Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen hátrány ér a munkaügyi központban, amennyiben nem közös megegyezéssel szűnik meg a munkaviszonyom, hanem én mondok fel? fórum

Milyen hátrány ér a munkaügyi központban, amennyiben nem közös megegyezéssel szűnik meg a munkaviszonyom, hanem én mondok fel? (tudásbázis kérdés)

1 2
59. 298b15dfdd (válaszként erre: 54. - Szindi1)
2012. nov. 2. 10:08
Hétfőn felhívod őket telefonon, elmondod a problémádat és megmondják pontosan,hogy mit tegyél.
58. 298b15dfdd (válaszként erre: 56. - Pista55)
2012. nov. 2. 10:02
Egyébként,ha ebből az estből indulunk és a dolgozó mond fel,akkor gyakorlatilag senki sem "bűnhődik". A vállalkozó felveheti a következő alkalmazottat,a dolgozó meg kereshet más munkát,vagy adja a münkaügyi a segélyt,ezt nehezen tudom elképzelni.
57. 298b15dfdd (válaszként erre: 56. - Pista55)
2012. nov. 2. 09:59
Pista, ez a link nem adja!:)
56. pista55 (válaszként erre: 54. - Szindi1)
2012. nov. 2. 09:29

Lehet, hogy tényleg nincs így mert találtam egy hasonló esetet és ott is ezt mondják.


[link]

55. pista55 (válaszként erre: 54. - Szindi1)
2012. nov. 2. 09:25
Nehezen tudom elképzelni, hogy most könnyítettek rajta.
54. szindi1 (válaszként erre: 53. - Pista55)
2012. nov. 2. 09:22
azt mondták,hogy ez már nincs így..de azért tettem fel a kérdést,mert ezzel nem voltam tisztában...
2012. nov. 2. 09:21

Szerintem sem kapsz három hónapig semmit ha felmondasz. Majd három hónap után kezdődik a munkanélküli segély. Nem kapod meg visszamenőleg.

Régebben biztos, hogy így volt, de látom valaki betette a 2012-est is és valószínűleg ez nem változott.

52. 298b15dfdd (válaszként erre: 51. - Szindi1)
2012. nov. 1. 17:33
Semmi képen ne mondj fel!
51. szindi1 (válaszként erre: 49. - 25b103246c)
2012. nov. 1. 17:28

Erre csak azt tudom mondani,ha nem megy valami nem kell csinálni:)))Én voltam az egyetlen szakképzett dolgozó,úgy,hogy igen mindent megtettem,de sajna a forgalom nem ezen múlott(nincs pénze az embereknek)..Nem hagyhattam ott mivel szerződésem volt és a kis pénz is pénz..

a lényeg ő akar kibújni a felelősség alól,mivel kerek-perec megmondták neki,hogy foglalkoztatnia kell még 4 hónapot,így nem én akarok sumákolni és pont.Korrekt az lenne,ha nem így akarna a munkaviszonynak véget vetni!

2012. nov. 1. 17:21

Ugyanakkor mindezzel nem támadni akarlak, elég baj az, ha nincs munkád. Kívánom, hogy mielőbb találj egy sokkal jobbat. Csak bizonyos visszásságokra akartam volna felhívni a figyelmet. Nem minden olyan egyszerű,aminek látszik. Mindenki a megélhetéséért küzd sajnos.

Tényleg nézz utána, hogy milyen hátránnyal járhat, ha felmondasz. Remélem megoldódik a helyzeted hamar:)

És még valami: Ne a keserűség vezéreljen, mert az sohasem jó tanácsadó:)

49. 25b103246c (válaszként erre: 47. - Szindi1)
2012. nov. 1. 17:10

Biztos vagy ebben?

Ha ez tényleg így van, akkor viszont már rég ott kellett volna hagynod.

Nyerészkedett rajtad? Valóban olyan sok hasznot termeltél neki, hogy nyerészkedett rajtad? Hányszázezres, vagy hánymilkás nyereséget hoztál neki? Vagy egyszerűen nem volt annyi bevétel, hogy kifizesse a fizetésed a járulékokkal együtt, még a támogatással együtt sem?(plusz esetleg bérleti díj, rezsi stb.)

Te mindent megtettél, hogy menjen az üzlet?

Mindezek ellenére, ha igen, ha nem a válasz, a törvény melletted áll,a vállalkozóé a felelőség természetesen. Innentől kezdve lehet gondolkodni, hogy mi korrekt, és mi nem az.

48. 25b103246c (válaszként erre: 46. - Michelle.r)
2012. nov. 1. 17:01
Ezzel egyetértek.
47. szindi1 (válaszként erre: 45. - 25b103246c)
2012. nov. 1. 16:58
Én eddig is az ő érdekeit néztem a sajátommal ellentétben..mert a rokonom is ráadásul...pl. soha nem kaptam meg azt a pénzt ami a munkaszerződésben állt..aztán a 6 napból szép lassan nem kellett csak 3 nap mennem dolgozni:( tehát nyerészkedett rajtam..de most ezzel elegem lett,még,hogy én mondjak fel!ezt a szívességet már nem teszem meg neki,ha engem hátrány ér..tehát hálásnak neki kell lennie!
46. michelle.r (válaszként erre: 45. - 25b103246c)
2012. nov. 1. 16:47

Van, nem is egy. De ahogy a munkatársaktól elvárom a tisztességes hozzá(nk)állást, úgy azt gondolom, a lojalitásnak a másik irányba is működnie kell.


Ez a helyzet azt sugallja, hogy a munkáltató ki akarja használni Szindi jóhiszeműségét.

Szindinek sem azt tanácsolta senki, hogy toljon ki vele, mert elküldi, hanem hogy nézzen utána, pontosan mivel jár, ha ő mond fel és a saját érdekeit képviselje.

2012. nov. 1. 16:36
Sajnos a mai világban egy vállalkozó sem tudja, hogy meddig megy az üzlet. A vállalkozók is emberből vannak, és higgyétek el,nem mind gonosztevő. Nem tudjátok,mennyibe kerül egy vállalkozás fenntartása, és a munkavállalók szinte soha nem hálásak.Ha foglalkoztatnak valakit, és el kell küldeni, azt nem jószántukból teszik. Ha olyan jól menne, akkor biztos tovább foglalkoztatná, amúgy sem vehet igénybe újabb kedvezményt jó darabig, úgyhogy ha nem volt még vállalkozásotok,addig ezt az oldalt csak részlegesen látjátok,de a teljes képet nem:(és természetesen én sem, mert mindenki a saját gondját látja a legnagyobbnak:(
2012. nov. 1. 16:07
Nem, nem hülye a vállalkozó sem. Épp ezért űgy gondolom, hogy mikor felvette a dolgozót, tudta, hogy meddig képes őt foglalkoztatni.Azt is tudta, hogy mivel jár, ha nem lesz erre képes. Szivességet meg éppen nem tett, mert a pénzért megdolgozott a fórum indítója. Sőt, tovább megyek. Ha akkor nem alkalmazza, lehet, egy másik munkahelyen köt ki, ahol most nem kellene azon gondolkodnia,hogy hogyan tovább. Nem hiszem, hogy pont akkor megy rosszul, mikor a támogatás lejár. Elképzelhető, csak nem hihető.
43. a0c1361e44 (válaszként erre: 34. - 25b103246c)
2012. nov. 1. 16:03

És vajon a támogatást mire költötte a kedves munkaadó?

Elment nyaralni külföldre? Most meg már nincs a munkabér kifizetésre?

Igen, van olyan, hogy tönkremegy egy cég, de ez esetben nem fura módon, akkor, amikor lejár a támogatás folyósítás, valamint ha valóban nem megy az üzlet, akkor rendes felmondással elbocsátja az alkalmazottakat és nem azt mondja, hogy mondj fel, mert én nem tehetem....



És válasz. Valameddig jár munkanélküli segély. Amikor én megkérdeztem, akkor azt mondták, hogy ugyan úgy jár, csak nem folyósítják 1 hónap múlva, hanem visszatartják 2 hónapig és majd csak utána kapja meg az igénylő. Ez a bünti azért, mert ő mondott fel...

42. michelle.r (válaszként erre: 40. - Szindi1)
2012. nov. 1. 16:01

Kötelezettséget vállalt, hogy 4 hónapig akkor is foglalkoztat, amikor lejár a támogatásod. Közben több maradt a zsebében, mert utánad csökkentett járulékokat fizetett. Most meg egyszerűen ki akar bújni a felelősség alól.


A lényeg az, hogy te semmiképpen ne járj rosszabbul.

41. bd55e3f068 (válaszként erre: 38. - 25b103246c)
2012. nov. 1. 15:59
Oké. Akkor biztos véletlen, hogy mikor felvette az alkalmazottat még ment eléggé a szekér, és mikor a kedvezményes hónapok leteltek, akkor pont visszaesett a forgalom. Neked elhiszem :o)
2012. nov. 1. 15:57
Sajnos így mennek a dolgok,addig foglalkoztatnak míg van támogatás aztán,ha nekik kell zsebből, akkor már mehetsz amerre látsz..akkor miért nem szünteti meg a vállalkozást,ha nem megy?ezt a kérdést már feltettem neki:)))
39. 25b103246c (válaszként erre: 33. - Bd55e3f068)
2012. nov. 1. 15:56

Ilyet sajnos nem lehet tenni, maga után akkor is fizetnie kell, ha egy fillér bevétele sincs:)

Gondolom ezért fog saját maga dolgozni.

Sajnos ez a mai Magyarország:)

38. 25b103246c (válaszként erre: 37. - Bd55e3f068)
2012. nov. 1. 15:53
Nézd, a vállalkozó abból semmit nem tesz zsebre, mert azt ő nem kapja meg, hanem csak kevesebbet kell befizetni az alkalmazott után.Ha nincs profit, nincs miből fizetni a járulékot, de még a munkabért sem, a vállalkozó nem hülye, hogy adóságot halmozzon fel valaki miatt. Ezt azt hiszem te sem tennéd meg senkiért sem.
37. bd55e3f068 (válaszként erre: 34. - 25b103246c)
2012. nov. 1. 15:47
És az olyan korrekt, hogy a támogatást, az adófizetők pénzét zsebre teszi, a cserébe vállalt kötelezettségeket meg a munkavállaló megtévesztésével lerázza. Biztos csupaszív ez a vállalkozó, azért hazudott a fizetésről is, ugye?
36. michelle.r (válaszként erre: 34. - 25b103246c)
2012. nov. 1. 15:45

Milyen jó, hogy ezzel a hozzászólással te viszont válaszoltál neki :))


Olvass figyelmesen, senki nem szidta a munkaadót. És választ is kapott: a saját érdekei ellenében dönt, ha belemegy, hogy ő mondjon fel.

2012. nov. 1. 15:41

Álláskeresési járadék folyósításának időtartama 2012


A járadék folyósítása minimum 73 napig tart, leghosszabb időtartama 270 nap. A folyósítás kezdő napja a nyilvántartásba vétel napja, kivéve, ha a munkaviszony a munkáltató rendkívüli felmondásával, vagy a munkavállaló rendes felmondásával szűnt meg, mert akkor csak a megszűnést követő 90 nap elteltével folyósítható az ellátás

2012. nov. 1. 15:41
Már elnézést, hogy hozzászólok a fórumhoz, de jó lenne, ha a kérdésére is választ kapott volna a kérdező.A legtöbben csak a munkáltatóját szidják, pedig ő maga mondja, hogy tényleg nem ment úgy az üzlet. Szerintem a kérdező örül, hogy eddig is volt munkája, és nem kell a munkaadót szidni.Valószínűleg a bérét sem termeli ki.Rengeteg teher ven a munkaadókon, sokszor meg sem éri foglalkoztatni az embereket, mert nincs rajta profit. Legyetek szívesek elgondolkodni ezen.Ki tett kivel jót? Szerintem aki munkát adott neki.
33. bd55e3f068 (válaszként erre: 29. - Szindi1)
2012. nov. 1. 15:41
Ő vállalta, hogy X ideig foglalkoztat ÉS fizet neked, úgyhogy ez csak mese habbal, azért találta ki, hogy felmondj. Ha olyan pocsékul megy tényleg az üzlet, akkor szüntesse meg arra a pár hónapra a saját munkaviszonyát, és magát jelentse be alkalmira, mikor te mész szabadnapra.
32. a0c1361e44 (válaszként erre: 11. - Szindi1)
2012. nov. 1. 15:38

Tényleg ilyen rendes akarsz lenni?

Kapott támogatást, amit azért vett fel, hogy téged alkalmazzon. Hidd el kapott annyi támogatást, hogy a te fizetésed meglegyen! Most tényleg őt akarod megvédeni? Mert ugye ha te mondasz fel, akkor nem kell visszafizetnie a támogatást, de ha ő mond fel neked, akkor bizony nem csak téged kellene kifizetnie, hanem még a támogatást is vissza kellene fizetnie.

Csúnya dolog részéről, hogy így akar kibúvót keresni. Én be is perelném.

31. michelle.r (válaszként erre: 29. - Szindi1)
2012. nov. 1. 15:37

Amíg a bejelentett munkavállója vagy és érvényes a szerződéses, addig jár a fizetés.


Ha bemész a M.K-ba írásban kérj állásfoglalás, hogy mi történik, ha a munkaadód kérésének megfelelően jársz el, mert az ügyintézők sem állnak mindig a szakmai magaslatokon.

Nehogy a saját jófejséged miatt ne kapj aztán munkanélkülit, vagy rövidebb ideig kapd.

30. szindi1 (válaszként erre: 28. - Michelle.r)
2012. nov. 1. 15:37
Ez pontosan így van..ezért mondtam neki,hogy utána nézek a dolgoknak és majd attól teszem függővé,hogy megírom e a felmondó levelet.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook