Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mini cserepes szobai rózsa... fórum

Mini cserepes szobai rózsa... (beszélgetős fórum)


2012. okt. 28. 10:50

Azért köszönöm a válaszokat, mondjuk nem lettem sokkal előrébb. Egyelőre nappal kirakom a növényt az erkélyre, estére behozom.

De télen?

2012. okt. 28. 10:34
Panelban lakom. :) És ha a szárát betemetnéma földbe, szegénynek a levelei is a föld alatt lennének! :D
9. Kiss Ildikó (válaszként erre: 1. - 17e6ee97a9)
2012. okt. 28. 10:21

szerintem vidd ki és ültesd el nyugodtan, jó nedves a föld most, még meg se kell locsolni, takard be sok földdel a tövét, egy cm érjen ki a szárból a földkupacból,

ne vágd le a szárakat, nem kell megmetszeni, csak a virágokat amik elvirítottak,

tavasszal mikor már jó idő van, már nem fagy, akkor kiszabadítjuk a tövét a földkupactól, jól kibontjuk a tövét hagy levegőzzön, én mindíg addig leszedem a földet róla hogy látszódjon a töve a csonkja, csak a gyökerek vannak a földeb, kör alakú árkot csinálok a töve köré és úgy locsolom

8. Kiss Ildikó (válaszként erre: 1. - 17e6ee97a9)
2012. okt. 28. 10:06

én mikor kapok egy ilyen szép mini bokor cserepes rózsát ( nőnap, anyák napja ), 2 hét után kiültetem a kertbe a nagy rózsák közzé, egész nyáron virít hozza az új hajtásokat, mikor egy virág elvirágzik róla, levágom metszőollóval de csak a virágot, szárat levelet nem,

sok van már a kertben, kibírtja a telet mind

nem fagyott el még egyik fajta sem belőlük


ha a cserépben 3 tő van, akkor is egyben ültetem el, de csak egy tő marad meg belőle, ezen fogok változtatni, egy tőt csak magában kell kiültetni szerintem külön külön

2 hete minden rózsatövemet jól betakartam földdel, hogy a tövük védve legyen a fagy elől, minden ősszel így csinálom, még nem fagyott el rózsabokrom, se a nagyok se a kicsik

7. Aquatica (válaszként erre: 6. - 17e6ee97a9)
2012. okt. 28. 09:44

hát mi tavasszal tettük ki gondolom addig volt ideje megszokni az időjárást de most így hirtelen kirakni a hidegbe lehet nem túl jó ötlet,

na de nem akarok butaságot mondani, mivel nem értek ennyire hozzá csak azt írtam, ahogy nálunk van :P.

2012. okt. 28. 09:42

Nyáron kint volt végig, mert tudom, hogy szereti a párás, fényes helyet...bent meg ugye szárazabb a levegő és a kérdés, hogy lehet e kint teleltetni.

Ismerem a cikket. :)

5. Aquatica (válaszként erre: 4. - 17e6ee97a9)
2012. okt. 28. 09:29

nekünk 3éve megvan gyönyörű , mikor kaptam pici kis cserepes rózsa volt. de a nagynéném kiültette:P így mégszebb. igazából ő gondozza, de semmi extrát nem művel vele, annyi hogy letakarja takaróval, tényleg vigyáz rá. de ha te szobában tartod itt egy cikk hogy kell nevelgetni


[link]

2012. okt. 28. 09:17
Panelban lakom, igazából nem is tudnám kiültetni...de ha letakarod, akkor is elfagy nem?
2012. okt. 28. 09:16
Jól tetted, hogy bevitted. Ez a fajta elég kényes, ritkán marad meg hosszú távon, úgy lakásban, mint a szabadban.
2012. okt. 28. 09:15
hát mi kiültettük már 3 éve úgy van kinn, ha jön a fagy letakarjuk :P, az enyém nagyon szép lett. már van egy csomó kis rózsa :D.
2012. okt. 28. 09:08

Márciusban Nőnapra kaptam egy cserepes szobai mini rózsát...azóta nyáron virágzott 2x és sajnos már meg is kellett mentenem 2x az életét, de mindig sikerült és most jól el van. Vagyis úgy tűnik.

Egy ilyen szobai mini rózsánál hogy zajlik a teleltetés? Csak azért kérdezem, mert sehol sem találok a neten erről egyértelmű információt és két "szakembert" kérdeztem meg erről, az egyik azt mondta, hogy nyugodtan lehet a szabad levegőn teleltetni, mint egy hagyományos rózsát és tavasszal újra rügyezik, a másik azt mondta, ha kint hagyom elfagy és elpusztul...

Én nem tudom, tegnap behoztam kintről, mert félek, hogy baja lesz.

Esetleg van itt szakértelem még vagy valaki aki tapasztalt ebben?

A válaszokat előre is köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook