Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Sorolj fel 5 indokot, amiért az emberek nem keresnek fel szakembert lelki problémájukkal! fórum

Sorolj fel 5 indokot, amiért az emberek nem keresnek fel szakembert lelki problémájukkal! (beszélgetős fórum)


1 2
44. beatav (válaszként erre: 43. - Gyöngyike30)
2012. dec. 12. 18:42
Frontin és Betaloc(szívritmus-zavarra).Beállította a mennyiséget kontrollal,így kicsit több mint egy évig szedtem.Mikor már úgy éreztem nincs rá szükségem (tudok aludni,nincs negatív érzelem) önként mentem vissza is,hogy építsük le.Nekem nagy segítség volt, meg persze a férjem és a lányom is!
43. gyöngyike30 (válaszként erre: 34. - Beatav)
2012. dec. 11. 14:13
Szia neked hogyan segitett az orvos?Gyógyszerrel?És ha igen melyikel?Köszi
42. c8ec504c40 (válaszként erre: 41. - Júliusi)
2012. dec. 10. 21:52
De bizony, s nem csak bizonyos körökből. Boldog-boldogtalan a legbanálisabb dolgokkal képes hetente/kéthetente pszichiáterhez járni, s mikor ott van, sokszor nem is magáról beszél... vagy nincs vége a panaszáradatának, de egy jó dolgot sem tud mondani, pedig ott van az orra előtt, csak kényelmesebb, meg persze hasznosabb neki panaszkodnia.
41. júliusi (válaszként erre: 40. - C8ec504c40)
2012. dec. 10. 14:53

Hát,lehet hogy bizonyos körökből igen,az a divat, hogy minden csip-csup dologgal felkeresik, de sztem nem az a jellemző itt Mo.-on.

Ha úgy vesszük , a sima háziorvoshoz is van aki mindensz.-al odafut, van aki meg komoly betegség esetén se...:(

2012. dec. 10. 14:25

Nekem inkább az a tapasztalatom, hogy bizony minden csipp-csupp lelki bajjal felkeresik...


... de ha mégsem:

1. Tudják, hogy előbb-utóbb elmúlik a rossz időszak.

2. Laikusként azt hiszik, hogy a pszichiátriára csak a "gyogyósok" járnak.

3. Sanyarú életmódot alakítanak ki maguknak, ebben az is benne van, hogy saját maguk sem érdekli őket.

4. Van a környezetükben "lelki szemétláda", akire energiavámpírként rátapadnak és rendszeresen mindent rázúdítanak, miközben egy percre sem hagyják szóhoz jutni a másikat.

5. Nem érnek rá.

2012. dec. 9. 20:36

1. Megoldják maguk a problémát.

2. Van lelki támaszuk.

3. Nem észlelik a betegséget.

4. Nem bíznak a lélekgyógyászatban.

5. Nem érdekli őket, mert azt látják, hogy "más is ilyen".

38. 6b006fc769 (válaszként erre: 36. - 6b006fc769)
2012. dec. 9. 20:30
szerintem ezt nem ide akartam írni:DDD
37. a9e26193e7 (válaszként erre: 1. - Okina)
2012. dec. 9. 16:35
Többnyire hiányzik a betegségbelátásuk - nem vesznek tudomást a lappangó problémáról, csak ha már "ég a ház" ez eddig 1 :)
2012. dec. 9. 16:11
noszogat:))
35. klenca
2012. dec. 9. 12:50

pénz

bizalmatlanság

félelem

szégyen

magábafordulás

34. beatav
2012. dec. 9. 11:48

A lelki problémás legtöbbször (önismeret híján) fel sem fogja,hogy orvosi segítségre van szüksége.

Sajnos közeli családtagom is ebben a helyzetben van és nem hallgat senkire, csak kinlódik.(és Ő csak egy a sok közül)

Személy szerint én nem szégyeltem amikor gyász feldolgozása során kerültem mélypontra és orvoshoz fordultam.Csak jól kerültem ki belőle.

2012. dec. 6. 21:20

1. nem bíznak abban, hogy ez segíthet

2. "selejt"-érzést ad az, hogy segítség nélkül nem tudnak megbirkózni a problémáikkal, egyszerűbb homokba dugni a fejet

3.kezelésre, orvoshoz járni időigényes, és az idő egyre jobban hiánycikk mindenkinek

4. félnek a gyógyszerektől, és attól, hogy félrekezelik őket

5.semmi nincs ingyen

32. 9ec59d8582 (válaszként erre: 24. - 74f8c12b8e)
2012. dec. 6. 21:19
Teljesen egyetértek.
2012. dec. 6. 21:04
Az, hogy rengetegen nem fordulnak orvoshoz jelzi, hogy bukta van. Nincs bizalom, mert, mert, mert...
2012. dec. 6. 21:02

Ott ahol a nép túlnyomó része nem normális, ott már nem csak egyéni okokat kéne kutatni.


És hogy összetegyek valamit a 28-29. hsz-emből, olyanok nem tudnak elérni hú de nagy eredményeket, akik szakemberként sem élnek példás életet. Többségében. Nem mondom azt, hogy nincsenek kivételek. Viszont, ha nincs lótyi, akkor nem fogok vaktában lövöldözni, hogy ki fog hasznos tanáccsal segíteni, és ki tart bent hetekig, mikor a probléma egy életen keresztül fennáll tetézve pirulákkal.

2012. dec. 6. 20:54
Ja és láttam már dagadt, meg totál önbizalom hiányos szakembert. Olyan, mint a sovány szakács és a ragyavert kozmetikus.
2012. dec. 6. 20:51

Ki feküdt itt pszichiátrián?

Még mindig hajazik a fíling valami középkori kínzókamrákra, meg a tortúrákra. Ha nem ismered el, de látom rajtad, hogy valami nem stimmel, akkor betegebb vagy a betegnél is. Rossz pont. Ha beismered, akkor megúszhatod, de bizonyos dolgokat még mindig jobb eltitkolni. Kissé olyan, mint a vízbe merített gyerek, ha elmerül ártatlan, ha nem boszorkány, vagy ördögszálta, mittudomén. Kinek van kedve ahhoz, hogy évről évre visszajárjon, mint valami szellem folytonos "gyógyszer" beállításra, egyre több adag, egyre súlyosabb tünetek. Ha beszélgetésre kerül sor, sok nem derül ki, az unalomig ismételt szálka és tükör hegyi beszéddel lehet találkozni. Lusták, hogy megtalálják azt a pontot, ahol az illetőnek kifordult a gondolkodásmódja.

Amíg beszámítható miért menjen feleslegesen dilibogyót iratni?

27. okina
2012. dec. 6. 20:29
Szerintetek miért kezelik másképp a lelki problémákat, mint a testieket?
26. 537e413e9f (válaszként erre: 10. - Seal78)
2012. nov. 7. 18:04

Önismerethez szakember kell, aki felfedi az egész múltad és rávilgít olyan dolgokra, amit addig észre sem vettél. Ahoz hogy megértsd egy tréningre van szükséged és végén segítenek abban, hogy mit hol rontottál el! Aztán ott van családi múlt, ahonnan hoztad, az is rávilágít néhány problémára. Ezt fel lehet tárni és lehet vele szembesülni.


Egészben az legborzalmasabb, hogy valóban elkövetjük ugyanazokat hibákat..több évtizeden keresztül és nem értjük, hogy mit hol rontunk el! Ebben tud segíteni a szakember és elmondja neked, csak döntést neked kell meghozni, hogy miután tudod, hogy hogyan rontod el újra meg újra, akkor gondolkodj azon és változtass! Most mondom, hogy k@...a nehéz változtatni, annak ellenére, hogy tudjuk, mit csinálunk rosszul, tehát sajnos ez sem elég, hanem még több kell, a fejünkben is rendbe kell tenni a dolgokat!

2012. nov. 7. 16:59

Pénz számit ugyan, de van pszihológus, pszichiáteri szakrendelés/olyan is/


Nem szedek gyógyszert, csak naturákat

Akkor kinlódj tovább


Szégyenlem mert bolondnak tartanak

Akkor kinlódj tovább


Fel sem ismeri hogy mi a baja



"nem akarnak tenni a lelki betegség ellen,nem veszik komolyan "

MArhaság! Ha valami nagyon rossz, miért ne tenne ellene?

24. 74f8c12b8e (válaszként erre: 17. - Okina)
2012. nov. 7. 16:26

Szerintem akinek 1 csepp esze van,az nem hallgat 1 tanácsra sem,hanem a sok tanácsból,sok saját élményből kialakítja a saját stratégiáját.

Szakemberrrel,ha kevés a pénzed,csak nagyon lassan,hosszú idő alatt juthatsz megoldáshoz,mire mindent elmondasz neki,és ő mindent megkérdez,itt meg mások tapasztalataiból sokkal hamarabb,könnyebben felbukkanhatnak megoldási lehetőségek.

2012. nov. 6. 13:04
Úgy gondolják, hogy ez nem probléma és hogy majd az idő meg saját maguk megoldják. Vagy hoxán próbálják megoldani. Esetleg szégyellik elmondani bárkinek vagy nagyon zárkózottak.
22. megi04 (válaszként erre: 17. - Okina)
2012. nov. 6. 09:47
És?:) Lehet,hogy ha"mint Klárika" adja a tanácsot,esetleg elküldi a fenébe..:DD Viszont Balerina128 néven meghallgatja,és esetleg jobbá teszi a házasságát..Mert esetleg Klárika jó tanácsot adna,de Klárikaként azt hallaná esetleg,hogy:"Na,az a vén k..va meg minek szól bele az életembe"? :DDD
21. okina
2012. nov. 6. 09:15
Kíváncsi vagyok a többiek véleményére is!
20. okina (válaszként erre: 18. - Dda31784e7)
2012. nov. 4. 16:04
Simán :D Komentelés közben lehordja a férjét. A nők egyszerre képes több mindenre figyelni :D De viccet félretéve, mégis ez a valóság. Hisz bárkinek lehet véleménye bármilyen témában,függetlenül attól, hogy az ő életében at a terület mennyire működik jól. De ettől a probléma még nem oldódik meg...
2012. nov. 4. 14:18

1,szégyellik

2,nem érzik magukat annyira lelki betegnek

3,a környezetüket,embertársaikat teszik felelőssé,hogy ide jutottak

4,nem akarnak tenni a lelki betegség ellen,nem veszik komolyan

5,nem tudnak megnyílni még a közeli hozzátartozóik előtt sem

mindezt tapasztalatból írom

lányom gyerekkori barátnője is lelki beteg,nagyon zárkózott lány,se szülei,se a lány nem tartotta fontosnak,hogy ezzel szakemberhez kéne fordulni,most a leányzó ott tart,hogy mindenkit hibáztat,aki mást gondol,mint ő,másképp viselkedik,mint ő,nem tud megnyílni még a családja előtt sem

18. dda31784e7 (válaszként erre: 17. - Okina)
2012. nov. 4. 14:12
Mármint Klárika oszt eszet, miközben ordítozik otthon?:D
17. okina
2012. nov. 4. 08:52
Eszébe jut esetleg az embereknek, hogy a szomszéd Klárika ad neki tanácsot Balerina128 név alatt ahhoz, hogy miképp mentse meg a házasságát? Miközben naponta hallgatja, hogy miképp ordítoznak a férjével?
2012. nov. 3. 16:07

1. nem tudnak idegen előtt kinyílni szemtől szemben

2. a fórum személytelenebb, nem kell megmutatni magát

3. nem hiszik el, hogy ezzel szakember hajlandó komolyan foglalkozni

4. nem bíznak az orvosban/pszichológusban

5. félnek attól,hogy azt a választ kapják, hogy önmagukban kell megkeresni az okot, nem kívül.

2012. nov. 3. 16:04

1. Nincs rá pénzük.

2. Előítéletek: ha kiderül egyből bolondnak kiáltják ki.

3. Nem veszik komolyan.

4. Nem bíznak a szakemberben se. Mégiscsak egy idegen és nem is biztos hogy tud segíteni.

5. Ez az az ok, amiért én nem teszem: félek tőle, hogy bogyókat kellene szednem. Én pedig gyógyszerellenes vagyok, csak természetes alapanyagokkal gyógyítom magam, amíg van rá lehetőségem.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook