Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Magas vérnyomásra természetes alapanyagbol létezik e olyan szer amivel csökkenthető? fórum

Magas vérnyomásra természetes alapanyagbol létezik e olyan szer amivel csökkenthető? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2008. okt. 20. 17:21
Nálunk bevált egy szer, természetes alapanyagokból van ez a kapszula, csak nem tudom ide leírhatom-e a nevét!?
2008. júl. 9. 11:00
A magas vérnyomás az érfalakon lerakódott savas mérganyagok érfalszűkítő hatása miatt történhet.Javaslom a lúgositó,méregtelenítő ital és napi 1,5kg friss zöldség/saláta,uborka,spenót,.../fogyasztását.A minimum napi víz fogyasztás 3l.Ha lúgosító italt kezdesz fogyasztani a súlycsökkenés lehet a mellékhakás.
118. Cszsuka (válaszként erre: 117. - Icus)
2008. júl. 9. 09:46
Hát, én nem vagyok orvos, de szerintem olvass utána, mire is jó a B vitamin. Lehet, hogy valójában nem is pánikbetegség, csak olyan.
117. Icus (válaszként erre: 116. - Cszsuka)
2008. júl. 9. 07:09

A pánikbetegségre gondolsz? Arra jó a B vitamin?

Igazából nem voltam a pszihiátrián, bár beutalót kaptam:( A háziorvosom azt mondta, amikor mondtam neki, hogy MagneB6-ot szedek, nem kéne, mert a B vitamin étvágyat csinál és nekem nem kéne híznom:( Voltam, belgyógyásznál, nőgyógyásznál, Kardiológián, ideggyógyászaton. Nem állították határozottan, de mindegyik doki arra gondolt, azért van az ugráló vérnyomásom is:(

Nekem az a tapasztalatom,a dokik nem foglalkoznak és nemismerik el gyógymódnak a vitaminokat és gyógynővényeket. Inkább azonnal gyógyszer mindenre. Ráadásul ragaszkodnak az általuk felírt gyógyszerhez. Ha mondom, hogy nem jó, vágnak egy pofát és legyintenek jó ez. Amikor mutatom, hogy kiütéseim vannak. a házi orvosom nézi nézi ő ugyan nem lát semmit, kérdezi a két bugyuta növért akik 2m-re ülnek a szoba másik felén, ők látnak valamit?:( Érdekes, én és a környezetem látja, a dokinő nem. Aztán amikor visszamegyek,hogy fulladok és szorít a torkom. A válasz nem úgy nézek ki mint aki fullad. De, azért benyom a calciuminjekciót és leállít a gyógyszerről. Érdekes utána jobban vagyok:( Néha tényleg az az érzése, hogy pszihésen ne birom a gyógyszereket. Viszont a Mg-után mindig jól érzem magam. Igy szedem rendszeresen, bár lehet ez sem jó:(

116. Cszsuka (válaszként erre: 115. - Icus)
2008. júl. 8. 19:32
Igen, a B-komplexre gondoltam. Hiányuk ugyanis pont ilyen és ehhez hasonló problémákat okozhat. Viszont a candida pont B vitamin hiányt okoz. Ha valaki candidás, hiába szedi a B vitamint, akkor sem használ.
115. Icus (válaszként erre: 114. - Cszsuka)
2008. júl. 8. 07:57
B vitamin komplexre gondolsz? Olyat még nem szedtem. Magne B6-ot szedtem sokáig, valamint mg ivóoldatott ittam. De itt aHoxán ajánlották, inkább mg+c vitamint szedjek és E vitamint. Most ezt szedem:)
114. Cszsuka (válaszként erre: 111. - Icus)
2008. júl. 8. 07:44

Ez nagyon jó ötlet, én is csináltam annak idején!

Nem próbáltál még B vitaminokat szedni? Lehet, hogy sokat segítene..(?)

113. kitta73
2008. júl. 6. 11:38
Mindenkinek köszönöm a segítséget,és a nyugtató szavakat.
112. drnéni (válaszként erre: 110. - Kitta73)
2008. júl. 5. 16:43
A fiatalkor agyvérzés általában veleszületett érfal-rendellenesség következménye, nem a magas vérnyomásé. a férjednek épp csak határeseti a vérnyomása, jó, hogy a dokitik foglalkozik vele. A labor miatt ne aggódj, csak rutin.
111. Icus (válaszként erre: 110. - Kitta73)
2008. júl. 5. 15:17
Akkor neked, most a babára kell figyelned!:)) A párodnak pedig semmi baja sem lesz. Az alapvető vizsgálatokat el kell végezni! Viszont, ha nem reagál jól a gyógyszerre, szólni kell. Nem szabad belenyugodni. Én is jártam orvostól orvosig, nem érdekelt mennyire néznek hülyének. nem is tetszett némelyik dokinak, amikor határozottan kijelentettem adjon másik gyógyszert vagy küldjön el még kivizsgálásra, mert nem vagyok jól. Én közel 30 kilót fogytam, igyekszem másként étkezni, másként élni. Kisebb nagyobb erdménnyel. Nálam valami pánik betegség félére gondolnak, de én nem akarok antidepresszánsokat szedni. ha érzem, hogy jön a "rosszullét" elmegyek otthonról és nagyon gyorsan megyek!:)) Mivel futni nem tudok. De, egy jó 40 perces órás gyaloglás nekem jót tesz!:)
110. kitta73 (válaszként erre: 108. - Icus)
2008. júl. 5. 14:54

Nagyon sok ilyen példát hallatom már az orvosokról,Tisztelet a kivételnek!Én mostanában sokat járok orvoshoz(terhes vagyok)és látok,hallok dolgokat.Remélem a vérvétel kimutat valamit,ha nem tovább fogunk menni.Én biztos nem hagyom annyiba,nem akarom hogy nagyobb baj legyen belőle.Ráadásul unokatesójának felesége 35évesen agyvérzésben meghalt,úgy hogy idegesít az állapota.

Nagyon sajnálom az anyukádat.

2008. júl. 5. 14:05

Nem bírok mindent elolvasni.

A fagyöngyöt írta már valaki?

Állítólag a magas vérnyomást leviszi, az alacsony vérnyomást felnyomja. De legjobb egy bioboltban megkérdezni.

108. Icus (válaszként erre: 106. - Kitta73)
2008. júl. 5. 13:17

Szerintem a 140/90 alatti vérnyomás nem magas, de én nem vagyok doki:(

A labor eredménynél sokmindent megnéznek.

Hülyén jön most ki, de elmondom anyukám esetét:

Elment dokihoz december elején, hogy fáj a háta. Háziorvos: Izomgyulladás. Felírt neki 2 gógyszert. Ezektől a gyógyszerektől "íszonyatos" fájdallmai lettek anyukámnak. Visszament a dokinőhőz, aki közölte vele, nincs neki semmi baja, menjen dolgozni, majd elmúllik:( Január 26.-án anyukám meghalt májrákba. A gyógyszerekre rá volt írva mind a kettőre: Májkárosodottak nem használhatják... Mivel labort sem csinált, ami ugye biztos kihozta volna, hogy nagy baj van, még több kárt és fájdalmat okozott. Nem a gyógyszer miatt lett májrákos anyukám. Az volt, csak nem tudott róla sem ő sem mi. "csak" fájt a háta:(

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a férjednek nagy baja van! Biztos, hogy nincs! Csak ilyenkor ez jut az eszembe:(

Az én orvosom, bizony elküldütt laborba, gyógyszer szedés előtt. Sőt most is megyek 1/2 évente ellenőrzésre.

2008. júl. 5. 13:05
Persze!Fokhagyma és pálinka a nevük.
106. kitta73 (válaszként erre: 102. - Icus)
2008. júl. 5. 12:21
Hát erre most mit mondjak. De amit felírt kb.egy hete szedi,nem viszi le a vérnyomását és a feje is ugyan úgy fáj.Lehet hogy kell egy kis idő hogy hatása legyen,de lehet hogy nem is jó neki.Hétfőn megy az orvoshoz,majd mondja neki.
105. 1e958693ca (válaszként erre: 104. - 1e958693ca)
2008. júl. 5. 12:21
Bocsánat, most látom, a felsorolás előtt kimaradt a szám: Az esetek 5%-ában....
104. 1e958693ca (válaszként erre: 94. - Icus)
2008. júl. 5. 12:20

Az esetek 95%-ában nem találnak mögötte megbetgedést. Ezt nevezik esszenciális hypertensio-nak. Kóroktana tisztázatlan. Táplálkozási és környzeti faktorok segítik elő a kialakulását ( és néha a hozott anyag-génállomány- is). Rizikófaktorok: mozgásszegény életmód, elhízás, rendszeres alkoholfogyasztás, túlzott sóbevitel, magas koleszterinszint(bár ezt már sokan megkérdőjelezik), túlzott állati fehérje fogyasztás, csökkent glükóztolerancia, pszichés tényezők, rohanó életmód, stressz.

Az esetek %-ában megbetegedés van a háttérben (ekkor a magas vérnyomás, mint "tünet" jeletkezik)

- főverőér szűkület

- mellékvese betegség

- pajzsmirigy túlműködés

-mellékpajzsmirigy túlműködés

- agyalapi mirigy betegsége

- veseverőér szűkület

- egyéb vesebetegségek...

- központi idegrendszeri betegség

- ólommérgezés

-polycytemia vera

103. 1e958693ca (válaszként erre: 93. - Drnéni)
2008. júl. 5. 12:08
Úgy értettem: Nagyon fiatal (tényleg), ahhoz, hogy egy életen át tartó gyógyszerszedést megkezdje már most.
102. Icus (válaszként erre: 101. - Kitta73)
2008. júl. 5. 11:49

Igen.

Én csak azon csodálkozom, hogy még nem volt labor eredmény és írt fel vérnyomás csökkentőt:(

101. kitta73 (válaszként erre: 99. - Icus)
2008. júl. 5. 11:41
A mi dokik is belgyógyász,biztos azért nem küldte el.De EKG-t nem csinált még neki,pedig van ilyen gépe.Azt mondta a páromnak,hogy megvárják a vérvétel eredményét és utána indulnak tovább.A kardiológiára kell beutaló?
100. Icus (válaszként erre: 97. - Pirosalma)
2008. júl. 5. 11:37

No az elég kicsi kiszerelés. Ezt akkor csak a főzéshez használjátok? Most pl. spagetti tésztát főzök ki abba tettem 3-4 kanál sót, ebből a sóból ezt akkor nem nagyon tehetem meg. Igaz?

Ízesít annyira, mint a sima só?

99. Icus (válaszként erre: 96. - Kitta73)
2008. júl. 5. 11:35
A házi orvos is belgyógyász, de van külön belgyógyász akihez elküldött a háziorvosom. Azonkívűl én elmentem kardiológiára is. A fiam is kardiológiára jár a magas vérnyomásával. Ott megvizsgálják, kikérdezik, esetleg csinálnak EKG-t, terheléses EKG-t. Nekem nem volt itthon a 24 órás, de a fiam bizony megkapta, hogy lássák, hogy alakul és nappa a vérnyomása.
98. kitta73 (válaszként erre: 96. - Kitta73)
2008. júl. 5. 11:31
Bocs a hülye kérdésért,közben rájöttem,a kardiológushoz kéne mennie.
97. Pirosalma (válaszként erre: 95. - Icus)
2008. júl. 5. 11:15

Szia, Icus!


A norbis Update só, nagy betűkkel rá van írva, hogy "Update 1". Akkora a kiszerelés, mint a dobozos Horváth Rozi-féle sók. A Horváth Rozinak is van Na-szegény sója, de abban valamivel több a Na, mint a norbisban, így én - ha ellenjalavallat nincs!!! - a norbisat ajánlanám.

96. kitta73 (válaszként erre: 89. - Icus)
2008. júl. 5. 11:02
24órás mérésen nem volt még.A gyógyszert a házi orvosa írta fel.Lehet hogy tudatlan vagyok,bocsánat de milyen szakorvoshoz kell mennie?
95. Icus (válaszként erre: 93. - Drnéni)
2008. júl. 5. 10:26
Melyik az a nátrium szegény só?
94. Icus (válaszként erre: 92. - Drnéni)
2008. júl. 5. 10:24

Persze, hogy szükséges. DE! Az én tapasztalatom az, hogy kapsából azt mondják a dokik ezt életed végéig szedned kell.:( Itt vagyok a példa bizony nem szedem azt az 5-6 gyógyszert amit felírtak, 1 évvel ezelőtt. Egyedül a 2,5mg reggeli Concor maradt meg.


Tudod, az a fura még, hogy amikokor egy doki javasolja neked a Flavon Max éttrend kiegészítőt, mert az milyen jó, milyen szuper... Legközelebb megkérdi mit szedek és elmesélem neki, hogy milyen gyógyteát iszom, vág rá egy fintort és legyint ez nem érdekes. Fagyöngy, galagonya virág és pásztortáska "ázatát" iszom. Elmeséltem neki,mert úgy gondoltam, nyitott az ilyen dolgokra, ha már terjeszti és ajánlja a Flavon és más termékeket:(

Ajánlja és árulja ebből van haszna, de valószínű, hogy ebben sem hisz, cak "jó " pénze van benne:( Ilyenkor és hasonló példák után, hajlamos vagyok az általánosításra: Nem én vagyok a fontos.


Én 220/160-as vérnyomással kerültem korházba. A mai napig járok kardiológiára, ilyen olyan vizsgálatokra és semmi eredmény. A rengeteg gyógyszertől amit felírtak minden bajom lett. Saját magam szép lassan elhagytam őket. El ne kiabáljam május eleje óta nem volt problémám:( átlag 110/70-es a vérnyomásom:) Senki sem tudja időnként miért ugrik fel 160-180/100-120-ra.

93. drnéni (válaszként erre: 84. - Kitta73)
2008. júl. 5. 09:45

Ami a párodnak van, azt határeset-hypertoniának hívják, és ezekben az esetekben az életmód változtatás önmagában is nagyon gyakran eredményre vezet. Sajnos idő hiányában a háziorvosok ezt kevéssé propagálják. Egyébként nincs olyan, hogy fiatal a magas vérnyomáshoz, ez nagyon is gyakori. Az életmódváltoztatás része a helyes (nátriumszegény) táplálkozás, ehhez egy tipp, hogy kizárólag nátriumszegény sót használjatok, azt is mértékkel (ezt egyébként mindenkinek ajánlom); ezen felül a megfelelő mennyiségű és intenzitású rendszeres mozgás (pl. autó helyett bicikli, persze csak ha megteheti), kávé, tea elhagyása, dohányzásról leszokás, ha szükséges, testsúly rendezése, megfelelő stresszkezelés (ennek fontosságát nem tudom eléggé hangsúlyozni a keringési és daganatos betegségek megelőzésében és kiegészítő kezelésében!), pl. autogén tréning segítségével (ez egy orvosilag megalapozott, gyorsan elsajátítható, kevés időt igénylő relaxációs technika).

Azért írtam le ilyen részletesen, mert a férjem hasonló cipőben járt, csak még fiatalabb volt, és a fenti dolgokkal most már teljesen normális a vérnyomása, nem kell gyógyszert szednie, sokkal jobb formában van.

Orvosi rendelőkben, könyvesboltokban biztosan találtok tájékoztató füzeteket, könyveket. Ha most sikerül elejét venni a problémának, megalapozhat egy hosszabb és egészségesebb életet!

Ha van kérdésed, szívesen válaszolok, priviben is.

92. drnéni (válaszként erre: 78. - Icus)
2008. júl. 5. 09:34

Egyeltalán nem vagyok gyógynövényellenes, sőt, magam is gyógynövényt és gyógynövényes készítményeket ajánlok egyes betegeimnek első körben, bár ne feledkezzünk meg soha az életmódváltoztatásról sem. Önmagában bogyók bekapkodása nem elég eredményes, akár természetes,akár mesterségesen előállított, a helyes táplálkozás, megfelelő mozgás legalább ugyanilyen fontos.

Magas vérnyomás esetén (140/90 felett) mindenképpen szükséges az életmód rendezése mellett a gyógyszeres kezelés.

91. Icus (válaszként erre: 90. - Drnéni)
2008. júl. 5. 09:28
:))
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook