Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért hisznek az emberek a természetgyógyászatban, homeopátiában és más effélében? fórum

Miért hisznek az emberek a természetgyógyászatban, homeopátiában és más effélében? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2015. aug. 25. 12:41
Mert van, hogy az orvosokhoz hiába fordulunk... :(
3534. 72f62a66ed (válaszként erre: 3533. - Globus)
2015. aug. 25. 12:05
hidd el, nem csináltak
3533. globus (válaszként erre: 3532. - 72f62a66ed)
2015. aug. 25. 12:00
Itt az a kérdés, hogy miért nem csináltak a tüdőgyógyászok allergia vizsgálatot, hiszen asztmánál ez alap.
2015. aug. 25. 11:54

Én csak a saját tapasztalatomat tudom leírni. A mi kálváriánk 3 évig tartott. A kisfiam 3 éves volt, mikor először jelentkezett nála egy nagyon durva köhögés, általában éjszaka, de később már nappal is ugyan úgy köhögött. Szinte fuldokolt a köhögéstől ... Eleinte gondoltam megfázott, elvittük a gyerekorvoshoz, írt fel gyógyszert, ideig óráig hatott, de aztán újra kezdődött minden. 4 évesen kivették az orrmanduláját, mondván az lehet a baj. Mondanom sem kell, hogy a köhögés folytatódott ... sőt még ott a kórházban a műtét után, újra rájött ez a borzasztó köhögés, futottak az ápolók, orvosok, hogy mi ez, mire én közöltem velük, hogy így köhög a gyerek, elvileg azért vették ki az orrmanduláját, hogy ez megszűnjön. Lövésük nem volt hogy mitévők legyenek! :-( Később ismerős javasolta, vigyük el a gyereket egy tüdőgyógyászhoz, hátha ő többet tud mondani. Elvittük ... kettőhöz is ... mindkettő közölte hogy asztmás(!) a gyerek. 1 évig szedte asztmára a gyógyszert, sőt pipát is kapott. Eleinte jó volt, aztán egyszer csak kezdődött minden elölről. Olyan rohamai voltak főleg éjszakánként, hogy azt mondtam ezt már nem bírjuk tovább, lépni kell ... mondtam a férjemnek nincs más választás, vigyük természetgyógyászhoz a gyereket. Természetesen a férjem azt hitte megzavarodtam. Egyáltalán nem hitt benne, de hogy egészen őszinte legyek, én sem, de más választásunk már nem nagyon volt. A természetgyógyász egy egyszerű vizsgálattal megállapította, hogy a gyereknek poratka allergiája van! Jártunk párszor kezelésre (biorezonencia), egy cseppet írt fel neki, amit egy jó darabig szedett, aztán a köhögés megszűnt. Mintha elvágták volna. Most 10 éves a kisfiam, 4 éve nem hallottam köhögni :-) és nem húzott le anyagilag minket, sőt, kevesebbet fizettünk összességében neki, mint a tüdőgyógyásznak, aki mellesleg 2-3 hetente hívott vissza minket, alkalmanként 5.000 Ft-ért, plusz a gyógyszerek ... hát egy kisebb vagyont hagytunk nála.


Én nem harcolok az orvosok ellen, de ebben az esetben aki a gyerekemen segített az egy természetgyógyász volt...


Természetesen ha olyan betegségünk van amihez orvos kell, akkor elmegyünk hozzá, sőt a felírt gyógyszert be is szedjük.

2014. jún. 13. 14:38
Szerintem (az orvostudomány és a természetgyószászat) a kettő együtt hatékony.
3530. bálna21 (válaszként erre: 3520. - Gardengabi)
2014. jún. 13. 13:48
Egyetértek! Kerülöm mindenféle módon a gyógyszereket! Megpróbálok mindent természetes gyógymódokkal, homeopátiás szerekkel, gyógynövényekkel megoldani. Lehet, kicsit lassabb a gyógyulás, de legalább kimaradnak a mérhetetlen sok mellékhatásai a gyógyszereknek. Meg kell keresni az igazán hozzáértő természetgyógyászokat és az alternatív gyógymódokat. Saját tapasztalatom alapján, bátran mondhatom, hogy vannak ilyenek. Nyilván vannak helyzetek, amikor el kell menni orvoshoz, de egy biztos, rengeteg más és jobb megoldás van a legtöbb esetben. És mielőtt orvosellenességgel vádolna valaki, sok orvos barátom, sőt közeli családtagom van, volt orvos.
3529. d41005143d (válaszként erre: 3523. - Gardengabi)
2014. jún. 13. 10:06
igaz minden sorod!
3528. gardengabi (válaszként erre: 3527. - Kristo_f)
2013. jún. 20. 13:18
Tudod mit? Tartsd meg a véleményed, és ne támadj azért mert nem az a véleményem, mint neked! Lehet vén vagy, de akkor sem érdekel a véleményed!
3527. kristo_f (válaszként erre: 3526. - Gardengabi)
2013. jún. 20. 13:13

érdeked fűződhet a gyógyszeriparhoz"


És ha lenne is, gondolod hogy most ezért leakasztok egy marék pénzt, mert +próbáltalak "meggyőzni"

Ó, szent együgyüség!

Csak az én véleményemet irtam le, ennyi


A patikákban meg igencsak nem fogadom el a véleményedet, mert bizonyára jóval vénebb vagyok mint te, igy van ilyetén tapasztalatom az elmúlt sok évtizedröl

3526. gardengabi (válaszként erre: 3524. - Kristo_f)
2013. jún. 20. 13:04
Ez a Te véleményed, tiszteletben tartom, Te is tartsd tiszteletben az enyémet, sajnálom, ha félreértelmezted, de bizonyára érdeked fűződhet a gyógyszeriparhoz! Nekem nem, és nem is szereném a továbbiakban odahordani a pénzt, ha van rá más mód is! Különben is olyan emberkékkel szeretnék beszélgetni, akik hisznek a természet adta lehetőségekbe!
3525. kristo_f (válaszként erre: 3524. - Kristo_f)
2013. jún. 20. 12:59

Írni sem tudok má'!

:)

3524. kristo_f (válaszként erre: 3523. - Gardengabi)
2013. jún. 20. 12:58

Azt ne terjeszd, vag legalább is ne olyan felhanggal, hogy nem volt patika

Mert nagyon úgy jött le, mintha a babn azi dőben csak javasasszobyoknál lehetett volna gyógyszert kapni

A gyógyszerekre meg rá van irva a vivő anyag is és igencsak tesztelt

Bizonyára jópár természetgyógyász anyag van , amire ugyanúgy lehet allergiás vagy megbetegithet, ha alkalmatlan a beteg, esetleg nem arra alkalmazza


Kiváncsi lennék mit szednél egy masszív baktérium vagy vírusfertőzés esetén, homeót vagy antibiot?


Van itt egy bioptron lámpa rovat

Milyen szint használjak köhögésre?

"Piros/fehér/zöldet"

Aha, vagy 3 nap kinlódás után elment orvoshoz inkább. Valami erősebb nyavalyája volt mint egyszerű köhécselés

3523. gardengabi (válaszként erre: 3522. - Kristo_f)
2013. jún. 20. 12:46
Nem erről van szó, hanem a sok adalékanyagról, amiről az ember sokszor nem tudja, mi is az! Mi az, hogy ne terjesszem, hogy nem volt ennyi patika?! Hát nem volt!!! Saját tapasztalatomból mondtam, hogy amióta gyógyszert szedek, csak rosszabb, és inkább a természetes dolgok! Erre is tudnék konkrét példát saját tapasztalatból, de inkább nem teszem, hátha az a reakció, hogy ne terjesszem!
3522. kristo_f (válaszként erre: 3520. - Gardengabi)
2013. jún. 20. 12:24

és a méregre hogy jöttél rá?

Direkt beleteszi az orvosmaffia

3521. kristo_f (válaszként erre: 3520. - Gardengabi)
2013. jún. 20. 12:23

30-40 éve nem volt minden sarkon patika, "


Ezt ne terjeszd! Max. nem ennyi volt, de hiánya nem volt érezhető. Elérhető volt ha kellett

2013. jún. 20. 08:59

Hát ehhez én is tudnék bőven írni! Sajnálom, aki nem hisz a természetgyógyászatban, gondoljunk arra, hogy 30-40 éve nem volt minden sarkon patika, viszont sokan értettek a gyógynövényekhez, és igenis gyógyultak az emberek tőle. És sajnálom azt is, hogy én nem értek hozzá, de a közelemből se senki. Jó pár éve magas vérnyomással küzdök, gyógyszert, gyógyszerre halmozva, annak a mellékhatásaira szintén gyógyszer... ördögi körforgás! Arról nem beszélve, hogy a gyomrom lassan tönkremegy, már annyira fáj. Aztán jönnek a frontok, vehetem be soron kívül a vérnyomáscsökketőt, mert akkor is felmegy!!! Igenis ha gyógynövényekkel megoldható lenne a probléma( ami biztos így van, csak sajnos én nem értek hozzá), nem gazdagítanám egy percig se a gyógyszeripart!


De gyógyszertárban már vásároltam homeopátiás kenőcsöt is kisfiam ekcémás lábára, ami 3 nap alatt hatott, amit az orvos kiírt háromszoros áron, szart se ért! Köhögésre az orvos nem javasolja a homeopátiás csillapítót, nekünk bevált, nem csak a gyereknél, nálunk felnőtteknél is!


Vannak gyógyszerpártiak( én is az voltam sokáig, még rá nem jöttem, hogy csak mérgeznek), és vannak, akik visszatérnek, térnének a természethez!!! Ezek közé tartoznék én is, és szívesen venném olyanok tanácsát, akik értenek a gyógynövényekhez, és tanácsot adnak! Köszönöm, ha elovssátok, egy kicsit hosszúra sikerült!

3519. eva7171 (válaszként erre: 17. - 984ff08d0b)
2013. jún. 8. 10:25
:))
3518. eva7171
2013. jún. 8. 08:51

A halálozási statisztikát nem én találtam ki,még a dohányzást is megelőzi a gyógyszerfogyasztással összefüggő.Hiszi aki akarja,nekem mindegy.

De csak akkor fognak az emberek jobban hinni a természetes dolgoknak,ha saját börükön megtapasztalják a külömbséget.

20 év az orvosok és gyógyszerek társaságában,döbbentett rá ez így nem mehet tovább.Egészségem majdnem oda lett,hittem nekik.

Számomra elég volt ennyi,és rájöttem a másik út a járható.Tudnék oldalakat írni,majd talán írok egy naplót megpróbáltatásaimról.

A lényeg jobban vagyok,söt kicsattanok az életenergiától, még a családorvost se láttam 1 éve.Ez tapasztalat,amit semmi se írhat felül.

3517. Regin_a (válaszként erre: 3515. - Klauka_)
2013. jún. 8. 08:21

Ki fog hullani az összes fogad

:)

A leirás szerint "Homeopátiás cukorgolyók"

Miért nem forditva, vagy fekve kell szopogatni?

3516. Regin_a (válaszként erre: 3514. - Eva7171)
2013. jún. 8. 08:12

,a harmadik halálozási ok a gyógyszerek mellékhatása miatt történik"


Marhaság és finoman fogalmaztam

Nem kell túlzásokba esni.


Én nem hiszek a "csodaszerekben" akármilyen kategóriába is essenek

Természetesen hiszek a gyógynövények változatos jó hatásában, de mégis a gyógyszer melett döntök


Lehet, meg fog rendülni mégis a hitem az orvoslásban

Anno valami bőrbajjal hova mentem volna, mint bőrgyógyászatra

"Áh kenjhe mellpuhitó krémmel" Nem étvén hozzá kentem

Aztán műtét lett belőle. Mútét után se volt tökéletes a műtt helye, hát megint bőgyógyászat

Kentem minden marhasággal, míg egy egész más szakmabeli orvos az AloaVerát ajánlotta. Pár hét alatt rendberakta


Most megint van valami gondom. Bőrgyógyász azt mondja, virus, majd csinálunk tesztet rá, de itt ez a kenőcs kenje magát

Kiváltpm, majd 4ezerért

Olvasom a leirását

Virusos eredetü akármi esetén nem alkalmazható


Navazze!

Azért hiszenk az emberek a természetgyógyászatban, mert elferdült valahogy az orvoslás egy része

Ránéz a panaszosra a doki és ad valamit ami vagy használ vagy nem. Ha nem, majd ad másikat

Tehát mindenféle tesztelés nélkül


De ne essünk át a lovon

Köhögésre kerestem valami jót

Adtak, rá volt irva homeopátiás szer

Semmit nem használt, mig a kodein tartalmu gyógyszer napok alatt megszüntette a köhögést


Ha néhány szakma ugy dolgozna mint az orvosi, lenne nagy balhé azért, tisztelet a kevés kivételnek

3515. Klauka_
2013. jún. 7. 22:35

Sziasztok


Lenne egy kérdésem:

a homeopátiás szerek károsítják a fogakat?


Hogy miért kérdezem: minden nap szedek homeobogyókat allergiára. Úgy gondoltam, hogy este, az ágyban szopogatom el, így a legnagyobb az esély arra, hogy ne maradjon el...

Na de utána már nem mosok fogat.


Szerintetek?

3514. eva7171
2013. jún. 7. 08:14

A napokban tapasztaltam meg például azt,hogy a herpeszhólyagokra tett friss gyömbér mennyire jó.A gyógyulás több mint a felére csökkent,én hülye annak idején vettem a dráda vackokat a gyógyszertárban rá.A gyömbér darabka 35 forint volt,és még megmaradt a fele is.

Miért hisznek emberek a gyógyszereknek,miért gondolják beszedik és jobban lesznek,a harmadik halálozási ok a gyógyszerek mellékhatása miatt történik.Jól sikerült a félrevezetés,remélem egyre többen jönnek rá.Jobb későn mint soha.

Még egy kérdés:ennyi gyógyszer mellett miért van ennyi beteg,talán azért mert ez a vegyszer nem a gyógyításra hivatott,csak elfedni a bajokat.

3513. júliusi
2013. jún. 6. 14:45

Régen nem volt ennyi gyógyszer minden kis nyavajára,gyógynövényeket használtak.Aztán a gyógyszeripar fejlődésével homályba merültek.De most újból előkerültek,mert sok mellékhatása van a gyógyszereknek.

Én pl. használom maria Treben könyvét.Ja, és egészségügyben dolgoztam, most szociális területen...

3512. eva7171
2013. jún. 6. 11:20
Mert megtapasztalják saját bőrükön,mind a két oldalt és rájönnek melyik a jó oldal. Basszus én is birka voltam,jól sikerült az agymosás,mert mindent elhittem az egészségügynek.Most jön a nemzeti szűrőprogram,és már tudom ez nem arról szól,hogy megőrizzék egészségünket,hanem arról még több gyógyszerfogyasztó legyen.Aki velük tart,tegye csak sajnálni tudom.
2012. aug. 29. 22:37
Azért, mert néhány közülük tudományosan alátámasztott.
2012. aug. 29. 19:51
"Egyébként egyik elmélet sem különb a másiknál, és nem is rosszabb. Van olyan felfogás is, miszerint mindenkinek az ő hite adatik. Hadd legyen így! Ön a nemlétbe távozik, én pedig örömmel iszom a létre, az életre, abból a serlegből, amellyé az ön koponyája változik!"
2012. aug. 29. 19:49

miért hisznek egyes emberek istenben - pl

vagy az ördögben

2012. aug. 29. 19:49

mint pl a nyugati orvoslás?

vgy ez szerinted nem hit kérdése?

3507. f64f0d9a69 (válaszként erre: 3506. - E32d76b828)
2012. aug. 29. 17:05
Piri csak hiszi, baranka111 pedig már tudja! ;)
2012. aug. 29. 16:59
Piri is hiszi h jobb mint a vegyxerek no + a kemo...
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook