Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Magas vérnyomásra természetes alapanyagbol létezik e olyan szer amivel csökkenthető? fórum

Magas vérnyomásra természetes alapanyagbol létezik e olyan szer amivel csökkenthető? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
90. drnéni (válaszként erre: 81. - Ab4b6bc17d)
2008. júl. 5. 09:26
Milyen sz.r lehet pl. a fokhagymás madártej :)
89. Icus (válaszként erre: 86. - Kitta73)
2008. júl. 4. 19:44
Volt rajta 24 órás vérnyomásmérő? Ki irta fel a gyógyszert háziorvos? El kellene menni szakorvoshoz is.
88. kitta73 (válaszként erre: 87. - 1e958693ca)
2008. júl. 4. 18:01
Próbálja az orvos.Volt már szemfenék vizsgálaton,ott is azt mondták neki,hogy magas a vérnyomása.Hétfőn megy vérvételre,hát ha ott majd kiderül valami.Amúgy a nagymamájának magas volt a vérnyomása,lehet tőle örökölte.
87. 1e958693ca (válaszként erre: 86. - Kitta73)
2008. júl. 4. 17:47
Szia Kitta! Meg kéne keresni az okot. Nagyon fiatal még a párod.
86. kitta73 (válaszként erre: 85. - Icus)
2008. júl. 4. 15:03
Pedig kapott,és még nem ment fel neki 140felé.Átlag 136 szokott lenni,mindig méri otthon is.
85. Icus (válaszként erre: 84. - Kitta73)
2008. júl. 4. 14:03

A magas vérnyomás 140/90 felett van. AZ alatt nem szoktak gyógyszert adni.


De, ha visszaolvasol sok "receptet" találsz. Mindenki másra "esküszik":)

2008. júl. 4. 12:45

Sziasztok!

Párom 33éves és most jött nála elő a magas vérnyomás.Mindig 130fölött van,de 140 fölé még nem ment.Kapott az orvostól gyógyszert,napi felet kell szednie,de még mindig nagyon fáj a feje.Volt szem fenék vizsgálaton és most megy vérvételre,mert az orvos szerint még fiatal a magas vérnyomáshoz.Létezik valamilyen tea vagy kapszula amivel csökkenteni lehetne a nyomást és természetes?Előre is köszönöm a segítséget.

83. 1e958693ca (válaszként erre: 82. - Bobe0402)
2008. jún. 14. 14:41

Azt tartsd szem előtt, hogy 1 vérnyomásmérés, nem vérnyomásmérés! Ha egyszer-kétszer magas volt, az még nem jelenti, hogy beteg vagy. Ha tartósan magas, különböző napszakokban mérve, akkor az már lehet gond.

Nyilvánvaló, hogy valamiféle hormonproblémát sejtenek a háttérben. A pajzsmirigyhormon túltermelése pl. okozhat magas vérnyomást. A mellékvesében szintén termelődnek a vérnyomást befolyásoló hormonvegyületek.

Azóta kiderült már valami?

2008. jún. 6. 13:23
Köszi a sok tippet, most épp egy nagy kivizsgálás közepén tartok. Az eddigi eredményeim - vérkép, hasi uh, mellkasröntgen, tüdőszűrés, - teljesen rendben, ill. a vérképben egyetlen adat nem ok. Ez miatt voltam pajzsmirigy uh-n. Itt találtak valamilyen eltérést, még nem tudom pontosan, mi ez, annyira friss a lelet, nem dumcsiztam a dokival. Elküldtek még mellékvese vizsgálatra is, de csak két hét múlva tudnak fogadni. Őszintén mondom, gőzöm nincs, mi mivel van kapcsolatban. A vizsgálatkor meg nem nagyon mondanak semmit, mert majd a másikkal együtt már többet tudunk... Persze ettől meg sík ideg vagyok. És akkor ne legyen magas a vérnyomásom??
2008. jún. 6. 10:01
Tegyél minden ételedbe fokhagymát!
80. 1e958693ca (válaszként erre: 79. - Icus)
2008. máj. 31. 06:14
Persze, mindenki szervezete más, másképp reagál. Azért írtam,mert a férjemnek bevált. Attól is függ, kinek mennyire magas a vérnyomása, az övé nem volt nagyon vészes.
79. Icus (válaszként erre: 77. - 1e958693ca)
2008. máj. 31. 04:58

Na és a kolát se felejtsük ki.

Nekem az általad ajánlott kapszula nem vált be. Viszont a fagyöngy-galagonyavirág-pásztortáska 12 órás "ázata" igen:))

78. Icus (válaszként erre: 75. - Drnéni)
2008. máj. 31. 04:55

Látom nagyon gyógynövény "ellenes" vagy. Nekem a gyógyszerek annyi mellékhatást okoztak, hogy bizony én egyre inkább hiszek a gyógynővények erejében. "egészségesen " kellene ötvözni a kettőt. Csak a "civilizált-túdós világ" nemismeri a nővények erejét. Ahogy sok minden más is ez is elfelejtődött a nagy fejlődésben.

A gyógynővény biztos, hogy lassabban és kevésbé fejti ki hatását, mint egy speciális gyógyszer, de nincs is mellékhatása, mint szintetikus tárának. Csak tuni kell az arányokat. Az biztos, hogy 200-as vérnyomásnál nem gyógynövénnyel kell kisérletezni. Rásegíteni viszont szerintem lehet.

2008. máj. 30. 23:15

Van rá gyógynövény. De először azt mondom, ha 150/90 feletti a vérnyomásod, önmagában ne kísérletezz gyógynövénnyel. Beszéld meg az orvosoddal hogy szeretnéd a terápiát gyógynövénnyel kiegészíteni, várd meg mit mond, szedd az előírt gyógyszert. A javulás személyenként változó, és függ a betegség mértékétől. A legjobb vérnyomáscsökkentő gyógynövény a galagonya virágos ágvég és a fehér fagyöngy. Kaphatók teában és keverékben is. Létezik fokhagyma-fagyöngy-galagonya kapszula (zselatinos, remélem nem minősül reklámnak a dm-ben). A fokhagyma az erek falát "tisztítja", ezzel járul hozzá a vérnyomás csökkentéséhez. A férjemnek 140-150/90 közötti vérnyomása volt-tartósan- és 2 hónapos kúrát tartott a fenti kapszulával. 120/90-re mérséklődött tartósan a vérnyomása. Évente 2x megcsinálja a kúrát.

Magas vérnyomásnál nem illik kávét, meg fekete teát sem inni, ez is segít, ha elhagyod. Zöld tea jó, vagy koffeinmentes kávé.

76. Cszsuka (válaszként erre: 69. - Pirosalma)
2008. máj. 30. 20:54

Szia!

Nem azt mondtam, hogy ez az egyetlen gyógymód, de nagyon fontos a vízivás.

Amit te írsz, azt meg lehetne úgy is értelmezni, hogy egy 200-as vérnyomásnál már fölösleges vizet inni.

75. drnéni (válaszként erre: 70. - Icus)
2008. máj. 30. 18:35
van, amire van gyógynövényes megoldás (általában ami magától is elmúlik), de a magas vérnyomásnál az effajta próbálkozás veszélyes időpocsékolás, tetszik-nem tetszik
74. o.andi
2008. máj. 30. 15:03
sajna nem igazán....talán a fokhagymakapszula jó rá!
73. Pirosalma (válaszként erre: 72. - Icus)
2008. máj. 30. 14:56

:-)


(Hamarabb is haltak az emberek az ilyen bajokban.)

72. Icus (válaszként erre: 71. - Pirosalma)
2008. máj. 30. 14:49
Régen is volt ennyi vérnyomás, csak nem volt vérnyomás mérő:)
71. Pirosalma (válaszként erre: 70. - Icus)
2008. máj. 30. 14:42

Persze, amikor nem volt rendes gyógymód, meg nem 200-as volt a vérnyomás, Az más kategória egyértelműen.


Nem leszólja Dr Néni/nem leszóljuk őket, csak valamikor nincs helyük, más terápia kell.

70. Icus (válaszként erre: 68. - Drnéni)
2008. máj. 30. 14:31

Szerintem ez egy elég rosz mondat:

"nem szórakozol gyógynövényekkel."

Nem voltak ám olyan hülyék a régi öregek és "gyógyfűves" asszonyok. Ennyire nem szabadna leszólni a gyógynővényeket. Nem azt mondom, hogy nem kell a gyógyszer, de a gyógynövényt sem szabad "lekezelni"

69. Pirosalma (válaszként erre: 67. - Cszsuka)
2008. máj. 30. 14:04

Szia Zsuka!


Nem kelene szerintem minden ilyen esetet egy kalap alá (pseudo Bartter-szindróma) venni. Jól is néznénk ki, ha minden esetben a vízfogyasztás megnövelése lenne a megoldás. Sajnos:-(


A 200-as már nem ez a kategória.

2008. máj. 30. 13:31
Nincs ilyen, felejtsd el. A magasvérnyomás nem olyan, mint a nátha, hogy hársfateától elmúlna (magától is). A kezelés alapja az életmódváltoztatás (!), gyakran önmagában is hatásos (súlyfelesleg leadása, mozgás, egészséges táplálkozás, relaxáció, esetleges pszichés problémák rendezése). Második a gyógyszer, szeinte mindeg szükség van rá, esetleg csak átmenetileg. Ha meg akarod magad kímélni a magas vérnyomás szövődményeitől (szívelégtelenség, agyvérzés, stb.), nem szórakozol gyógynövényekkel.
67. Cszsuka (válaszként erre: 64. - Bobe0402)
2008. máj. 29. 11:14

Szia!

Megmented magad egy csomó szenvedéstől a vízivással. Az eredményeid emiatt vannak. Évekig eltarthat, de ha a szervezet még képes rá, akkor helyreállíthatsz egy csomó dolgot. Nem fogyókúrázni kell, hanem helyesen táplálkozni, megfelelő mennyiségű vizet inni és eleget mozogni, relaxálni, megfelelő mennyiséget pihenni. Ha ezeket hellyel-közzel meg tudod csinálni, és nem vagy hormonzavaros, nyert ügyed van.

Ha nem csúszik le a víz, az azért van, mert nem ízlik. Segíthetsz magadon úgy, hogy vegyél Pí-vizet, az nem túl drága és az 5 literes kanna visszaváltható. A legjobb azonban, ha megteheted, vegyél egy víztisztítót, mert akkor azzal a vízzel tudsz főzni is. Leginkább R/O típusút ajánlok.

Figyelmedbe ajánlom a : Tested vízért kiált C. könyvet!

66. Icus (válaszként erre: 64. - Bobe0402)
2008. máj. 29. 09:12

Szia! Én tavaly májusban lettem rosszul 220/140-es vérnyomással korház. de szerintem ezt már leírtam egypárszor, ha visszaolvasol megtalálod:))

130 kiló voltam, most 102-104 között ingázok:)) SZép lassan fogyogatok:))

Nem szabad fogyókúrázni, mert annak sosincs jó vége:(( A folyadékra pedig nagyon kell figyelni. Én teát iszom, reggel-este a vérnyomásomra. Ezzel kelek ezzel fekszem. délelött 1,5liter zöld tea lecsúszik, délután 1,5 liter ásványvíz. Muszáj:( nekem pl. nagyon száraz a bőröm, ha nem iszom eleget, nagyon szenvedek:( Oda kell figyelned magadra, muszáj:))


De, ne hagyd annyiba a vérnyomás dolgot, mert lehet, hogy állítani kell rajta vagy másikat kell szedned, neked nem hiszem hogy bármilyen természetes alapanyagú szer megszüntetné a vérnyomásodat. Régóta szeded a gyógyszereket. Komoly segítséget, csak kimondottan ezzel foglalkozó természetgyógyásztól vagy homeopatától kaphatsz.

Lehet, hogy neked valami keringési problémád is van, nem szabad belenyugodni.

2008. máj. 29. 09:04

a fokhagyma kapszula, az tuti leveszi a vernyomast,probald ki.

lehet kapni mar olyan kapszulat, ami nem budos.

64. Bobe0402 (válaszként erre: 63. - 4b6a2525df)
2008. máj. 29. 08:56

Nálam minden bejön, amire utalsz. Súlyom 120 fölött van, ülő munkát végzek és keveset iszom. Bár most, hogy a laborban alig tudtak vért venni reggel, csak miután megittam 1,5 l vizet, igazán megijesztett. Azóta (10 napja) már megiszom napi kb 2 liter vizet. Régen, kb. 10 éve a reggeli kávém jelentette ebédig a folyadékot. Miután magas lett a vérnyomásom, leszoktam a kávéról, azóta azért egy kicsivel több folyadékot iszom. Ez annyit jelent, hogy nyáron kb.1 - 1,2 litert, télen kb 7 dl naponta. Most 10 napja erőltetem magamat, de lassan a vizes üvegre rá sem tudok nézni. Fogyókúrázni évente kb kétszer szoktam, mivel eredmény szinte egyenlő a nullával, elég gyorsan (kb 2 hónap után) elfogy a kitartásom. Ha tudtok olyan módszert, amit viszonylag könnyű betartani, szívesen venném.

Ja, és tegnap, miután hazamentem, lefeküdtem, egy óra múlva elmúlt a lábdagadás, azóta újra semmi bajom.

A nyelv alá spriccelős gyógyszert ismerem, volt is otthon, de hála Istennek, ritkán kellett és nem vettem észre, hogy lejárt a szavatossága. Most gyorsan irattam újat.

Ja, és nem voltam nagy dohányos, napi 2-5 szál, de 10 napja erről is leszoktam.

63. 4b6a2525df (válaszként erre: 62. - Bobe0402)
2008. máj. 29. 08:11

Sajnos ez a hirtelen időváltozás megvisel mindenkit. a 200 nagyon sok. Van egy spray (a nevét nem tudom) üsd addig a háziorvosod, amig azt ki nem írja és azt tartsd a magadnál. Ezt a szájba kell spayzni, és rövid időn belül leviszi a vérnyomásod úgy 20-szal.

Nem tudom milyen gyógyszert szedsz, azt sem, hogy milyen gyakorisággal?

A lábdagadásnak sokféle oka lehet. Mennyi folyadékot iszol naponta? Tudsz-e naponta 4-szer pisilni menni? Ülőmunkát végzel?

Én vizesedésre első körben azt ajánlanám, hogy reggel főzz meg 2 közepes krumplit héjában SÓ NÉLKÜL!! és azt edd meg reggelire és ha kibírod délig ne egyél semmit. Ennek nagyon ki kell hajtani a vizet belőled.

Vérnyomás: mennyi a súlyod?

2008. máj. 28. 15:39

Tíz napja irgalmatlanul felszaladt a vérnyomásom, nem tudtam 200 alá lenyomni. (9 éve szedek gyógyszereket magas vérnyomásra.) Elmentem dokihoz, tulajdonképpen semmit nem csinált, egy alapos kivizsgálás (vérkép, röntgen, EKG,) meg egy kis pihenés, és tegnap úgy jöttem dolgozni, hogy semmi bajom.

Erre este a nagy hőség úgy hatott rám, mint akit fejbe vágtak. A vérnyomásommal nincs gond, de bedagadtak a lábaim. Éjjel lement, ma délelőtt újra elkezdtek dagadni. Idegesít, mit csináljak?

2008. máj. 22. 17:20
Csalánteával - több közeli ismerősömnek is bevált.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook