Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Aspirin terhesség alatt fórum

Aspirin terhesség alatt (beszélgetős fórum)


7. gamelcsi (válaszként erre: 6. - D.Kriszta)
2012. okt. 30. 14:27
nagyon koszonom. megnyugtattal. sajnos igen fennall a veszelye mert tromozisra hajlamos vagyok erre kapok szurit illetve volt kozepidos veteles is. csak biztos akartam lenni benne hogy mas is szedte es nem volt gond. meghat ahany doki annyifele dontes es legyen okos az ember :-)
2012. okt. 30. 13:51

Szia, én szerencsére két hétig szedtem, szintén 100 mg-ot javasolt az Orvosom, a 18. heti UH-n kisebbnek mérték a babám, majdnem két héttel, így azt javasolta, hogy kezjük el szedni, a 20 hetes UH-n minden méret rendben volt, két hét alatt rengeteget nőtt :)

Részletesen sajnos nem tudom elismételni, hogy miért kellet pont aspirint, de az volt a lényeg hogy kis dózisban megelőzés képpen, ez a leg kézenfekvőbb, kárt nem tesz viszont ha volt vagy fennáll valamilyen immungyengítő tényező, vagy valami ami a babára veszélyes akkor ez az adag meggátolja hogy baj legyen.

Ezel az én tapasztalataim, kitartást és gyönyörű babákat!

5. gamelcsi (válaszként erre: 2. - Pocak25)
2012. okt. 28. 14:54
100 mg osat? Megkerdezhetem Te miert szedted?
2012. okt. 28. 14:54
nagyon koszonom, nagyon kedvesek vagytok. Megnyugodtam egy picit. Szeretem az orvosom es bizom is benne, csak a tortenetunk utan nagyon nehez nem aggodni. Felek nagyon, de probalom magamat kontrollalni folyamatosan :-)
2012. okt. 28. 13:03

[link]


"az Aspirin tabletta a terhesség első 6 hónapjában kizárólag indokolt esetben, a kezelőorvossal való megbeszélés szerint alkalmazható, a terhesség utolsó 3 hónapjában nem alkalmazható."



Ez egy kicsit szakmaibb, de talán a lényeg érthető: [link]


A csoportba tartozó Aspirint mégis sok kismama kénytelen szedni például a terhesség alatt komplikációkat okozó antiphospholipid szindróma (3) kezelése miatt. A warfarin teratogenitása miatt csak ez és a heparin kerülhet szóba a terhesség folyamán. A dózisfüggő hepatotoxicitás is csak fokozza ezen szerek kockázatosságát, ám amíg az előírt mennyiséget szedi a kismama, ez nem jelent komoly veszélyt.


A tény, hogy Franciaországban a hatodik hónaptól kontraindikáltak az NSAID-ok (beleértve az Aspirint is) többek között mutatja, hogy mindezen ismereteink a kockázatokról eddig a késői terhességet érintették.



Szerintem az orvosod tudja, hogy lehet e szedned vagy sem, bízz benne :)

2012. okt. 28. 12:58
Én aspirin protektet szedtem a terhesség elején.Sokan szedik.Biztos nem lesz gond!!
2012. okt. 28. 12:43
Sziaszzok! Csak tapasztalatotokra vagyok kivancsi. Majusban volt sajnos egy missed abom 20. heten. Most megint terhes lettem az orvosom az utogestan mellett aspirin 100 irt fel. A kisbabam szovettanaban lepenyelegtelenseg volt mrgjelolve okkent. Egyebkent clexane-t hasznalok nspi 1* trombofilia miatt. Hasznalt mar vki aspirint terhessrg alatt? van vele taoasztalatotok? nem volt semmi gond a babaval emiatt? koszonom elore is

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook