Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy küldjem el az albérlőmet, furcsa nagyon amit csinál, ráadásul nekem is szükségem van a lakásra fórum

Hogy küldjem el az albérlőmet, furcsa nagyon amit csinál, ráadásul nekem is szükségem van a lakásra (beszélgetős fórum)

1 2 3
75. michelle.r (válaszként erre: 1. - Riso)
2012. okt. 28. 19:28

Ennél mi sem egyszerűbb:


Két havi bérleti díjat kifizetett + nálad van két havi havi bérleti díjnak megfelelő kaució, ami a jogszabály szerint a számlák és az okozott károk megtérítésének fedezete, másra nem fordítható.


A közös költség állandó költség, bár nem illendő a bérlővel fizettetni, de bizonyára benyeli, azt levonhatod, a villanyt nem, mert az átalánydíj, amiről később elszámolást kapsz és abból nem fogyasztott, ha vízóra van, akkor vizet sem.


Semmi nem kötelezi a bérlőt, hogy valóban lakjon is ott, ha fizeti a költségeket.


Tehát levonod a valóban felmerült költségeket, a többi pénzt pedig visszaadod és békében elváltok egymástól. Bár szerződést nem kötöttél, azért illendő 30 napos határidővel felmondani. És mi sem természetesebb, mint hogy a következő bérleti díjat nem fogadod el.

74. györfi rózsa (válaszként erre: 50. - Acuko)
2012. okt. 28. 15:55
Aki Neked kiadta a lakását,nem feketén adta. Ő adózni fog utána, amennyiben nem fizetnél tudna lépéseket tenni. A cikk írója nem nem mehet sehova panaszra, sőt így még baja is lehet a dologból, ha a bérlője keresztbe akarna tenni Neki!
73. riso
2012. okt. 28. 14:07
Ok, köszi a jó tanácsot
72. Regin_a (válaszként erre: 71. - Riso)
2012. okt. 28. 12:56

Igen

de

30 nap a felmondás ideje, addig bérelheti, persze fizetni kell, illetve rögzitsed a felmondásba az indokok között hogy nem fizetett

Elszámolást is mellékelj hozzá, kaució ennyi Ft volt kifizettél belőle ezt azt stb.

71. riso
2012. okt. 28. 12:35
Köszönöm, akkor azt mondod, írja egy felmondó levelet neki ?
70. 171925f409 (válaszként erre: 69. - Regin_a)
2012. okt. 28. 12:16
Mondjuk ez is igaz:(Hát remélhetőleg nem lesz gond
69. Regin_a (válaszként erre: 64. - 171925f409)
2012. okt. 28. 11:42
Kauciós papírra mit fog gondolni az APEH szerinted?
68. Regin_a (válaszként erre: 1. - Riso)
2012. okt. 28. 11:41

Gugli

1993. évi LXXVIII. törvény

szabályos felmondólevéllel, attol függ miyen szerződést kötöttetek

Ha ssemilyet akkor pláne, vetessd át vele, vagy tértivevénnyel küld el neki


ApEH nem érdekes most, mert az adóbevallás jövőre esedékes, tehát nem mondhatja hogy nem adózol MAJD utána

Az meg hogy nincs hasznod, nem jelent semmit az APEH szemében, mert bizony van hasznod, hisz abbol fizeted a banki tartozást

Leadózni a netto bevételt és a maradékbol fizeted a bankot



HA idáig nem, akkor most kössél irásbeli szeződést vele, határozott vagy határozatlan időre

a fenti törvény értelmében

Két lakást kezelek, tudom mik lehetnek a gondok


Az összes kiadás a bérlőt terheli, beleértve a k.költséget is

67. riso
2012. okt. 28. 10:25
Ok! Köszönöm! :)
66. acuko (válaszként erre: 65. - Riso)
2012. okt. 28. 10:23

Nagyon helyes! Sok szerencsét és ne hagyd magad!!

Te vagy a tulaj, tedd, amit tenned kell!! :)

65. riso
2012. okt. 28. 10:21
Kezdek megnyugodni, mielött felhívom elfogom újra olvasni az összes hozzászólást, aztán úgy megyek vele találkozni ! :)
64. 171925f409 (válaszként erre: 62. - Riso)
2012. okt. 28. 10:20
Mivel nincs albérleti szerződés így hiába fordul az Apeh-hez mivel bizonyítja, hogy Te kiadtad a lakásod Ő kerülne s.arba ha lenne papír hát igen az már gázab dolog lenne:((
63. acuko (válaszként erre: 59. - 171925f409)
2012. okt. 28. 10:18
na, jahh..
62. riso
2012. okt. 28. 10:18
Tudom,(apeh) ez nekem is megfordult a fejembe, mert elég bosszúállónak tűnik, de ezt be kell vállalnom. Hasznom egyébként nincs, mert a hitel költségem havi 65-68 ezer forint, így még fizetnem is kell plusszba, (azt se tudom, így hogy fogom fizetni, magunknak, mert közalkalmazott vagyok.De ez a jövő zenéje.
61. githaj (válaszként erre: 56. - Riso)
2012. okt. 28. 10:17
Tied a lakás, kaucióból kifizeted a koltségedet és kész. Pénzt nem fogsz látni tole, akkor meg mi a francra vársz? O szurt ki veled, de alaposan.Koltozz be a saját lakásodba és nedolj be a suket dumának.:-)
60. ujlany (válaszként erre: 56. - Riso)
2012. okt. 28. 10:16

Azert rosszul ne erezd magad miatta. A te lakasod, ha szukseged van ra, a sajat erdekedet kell elsosorban figyelembe venni.

Ha o biztos akart volna lenni benne, hogy o berelheti a lakast hosszabbtavon, akkor bebiztositotta volna magat egy irott szerzodessel.

O sem lehet egy egyszeru ember, ha lelakja amit felujitott... mikozben egy masik alberletet mar fizet.

59. 171925f409 (válaszként erre: 58. - Anyagi)
2012. okt. 28. 10:16
Megmondom őszintén nem tudom vajon hány ember jelenti be a lakását, hogy kiadja az Apehnál:((
58. Anyagi (válaszként erre: 39. - Pirosbegre)
2012. okt. 28. 10:12

Van abban igazság amit írsz, DE :

Azért adta ki az illető a lakását albérletbe, hogy ne kelljen érte fölöslegesen fizetnie ( rezsi, közös költség stb.) és uram bocsá' még valami bevétele is legyen. Ha kiadta, azt várja, hogy a lakó fizesse a költségeket és nem azt, hogy az ne költözzön be és ne fizessen ezen a jogcímen.

Ha nem költözött be az ő dolga. Miért nem tisztázta a lakás tulajdonosával az anyagi elképzeléseit ebben az esetben?


Minden esetre felhívom a figyelmet, hogy a bérlő kezében ott az adu : megérdeklődheti, hogy be lett e jelentve a kiadás az Apehnél?

57. acuko (válaszként erre: 56. - Riso)
2012. okt. 28. 10:11
Lehet, hogy legközelebb meg decembert fog mondani. Szerintem eleget hitegetett már augusztus óta. Üljetek le, beszéljétek meg, hoyg ez ihgy nem fog menni. neked kel la lakás, ha ő nem költözött eddig be, és még egy hónapig nem is áll szándékában, akkor te elállsz az egésztől, a kaucióból kifizeted a költségeidet, és a maradékot visszakapja. Ennyi. Zárat lecseréled, és beköltözöl a kisfiaddal.
56. riso
2012. okt. 28. 10:09

Igen, tudom hogy csúnya dolog, de nekem is megváltozott az élet helyzetem, és itt vagyok a kisfiammal, anyunál, és ha már így alakult, jobb lenne külön.

Nem akarok vele kiszúrni, de .. még majd egy hónapja van, meg mondom szeptemberbe azt mondta, hogy nem sokára, most a telefonba meg már november 20-ról beszélt

55. 171925f409 (válaszként erre: 54. - Vikucka)
2012. okt. 28. 09:59
Mink is vele fizettetjük meg és a lakás biztosítást is idáig a 3 év alatt egy albérlő sem szólt ezért
2012. okt. 28. 09:57
mondjuk én nem is értem, hogy a közös költséget miért az albérlővel fizettetik meg. (felújitási alap stb.)
2012. okt. 28. 09:57
Vedd figyelembe, hogy mi az amit albérlő nélkül is fizetned kéne, és mi az ami csak miatta működik.
52. 171925f409 (válaszként erre: 48. - Annyka)
2012. okt. 28. 09:56
Persze tudom de a mai világban már "jó" ha van szerződés legalábbis mi így látjuk
2012. okt. 28. 09:56
Azért nem teljesen értek egyet veletek.Mert igaz,h nem használt semmit,de a lakás rá várt,miközben másnak kiadhatta volna,aki fizette volna a költségeket.Persze a nyugalma megér annyit,hogy ne kérjen tőle minden ki nem fizetett költséget.
50. acuko
2012. okt. 28. 09:54

Mikor én albérletbe költöztem, a szerződést közjegyző előtt kötöttük meg!!! Mindent megbeszéltünk, együtt, ahogy kell és a szerint készült a szerződés.

A szerződésben az is benne volt, hogy a bérlő nem köteles beköltözni, viszont a költségeket fizetnie kell midnenképpen. A bérleti dijat és a rezsit is. Akkor is, ha nem lakik ott.

Amúgy nálam minden rendben volt, beköltöztem, rendesen fizettem, és nem zaklatott a tulaj, egy hónapban egyszer jött a pénzért. Minden rendben volt.


Aki nem köt rendes szerződést, az igy jár.

Ma már sajnos senkiben nem lehet megbizni, pénzügyekben meg főleg nem.


A kiadó hibás, mert nem ragaszkodott normélis szerződéshez, amiben szépen minden le van irva és ahhoz kellene tartnia magát mindkét félnek.

Ennek hiányában nincs esélye.

Ha be sem költözött a csaj, nincs mit kitenni rajta. Egyszerűen zárat kell cserélni, és újra meghirdetni az ingatlant, vagy beköltözni.


Ahogy mások irták, a kaucióból kifizeti a költségeket és viszontlátásra.

49. ujlany
2012. okt. 28. 09:54

Mondjuk a kozos kotlseget akkor is fizetned kell, ha senki em berli a lakast es te sem laksz ott.

(persze a legjobb lenne, hogy beepited az alberlet koltsegebe, hiszen ez egy fix koltseg neked)

A tv elofizetest mondd le, ha az alberlo akar, majd intez maganak.

A villanyszamlat pedig visszakapod majd, ha senki nem hasznalta az aramot. Sot, hivd fel a szolgaltatot, es mondd meg nekik, hogy senki nem lakik a lakasban allapitsanak meg egy alacsonyabb dijat. Ezt konnyen ellenorizhetik, hogy nem laksz ott, hiszen megnezik a villanyora allast meg az utolso leolvasottat, ebbol egyertelmu lesz.

48. Annyka (válaszként erre: 43. - 171925f409)
2012. okt. 28. 09:54

Elárulom Neked, hogy én szerződéssel adtam ki, de az még arra a bizonyosra sem jó a szerződésem.


Fordulhatok bírósághoz, és pereskedhetek évekig.

Az ügyvédi költség többre rúgna, mint maga a tartozás.

47. 4244093cd0 (válaszként erre: 44. - Riso)
2012. okt. 28. 09:53

Meg szerintem a közös költség is tartalmaz olyan elemeket ,ami a házhoz tartozik,nem a lakásra,ami szintén a te költséged.


Szóval ha kell a lakás ,akkor mond meg ezt neki ,egyezzetek meg hogy mennyit fizessen még ezekre a költségekre ,a maradék pénzt ,pedig add vissza neki ,sűrű bocsikák mellett,mert ez igencsak fura húzás tőled,és ő meg azt hiszi ,hogy van hova mennie.

Szóval szerintem nem is annyira ő a fura ,hanem te szúrsz ki vele ,elég rendesen,pár nappal az előtt ,hogy költözne.

46. riso
2012. okt. 28. 09:52

Köszönöm, most egy kicsit felvillanyozódva,(villanyszámla nélkü), fogok vele beszélni.

Jó ötleteket kaptam, mindenkitől.

Szeretnék, igazságos is lenni, nem akarok hasznot húzni, a csajból.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook