Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen birsalma befőttet ismertek, amihez nem kell megpucolni a gyümölcsöt? fórum

Milyen birsalma befőttet ismertek, amihez nem kell megpucolni a gyümölcsöt? (tudásbázis kérdés)


10. apeeng
2021. okt. 9. 16:57

Üdvözletem.


Ma hallottam a piacon, hogy a mosott, felkockázott egészséges birsalmákat porciózom, és lefagyasztom,

Akkor bármikor, akár tavasszal is készíthető kompót úgy mint most a frissből.


Ez lehetséges?

9. nisa (válaszként erre: 2. - Lacuslacus)
2012. nov. 5. 14:43

Legyél szives már elküldeni a receftet

gonczikaroly45@freemail.hu

8. lacuslacus (válaszként erre: 7. - Georgina319)
2012. nov. 2. 19:51
Szívesen elküldöm priviben is, de a 4. hozzászólásomban megtalálod. Ha kéred priviben, akkor adj egy címet, és oda is elküldöm.
7. Georgina319 (válaszként erre: 2. - Lacuslacus)
2012. nov. 2. 16:45
Nekem is elküldhetnéd. Köszi: Györgyi
2012. nov. 1. 20:51
Soha nem hámozom meg. Megmosom, héjastul felkockázom, fazékban megfőzöm, cukrozom, üvegekbe kimerem, lezárom, dunszt, ennyi. Évekig eláll. Mert nem annyira szeretjük, ezért tudom.
2012. nov. 1. 17:26
Kompótnak se pucolom meg,mert akkor szét málik.Mindíg héjastól készítem.Csak az egészséges részeket persze.
2012. nov. 1. 17:19

Csak 2 hozzávaló: egészséges “gumicukor” birsalmából


Hozzávalók:

5-6 szem birsalma

3-4 evőkanál kristálycukor (lapos evőkanál, nem kell agyoncukrozni, úgy finom, szerintem, ha nem a cukor, hanem a birsalma íze dominál)

szükség lesz még:

sütőre

tepsire

sütőpapírra

késre

botmixer

A birsalmát alaposan megmosom, hogy az összes szösz lejöjjön róla, majd felnegyedelem, felkockázom úgy, hogy a magházát és a hibás részeket – sajnos a birs gyakran kukacos – kivágom. Nem pucolom meg, imádom a birsalma héját és a végeredménynek is jót tesz. Annyi vizet öntök rá, amennyi éppen ellepi és addig főzöm, kb. fél óra, amíg a birsalma megpuhul.

A birsalmát leszűröm, de levét felfogom és forrón, egy kiskanál cukorral a szakács jutalma. A birsalmát botmixerrel pépesítem, belekeverem a cukrot és állandó kevergetés mellett felforralom. (Bugyog, úgyhogy vigyázni kell vele.)

A sütőt kicsit bemelegítem (180-190 fokra). A tepsit kibélelem a sütőpapírra, majd a sütőpapíron 2-3 mm vékonyan szétterítem a masszát. A tepsit a sütőbe teszem, 8-10 percig “sütöm”, majd elzárom a gázt és a sütőben hagyom kihűlni, száradni a birsalmás masszát. Sütőben szárítom fél napig, majd ismét a meleg sütőbe teszem. (Nálunk éppen fasírt sült 200 fokon, amikor készen volt, elzártam a sütőt és betettem a birsalmát száradni.)

Ezután már könnyen és egyben le lehetett venni a sütőpapírról a szárított birsalmamasszát. Új sütőpapírt vettem, megfordítottam a birsalmás “bőrt”, és ismét szárítottam a 180 fokos sütőben 10 percig. Amikor kihűlt, 1 centis csíkokra vágtam és már lehetett is enni. Lehet még vékonyabbra is vágni, csak úgy nehezebb feltekerni.


Csak 2 hozzávaló kell: birsalma és egy kevés cukor.

Nem csak remek nasi, de érett, finom sajtokhoz is illik és gasztroajándéknak is remek, bár eltarthatóságáról nem sokat tudunk, túl gyorsan elfogyott. 4 éves fiam annyit fűzött még hozzá, hogy “Anya, csinálj még ilyet!”

2012. nov. 1. 17:18

Birsalmát héjastól csak sajtnak tudod felhasználni.

Befőtt készítésénél le kell tisztítani a héját.

2012. nov. 1. 17:17
Megpróbálom ide másoni, de hanem megy akkor priviben elküldöm Így jó neked?
1. nisa
2012. nov. 1. 17:11
Kitud olyan receptet birsalma befötre amelyiket nem kell a hélyátol megpucolni

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook