Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell elkészíteni a brióst, amit gyermekkorunkban lehetett kapni? fórum

Hogyan kell elkészíteni a brióst, amit gyermekkorunkban lehetett kapni? (tudásbázis kérdés)


9. Laryan (válaszként erre: 5. - 754c7e07c3)
2008. febr. 4. 14:23

Köszönjük!

Kíirhattad volna a receptek közé is ,hátha mást is érdekel.De mindegy! :)

Én is megfogom sütni,köszi :)

8. otis
2008. febr. 4. 13:14
Kösziiii!! :)
2008. febr. 4. 13:07

Imádtam, jó sok vajjal megkenve.

Ki is próbálom a receptet.

6. LoLiNa (válaszként erre: 5. - 754c7e07c3)
2008. febr. 4. 12:57
köszi a receptet, épp sütnivalót keresek :)
2008. febr. 4. 12:27

Szia!

Én ezt csináltam meg nemrég. Nagyon jó lett, olyan, mint amit régen árultak.



Briós

Hozzávalók 8 darabhoz:


2 evőkanál tej


2 dkg élesztő


3 evőkanál porcukor+a szóráshoz


2 tojás


30 dkg liszt


12 dkg vaj+a formához


1 tojássárgája a kenéshez



Előkészítés: A tejet meglangyosítjuk, belemorzsoljuk az élesztőt, és beleszórjuk a cukrot. Felverjük a tojásokat, összedolgozzuk az élesztős tejjel, a liszttel és egy csipet sóval. A vajat megolvasztjuk, és a tésztába keverjük. Alaposan kidolgozzuk, cipóvá formázzuk, és lezárható tálban egy éjszakára a hűtőszekrénybe tesszük.


Elkészítés: Másnap kivajazunk 8 db nagyobb kosárkaformát. A tésztából vékony rudat sodrunk, és nyolc egyforma darabra vágjuk. Mindegyikből lecsípünk egy diónyi darabkát. Lisztes kézzel nyolc nagy és nyolc kis golyót formázunk. A nagy golyókat a formába tesszük, tetejükre rakjuk a kis golyókat, megkenjük tojássárgájával, úgy, hogy a két golyó érintkezésénél kihagyjuk. Meleg helyen, letakarva kb. 15 percig pihentetjük. A sütőt 220 fokra (gázsütő 4. fokozat) előmelegítjük. A briósokat a sütőben 15-20 perc alatt megsütjük. Még melegen megszórjuk porcukorral. Ilyenkor a legfinomabb.


Munka: kb. 45 perc

Fogyasztható: másnap

1 darab: 314 kcal

2008. febr. 4. 12:19

Annak a receptjét én is szívesen venném.

Én is nagyon szerettem:)

2008. febr. 4. 12:18
Húúú,de imádtam,finom cukrosan,melegen:)De,hogy hogy kell sütni,azt nem tudom...
2. otis
2008. febr. 4. 12:14
Tudja valaki a receptjét? Szeretnék sütni...
1. otis
2008. febr. 4. 12:13
Emlékszik még valaki a briósra, amit gyermekkorunkban lehetett kapni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook