Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pajzsmirigy alulműködése fórum

Pajzsmirigy alulműködése (beszélgetős fórum)

2012. nov. 27. 19:11

0,4-6,00 között normális a net szerint

0,34-4,00 az én laborom szerint.

Ezek a határok nem egyformák,de más határok se mindenütt.A dr-nak kell megmondania,hogy ő erről mit gondol.De nyilván el kell h küldjön endokrinológushoz.A T4-t nem nézték mellé?

www.50plusz.hu/services/labor oldalon találod a laboreredmények értelmezését.

2012. nov. 23. 10:20

Az eredményem:TSH 4,920 MIUL/L

Ez milyen eredmény?

2012. nov. 18. 17:28
Van,persze.Abból kiderül,hogy milyen típusú a göb,hideg vagy meleg.Ennek nézz utána a neten,mert már nem emlékszem,h melyiknél írják,h bármikor túlműködést idézhet elő.Ezért évente biztosan kell majd ultrahang ellenőrzésre járnod.Meg itt pontosítják a göbök számát,méretét,amit az ultrahang látott.
2012. nov. 18. 04:40
Szedtem a jódaqua vizet,de a háziorvos gyógyszert írt fel.Szerinte nem szedhetem a vizet,mert alúl működésnél nem jó,csak ha a göb meg van nagyobbodva.Nem nagy az alúlműködés,de mégis elküldenek izotópra,mert az ultrahangon rá írták, hogy kissé echoszegény környezet.Nem szeretnék izotópra menni,van értelme?
2012. nov. 1. 19:54
Bocsánat: jódaqua a jódos víz neve - az előző hozzászólásomban lemaradt belőle a "d" - betű :)
20. fridoka (válaszként erre: 19. - Elszabadult hold)
2012. okt. 30. 04:09
Köszönöm,utána nézek és fogok venni.14-én megyek ultrahangra,ott lehet hogy többet mondanak.
19. elszabadult hold (válaszként erre: 1. - Fridoka)
2012. okt. 29. 17:33
Kedves fridoka. Nekem 1 éve derült ki a vérvételen, hogy kissé alulműködik a pajzsmirigyem. Nem volt semmi tünete, de a labor már kimutatta. Igaz, az eltérés olyan minimális volt, hogy az orvosom nem is adott rá még gyógyszert csak felhívta rá a figyelmem, és hogy ezentúl negyedévente ellenőrizni fogja. Elkezdtem én is gyógyteát inni - csak ne kelljen gyógyszert szednem - és az eredményem valamennyit javult. Aztán lustaságból elhagytam a teaivást és most nyáron 1 teljes hónapig szenvedtem mire rájöttem, hogy a pajzsmirigy értékem valószínüleg alaposan kileng, azért vagyok állandóan álmos, enervált, emiatt szedtem fel gyorsan 2-3 kilót szinte csak hasra, hogy zavar a kezemen a gyűrű stb. Ekkor megintcsak természetes megoldást kezdtem keresni. A patikákban kapható a jóaqua nevű természetes jódos víz, ezt kezdtem inni. (napi 1 kiskanállal kell teába). A 3. napon, mint akit kicseréltek: megszűntek a panaszaim, megjött az elmaradt vérzésem, és aránylag hamar a pocakom is eltűnt. Most éreztem először igazán, hogy a test olyan mint egy műszer. Ez az egy "kis" eltérés mennyi mindent befolyásolt! Ha gondolod, olvass erről a jódos vízről a neten és próbáld ki.
2012. okt. 29. 14:39
elvileg akkor nincs nagy gond az IR-re kapsz gyógyszert és rendbe jön hamar.
2012. okt. 29. 14:36
Na PM jó, egyedül a Pco az ami van, és nagy valószinüséggel IR is. De mivel szerdán már megyek külföldre cukor terhelés csak decemberben lesz, és akkor kapok gyógyszert.
2012. okt. 29. 07:37
akkor reméljük minden rendben lesz az eredményeiddel.
2012. okt. 29. 05:12
Jelenleg elsődlegesen a fogyás a célom, na és persze hogy jók legyenek az eredményeim, és ne keljen majd küszködni a baba vállalással. Jelenleg úgy vagyok hogy külföldön dolgozom, 1 hónap kint 1 itthon, míg párom itthon melozik. Szeretnénk egy saját lakást, mert jelenleg albérletben vagyunk, és most arra gyúrúnk. Ha most össze jönne a baba azt se bánnánk, de ideálisabb lenne 1-2 év múlva. Ha minden jó ma lesz eredményem. A szomszédom az endokrinológusom.
2012. okt. 28. 14:32
elvileg én úgy tudom ezek mellett a gyógyszerek mellett szoktak fogyni.Akkor neked a PCO miatt is kell.Ezek szerint babát is tervezel?
2012. okt. 28. 13:19
Nekem holnap lesz eredményem. Elméletben 2 évvel ezelőtti leletemen még határeset volt a pajzsmirigyem, viszont van Pco-m is. Remélem ha kapok gyógyszert végre sikerül fogynom.
12. mafalda (válaszként erre: 9. - Melus67)
2012. okt. 28. 12:32
Ez a gyógyszer olyan,amivel pont azt viszed be a szervezetedbe ami hiányzik.Azt írják,az egyetlen mellékhatások nélküli gyógyszer.Kivéve ha rosszul adagolják és a dolog átcsap túlműködésbe.De az endokrinológus nem fogja túladagolni.(amellett nem drága.Biztosan olcsóbb,mint amire te gondolsz.Ez sem elhanyagolható,mivel életen át kell szedni.
2012. okt. 28. 12:28
egyébként milyenek a pajzsmirigy értékeid hogy uti gyógyszert kell szedni rá?
10. hte23
2012. okt. 28. 11:06

Én alulműködök..nem vészesen.. de igen. Szedem a tiroxint. Amióta kiderült azóta fogytam nagyon sokat.

Nem kizárólag ennek hatására.. nem bizonyítható.. de 86 kg-ról 61-re két év alatt. ruhaméretem 46-ról 38-asra csökkent...


A lényeg minden nap be kell venni a gyógyszert.

2012. okt. 28. 10:14
Ezekkel a termékekkel amit ajánlani tudok ellehet hagyni a gyógyszereket.
2012. okt. 28. 10:14
Köszönöm a válaszokat! Megnyugodtam!
7. mimi mami (válaszként erre: 1. - Fridoka)
2012. okt. 28. 10:11
Én is gyógyszert szedek rá már 2 éve és egy dekát sem híztam tőle....
6. inta (válaszként erre: 1. - Fridoka)
2012. okt. 28. 10:11
A pajzsmirigy alulműködésnél nem ritka, hoy az ember nem tud lefogyni. A gyógyszer pont a működésén segít, nem fogsz meghízni tőle. Én heti egy kilót adtam le a gyógyszer mellett, mondjuk akkor kezdtem diétázni, és tornáztam is. Időközben terhes lettem, így a diétát abbahagytam, de normális mértékű a hízásom, a terhességnek megfelelő.
2012. okt. 28. 10:11
Nekem is ez a bajom.A gyógyszer nem hízlel,ne félj tóle.
4. Júlia* (válaszként erre: 1. - Fridoka)
2012. okt. 28. 10:10

Csak a bevitt élelmiszer hizlal.

Ha növelné az étvágyadat, akkor gyümölcsöt és zöldséget fogyassz.

2012. okt. 28. 10:09
a pajzsmirigy alulműködés miatt szoktak hízni az emberek szerencsés vagy ha eddig nem híztál vele.Ha gyógyszert kapsz attól nem fogsz hízni még könnyebb is lesz tartani a súlyod.
2. melus67 (válaszként erre: 1. - Fridoka)
2012. okt. 28. 10:08
Szia én lehet tudok segíteni. Nem vegyszer amit ajánlani tudok. Tiszta csak gyógynövények és aloe vera termékek bizonyítottan hatásos készítmények.
2012. okt. 28. 10:03

Most derült ki a vérvételből,hogy pajzsmirigy aluműködésem van.2hét múlva kell ultrahangra

menni.Félek ha kapok rá gyógyszert meg hízom,tudtok ebben tanácsot adni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook