Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lakcím újszülött babának fórum

Lakcím újszülött babának (beszélgetős fórum)


20. getsmetipsy (válaszként erre: 19. - Amisu88)
2017. aug. 19. 15:19

Szia!

Köszönöm!

Igen ezt sok helyen olvastam, hogy automatikusan oda lesz bejelentve ahova én, de sok más helyen azt is írták, hogy kivéve ha külön kéred, hogy máshová legyen. Ezek persze több éves cikkek/hírek, ezért is vagyok elveszve :)

Ha amúgy nem jár hátránnyal,hogy a gyermek nem oda van bejelentve ahol lakik, akkor nekem mindegy de úgy gondolom főleg a mai világban hajlamosak a hivatalok ebbe belekötni. Az óvoda iskolai dolgokat nem is említve, bár az még messze van.

Tehát akkor elméletileg így is élhető a dolog ügyintézés szempontjából. Az már valami :)

19. Amisu88 (válaszként erre: 18. - Getsmetipsy)
2017. aug. 18. 16:09

Szia!

Sajnos minden kérdésedre nem tudim a választ, de úgy gondolom, higy félreérthettél valamit. Az újszülött automatikusan a te bejelentett lakcímedre lesz bejelentve. Ez nem választható, hogy hova legyen bejelentve. Ha te bejelentkezel a párod szüleihez, akkor ő is oda lesz bejelentve, ha nem,akkor oda ahova most vagy bejelentkezve. Barátnőm pl Budapestre van bejelentve, de vidéken lakik és ott is intézte a dolgokat.

2017. aug. 18. 12:27

Sziasztok!

Látom elég rég volt aktív a beszélgetés, de azért megkérdezem.

Hasonló helyzetben vagyok, mint a kérdező.

Annyi a különbség, hogy én be tudnék jelentkezni oda, ahol a babát fogjuk nevelni (ha ebbe belemennek párom szülei).

Egyelőre nem tudom mivel járnánk jobban. Mert ügyeket kell intézni, ahogy megszületik... de hol kell ezeket intézni, ahova az újszülött van bejelentve vagy ahova én vagyok? 2017-ben bárki tud erről bármi konkrétabbat?

Jövőhéten megyünk anyakönyvvezetőhöz és kormányhivatalba is, ott mindenképpen megkérdezem, de hátha addig is bárki tud bármi hasznosat :)

Előre is köszönöm!

17. tip1 (válaszként erre: 16. - 41676d7567)
2013. ápr. 17. 21:37

Sokkal "szebb", hogy a tulajdonos megakadályozhatja a bérlő lakcímbejelentési kötelességének teljesítését. Abszurdum!


Nem "valaki" jelentkezik be egy lakásba, hanem a joszerű lakója, a bérlő. (A megfogalmazás, hogy "bejelentkezni egy lakásba" azt sugallja, mintha valaki ettől jutna be a lakásba, holott erről szó sincs. A lakcímbejelentés csak egy kötelező adatszolgáltatás a hivatal felé, a tulajdonoshoz, a tulajdonjoghoz semmi köze.) A tulajdonost nyilván nem éri meglepetésként a lakcímbejelentés, hiszen ő maga adta bérbe a lakást. Egyébként a bérlőnek nem lesz több joga a lakásra a lakcímbejelentéstől, illetve nem lesz kevesebb joga a lakásra annak elmulasztásától.


A tulajdonos egyébként újabban értesítést kérhet arról, ha valaki a tulajdonában álló ingatlan címét adja meg lakcímeként.


Valamint március 1-je óta a közokiratba foglalt vagy két tanúval aláíratott bérleti szerződés kiváltja a tulajdonos aláírását a lakcímbejelentőn. Pont azért van ez a módosítás, mert sok tulajdonos megakadályozta a lakcímbejelentést.

16. 41676d7567 (válaszként erre: 14. - Tip1)
2013. febr. 15. 21:26

Amikor beköltöztünk, leballagtunk az okmányirodába. Kaptunk egy bejelentőlapot és információt, miszerint kell a lakás tulajdonlapja és a tulajdonos aláírása.

És amikor munka miatt ideiglenesen be voltam jelentve anyósomhoz, akkor ugyanezekre volt szükség. Szép is lenne, ha valaki bejelentkezne egy lakásba úgy, hogy a tulajdonos még csak nem is tud róla.

15. tip1
2012. okt. 31. 12:22
Ha az URL-ből a két szóközt eltávolítod, még működik is.
14. tip1
2012. okt. 31. 12:02

A lakcímedet be kellene jelentened, leginkább azért, mert kötelező. Mivel kötelező, nincs olyan, hogy azt bárki megtiltja. Ez egy nagyon régi félreértés, amiben az okmányirodák is ludasak.


Ballagj be az okmányirodába a bérleti szerződéseddel (a bérbeadás csak írásos bérleti szerződéssel érvényes), és jelentsd be a saját lakcímedet.


Itt a 6-os válaszban le van írva, hogy ennek az egésznek mi a törvényi háttere, és mit kell tenni:


[link]

13. katie_rose (válaszként erre: 12. - Secret!)
2012. okt. 31. 10:59

szerintem a terhesgondozás rész még nem volt egyértelmű.

De lehet csak nekem nem, bocsi. :)

12. secret! (válaszként erre: 11. - Katie_rose)
2012. okt. 31. 10:50
Ezt írtam én is.
11. katie_rose (válaszként erre: 10. - Secret!)
2012. okt. 31. 10:28

A védőnő valóban kimegy/lehet hozzá menni bárhová is legyen az ember bejelentve. A gyermekorvos is választható. De amennyiben az ember ingyenesen szeretne terhesgondozásra járni, kell legalább ideiglenes lakcím.

Ha magándokihoz jár valaki az természetesen más.

10. secret! (válaszként erre: 8. - Bea0124)
2012. okt. 31. 10:00
Természetesen arra értettem, hogy ahol tartózkodik, ott kaphat terhesgondozást, mivel a védőnő kimegy a lakásra, stb. Nem bárhol az országban. Ez azonban független a lakcímétől, remélem így már érthető mindenki számára.
9. katie_rose (válaszként erre: 8. - Bea0124)
2012. okt. 31. 09:03
Szerintem sem mehet az ember bárhová. Én a MÁV-ba járok terhesgondozásra,de ha nem lenne oda lakcímem,akkor bizony elküldenének.
2012. okt. 31. 07:45

Hát azért megnézném mit szólnának ha felmennék pestre terhes gondozásra.

Ha jól értem az anyukának semmi bizonyítéka nincs hogy épp hol lakik?

7. secret! (válaszként erre: 1. - 41676d7567)
2012. okt. 31. 07:31
A baba automatikusan az anya állandó lakcímére lesz bejelentve. Ettől függetlenül ahol tartózkodsz, tehát az idegiglenes lakcím szerint kapsz mindent, terhesgondozást, gyerekorvost, stb. Ezek nem kérik el a lakcímkártyát, úgyhogy mindent tudsz, akár több száz kilométerre intézni. A járadékokat kérd bankszámlára, és kész. Én sem ott élek, ahol az állandó lakcímünk van, és semmi gond nincsen ebből. Minden úgy intéződik, ahogy kell. Nyugi.
6. Lilian1112 (válaszként erre: 1. - 41676d7567)
2012. okt. 30. 20:01

Szia!

Először is gratulálok a bébihez, mikorra várod? :)

A nővérem ilyen ügyekben járatos, utánaérdeklődöm!!!

5. katie_rose (válaszként erre: 3. - 41676d7567)
2012. okt. 30. 19:03

Ugyanebben a cipőben jártam még egy hónappal ezelőtt.

Keress egy ismerőst vagy barátot akihez be tudsz jelentkezni ideiglenesen különben Pesten semmit nem tudsz majd intézni.

Gyermekorvosotok lehet bárhol, az nem lakcímfüggő és a védőnő sem (a védőnők közül annak kell ellátnia,akihez a valóságban a legközelebb vagy és nem lakcím szerint).

Pesten szülhetsz. De ez csak konkrétan a szülésre vonatkozik.

Terhesgondozást jelenleg csak a lakcímed szerinti helyen végeznek ingyenesen. Vagy járhatsz magándokihoz és akkor ott szülsz ahol ő vezet szüléseket.

2012. okt. 30. 18:51
Pedig lakcímkártya kelleni fog az ügyintézésekhez!
3. 41676d7567 (válaszként erre: 2. - 9c57fd10dc)
2012. okt. 30. 18:50
Sajnos nem lehet. A tulaj nem engedi, hogy bejelentkezzünk.
2012. okt. 30. 18:49

Ideiglenes lakcím sem segítene a helyzeteteken?

Ha az albérletbe be lehetne jelentkezni ideiglenesen ...

2012. okt. 30. 18:39

Albérletben élünk Budapesten, az állandó lakcímem 160 km-re van innen, Bp-n egyáltalán nincs lakcímem.

Úgy hallottam, hogy a baba automatikusan az én bejelentett lakcímemre kerül. Ezek alapján vidékre kell mennem, hogy a baba hivatalos papírjait el tudjam intézni? Szülhetek egyáltalán Budapesten? Később gyerekorvoshoz is ugyanoda kell majd járnom? A családi pótlékot, gyedet stb lent kell majd igényelnem? Mit csináljak ebben a helyzetben? Sajnos Pesten semmilyen lakcímet nem tudok szerezni, sem állandót, sem tartózkodásit.

Olvastam, hogy rengeteg támogatás van, amit a területileg illetékes önkormányzatnál kell igényelni, én szülés után nem fogok tudni napokra leutazni vidékre. Főleg hogy az ottani házat évek óta nem lakjuk, azóta többször betörtek, kipakoltak belőle mindent.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook