Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A szociális segélyről és feltételeiről érdekelne minden.... fórum

A szociális segélyről és feltételeiről érdekelne minden.... (beszélgetős fórum)

18. acuko (válaszként erre: 11. - Tira Misu)
2012. okt. 31. 20:39
Értem. Köszönöm. :)
2012. okt. 31. 20:28

Aktív korúak ellátása: hosszú begépelni, de ennél jobban én sem tudom elmondani.


[link]

16. julianusyze (válaszként erre: 10. - Acuko)
2012. okt. 30. 13:06
Mi az az,aktív korúak támogatása??
2012. okt. 30. 12:00

Ennek a háztartási munkának én tavaly utána jártam,

kész kanasszát kellett járni, mire végre kiderült, hogy mi az igazság ezzel kapcsolatban..Egyik "okos" hivatalnok azt mondta, elfogadják, másik azt, hogy nem.Végül az egyik polgármesteri hivatalban dolgozó ügyintéző több mint fél órás megbeszélés, utána kérdezősködés után kiderítette nekem, hogy igen, elfogadják, de családon belüli háztartási munkára nem vonatkozik, szóval csak pl szomszédnál, egyéb távolabbi ismerősnél vállalhatom és valóban, be kell jelenteni a munkába állás első napján a Nav-nál.Azutá 1000 Ft-ot utalni(ezt a "munkáltató"magyarul, szomszédasszony :D)fizeti be.Aztán amikor a munkát elvégeztem, teszem azt, lejárta 30 nap, akkor azt is jelenti az illető a nav-nál.Ha 30 napnál tovább dolgozom, akkor újabb hó első napján ismét bejelent, és így tovább.Bejelenthet telefonon vagy neten keresztül.Adószáma kell, hogy legyen az illetőnek, akinél házimunkát vállalsz.Sokaknak ez kéznél van, az adókártyájukon, de idősebbeknél nem tudom, hogy van, azoknak lehet, hogy ki kell kérniük a számukat az apehtől.

De én végül is nem próbáltam ki ezt a házimunkás megoldást, mert közben akadt egy önkéntes munka a szomszédunkban lévő alapítvány irodájában és azt a 30 napot ott dolgoztam le.

14. 74f8c12b8e (válaszként erre: 13. - 74f8c12b8e)
2012. okt. 30. 11:28

Ez az apeh felé bejelentési kötelezettséggel jár,1000ft.ot be kell fizetni,és adnak valami igazoló nyomtatványt,amit a munkáltató,a másik ember,ahol a munkát végezzük,kitölt.Adómentes egyébként a dolog.

vagy lehet önkéntes munkát végezni oylan közcélú szervezeteknél,akik erről igazolást tudnak adni.

13. 74f8c12b8e (válaszként erre: 12. - 74f8c12b8e)
2012. okt. 30. 11:25

utánajártam,tényleg hülyén hangzik:D

MÁSNÁL végzett háztartási munka számít bele,eza kiskapu.

2012. okt. 30. 11:13

Utánaolvastam:azt írják,a háztartási munka is beleszámít a 30 napba.Ez elég meglepően hangzik,mert nyilvánvaló,hogy mindenki végez háztartási munkát.

Kerestem ehhez pontosabb definíciót,és az alapján úgy tűnik,TÉNYLEG a sima háztartási munkára gondolnak,hogy az is beleszámít a 30 napba.Na erre nem mernék mérget venni...

2012. okt. 30. 10:49

Elég februárban, vagy márciusban.

Csak azért nem érdemes az utolsó pillanatig várni, mert nem olyan egyszerű leakasztani egy önkéntes munkát sem, vagy más egyéb melót, így az ember könnyen kicsúszhat a határidőből, ha soká vár.

10. acuko
2012. okt. 30. 10:11
Ha már itt tartunk, én megkérdezném, hogy ha valakinek 2012. április 5-től jár az aktiv korúak támogatása, akkor az egy év 2013 áprilisában jár le? Vagyis, a 30 napos munkavállalást nem most, decemberig kell produkálni, hanem mondjuk elég februárban, vagy márciusban??
2012. okt. 30. 09:55
szociális segély és az aktív korúak közt mi a különbség?
2012. okt. 30. 09:52

Nagyon gondolkozok rajta, megpróbáljam-e, most ez az egyetlen jövedelmem, nem szeretném, ha valami baki miatt ez sem lenne..

Szóval, az fht legutóbbi felülvizsgálata óta, még nem dolgoztam, tehát ennek a segélynek a feltételeit még nem teljesítettem, erre februárig még van időm.Azt sem tudom, hogy így most átmehetek-e szociálisra?És ha tegyük föl, sikerül, és áttesznek szoc, segélyre úgy, hogy nem volt meg a ledolgozott 30 napom, akkor később nem leszek fht-re jogosult emiatt?(Ha valami oknál fogva vissza kellene mennem arra a segélyre).

Ja és ami még fontos kérdés:Ha a pszichiátriai problémám, miatt szociális segélyen leszek és közben sikerülne megfelelő munkát találnom, akkor a munkáltató mindenképp értesülni fog az egészségi problémámról?Például, eü. könyvben benne lenne?(Aggódom, hogy emiatt nem tudok majd esetleg elhelyezkedni.Igen, nagyon nehezemre esik kimozdulni, a problémám miatt, de anyagi okok miatt mindenképp dolgoznom kellene, ha négykézláb kell is bejárnom.Csak hát ahol lakom, ebben a városban nem egy nap alatt lehet állást találni.)

Köszönöm az eddigi válaszokat mindenkinek.

2012. okt. 30. 09:39
Én is kaptam. Kiskapuval. Nem kellett a 30nap. Mivel van élettársam, így nem tekintettek egyedülállónak, így nem voltam jogosult az ellátásra. DE! Papíron átköltöztem a nagyapámhoz - így független egyedül álló jövedelem nélküli személyként voltam nyilvántartva, így már jogosult voltam a szoc segélyre. Nem mond rosszat a családsegítős! Próbáld meg.
2012. okt. 30. 09:37
Igen, itt szeretnék érdeklődni, mert főként személyes tapasztalatok érdekelnek.A hivatalos szövegeket már átböngésztem,az nem egészen egyezik azzal, amit ettől az ügyintéző ismerőstől hallottam.Meg szociális segélyt tudtommal nem csak egészségkárosodott kaphat, hanem egészséges is, ha egyéb feltételei miatt jogosult.Na most, engem kifejezetten azok tapasztalata , infója érdekelne, akik betegség miatt jogosultak.
5. acuko (válaszként erre: 3. - Julianusyze)
2012. okt. 30. 09:35
A link egy segítség volt. Méghozzá gyorsan. Úgy gondolom.
2012. okt. 30. 09:34

Jelenleg fht- támogatást kapok.A múlt évben is ezt kaptam, akkor le is dolgoztam a 30 napot.Ebben az évben viszont még nem.Évek óta egészségügyi problémám van, méghozzá pszichiátriai (pánikbetegség, fóbiák, nem mozdulok ki egyedül az utcára)...Szóval, így elég problémás dolgozni.

Egy családsegítős ismerős ajánlotta, hogy menjek át szociális segélyre, így nem lesz rajtam a nyomás, hogyan dolgozzam le az évi 30 napot és a segélyem is 1-2 ezer ft-tal több lenne, mert azt állítja, a szoc segély nem 23.800, hanem 25 000Ft körül van.Nem ismerem annyira ezt a nőt, nem tudom, mennyire bízhatok meg benne, igaz lehet-e, amit mondott?

Azt mondta, a szoc segélyeseknek nem kell ledolgozni a 30 napot.Én viszont itt a neten mindenhol azt olvasom, le kell.Mi az igazság?Most akkor a betegeknek is le kell dolgozni, vagy sem?Valóban magasabba szoc, segély összege, mint az fht?Igaz lehet, hogy az fht-nak egy bizonyos összegét utalványban akarják majd fizetni, a szoc. segélyhez viszont nem nyúlnak?

3. julianusyze (válaszként erre: 2. - Gyongyi0313)
2012. okt. 30. 09:29
De ő itt érdeklödne ,nem ott!
2012. okt. 30. 09:21
2012. okt. 30. 09:14
A szociális segélyről és feltételeiről érdekelne minden....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook