Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3. gyerek, ha a többiek már nagyobbak fórum

3. gyerek, ha a többiek már nagyobbak (beszélgetős fórum)


2018. febr. 28. 23:37
Legifjabb unokahúgom egy kamasz lány és egy kamasz fiú mellé érkezett meglepetés babaként. Imádták. Egyet nyikkant, 4en ugrottak, mi baja... Már ha nem voltak ott a nagyszülők is, mert akkor többen. A testvérei a mai napig a legnagyobb ajándéknak tartják, amit (akit) valaha a szüleiktől kaptak....
2018. febr. 28. 11:44
Hát, én gyerekként odáig lettem volna, ha lett volna kicsi tesóm, akivel babazhatok. Most is szeretnénk harmadikat, hogy a fiúk már ovisak, 4 és 6 evesek. Szóval szerintem hajrá!
2010. ápr. 15. 08:38

Én 15 éves voltam, mikor a húgom született.

Örültem neki, de arra nem számítottam, hogy sok időt kell majd vele töltenem, mert anyukám a másodállását nem tudta feladni mellette.

Hát sokan össze is súgtak a hátam mögött, hogy milyen fiatal leányanya...Na gondolhatjátok, milyen érzés volt...

A fiúkról nem is beszélve.Ki akar olyan csajjal randizni, aki a babakocsit is oda tolja :-)... ezta kérdést bárhova ki lehetne szögezni telefonszámmal, senki nem is érdeklődne....vagy csak olyan, aki mindenkit hidegen hagy...


Mindenesetre arra jó volt, hogy a gyerekvállalás nem lett elsietve...


Ja, szeretem a húgomat, ő most egyetemista és jól kijövünk egymással, imádja a gyerekeimet és ők is viszont szeretik!

2008. aug. 16. 12:10
Szijasztok! Az én bátyám 17 éves, én 15 vagyok, és nagyon szeretnék egy kistestvért még. A szüleim szerintem annyira nincsenek oda az ötletért, de hogyan lehetne rábeszélni őket, mert ha már jönne, akkor ők is boldogok lennének. Ők azzal érvelnek, hogy már öregek ehhez, ami részben igaz, mert anya már 43 lesz, apa meg 42 lesz. De olyan jó lenne még egy, mert rengeteg olyan barátom van, akiknek van kistestvérük és imádják őt. Szóval, ha valami meggyőző szöveget tudtok, mivel érhetném el én is...akkor nagyon hálás lennék ha leírnátok :)
2008. febr. 28. 18:49
A fiam 13 volt, a lányom 10, amikor bejelentettük, kistestvérkét hordok a szivem alatt. A lányom odavolt, ha kislány lesz tud vele babázni, befonja haját, meg ilyenek. A fiam nagyon nem akarta, de azt mondta legalább fiú lenne, elég egy nyavalygós lány itthonra. Teljesült a kívánsága, kisfiú lett, mindenki imádja, félti. Ha valami sírásféle jön a pici szobája felől, a fiam az első, aki megnézi, minden rendben van-e?! Tisztába ugyan nem rakja, de minden mást megcsinál. Nagy segítség a kislányom, a jobbkezem! Szerintem egy ilyen családba beszületni 3. gyereknek, nahát ez a legjobb dolog a világon!
15. viki021 (válaszként erre: 1. - Ametist)
2008. febr. 7. 14:44

Szia!

Az én fiam 13,a lányom 11 éves és augusztusra várjuk a harmadik babót!Szerintem ne habozzatok hanem vágjatok bele:))))

14. bb52f751dd (válaszként erre: 1. - Ametist)
2008. febr. 7. 14:42

Szia!

Az én lányom most 11 éves múlt, a kisfiam 8 lesz a nyáron,a legkisebb pedig 1,5 éves.Imádják a kicsit és fordítva is,nagyon örültek onnantól kezdve hogy megtudták kistestvérük lesz!Nem telik el nap,hogy a lányom ne mondaná:olyan jó hogy megszületett Petra!Egész más így két nagyobb gyerek mellet még egy kicsit is nevelni,mint mikor a másik kettő kicsi volt.Nagy élmény!Szerintem ha nagyon szeretnétek,ne sokat gondolkozzatok rajta!Sok sikert!

Moni

13. Besi (válaszként erre: 1. - Ametist)
2008. febr. 5. 15:40
Nállunk afiam11 éves a lányom most lett 9 éves.A kicsi 8 hónapos ,imádjuk és a testvérei is. Kicsit féltem a kötöttségtől az éjszakai kelésektől(nem hiába, ugyanúgy nem alszik mint a nagyok de hát azt is túléltem írom ezt nappal éjszaka mást írnék)de nem bántam meg nagyon jó újból ilen kis babát nevelni, te sem fogod megbánni.
2008. febr. 5. 11:28
Az én nagyobbik lányom 14 éves, a kicsi 11 és jűniusra várjuk a harmadik babócát. Érdekes, hogy igazán most tudjuk gondtalanul várni a kicsit, mert az anyagi hátterünket biztosítani tudjuk. A nagyok is nagyon várják a kistestvért.
2008. febr. 5. 09:13
Ja,és szerintem a korkülönbség nem gáz!!!
10. 61e5310fec (válaszként erre: 1. - Ametist)
2008. febr. 5. 09:12
Nővéreméknek most jön a negyedik baba.Igaz nem tervezték de nem is bánják.Szerintem ahol elfér 2 gyermek ott egy harmadik is!!!
2008. febr. 5. 08:52

Szia!

En is testver vagyok(egyenlore).Az en ocsem 10 evvel fiatalabb,a legjobb dolog,ami tortent velem.Imadom.10 eves voltam,mikor szuletett,es szinte en neveltem fel.Nincs ezzel semmi baj,vagjatok bele.Egyebkent a fiam 12 es en is szeretnek meg egy gyereket.

2008. febr. 4. 19:21
Köszi azoknak, akik eddig írtak. De ennyire a normáltól eltérő az ilyen eset, hogy kevesen reagálnak rá???
7. Munya (válaszként erre: 1. - Ametist)
2008. febr. 4. 13:11

Szia!

Én nem szülő, hanem testvér vagyok.

16 év van köztünk, az én kicsike öcsikémmel. Imádom, nagyon vártam, és nagyon örültem neki.

6. LoLiNa (válaszként erre: 1. - Ametist)
2008. febr. 4. 13:09
Ha vágytok rá, akkor ne várjatok :)
2008. febr. 4. 12:36
Mi öten vagyunk testvérek, a két "kicsi" (ma már 17,16 éves nagylányok:) érkezett a második fordulóban:) (ugyanazon szülőktől:) a mi családunknak nagyon jót tett, anya megfiatalodott, 38, 39 évesen szülte őket, és hihetetlen jó volt tiniként babázni, sokat tanultam akkor anyától és az egész életünk mozgalmasabb, vidámabb lett. Szóval: tapasztalat alapján mondhatom az egyik legjobb dolog ami történt velem, hogy van négy húgom, és, hogy a kicsik későn jöttek.
2008. febr. 4. 12:35
Hát bennem is azért került újra felszínre a baba téma, mert úgy gondolom, hogy most már a nagyok egyre önállóbbak ,kötöttebb napirendjük van, amiből már ki vagyok zárva a suli miatt, így vágyom rá, hogy újra jobban gondoskodhassak -talán nem ez a legmegfelelőbb szó rá-valakiről
2008. febr. 4. 12:11

szia!:)

én is hasonlo cipöben jártam...

a fiaim 14 évesek...

a napokban érkezik a kisöcsük.:)

mi belevágtunk,és ahogy közeleg az idö egyre jobban vágyunk rá.

a fiuk nagyon várják ,ök rakták össze a kiságyat,már a jároka is áll a szoba közepén..

teljesen rá vannak kattanva:)/bár lehet remélik,hogy igy majd nagyobb szabadságot kapnak..:))-/

ha szivböl szeretnétek...miért is ne????veszteni biztos nem vesztetek..:)

mi válaltuk-drukkolunk nektek is :)

2. dee7182d35 (válaszként erre: 1. - Ametist)
2008. febr. 4. 11:42
Szia!Én nem vagyok hasonló szülő,de a barátnőm épp ilyen helyzetben van.14 a lánya,8 a fia,és most jött rá,hogy még szeretne babát.Érdekes hogy ahogy nőnek a gyerekek,ez a téma visszatér.Sok minden szól ellene,főleg anyagiak,de mellette is.Egyszerűen baromira vágyódik,de nem tud dönteni.Azt mondom neked is,mint neki:Vágj bele,meg nem bánhatod!
2008. febr. 4. 10:22

Sziasztok!

Mostanában szóba került a férjemmel egy esetleges 3. gyerek a családunkba. Sok kérdés merül fel bennünk, mert a kislányunk már 11 éves, a kisfiunk pedig 8. Hasonló "felállású" szülők véleményére vagyok kiváncsi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook