ez a dolga. Hidd el hamarosan eljön az az idő, amikor már nem lesz ez akkora sláger. Viszont a konektor-dugó nagyon hasznos tipp volt, azt mindenképpen szerezzétek be. És a virágföld, nálunk ez volt a nagy kedvenc: a nagyobbik gyerekem ette is, én meg majd hülyét kaptam a tudattól. Természetesen elmondtuk neki, hogy nem szabad, de ez őt a legkevésbé sem érdekelte. Mindig ott kellett lenni mellette! Viszont, amikor közösségbe került (bölcsi) minden megváltozott ELőNYÉRE. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy irány a bölcsi, hanem hogy türelem! Ne keseredj el!
2008. febr. 12. 11:37

Szerintem egy ilyen idős gyereknek az a dolga, hogy ismerkedjen az őt körülvevő világgal. Előbb-utóbb természetesen megtanulja a szabályokat, de egy 10 hónapostól még korai elvárni, hogy "jól" viselkedjen.

Nálunk bababarát a lakás: dugó a konnektorokban, tisztítószerek, éles és törékeny eszközök a magasban, amelyik virág nem fért fel a szekrény tetejére, azt kihajítottam- végülis a gyerek fontosabb, nem?-, de lehet nejlonharisnyát húzni a cserépre; terítőt már évek óta nem használunk; néhány szekrényen gyerekzár a többiből meg hadd rámoljon: műanyag dobozokat, tepsiket, kanalakat,

dvd-ket, rongyokat, könyveket, újságokat. Nekem nincs arra energiám, hogy naphosszat a nyomában legyek és azon izguljak, mikor tesz magában kárt.

Elég lesz megtanítani, hogy ne egyen homokot meg kavicsot meg egyebeket a játszótéren, meg ne rohanjon ki az autók elé.

20. dee
2008. febr. 5. 18:42

Dus tudom miről beszélsz.:)

Az én kisfiam is 10 hónapos és pakol.Igaz már csak az ő dolgai vannak az alsó polcokon.A virág piszkálását elég hamar elhagyta.Most a terítő a kedvenc.Egy kis ideig nem rakok csak az asztal közepére és nem tudja lehúzni.Én is mindig ott vagyok mellette,de már előre utálom,ha úgy indítok egy mondatot,hogy NEM SZABAD.:)))

Majd csak megtanulja.

19. Ada12
2008. febr. 5. 18:05
ezért is
18. Ada12 (válaszként erre: 17. - Pmjudit)
2008. febr. 5. 18:05
Minden gyerek más, ezért imádjuk Őket annyira :))
2008. febr. 5. 15:07
Nekem azért furcsa ez a rombolás, amit a fiam csinál, mert a lányom azt játszotta, hogy mindent lepakolt a polcairól és utána visszarakta a helyére. Talán azért, mert lány.
16. Ada12 (válaszként erre: 15. - 8e537814aa)
2008. febr. 5. 14:47
Szerintem is ez a legjobb módszer, és igenis érti, mindent megértenek :))
15. 8e537814aa (válaszként erre: 2. - Ada12)
2008. febr. 5. 14:44

Egyet értek. Mi is így csináljuk pici kora óta.

Most 17 hónapos és szinte semmit nem kellett elpakolnunk (a szekrénypolcokon elég alacsonyan is vannak dolgok, de nem nyúl hozzá, mert tudja, hogy nem szabad)

Én mindig megmagyaráztam neki, hogy mit miért nem volt szabad... bár sokan azt mondták, úgysem érti, de ha mindig ugyanúgy mondom, ahogy egyre több szót ismert a baba, előbb-utóbb megérti.

14. pmjudit (válaszként erre: 10. - Dus)
2008. febr. 5. 11:13

Nekem is van egy 5 éves lányom, nálunk sem köti le a picit a játék, csak a használati tárgyak.

Én azok közül pakoltam el a törékenyeket és a veszélyeseket. Az én fiam is ott szeret lenni, ahol mi vagyunk, éppen ezért készítek neki minden helyiségbe, olyan cuccokat, amik érdeklik.

Pl. Konyha. műanyag edények, ásványvizes flakonok., alma egy kis kosárba

Nappali: sláger a porszívó, persze áramtalanítva.

Hálószoba: pelenkák,

Fürdő: az ő piszkos ruhái

Gyereksziba: kosárban sokféle lego, kocka, játékkonyhafelszerelések


De azért nálunk sem egyserű...

13. dus (válaszként erre: 11. - Ada12)
2008. febr. 5. 10:01

Együtt szoktunk rendet csinálni! HA valami roszat csinál, oda ültetem magam mellé és mondom neki, hogy: " Néz mit csináltál! Nem szabad! Anyának kell pakolni! Gyere segíts!" És próbálom bevonni, hogy lássa,mit kell csinálni!

Remélem hamar leszokik róla és megtanulja, mit szabad és mit nem!

12. dus (válaszként erre: 9. - Birogaby)
2008. febr. 5. 09:59

Szia Gabi!

Köszi a segítséget! Nekem is abból kezd elegem lenni, hogy másból sem állok, csak egész nap azt figyelem, mikor hol van, mit tör össze, mit eszik meg, mi lehet rá veszélyes! A dolgot még az is tetézi, hogy ha a nagyobbik fiam itthon van, ő is besegít a kupi csinálásba! Mert hát ha a kicsinek szabad szétdobálni, bemászni, kiszedni, akkor ő is csinálja!

Olyankor kiborul a bili! Türelmes ember vagyok, de olyankor én is kiabálok! Akkor megszeppennek és a nagy elkezd pakolni! Abban bízom, hoyg a kicsi látja, hoyg mit kell csinálni, ha anya mérges, akkor egyszer ő is elkezd pakolni!

Azt már megfigyeltem, ha a teregető kosárból kipakolja a ruhákat, néha vissza is teszi őket és ezzel játszik! Talán egyszer a játékos kosárba és a szekrénybe is visszakerülnek a kiszedett tárgyak/játékok!

11. Ada12 (válaszként erre: 8. - Dus)
2008. febr. 5. 09:53
Én sosem pakoltam el semmit és most 14 hósan már nem pakolászik csak azt amit eddig is engedtünk Neki. Egyidőben nálunk is sláger volt a ruhásfiók, meg hasonlók, de hidd el leszokik róla hamar, addig pedig tanítgasd és (sajna) pakolj el. Az is megoldás, ha megpróbáltok együtt rendet tenni.
10. dus (válaszként erre: 7. - Pmjudit)
2008. febr. 5. 09:52

Szia Judit!

Van egy nagyob fiam, aki 6 éves és rengeteg játék avan! VAn eg ykifejezetten játékos sarok, ahol aztán pakolhatna! De nem tudja lekötni! Állandóan ott van, ahol én vagyok! Na amikor főzök, akkor a szekrényt pakolja, ha bent vagyok, akkor meg a nippeket! P

edig teszek ki neki rengeteg játékot a szoba közepére (vagy konyhába)ahol épp vagyok, de semmi hatás!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook