Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A segítségeteket szeretném kérni Windows XP-vel kapcsolatban fórum

A segítségeteket szeretném kérni Windows XP-vel kapcsolatban (beszélgetős fórum)


2014. febr. 20. 17:24

Hali!


Témaváltáskor csak a klasszikus stílust lehet használni,a többi téma stílusa nem jelenik meg,a témák bennt vannak de a megjelenítési stílus nincs.Ezelőtt még jó volt,nemtudom mi lett vele. Mit lehet ezzel kezdeni?

11. 447396604e (válaszként erre: 8. - 0e5366b520)
2012. nov. 1. 19:59
csinálj inkább két patríciót. az egyiken legyen csak az xp, a másikon a többi
10. 447396604e (válaszként erre: 3. - 0e5366b520)
2012. nov. 1. 19:57

ha a program files-ből akarsz törölni, akkor nem fog működni a program. töltsd le a revo uninstallert, meg a cccleanert. a revoval lehet törölni progikat, és kitörli vele együtt a regisztrációs adatbázisból is a szemetet. a cccleaner az arra jó hogy az összes felgyülemlett szemét kiürüljön.


felesleges újratelepíteni.csak pucold ki a gépet a cccleanerrel

9. Regin_a (válaszként erre: 8. - 0e5366b520)
2012. nov. 1. 17:35

Nem jó ötlet


Az ugy korrekt ha kettőbe van particionálva a wincsi


VP-nek elég a 10Gb de jobb a 15-20Gb és a maradék a D: lesz

Progi teleoitéskor viszont mndig megkérdezi mindegyik hovatelepitse, nekem van a D-n is egy Program Files és oda rakom

Persze ilyenkor is beleir a C-be, de kevesebbet

A másik

hogy egy jól beállitott XP-t le kell menteni a D meghajtóra és onnan bármikor 8perc alatt "visszamásolható"


Szoval

ha csak XP telepitőd van, akkor ereszd rá, és amikor mondja hogy van ott már partició akkor azt töröljed, asszem L és T billenytyűt kell nyomogatni

Aztán uj partició, az ablakba beirod mondjuk hogy 20,000 Mb ez 20Gb, azt megcsinálja és a maradékot meg Logikai meghajtónak jelöli ki


Felrakod a XP-t, amikor rendben minden akkor saját gép tulajdonságok , katt a D-re és formatálás

Én FAT32-re formatálok , hobbibol, de lehet NTFS is


Elsőre ennyi

2012. nov. 1. 14:36

Windows XP-m van.

Na de felvázolom akkor az állandó problémát. A C) lemez rengeteget foglal, ugye ebbe beletartoznak a rendszerfájlok, a program files, és az internetes fájlok. Ezek egy részét rendszeresen törlöm, de még így is alig tudok akár csak 3 Gigát felszabadítani!

Nem emlékszem milyen volt, mikor hozzám került a gép (régebben közös számítógép volt ez), de szerintem akkor sem frissen, újratelepítve került hozzám. Tehát alapból sok olyan mappa foglalt rajta helyet már akkor, amiről gőzöm sem volt, hogy micsoda... Most is sok ilyen programom van. Ezért nem merek hozzájuk nyúlni, mert nem tudom mit törölnék le. Azok között egyébként sok olyan van, ami vagy írásvédett, vagy "másik személy vagy program használja".


De most hallottam egy haveromtól, hogy neki nincs külön C) és D)... Csak egy c lemez van, amin 16 GB van! Nekem mindig azzal gyűlik meg a bajom, hogy mivel a C) az alapértelmezett ezért oda küldi a legtöbb programot, és nem tudom átrakni máshova. Minden oda kerül. És mint írtam is az imént, rengeteg helyet foglal. Míg a D)-n alig van valami! Pedig oda is szórok eleget, de ott bezzeg mindig van 6-7 GB.

Tehát gondoltam, hogy vissza-partícionálom a lemezeket, hogy csak egyetlen alapértelmezett legyen egy 16 GB-tos, mint a haveromnak! Így nem lenne gond, hogy mi fér fel és mi nem!


Vagy ez nem jó ötlet?

7. Regin_a (válaszként erre: 1. - 0e5366b520)
2012. nov. 1. 12:58

Igazábol nem kell szakértő ha kérdezel és a választ végiggondold erősen

Aztán mehet! "Vakon" ne csinálj semmit :)

6. Regin_a (válaszként erre: 5. - 0e5366b520)
2012. nov. 1. 12:55

Ha valami prigramot törölni szeretnél azt az Uninstall-lal tegyed

Vezérlőpult - Programok telepitése és törlése


Ha meg ujra akarod rakni az WIN-t, a telepitő kódszáma biztos kell, anélkül bajos


Ha megvan, akkor is érdemes "kettőbe vágni" a wincsesztert C ésD-re, mintha két winsid lenne


Az is kérdés milyen géped van, megvannak-e hozzá a vezérlők, drájverek, mert esetlewg telepités után valamit nem ismer fel a WIN


Milyen WIN-t is szeretnél ujrarakni?

2012. nov. 1. 11:51
De ha újraformázom a gépet, nem kell azzal törődni mit töröljek és mit hagyjak... Csak szét se akarom cseszni a gépet egy újraformázásnál, aminek mondjuk a közepén derül ki, hogy hoppá be kéne írni egy jelszót vagy nem tudom... xD
2012. nov. 1. 11:49
Van olyan mappa, hogy "Windows". Na ebből tuti nem törölhetek semmit, mert a rendszernek kell.
3. 0e5366b520 (válaszként erre: 2. - 36a26f5226)
2012. nov. 1. 11:48
Aha. Tehát ha a Program Files-ba benne van a Sims2 nevű játék mappája, (mert oda tepepít minden programot, azért program files a neve!) akkor azt nem törölhetem, mert a gép működéséhez szükséges...
2012. nov. 1. 11:43

A számodra érthetetlennek tűnő számkódok tömkelege is a gép működéséhez szükségesek... Ne nyúlj a mappáidhoz...


A felesleges fájlokat tudod törölni, ha letöltöd a CCleaner-t. Az mindent kipucol, ami nem kell. A többihez meg ne nyúlj hozzá!

2012. nov. 1. 11:42

Ez a vacak elég öreg szerintem. Sok minden fel van rá telepítve, csak éppen a legtöbbről nem tudom, hogy mi az. Tehát nem tudom mi az, amit nyugodt szívvel törölhetek és mi az amit nem.


Azt szeretném megtudni, hogy a Program Files mappában melyek azok a mappák amelyek az alap Windows-hoz tartoznak? Vagy az a mappa egy friss rendszernél teljesen üres?


A másik kérdés, hogy én újra formázhatom e a gépet egyedül, vagy mindenféleképpen kell hozzá szakértő?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook