Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Inzulinrezisztencia fórum

Inzulinrezisztencia (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1227. Ágio8405 (válaszként erre: 1226. - Nickname)
jan. 26. 07:13
Örülök, hogy jó élményed volt vele. Kivánom hogy segítsen a kezelése. Mint irtam nekem az ir diéta semmi változást nem hozott. Ha a téné mellett döntesz nem kell ez a megszorítás a gyümölccsel liszttel ch-val.
1226. Nickname
jan. 25. 14:45

Szép jó napot Mindenkinek!

Pár napja olvastam Naszódy Péterről, úgy emlékszem Ági ajánlásával, itt a fórumon.

Nagy szerencsémre már tegnapra találtam egy szabad időpontot.

Előre összeírtam a terheléses értékeket táblázatba. TSH, T3, T4 adatokat, ismétlődő eltéréseket a vérlaborok tekintetében szintén kigyűjtöttem Na persze a női hormonszinteket is hozzátettem.

Nem volt sok időm beszélni, Naszódy dr megtette helyettem. : ) Belenyugodtam, mert néhány kérdés azért elhagozhatott és most ez elégnek is tűnt számomra.

A pajzsmiriggyel kezdtük és nagyjából ott is ragadtunk. Az ottani eltérés - ami nálam szintén nem nagy - szerinte jóval nagyobb befolyással van az anyagcserémre, mint én gondoltam és mindaddig amíg ez nincs rendezve, addig nem derül ki, hogy a jelenlegi inzulin-rezisztencia nem csak egy pajzsmirigy-alulműködés eredménye e.

Mindenesetre 120 grammos diéta, teljes jódmegvonás ( csak asztali sót lehet használni, nincs halolaj), teljeskiörlésű liszt, gyümölcs csak egy maréknyi egy napra (alma, kiwi, grapefruit, erdei gyümölcs engedélyezett),

cukor teljes elhagyása javasolt. Tejtermék szintén nem lehetséges.

76 microgrammra emelte az eddigi 26-50microgramm közti Synthroxine kiegészítésem ( ez a gyógyszer olyan, mint a lethrox, csak jobb a felszívódása ).

Kért pajzsmirigyultrahangot is. Ellenőrzésnél látjuk majd, hogy hogyan változtak a pajzsmirigyértékek.

kb 3 hónap múlva ismétlő terheléses vizsgálat.

Merckforminból XR ( nyújtott hatású változat), 1000 mg-os, esténként 1 tabletta.

Jelenleg 15000 ft egy vizsgálat ára. Érdemes előredolgozni, hogy ott a korábbi betegségeket gyorsan és flottul fel tudja sorolni az ember. A táblázatokat én kézzel írtam a laboreredményekről, de nyomtatva biztos jobb. És érdemes külön is kinyomtatni az eredményeket.

Bármely kérdést, vagy egyéb problémákkal való összefüggést jó felírni, hogy a kevés időt jól ki tudja használni az ember.

Esetleg még egy kellemes adalék. Amikor jeleztem, hogy donorpetesejtes programon gondolkodunk, Ő volt az első orvos aki erre azt mondta, hogy amig 10 alatt az FSH addig inkább állítsuk be a pajzsmirigyhormonokat, nézzük meg, hogy ez mekkora javulást hoz és ha akkor is jók az értékek akkor inkább adjunk esélyt egy saját petesejtes lombiknak - na és persze mindaddig a természetes próbálkozásokat folyamatosan ajánlja.

Külön visszakérdeztem, hogy valóban 48 éves nőnél is ajánlja ezeket a fokozatokat, lát esélyt? A válasza az volt, hogy amig az FSH 10 alatt van addig Ő biztos megpróbálná. Igazán hálás voltam Neki ezért a mondatért!

Még egy téma: hátha valakit érdekel. Állatorvosként sok szép példáját láttam már a PRP vagy PRF technikák általi gyönyörű szövetmegújulásnak. Ez azt jelenti, hogy az adott állatnól vért vesznek, centrifugával két részre különítik el megfelelő körülmények között és utána a sérült szövetbe visszajuttatják az egyik "frakciót". Kiváló a regenerációs eredmény ennek következtében olyan elváltozásoknál is ahol más már nem segített. Ízületeknél különösen javaslom. Porckopás miatti gyulladásos jelenségekkel kísért elváltozásoknál (duzzadt, pangó folyadékkal telt területek az izület körül) már mostanában egyre több helyen elérhető a humán vonalon is.

Ez a technika most már a méh és a petefészek fiatalítására is elérhető. Igaz, csak külföldön. Görögországban és Spanyolországban már olvastam róla klinikákon, viszont nemrég Kassán is elkezdték alkalmazni. Ez az a technika amiről szerintem sok nőnek érdemes lenne olvasnia. Én biztosan igénybe is venném, ha a fent emlitett folyamatban esetleg erre a pontra jutunk. Talán számos vetélés is elkerülhető lenne ezáltal.


Külön Áginak: köszönöm a TÉNÉ (teljes értékű növényi táplálkozás )ŰŰŰ ajánlást, hallgatom az előadásokat, igyekszem utánajárni és mindenképp megpróbálom, hogy milyen előnnyel jár még a vegetáriánus táplálkozásomhoz képest.

Sok sikert kívánok és jobbulást Mindenkinek!

1225. Ágio8405 (válaszként erre: 1224. - Nickname)
jan. 20. 15:32
Köszönöm, kedves tőled 🥰 ch számolásra nem figyeltem, nem is kell téné mellett ha nem eszel semmi feldolgozott élelmiszert. Nagyon sok ir-es, cukorbeteg van akiknek nagyon jót tett a téné. Nóra Mindenmentes is sokat irt róla. Ő előtte 160g diétazott. Van egyes típusú cukorbeteg csaj az instán akinek szintén segített. Le is csökkenthette az inzulin adagját vele. Plantbased Miri néven találod. Ajánlom dr Furhman és dr Geger könyveit. Pl. Vége a cukorbetegségnek vagy a Hogy ne halj meg.
1224. Nickname (válaszként erre: 1223. - Ágio8405)
jan. 20. 13:12

Kedves Ági!

Köszönöm a választ!

A gluténmentes étrendet is 160 grammos szénhidrátmennyiséggel tervezted?

Esetleg valahol találtál gluténmentes, növényi és egyben Inzulinrezisztenciára is alkalmazható diétát?

Egyébként egy korábbi felvetéshez: még én sem találtam okát a magas T3nak. Nekem 9,6.


Még egy megjegyzés: Már 2 órája folyamatosan olvasom az itteni oldalakat. Nagyon nagy segítség, hogy viszed a hátadon a rengeteg elemzéssel és sorban adod a hozzáértő tanácsokat. Egy korábbi részen elhangzott egy kritika Feléd. Én orvos vagyok - bár állatorvos :) - rengeteget olvasok, hogy képben legyek IR, pajzsmirigyproblémák, nőgyógyászati kérdések terén is, komoly külföldi szakirodalmat böngészek, és mindemellett mondom, kitűnő elemző vagy, jók a tanácsaid és a mai orvosi hozzáállás és tudásszint mellett óriási segítség amikor rendberakod néhány mondattal a káoszt amiben az ide fordulók próbálnak eligazodni. Igazi szakértő vagy a témában :)

Neked és a Hozzád hasonló embereknek köszönhetően alakul a szemlélet és lesz egyre több olyan ember, aki tudatosabban éli meg a betegségét, kiszolgáltatott és passzív elszenvedő lét helyett.

Mindig örülök, ha találkozom ilyen hozzáállással! Nekem is nagy segítőim az okos, jó megfigyelő gazdák, az orvosoknak is segítség az ha valaki ilyen mint Te.

...ez akkor is igaz, ha Ők nem tudnak Rólad : )

1223. Ágio8405 (válaszként erre: 1222. - Nickname)
jan. 20. 12:08
Nekem semmi gyógyszer étrend nem segített 9 évig hogy teherbe essek (meddőségi kezeléssel sem). Pedig nem is volt komoly ir és túlsúly sem. Aztán 9,5 év után megtörtént a csoda pár hónap gluténmentes teljes értékű növényi étrend hatására. Én azt nagyon ajánlom a
1222. Nickname
jan. 20. 11:35

Szép napot kívánok Mindenkinek!

Először vagyok ezen az oldalon.

Nem akarok senkit a történetemmel terhelni. Csak annyit írnék, hogy két cukorterhelésem volt eddig életemben 2 év különbséggel. Egyértelmű a romlás.

Most elkezdeném a Merckformin szedését.

Esetleg van olyan gyógyszer az inzulinrezisztencia kezelésére amit szívesebben ajánlanának a jobb hatásfok vagy a kevesebb mellékhatás miatt? Gyermekvállalásra készülve kérdezném mindezt.

A másik kérdésem, hogy évtizedek óta vegetáriánus vagyok. Esetleg létezik olyan fórum ahol ezt is figyelembe vevő étrendek vannak? A vegán étrendet nem szeretném követni.

Illetve van e olyan tapasztalat, hogy a Merckformin vagy egyéb gyógyszerek abbahagyása után , étrendet és mozgást tartva, romlik az állapot?

Amennyire tudom és tapasztaltam is, kiváló hatású a fogyás és a diéta. Elegendő lehet?

A gyogyszert a fogyás meggyorsítása miatt szeretném, mert 3 éve már a diéták sem igazán hatnak. A plusz 12 kiló pedig terheli az izuleteket, igyekeznék mihamarabb megváltoztatni a helyzetet. Megfelelő eredmény elérése után viszont le szeretném tenni a gyógyszert. Rosszabb e vajon ha elkezdem, mintha kinkeservvel nekilátok a fogyásnak komolyabb megvonásokkal?

Synthroxint szedek egyébként 26 microgrammot. Erre esetleg van e valakinek valamilyen megjegyzése - mármint a két gyógyszer együttes alkalmazása tekintetében?

Bármilyen tapasztalat érdekelne és előre is köszönöm, ha megosztják velem!

Nagyon szép napot kívánok! Váradi Noémi - Kisnémedi

1221. Panna07 (válaszként erre: 1220. - AgiRizm)
jan. 13. 23:03
Nincs mit, sok sikert!
1220. AgiRizm (válaszként erre: 1219. - Panna07)
jan. 13. 15:59
Köszönöm, beszerzem őket.:)
1219. Panna07 (válaszként erre: 1218. - AgiRizm)
jan. 13. 14:26
Nem vagyok IR-es, csak a babaprojekt miatt voltam 3 pontos cukor es inzulin terheléses, és sokat olvastam a témában. Nem akarom leszólni az orvost, de gáz h ezt mondta, h nem kell szedni D vitamint, téli időszakban mindenkinek javasolt. Gal K+D vitamin csepp nagyon jó, emellé ajánlom az Eurovit D vitamin kapszulát, mert a csepp még nem lesz elég, h feltornázni az értéket, és ami nagyon fontos, h mellé kell szedni magnéziumot, mert anélkül nem tud beépülülni a D vitamin a szervezetbe, szóval abból is a Gal magnézium nagyon jó. Nem mindegy, melyik kapszulát emeli le az ember a polcról, nem mindegyik vitamin jó felszívódó,
1218. AgiRizm (válaszként erre: 1217. - Panna07)
jan. 13. 12:31
Eddig semmilyet nem szedtem, minthogy az orvos szerint makkegészséges vagyok. 😅 majd most megyek normalis orvoshoz. Te milyet szedsz? Miota vagy IR-es?
1217. Panna07 (válaszként erre: 1216. - AgiRizm)
jan. 12. 23:50
Hát igen, ez a 2 évvel ezelőtti inzulin érték már nem volt jó, 6ig jó ugyanis. Viszont a D vitamin szinted most nagyon kevés, 100 felett jó. Én is, mikor megnézettem, hasonló értékről indultam, és sikerült feltornázni 138-ra. Milyen D vitamint szedsz, magnéziumot?
1216. AgiRizm (válaszként erre: 1215. - Panna07)
jan. 12. 08:29

Szia!


Köszönöm, hogy válaszoltál, így legalább lelkiekben felkészülök. D vitamin 70.9 volt.


Két évvel ezelőtti eredményem (éhgyomros csak) megtaláltam most mellé: cukor: 5.1

inzulin: 9.7

HOMA: 2.2

D vitamin: 37.4


Ezzel küldött el az orvos, hogy genetika szokjak hozzá, így most kicsit elkeseredtem, hogy ezzel már akkor kezdeni lehetett volna valamit.

1215. Panna07 (válaszként erre: 1214. - AgiRizm)
jan. 11. 15:34
Szia! Jó, hogy bejelentkeztél endokrinológushoz, mert nagyon nem jók az eredmények. A 60 perces cukrod iszonyat magas, a 120-as is magasabb, mint kellene, és a terhelt inzulin értékek is magasabbak. Speciális diéta biztos kelleni fog, de lehet h gyógyszer is. A D vitamin mennyi lett?
1214. AgiRizm
jan. 11. 11:32

Sziasztok!


Nemrég voltam államiban orvosnál (tüneteim: gyors hízás, fogyási nehézségek, policisztás petefészek, erőteljes szőnövekedés és az elmúlt hónapokban már 2 hetes menstruáció). Az állami endokrinológus véleménye szerint semmi bajom TSH és hasonlók rendben, örüljek magamnak és ez genetika, szokjak hozzá. Most magánba megyek dr. László Dánielhez, akiről jóket hallottam. Előzetesen cukorterhelést kértem és teljes IR csomagot a synlabnál, majd még lesz hormonvizsgálat is. Az eredményeim alapján ti látjátok, hogy talán most ezzel megtalálható, hogy mi a bajom? Jelent ez bármit is?


Cukor

0' 5.2

60' 12.3

120' 6.6


Inzulin

0' 6.2

60' 51.5

120' 45


HOMA: 1.42


Kicsit kevesebb D vitamin és alacsonyabb HDL, amúgy minden más normális tartományban.


Előre is köszönöm a segítségeteket!

1213. Ágio8405 (válaszként erre: 1212. - SZVV13)
2023. febr. 4. 22:31
Szia. Ez nagyon enyhe kis elcsúszás. Ez nem valószínű hogy oka a sikertelenségnek. Pco is van? Endo az oka inkább nem vagy az most nem zavarhat be? Immunológiai viszgálatod volt?
1212. SZVV13
2023. febr. 4. 22:29

Sziasztok,

segítsetek kérlek ez IR?

Sajnos sokára kaptam időpontot az orvoshoz.


Vércukor:

0 - 4,5

60 - 4,5

12 - 4,8


Inzulin:

0 - 4,4

60 - 42,7

12 - 29,9


HOMA: 0,89


Tünet: nem jön a baba,de endometriózis műtétem még csak fél éve volt

1211. Ágio8405 (válaszként erre: 1210. - 4b2a2a9644)
2022. okt. 31. 13:58
Azért vannak alapból édesszájú és nem édesszájú emberek. Rögzült rossz szokásokkal vagy akár pszichés pótcselekvésként édesség függőséggel. Az édesszájúságom sosem tudott elmúlni. Sosem tudtam oda eljutni hogy ne hiànyozzon, ne jusson eszembe, legfeljebb idővel könnyebben megálltam, és itt nem magára a cukorra gondolok hanem magára az édes ízre. Ez tökéletes cukor és inzulin értékek mellett is így volt. Más aki meg eleve nem édesszájú, az meg rossz értékkel sem kívánja és ezerszer inkább választana egy sós bármit egy édesség helyett.
1210. 4b2a2a9644 (válaszként erre: 1208. - Mammer73)
2022. okt. 31. 13:51
Ha az édesség utáni vágy megvan, akkor valami hiba van a diétában. Ha mozgás van, diéta működik, gyógyszer adagja elegendő, nem szabadna sóvárogni az édesség után.
1209. Ágio8405 (válaszként erre: 1208. - Mammer73)
2022. okt. 31. 11:20
Hű ez lassan már inkább igt nem ir. Édességet lehet enni csak nem cukros fehér liszteset. Minden elkészíthető ir kompatibilisen, kb kivéve a karamell. A neten millió receptet találsz.
1208. Mammer73 (válaszként erre: 1206. - Ágio8405)
2022. okt. 31. 08:15

49 éves vagyok.Változókorban vagyok,ezérf nincs 2 éve mensim.Nem is szerrtném visszahozni.


Az étrendet eleinte tartottam,de egyrészt 3 műszak mellett nagyon nehezen tudom összehozni.Másrészt egy idő után annyira vágyom pl.az édességre,hogy azt elmondani se tudom.


Terhelésen most voltam 3 hete.


Éhomi cukor:5,4 60':9,9 120':9,1


Éhomj inz.:16,5 60':151,6 120':297,1. HOMA :3,96


A ch számolással nincs gond,az megy,csak egyszerűen az édesség utáni vágy nem múlik el.Tudom pont azt nem lenne szabad.


Adimet xr 750-et szedek.

1207. Mammer73
2022. okt. 31. 08:02

49 éves vagyok.Változókorban vagyok,ezérf nincs 2 éve mensim.Nem is szerrtném visszahozni.

Az étrendet eleinte tartottam,de egyrészt 3 műszak mellett nagyon nehezen tudom összehozni.Másrészt egy idő után annyira vágyom pl.az édességre,hogy azt elmondani se tudom.

Terhelésen most voltam 3 hete.

Éhomi cukor:5,4 60':9,9 120':9,1

Éhomj inz.:16,5 60':151,6 120':297,1. HOMA :3,96

A ch számolással nincs gond,az megy,csak egyszerűen az édesség utáni vágy nem múlik el.Tudom pont azt nem lenne szabad.

Adimet xr 750-et szedek.

1206. Ágio8405 (válaszként erre: 1205. - Mammer73)
2022. okt. 30. 22:06
Ő dehogynics. Kb 60%-nak ront az inzulinon. Nekem duplájára röppintette a 60 perces értékeket. Abba hagyás után 6 héttel újra annyi volt mint előtte. Ettől függetlenül érdemes megpróbálni, de csak úgy hogy előtte terhelés és 3 hónap szedés után újra. Akkor kiderül hogy segít vagy árt. Sokaknak tényleg jó és hatásos de többeknek ront. Étrendet miért nem tudod tartani? Ha a ch számolás nem megy meg lehet próbálni a teljes értékű növényi étrendet. Hány éves vagy? Miért nem hozhatod meg gyógyszerrel? utána hátha nem marad ki eddig. Nálam ez bevált. Bár nálam 9 hónap volt a legtöbb ami kimaradt. Meg egyszer 80 napra meghozattam gyógyszerrel. Egyébként meg full össze vissza. Hol 60 nap hol 33🤷‍♀️ világ életemben így volt de mivel már nem elsődleges cèl hogy teherbe essek így pont nem érdekel.
1205. Mammer73
2022. okt. 30. 20:50

Sziasztok.IR-es vagyok.2 éve nem mensizek,hasra hízok.Az előírt diétát sajnos nem tudom tartani.

Olvastam,hogy az inozitol jó hatással van az inzulinrezisztenciára is.Próbálta valaki közületek?Elvileg nincs mellékhatása,de aki próbálta annak nem okozott problémát? (Nyilván a mensimet nem hozza vissza,nem erre gondoltam). Port vagy kapszulát javasoltok inkább?

Köszi ha valaki válaszol.Szép estét nektek!

1204. Mitzy37 (válaszként erre: 1203. - Ágio8405)
2022. szept. 7. 15:12
Szia.Köszönöm,hogy írtál.Azóta voltam a háziorvosnál.Ő is azt mondta rá,hogy IR,de szerinte enyhe,gyógyszer még nem kell,csak diétázzak.Annyit mondott,hogy lassú felszívódású szénhidrátokat egyek,de ennyi.Azóta folyamatosan bújom a netet,nagy káosz van a fejemben étkezés terén,de majd belejövök.
1203. Ágio8405 (válaszként erre: 1202. - Mitzy37)
2022. aug. 20. 22:27
Szia. Sajnos háziorvos nem adhat inzulinra beutalót, gondolom ő adta. Ezen is látszik az ir mert a 120 perces a 0 perces alá megy. A 60 percesnek illik 7 alatt lennie. De az ir súlyosságát igy nem lehet tudni. Lehet ilyen cukor enyhe ir mellett is és sok 100-as inzulinok mellett is. Azt tudod tenni hogy életmódot váltasz és 3 hónap múlva elmész teljes terhelésre. Ha más nem magán laborba, vagy van ahol az inzulint fizetni kell a többi megy tb alapon Addig sokat javulhatsz is. De persze kérdezd meg az orvost is aki kiírta. Szomorú, hogy ő nem mondta hogy ez csak cukor lesz 😞 ha esetleg azt mondja ez jó értek, akkor nem hozzáértő. Mivel csak cukrot irt ki igy nagy rá az esély hogy nem hozzáértő.
1202. Mitzy37
2022. aug. 19. 22:08

Sziasztok!


Ir gyanuval kaptam beutalót 3 pontos cukor terhelésre,viszont inzulint nem néztek,azt hittem ezt automatikusan nézik.


Ráneznétek?

0' 5.2

60' 7.5

120' 4.6


Köszönöm.

1201. bulikázós (válaszként erre: 1200. - Bulikázós)
2022. aug. 5. 01:55
Cukor nélkül -szénhidrát diéta cukorbetegeknek, IR-eseknek
1200. bulikázós (válaszként erre: 1199. - Juci59)
2022. aug. 5. 01:49
Nagyon jó csoport a fészen a 160 g szénhidrát..., Először olvasd el a diétasulit azon az oldalon.
1199. Juci59
2022. aug. 5. 01:38
Sziasztok nálam most derült ki, hogy inzulin rezisztencia alakult ki. Nagyon tanácstalan vagyok, hogy mit ehetek mit nem. Aki tapasztalt ebben szívesen fogadnám ha segítene.
1198. Amina1980 (válaszként erre: 1197. - Ágio8405)
2022. júl. 16. 15:16
Köszönöm szépen!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook