Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan tudom teleltetni a muskátlikat, ha nincsen pincém? fórum

Hogyan tudom teleltetni a muskátlikat, ha nincsen pincém? (tudásbázis kérdés)


2012. nov. 1. 19:13

Köszönöm a válaszokat.


Meglátjuk mi lesz belőle,én nagyon reménykedem.Mindig beszélek hozzájuk,most is,hátha értékelték:):)

15. bnedora (válaszként erre: 11. - C6766641b8)
2012. nov. 1. 18:05
Amennyiben kiveszed a földből, összekötöd a szárakat, és fejjel lefelé lelógatod, akkor a spejzben is kibírja. Tavasszal viszont sokkal később kezd beindulni.
14. Nanda
2012. nov. 1. 17:39

Én a muskátlikat,futó,nem futó, hűvös világos folyosón teleltetem.Elég 2-3 hetenként meglocsolni,tavaszra szép sötétzöld leveleket hoz.

De olyan 3 évente érdemes megfiatalítani,vagyis a hajtásaiból fiatal növényeket hajtatni!

13. Pici Manócska (válaszként erre: 1. - C6766641b8)
2012. nov. 1. 12:32

-6 fokig bírja...

de én most az előszobába ahol kb 15fok van mindig az ablak előtt fogom teleltetni mert a fény fontos nekik....

12. pirosbegre (válaszként erre: 11. - C6766641b8)
2012. nov. 1. 12:19
Igen az állónak (paraszt) annak jó. Láttam már olyat aki a futót is átteleltette, de az enyém mindíg szebb lett mint azoké. Ha gondolod küldök képet róla milyen amikor nagyon szép.:D
2012. nov. 1. 12:08

És a spájz?

Ott elég hűvös lenne neki,bár mondjuk nincs fény.

Felette van a padlás és azért hideg.


Mindenféle képen kell neki fény?Most visszavágtam szépen,és betettem oda.De ha nagyon nem jó,akkor át rakom máshova.

Futó muskátliról és "álló" muskátliról lenne szó.

Az állót fellógattam újságpapírostúl,azt olvastam,hogy az úgy át telel.

10. jooeva
2012. nov. 1. 11:51

Évek óta a folyosó ablakában teleltetem a muskátlikat. Jól visszavágom őket és csak ritkán locsolom. Van fűzés, de max. 15fok. Eddig bevált.

Tavasszal átültetem és mehetnek ki.

2012. nov. 1. 11:35

Na, először is nem mindegy hogy melyik muskátli. A paraszt muskátli ami több évig eláll, pincében nem túl hideg garázsban, fűtetlen szobában ablakban, bárhol a szobában eláll; meleg nem túl jó neki. Anyám mindíg a verandát rendezte be a virágainak.

Nekem futómuskátlim van, az már teljesen más gondozást igényel. Azt szept-ben kell újra gyökereztetni, majd ha van gyökere átültetni abba amit kiteszek nyáron. És a garzonba van a francia erkélyen mert nincs más lehetőség, ott elég hideg is van neki, 1 héten 1x kell meglocsolni és tavaszra kb. fél méteres szokott lenni vagy még nagyobb. De ablakba is lehet tenni ha nem túlfűtött a helyiség.

2012. nov. 1. 11:13
Én se tudom átteleltetni a muskátlikat mert nincs hozzá megfelelő helyem. Ezért ilyenkor mindig leszedem a friss hajtásokat a muskátlikról és tejfölös poharakba elültetem őket. 2 ablak közé teszem, olyan ablakban, amit nem nyitok gyakran. Így se túl hideg, se túl meleg nem lesz neki a télen, és szépen áttelel az ablakok között. Tavaszra kicsit megnő, legyökerezik, pont akkora lesz, hogy a ládákba ki lehet majd ültetni.
7. bnedora (válaszként erre: 6. - C6766641b8)
2012. nov. 1. 11:08
A garázsban biztosan elfagy, ha nincs fűtve. Sajnos a lakásban a meleg miatt megnyúlik, elhullatja a leveleit, nem lesz szép. Nekem régen a lépcsőházban, ahol nem volt fűtés, és tiszta üvegezett volt, gyönyörűen megmaradtak a muskátlik.
2012. nov. 1. 10:46

Köszönöm a válaszokat!


Annyira megoszló volt a fórumokban a vélemény,hogy nem tudtam mi a jó megoldás nekik.A garázs olyan hideg mintha kint hagynám a kertben meg az ablakokban,szóval úgy gondolom,hogy mínuszoknál ott megfagynának.Nagyon szépen kivirágoztak és nyár óta hatalmasat nőttek,és nem akarom,hogy elpusztuljanak.:(

Olvastam,hogy valaki bent a lakásban telelteti.

Vajon ha az ablakba teszem őket,ahol nincs fűtés csak ritkán,akkor az jó nekik?

Elég tudatlanka vagyok ilyen téren,ne haragudjatok:)

2012. nov. 1. 10:41

Szia!!


Nem muszály garázsban teleltetni,elég 5 fok és fény. Még újságban is teleltettem, összekötve, felakasztva.

4. bowie (válaszként erre: 2. - C6766641b8)
2012. nov. 1. 10:38
Egyébként jó a garázs is, vagy bármilyen hűvös helyiség a házban.:)
2012. nov. 1. 10:37

[link]


Itt tudsz sok dolgot olvasni erről.:)

2012. nov. 1. 10:36

Sziasztok.

Egy számomra nagyon fontos személytől kaptam a muskátlikat,nem szeretném őket kidobni.

Kertes házban lakom,de nincs pince csak egy hideg garázs.


Mit tehetnék,hogy átteleljenek?

2012. nov. 1. 10:35
Hogyan tudom teleltetni a muskátlikat ha nincsen pincém?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook