Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mire allergiásak az ekcémások? Mitől alakulhat ki az ekcéma? fórum

Mire allergiásak az ekcémások? Mitől alakulhat ki az ekcéma? (beszélgetős fórum)


1 2
57. Raicho. (válaszként erre: 56. - Moonlight13)
2012. nov. 22. 14:39
Ja értem, hát akkor netudom:(
56. moonlight13 (válaszként erre: 54. - Raicho.)
2012. nov. 21. 19:07
Nekem az egyik doki azt mondta, hogy létezik ún. "hideg ekcéma".
55. moonlight13 (válaszként erre: 54. - Raicho.)
2012. nov. 21. 19:07
Aranyos vagy, de nekem az ekcémám a két karomon és az államon szokott kijönni. Az az érdekes, hogy a karom ráadásul ruhával el is van takarva. Egyébként a kézfejem meg már ilyenkor is annyira kiszárad, hogy néha még vérzik is.
54. Raicho. (válaszként erre: 53. - Moonlight13)
2012. nov. 21. 19:01
Pár napja voltam orvosnál, azt mondta hogy nagyon érzékeny vagyok a hidegre és ezért hamar elfagynak a kezeim, már most mikor még kesztyű sem kell:( Ugyhogy én már hordok kesztyűt, mondjuk nekem nyáron is el van fagyva a kezem... Kipróbálhatod, hogy nem e jobb ha kesztyűt hordasz, hogy melegít és nem fújja ki a szél.
53. moonlight13 (válaszként erre: 52. - Raicho.)
2012. nov. 21. 18:21
Én is azt használom, de nekem minden évben ugyanott előjön a hidegben.
2012. nov. 21. 15:23
kb 2 hete iszok házi kefírt, ez is jó ekcémára, aztán bekentem kétszer elocommal a kezem, másnap eltűnt az ekcéma! Nagyon remélem hogy nem jön vissza, tegnap kezdegetett, de végül szerencsére vissza húzódott!
2012. nov. 9. 09:51
a D3 vit. krém jó.
50. moonlight13 (válaszként erre: 49. - Holecs)
2012. nov. 6. 19:52
A Flucinar nekem is egyszer eltűntetett egy olyan ekcémás foltot, amit a bőrgyógyászok fél évig nem tudtak kikezelni. A krém maradékát egy kolléganőmtől kaptam kipróbálásra, akkor már minden mindegy alapon! :)
49. holecs
2012. nov. 6. 06:39
Szia, 36 éve élek atopiás dermatitisszel! Nekem egy fehérje bontási rendelleneség tünete. A gyümölcsök szőrében található anyagokra reagál így a szervezetem, de befolyásolja a stresz, a hideg idő, a klór, a vegyszerek, hogy éppen mennyire vannnak rajtam foltok. Nyáron a legjobb, akkor alig van. Sajnos aki ekcémás, annak genetikailag kódolva van. Persze a kiváltó ok, mindenkinél más és más. A tüneti kezelésnél nálam a szőlőzsír csak rosszabbá teszi. A zsíros krémektől viszkedek, a bőrgyógyászok által kikutyultatott krémek nem használtak, az aloe vera nem javít, de legalább nem ront a helyzeten, az Elocom szintén ebben a kategóriában van. Egy használ a Flucinal, de az meg higanyos. Szóval a lényeg, ki kell derítetni mi váltja ki, sajnos ez egy igen hosszú, kizárásos folyamat, hiszen annyi mindentől kijöhet. A krémekre is u.e. vonatkozik.Bár a bőrgyógyászat még mindig gyerekcipőben jár, sajnos. Jobbulást!
48. moonlight13 (válaszként erre: 47. - Cooltim)
2012. nov. 2. 22:37
A mosakodókrémet nekem krémnek is ajánlották, nem csak szappannak.
47. cooltim (válaszként erre: 46. - Moonlight13)
2012. nov. 2. 21:44
:-) szerencsere ugy nez ki, hogy sikeres! Most bevetettem a jo oreg mosakodo kremet is a tusolasnal. Vegre nem szaraz a bore, mint a rinocerosznak! :-)
46. moonlight13 (válaszként erre: 45. - Cooltim)
2012. nov. 2. 18:24
Amíg az hatásos, minden O.K.! :)
45. cooltim (válaszként erre: 39. - Moonlight13)
2012. nov. 2. 14:56

Igen, tduom, szteroidos.

Ezert is nem kenem tovabb azzal. Marad abzsiros babakrem! Koszi!

44. Raicho. (válaszként erre: 43. - Moonlight13)
2012. nov. 2. 12:32
Először a házi orvos írt fel Elobubort, aztán a bőrgyógyász Ung. hydrosumot. De majd lehet kipróbálom azt is. Az elején mindkettő hatásos volt egy darabig, de már hiába kenem be akármelyikkel is.
43. moonlight13 (válaszként erre: 42. - Raicho.)
2012. nov. 2. 10:21
Te kaptál már Elocomot? Az elég drasztikus, és használni szokott.
42. Raicho. (válaszként erre: 36. - Moonlight13)
2012. nov. 2. 10:17
A szőlőzsír is olyan mint a szteroidos krémeim, egy ideig jó, lágyítja a bőröm, de aztán annyi, nem látok javulást:( Ez a hideg nagyon rossz, nekem a kézfejemen jött ki, ott volt az égés aztán levándorolt a középső és gyűrűs ujjamra, aztán vissza a kézfejemre, már mindenhol van:( Azt hittem h levándorol a kezeről, de tévedtem :(
2012. nov. 2. 10:12

Hát igen, nagyon ellenszenves egy nőszemély :)Sajnos nekem ebben a hidegben perpill nem használ semmi :( Nagyon fáj és viszket már. Mikor még meleg volt, néha egy két napra elmúlt, de normális hogy tavaly nyáron ugye keletkezett és azóta egyszer nem múlt el rendesen és minden napot végig szenvedem.

Azt hiszem felkeresek egy normális bőrgyógyászt vagy nemtudom mit csináljak:(

40. moonlight13 (válaszként erre: 37. - F3000dc5ef)
2012. nov. 2. 08:54
Ja-ja! Tényleg szakértőnek tűnik! :D
39. moonlight13 (válaszként erre: 38. - Cooltim)
2012. nov. 2. 08:54

Az jó! :) Kenegesd akkor rendszeresen a zsíros krémmel!

Nekem egyébként minden évben kijön ugyanott!

Az Elocom jó krém, csak vigyázni kell, mert szteroidos! Persze 1-2 alkalom nem árt!

2012. nov. 2. 08:52

Sziasztok!

Kb. 4 napja bekentem lanykam konyokhajlatat az Elocommal vekonyan, higitva egyszer. Teljesen eltunt!!! Most minden reggel es este atkenem az egesz testet Baba kremmel, ami kifejezetten szaraz borre van es teljesen megszunt a problema. :-)

37. f3000dc5ef (válaszként erre: 33. - Raicho.)
2012. nov. 2. 08:44
Hú, szakterülete zsenije lehet a bőrgyógyászod...azt hiszem tőle még bármi is lehet :D
36. moonlight13 (válaszként erre: 35. - Raicho.)
2012. nov. 2. 08:22

Kipróbáltál valamit?

Nekem a hidegben megint kezde előjönni az ekcémám. Az az érdekes, hogy minden évben ugyanott jön ki. Bekentem a szőlőzsírral, megnyugtatta a bőrömet. Azért kíváncsi vagyok más tapasztalatokra! (A szteroidos azért a hűtőmben lapul)

2012. okt. 31. 09:36

Köszi az ötleteket, mindent kipróbálok majd. És nekem is van egy ötletem, a kefír. Nemsokára szerzek tesómtól kefírgombát, nemrég találtam egy cikket, hogy kefír kúrával el lehet űzni az ekcémát.


[link]


Nem csak ekcémásoknak javasolják. Emlékszem gyerekként minden nap itatott velem ilyet anyám, soha semmi bajom nem volt.

És az Aloe Vera is tényleg jó, nem is jutott eszembe! Pedig anyukám FLP-s volt és nekem is van virágom.

34. Raicho. (válaszként erre: 13. - Moonlight13)
2012. okt. 31. 09:28
Igen a szteroidos egy ideig jó volt, de már több fajtát is megpróbáltam, már immunis vagyok mindre...semmi nem használ. Majd kipróbálom a szőlőzsírt is.
33. Raicho. (válaszként erre: 22. - F3000dc5ef)
2012. okt. 31. 09:26
Voltam bőrgyógyásznál, azt mondta, hogy ekcéma, sőt! Azt akarta nekem bedumálni, hogy születésem óta ott van!De tudom, hogy az égés helyén jött ki, az égést követően, és hogy eddig nem volt, hülye nem vagyok.
32. moonlight13 (válaszként erre: 31. - F3000dc5ef)
2012. okt. 30. 22:17
Az tény, hogy mind nagyon lassan gyógyul, de az, hogy mennyi idő múlva tűnik el, változó. És igen, sajnos terjedhet.
2012. okt. 30. 22:07

A valódi ekcéma nagyon lassan gyógyul. Ha már nincs a közelben a kiváltó anyag, akkor még rosszabb lesz, majd esetleg még szóródik is, majd kb. két hét múlva el kezd javulni.

Lassú, nagyon.


Ha ott marad az allergén, akkor nyilván krónikussá is válhat. Azon akkor semmilyen aloe vera, szőlőzsír stb. nem fog segíteni.

30. f3000dc5ef (válaszként erre: 10. - Mandulacska2)
2012. okt. 30. 22:05

Soha ne adj neki tejet! Senkinek nem jó! Ha meg tünetet is okoz akkor pláne! Végre egy normális orvos, meg ne kérdőjelezd amit mondott.


És remélem nem komoly a kérdésed, van millió meg egy kaja, amiben nincs.

29. moonlight13 (válaszként erre: 28. - Cooltim)
2012. okt. 30. 22:00

Szerintem inkább külső hatásoktól van. Bár magamnál a stresszt is belekombináltam.

Kis helyen próbáld ki a szőlőzsírt, én a legolcsóbb, név nélkülit vettem. De azért óvatosan, mert ezt nem orvos mondta...

28. cooltim (válaszként erre: 27. - Moonlight13)
2012. okt. 30. 21:55

A mezre gondoltam meg, mert mostansag azt eszik kohogesre. De most nem adom neki a mezet direkt 5 napja es nem mulik az ekcema.

En is inkabb a hidegre gondolok.

Ki fogom probalni a szolozsirt is, koszike!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook