Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hahó, vannak itt állatok? - Segítség! fórum

Hahó, vannak itt állatok? - Segítség! (beszélgetős fórum)


26. pista55 (válaszként erre: 25. - Welcome_me)
2012. nov. 7. 13:28
Örülök neki nagyon!:)
25. welcome_me (válaszként erre: 24. - Pista55)
2012. nov. 7. 10:40
Kiderült, ez volt az! Köszönöm szépen a segítséget!
24. pista55 (válaszként erre: 23. - Welcome_me)
2012. nov. 1. 20:09
Majd szólj ha kiderült!:)))
23. welcome_me (válaszként erre: 22. - Pista55)
2012. nov. 1. 18:59
Köszönöm!! Remélem ez lesz az! Egyre inkább úgy rémlik, hogy nem is "vannak itt állatok" volt, hanem "laknak itt állatok"? Hamarosan kiderül, köszönöm a segítséget!
2012. nov. 1. 17:26

Na itt sikerült megtalálni.


[link]

2012. nov. 1. 17:23

Itt is van egy dalszöveg. Én ezt kerestem már, de videón nem találtam.


Dalszöveg

Nálatok

laknak-e állatok?

Várnak-e rátok

régi barátok,

kutyák, csalafinta macskák

szimatolva a lábatok,

hogy merre jártatok?

Vagy csak egy kalitka

rácsai mögé zárva

mereng egy árva,

ritka,

drága

papagáj?


Olykor felkiált: "Na, megállj!"

Hogy miért, ez az ő titka.

Néha meg, furcsa beszéd,

azt mondja: "Gyurrrika szép!"


Nálatok

őrzik-e állatok

az álmotok?

Szörcsög-e

kis táljából az aranyhörcsög,

ha bántják a görcsök?


Nálatok

üveglap alatt

surrannak-e tarka,

szép aranyhalak

fejük magasra tartva,

kopogtatják-e a falat:

"Uram, hisz ez a dolga,

hol az a bolha?

Lássa be, mit úszunk egy-két falat

ellenében

egész nap itt e lében!"


Nálatok

leütik-e a sárga

lámpavirágra

betévedt lepkét?


Vagy egy-két

gyöngéd intéssel ablakot tárva

a sötét szobából az éjszakára

elkülditek, jó éjt kívánva,

elég volt mára

nálatok . . .

S ha volna szárnyatok,

szállnátok utána.

20. syria (válaszként erre: 16. - Welcome_me)
2012. nov. 1. 15:58
Hát olvasva én is arra asszociáltam, hogy igen, van itt néhány. :D
19. welcome_me (válaszként erre: 18. - Fdóri)
2012. nov. 1. 08:18
Valóban nem volt benne. De a film jó volt.
18. fdóri (válaszként erre: 12. - Welcome_me)
2012. nov. 1. 07:13
Nem emlékszem ,hogy a Hahó Öcsiben benne lett volna....
17. forgatos (válaszként erre: 16. - Welcome_me)
2012. okt. 31. 23:21
Dehogy! Kifogástalan választás volt. Sokkal többen belenéznek a kíváncsiság miatt. :)
2012. okt. 31. 23:17
Kezdem úgy érezni, hogy rossz címet adtam! :))
15. forgatos (válaszként erre: 11. - Pista55)
2012. okt. 31. 22:41

Én is azt hittem. Gondoltam is, hogy megírom, igen, egy skorpió jelen van. :)

De látom ez egy kedves kis téma, csak sajnos nem tudok érdemben hozzászólni.

14. Mirandas (válaszként erre: 11. - Pista55)
2012. okt. 31. 22:08
Én is elcsodálkoztam rajta.. :)))))
2012. okt. 31. 21:51
A Kaláka féle Nálatok laknak-e állatok csak egy formában létezik? Mert úgy emlékszem, hogy amit keresek, az nem ének volt.
2012. okt. 31. 20:17

Hú, köszönöm szépen a segítséget! Talán a Kaláka lesz az, de nem vagyok biztos benne. Kaptam még egy tippet: talán a Hahó, Öcsi című filmben hangzott el. Most azt nézem, hátha felfedezem benne.


pista55: nagyon jó a mese! Sajnos nem csak itt vannak állatok (és növények), gyakorlatilag a város közepén (ott a leginkább) is a természet közelében élünk, annyi a marha és a gyökér...

2012. okt. 31. 20:08
Mikor elolvastam a címet, azt hittem ez egy vicces fórum, mert vannak itt állatok az biztos, de nem jelentkeznének erre a felhívásra.:)))
10. pista55 (válaszként erre: 9. - 298b15dfdd)
2012. okt. 31. 18:46

Én már csak itt olvasok. Nem veszek újságot, elég ez.

A múltkor valaki rám akart sózni egy megyei napilapot. Már ajándékot is adnának. Olyan túlélő segélycsomagot 5 kiló liszttel meg mit tudom én még mit, de nekem nem kell.:)))

9. 298b15dfdd (válaszként erre: 8. - Pista55)
2012. okt. 31. 18:38
Én még mindig elolvasom a Nők lapjában:))
8. pista55 (válaszként erre: 7. - 298b15dfdd)
2012. okt. 31. 18:19
Én is szerettem gyerek koromban. Nem is találtam már a könyvtárban olyan mesekönyvet amit ne olvastam volna. Azokat szerettem a legjobban amik úgy kezdődtek, hogy hol volt hol nem volt. Nekem az volt az igazi mese. Most is szeretem, de már nem olyan meséket olvasok.:))
7. 298b15dfdd (válaszként erre: 6. - Pista55)
2012. okt. 31. 18:16
Igen,egyébként is nagyon szeretek mesét olvasni.
6. pista55 (válaszként erre: 5. - 298b15dfdd)
2012. okt. 31. 18:09
Jó mese ugye?
5. 298b15dfdd (válaszként erre: 4. - Pista55)
2012. okt. 31. 18:04
Nagy gratula!:)
2012. okt. 31. 17:56

Itt is egy.


Karácsonyi mese gyerekeknek avagy nálatok laknak-e állatok 2.

Régi, ámde igaz történet alapján



Már múlt a nyár, itt-ott megjelentek az első sárga levelek a fákon, reggelente olykor már pára szállt fel a rókalyukból meg a szokottnál hangosabb vircsaft hangja. Közeledett az ősz, minden állat készült a télre, dagadtak a bundák, a tollruhák. A mókus kényelmesen kereste a rejtekhelyet az újabb szem bükkmakknak, raktározni télire. Mikor elrejtette a fa odvában és odébbállt, a szajkó kényelmesen odareppent és elorozta a zsákmányt. Másnap a mókus ugyancsak visszatért és látá, hogy ide még fér...újabb szem termést rejtett el télire.

A cinkék még csapatostul repkedtek és akkora ricsajt csaptak reggelente, hogy felkelt rá az egész négyszögletű kerek erdő. Egy ilyen kora őszi napon történt, a nap már a hegycsúcs mögött járt, épp csak szürkülni kezdett. És ekkor minden ok nélkül, a parkoló melletti susnyásban óriási ricsaj támadt. Mintha marakodtak volna a bokrok alatt. De vajon kicsodák-micsodák? Kicsivel később pedig ez a kép fogadott:



A kis róka magamagát egyáltalán nem zavartatva ott ült a tisztás közepén a parkoló mellett. Jöttek-mentek még az autók, emberek mutogattak rá, de ő csak feküdt a fűben. Hagyta magát fotózni, füttyögésre, tapsolásra sem állt odébb. No ennek már utána kell járni, miért is fekszik itt a kis Vuk! Közben az alkonyatból öreg este lett, de rókánk továbbra is csak ott feküdt. Ám egyszeriben csak felállt, nyújtózott egyet, majd besomfordált a susnyásba. Éktelen marakodás támadt újfent, hullott a levél, repült az avar, majd elősomfordált a kis róka, pofáját törölgetve. És mint aki jól végezte dolgát, visszafeküdt a fűbe. És csak várt és várt.

Nem is történt semmi különös a továbbiakban, nem mintha az eddigi nem lenne különös.


Teltek, múltak az órák, a kis róka eltűnt, a csillagok már fenn ragyogtak az égen, már amelyik le nem esett, mert akkor vonult át felettünk a Perseida-raj.

De ekkor a szokásostól eltérően mintegy 2-3 órával előbb jelent meg a BORZ. Általában éjfél után volt látható a borz, késői jelenése miatt jobban megfigyeni sajnos még nem tudtuk, ritkán volt hozzá eddig szerencsénk.


De most bőven előtte jártunk még a borz rendszeres vadászportyájának, ráadásul eddig szinte sose tűnt fel a ház ezen oldalán. Mi történhetett?

És ekkor hirtelen minden megvilágosodott:

reggel a kis rókát szülei kirakták otthonról, ideje már saját lábára állnia, vagy még inkább elköltöznie otthonról. Keressen magának másik albérletet. Ez volt a reggeli szokásosnál nagyobb ricsaj az erdőből. Szegény kis róka egész nap étlen-szomjan ténfergett, nem lelte helyét, a szülői háztól nem messze lefeküdt és bánkódott. De ekkor óriási ötlete támadt, és a szembeszomszéd borzot - aki a susnyásban lakik - először szépen, végül nyomatékosan megkérte, hogy kotorékát kiadná-e albérletbe. Persze ez Borznak nem tetszett de pár kardcsörte után engedett. Szegény Borzunk ezért kezdett a szokásosnál korábban az éjszakai gyűjtögető vadászatba, ráadásul kicsit megzavarodva rossz irányba indult. Így kisrókánk srévizavé beköltözött anyuékkal szembe, míg a főbérlő Borz új kotorék után nézhet avagy áshat.

És hogy mik a valódi tények?

A rókák és a borzok tudnak egyazon vadászterületen élni és létezni.

A rókák ősz elején zavarják el kölykeiket a háztól. A Fiatal rókák előszeretettel költöznek be elhagyott - vagy olykor még lakott- borzüregekbe.

A borzok pedig erős első mancsaikkal szeretnek és tudnak is ásni, így pikk-pakk készíthetnek maguknak újabb vackot.

Csak egyvalamit sajnálunk: a Borz feladta albérletét ebben a kerületben és máshová költözött. Azóta sajnos nem láttuk.

3. elbb
2012. okt. 31. 17:55
A Kalákának volt régen egy zenés kiadványa, Nálatok laknak-e állatok címmel.
2. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Welcome_me)
2012. okt. 31. 17:48
Sztem az a "nalatok, laknak-e allatok..."lesz :) de cimet en semtok
2012. okt. 31. 17:33

Sziasztok,


nagyon keresek egy mesét, amiben a fenti mondat ("Hahó, vannak itt állatok") elhangzik. Lehet, hogy nem szó szerint így, de sajnos semmi mást nem tudok a meséről. Ismerős valakinek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook