Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A lakásom felében füst áll fórum

A lakásom felében füst áll (beszélgetős fórum)

17. winny (válaszként erre: 1. - Agines)
2012. nov. 1. 17:18

Sajnos ez van nálunk is.

Amikor szóltam a szomszédnak azt mondta,hogy csukjam be az ablakot.

Hát........

16. bowie
2012. nov. 1. 10:34
Sajna, ha fával vagy szénnel tüzel valaki, az is le tud az udvarokon csapódni, ha olyan nem elég erős a szél. A mi utcánkban észak-déli fekvésűek a házak, és a túloldalon mikor tüzelnek, az mind ebben az oldalban csapódik le az udvarokon...nálunk jó a nyílászáró, de elég sokszor, ha kimegy az ember az ajtón, meg bejön. Úgyhogy mi kukkolunk, és utána szellőztetünk.:) Bár ebben az utcában is van egy hülye, akinek a füstjét még 2 utcával arrébb is szagolják..na őt nem érdekelte semmilyen bírság.
15. Hoxa
2012. nov. 1. 10:21

Szerintem érdemes utánanézned, hogy helyileg nálatok mik a szabályok és ha más nem, ezt ismertetni velük. Mert sokan nem tudják, hogy igenis vannak szabályok arra, hogy mit tehetnek a kályhájukba!


Az őszi égetéseket mi is végigszenvedtük, de szerencsére most már csak egy 3 házzal arrébb lévő kéményből jöhet erre a füst, ők is minden szemetet elégetnek (vagy az erdőbe dobják). De általában jó a szélirány :)

14. Agines
2012. nov. 1. 10:15

Az ablakainkon jön be a füst. A lépcsőházba is.

Van, hogy az ablakon alig látok ki, akkor füst csapódik ránk.

13. Agines
2012. nov. 1. 10:15

Nem tudom sajnos, hogy mivel tüzelnek, csak azt, hogy büdös.

Talán ez a bírság nincs akkora, mint a gázzal való spórolás.


Társasház. :(

Most majd azzal próbálkozunk.

De, ha ablakot kell cseréljünk, akkor jó lenne, ha beszállnának a ktg-ekbe, mert enélkül a probléma nélkül nem kellene ablakot cserélni.

12. r-iett
2012. nov. 1. 10:12

Nálunk az udvar 3/4 körbe van építve így szépen megreked minden...a szembe szomszéd elég sűrűn szénnel fűt és egy ideig az elég brutális,nah meg ha olyan idő van akkor itt áll az udvarunkba a fűst,de a mellettük lévő is élvezi bőven.2 házzal mellettünk tavaly régi fa ablakokat használtak fel a fűtéshez,rengeteg volt az udvaron nekik :S hát el lehet képzelni mi volt itt amikor a jó kis festékes fát meg egyébként úgy minden mást pakoltak a tűzre. Mondjuk ezek még a közelébe se érnek annak amikor szép őszi napokon elkezdi a fél falu begyújtani a nedves faleveleket és az csak füstöl és füstöl és levegőt nem tud venni az ember....

Hát ez van...

11. simple (válaszként erre: 10. - Hoxa)
2012. nov. 1. 10:11
Igazad van, ezt nem írta le egyértelműen hol megy be a füst. Én azért ijedtem meg, mert rögtön a kéményre gondoltam, hogy ott száll visszafelé.
10. Hoxa
2012. nov. 1. 10:10
Nem tudom, különálló ház, vagy társas. A füst az ablak résein is beszivárog, ha pont oda száll a szomszéd kéményéből.
9. simple (válaszként erre: 7. - Hoxa)
2012. nov. 1. 10:08
Igen, de az nem normális hogy a szomszéd füstje átmegy a lakásba. Ott a kéménnyel is gondok vannak szerintem....
8. Hoxa
2012. nov. 1. 10:07
Önkormányzat szabályozza, hozzájuk fordulhatsz.
7. Hoxa
2012. nov. 1. 10:07

Nem azzal fűtenek, amivel akarnak.


Nálunk ezek a szabályok:

Háztartási tevékenységgel okozott légszennyezésre vonatkozó szabályok

6.§

(1) Az egyedi fűtéssel rendelkező lakóházakban megfelelően karbantartott tüzelőberendezésekben csak az arra a berendezésre engedélyezett tüzelőanyagot szabad égetni.

(2) A tüzelőanyag egészségre káros égésterméket kibocsátó anyagot (műanyagot, vegyszert stb.), valamint egyéb veszélyes hulladékot nem tartalmazhat.

(3) Háztartási energiatermelő berendezésekben tűzifa, szén, földgáz, PB gáz, fűtőolaj égethető csak. Szilárd, illetve vegyes tüzelésű berendezést szabadban használni tilos.

(4) Kommunális hulladék nyílt téri, illetőleg háztartási tüzelőberendezésekben történő égetése tilos.


Szabálysértést követ el és szabálysértési eljárás keretében 30.000,- Ft-ig terjedő pénzbírsággal, illetve a közterület-felügyelő által 20.000 forintig terjedő helyszíni bírsággal sújtható, aki

...

e) az R. 6.§-ában meghatározott tüzelőberendezésben nem az arra engedélyezett tüzelőanyagot égeti, vagy kommunális hulladékot éget.

6. Agines (válaszként erre: 4. - 645b490433)
2012. nov. 1. 09:56
Semmit nem tudtok tenni, hogy ha ennyi embert zavar? Nálunk is egy távolibb szomszéd kérdezte,hogy mivel fűtenek, mert náluk is érezni lehetett akkor.
2012. nov. 1. 09:55

Az a nehéz, hogy ez nem egyszeri. Volt már így a napokban is. Sőt, az előző télen is előfordult.

De, állítólag szerintük nem lehet mit csinálni, mert azzal fűtenek, amivel akarnak. Ez normális dolog jogilag?

4. 645b490433 (válaszként erre: 1. - Agines)
2012. nov. 1. 09:54
Na azt képzeld el mi nálunk egyik szomszéd meg szó szerint minden szemetet eltüzel autó gumi meg pillepalackok nem elég, hogy büdös van tőle mint dög még mi száll széjjel mind ez falun magánházba kiteregetni még ha jobb is az idő nem lehet mert bűz az elviselhetelen szellőztetni hajnalba mert akkor lusta föl kellni és a kályhára tenni ja dolgozni járni is rest azért tűzzel szeméttel mert nincs pénze.Ja és életerős 40-es emeberről van szó jó szakmával.
3. 298b15dfdd (válaszként erre: 1. - Agines)
2012. nov. 1. 09:53
Valószínű,hogy most égeti el a szemetet.
2. simple (válaszként erre: 1. - Agines)
2012. nov. 1. 09:51
Dehogy normális. Azonnal szólj a szomszédnak és hívjatok szakembert mielőtt nagyobb baj lesz!
2012. nov. 1. 09:49
Szerintetek az normális, hogy a lakásom felébe füst áll, beszáll a szomszéd kéményének a füstje? Terjeng a fél lakásban a szaga. Az ablak is jó koszos lett. 2 kicsi gyerekem van. Mit lehet tenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook