Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egészségügyi tanácsok fiataloknak fórum

Egészségügyi tanácsok fiataloknak (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egészségügyi tanácsok fiataloknak

21. 117b1693d0 (válaszként erre: 18. - Timycat)
2012. okt. 30. 17:50
Már megint az a fránya arany középút ...:)
20. 117b1693d0 (válaszként erre: 11. - Pencil)
2012. okt. 30. 17:47
Nem is igazán jó ötlet az ovis ebéd utáni fogmosás, mert általában nincs meg a megfelelő szünet (15-20 perc) az étkezés befejezte és a fogmosás között, márpedig úgy kétes, hogy használ-e vagy inkább árt.
19. pencil (válaszként erre: 18. - Timycat)
2012. okt. 28. 14:46

Na látod! Te nem véletlenül kaptad a tiltást a fogorvosodtól.

De általában étkezés alatt a három főétkezést értjük. Nyilván a tízóraira vagy uzsonnára elfogyasztott gyümölcs után /ahogy Te magad is írtad/ nem szükséges a fogmosás.

De mondjuk egy tábla Milka leküldése után ajánlott :)

18. timycat (válaszként erre: 16. - Pencil)
2012. okt. 28. 13:31

Esendő emberből vagyok én is, vétkezem néha, főleg hogy én kifejezetten szeretek fogat mosni. Nem véletlenül lettem letiltva :S nálam nem max 3 perc egy szeánsz és ugye nem is napi 2-3-rólbeszélünk, hanem korábban nálam a bevett gyakorlat a napi 6-7 fogmosás volt, tekintve hoyg minden étkezés, kávé után nyomtam egyet, sőt ha vizsgára tanultam éjjel frissítőnek sem utolsó egy kiadós fogmosás.


Szóval én abszolút fogmosás párti vagyok, de meggyőztek, hogy mint semmivel, ezzel sem szabad túlzásba esni. (barátnőm pl évek óta nem nagyon tud gyümölcsöt enni, 26 éves korára lesikálta a fogzománcát :S)

17. pencil (válaszként erre: 12. - Bd55e3f068)
2012. okt. 28. 13:25
Ez igaz :)
16. pencil (válaszként erre: 13. - Timycat)
2012. okt. 28. 13:24

Tehát megszeged a fogorvosod utasítását :D


Az meg dicséretes, hogy munka közben nem rágod a gumit.

15. pencil (válaszként erre: 14. - Timycat)
2012. okt. 28. 13:22
Kezdetben nyilván :)
14. timycat (válaszként erre: 10. - Pencil)
2012. okt. 28. 13:20

No de minden tartós kapcsolat újként, ismeretlenként kezdődik és sosincs garancia arra, hogy akivel megosztom a priccset, mert annyira tuti jó fej és belehalok a szerelembe az 3 év múlva is csak engem töcskölget


Szóval az óvszer a legtutibb ha az ember biztosra akar menni.

13. timycat (válaszként erre: 11. - Pencil)
2012. okt. 28. 13:17

Mint írtam a két fogmosás a maximum, és ezt 20 éve praktizáló fogdoki mondta, ne kérdőjelezd már meg. a munkahelyemről meg annyit, hogy a magam ura vagyok, természetesen tárgyaláson, megbeszélésen nem rágózok bele sem a partner, sem a bíró képébe.


Egyébként ebéd után, ha olyat eszem -már ha van időm enni- akkor megmosom, így összejön a napi 3. Ha csak egy almára vagy banán futja az ebédre akkor elég a szájvíz, gyümölcsevés után szigorúan fél fél-1 órával, hisz a gyümölcssav felmarja a fogzománcot, szigorúan "tilos" grapefruit, narancs, alma és egyéb savas cuccok után fogat mosni

12. bd55e3f068 (válaszként erre: 11. - Pencil)
2012. okt. 28. 13:13
Én végiggondoltam. Szünetben lehet rágózni.
11. pencil (válaszként erre: 8. - Timycat)
2012. okt. 28. 13:11
Igen, a napi kétszeri fogmosás a minimum. De már az oviban is mossák a fogukat ebéd után is. A bősz rágózással kapcsolatban csak annyit, hogy kíváncsi lennék a munkahelyedre. Ott senkit nem zavar? Engem személy szerint rohadtul idegesítene, ha az óráimon minden teremben mind a 30-34 gyerek bőszen rágózna. Netán még fújkálnának szép kis buborékokat is. Arról meg nem is beszélve, hogy én meg tele szájjal magyarázgatnék nekik. Gondold végig ezt a felét is.
10. pencil (válaszként erre: 7. - B74f6e5cdd)
2012. okt. 28. 13:00
Minden tartós kapcsolat alapja a bizalom.
9. pencil (válaszként erre: 6. - B74f6e5cdd)
2012. okt. 28. 12:58

Bizony sajnos. S ha továbbgondolod, lehet, hogy találsz összefüggést a sok partner - kismedencei gyulladások, fertőzések - és az egyre több meddő nő között is.

Nyilván az óvszer jó dolog, de sajnos drága és nem lapul ott minden tini zsebében. Szóval lehetne ezt ragozni.

Ja és a nem ilyen világot élünk... Miért is? Mert az enyémhez hasonló írást többen hülyeségnek tartják...

8. timycat (válaszként erre: 5. - Pencil)
2012. okt. 28. 12:52

Én sem drótkefével mostam, de engem a fogdoki -noha még panaszom semmi nem volt- 24 éves koromban szigorúan megtiltotta a napi 2-nél többszöri fogmosást, pláne fehérítős fogkrémmel. Szerinte még a szimpla, bárhol beszerezhető "fehérítő" hatású fogkrémeket sem szabadna heti 2 alkalomnál többször használni, mert kinyírja a fogzománcot.

Napi 2-szer mosok fogat, bőszen rágózom és szájvizezek 29 évesen egyetlen szuvas fogam sincs.

2012. okt. 28. 12:26

A cikk amúgy jó és tetszett gratula hozzá csak ez a mondatod igen bátor mert sajnos te hiába hiszed..másik még nem biztos, hogy betartja..

Persze jó lenne ha így lenne..de szerintem a megoldás az óvszer.

2012. okt. 28. 12:24
A szexuális úton terjedő nemi betegségek megelőzésének legbiztosabb módja az állandó partner. Ez a mondatod eléggé erős és nem reális ha átgondolod..sajnos nem azt a világot éljük.
2012. okt. 28. 12:04

Nem kívánom magyarázni a bizonyítványom, mindössze annyi hozzáfűznivalóm van a témához, hogy évtizedek óta középiskolában tanítok, s nap mint nap találkozom az ápolatlan hajú, szájú, néha kellemetlen "illatot" árasztó gyerekkel. Nyilván, a leginkább okolható ezért az a szülő, aki hagyja, hogy olyan állapotban jöjjön a gyereke az iskolába.

Tehát a cikk nekik is szólhat!!! Mármint a kedves szülőnek.

S azt gondolom, hogy egy diszkó alatti-utáni igenis felelőtlen szexuális kapcsolatnak hamarabb lesz nem kívánt következménye, mint egy stabil kapcsolatban, ahol ha esze van a lánynak, akkor rendszeresen védekezik, sőt a fiú is azon van, hogy ne legyen probléma.


A minden étkezés utáni fogmosásról meg csak annyit, hogy nem drótkefével gondoltam.

4. katkaaa86 (válaszként erre: 3. - Timycat)
2012. okt. 28. 12:04

timcat :) !

Ugyanez jutott eszembe. :P Napi 2-szer még okés is a gfogmosás,bár nekem személyesen sokkal jobban romlott a fogam,mikor reggel-este mostam.Mostanában este alapos fogmosás,reggel cukormentes rágó . Nekem ez vált be :P .

2012. okt. 28. 10:17

Fogmosás: "De célszerűbb minden étkezés után."


Valóban célszerű napi 4-5-6szor fogat mosni, ha úgy érzed, hogy olyan 25-30 éves korodra semmi szükséged sem lesz fogzománcra

2012. okt. 28. 10:13

Huhhh... ennyi betűt összehányni lényeges tartalom nélkül...


"A hajunkat hetente egyszer muszáj megmosni, különösen a serdülő korban, amikor erőteljesebben zsírosodik."

Elvileg ilyen korú felhasználónak semmi keresnivalója az oldalon.


Még volt pár számomra vitatható gondolat, de ez viszi a pálmát az okosságok közül:

"Felelőtlenség a gyakori partnercsere, valamint a meggondolatlan szexuális kapcsolat....S a felelőtlen kapcsolatok következménye lehet a nem kívánt terhesség, ..."

Ebből a szakaszból úgy jön le, mintha egy stabil kapcsolatban kizárt lenne a nem kívánt terhesség. Különben sem hisem, hogy ilyen karót nyelt elvekkel messzire lehetne jutni. Ennek a vonalnak jó példája a Disney féle tisztaság gyűrű :P

2012. okt. 28. 09:08
Az egészséges életmód elengedhetetlen összetevői 12 téma köré csoportosíthatók. Ezekről írok röviden, a figyelem felkeltése ill. a helyes életmód kialakítása érdekében. A tizenévesek vannak a legveszélyeztetettebb helyzetben ilyen szempontból. Azonban az a tini, aki pici korától fogva arra van szoktatva, hogy egészséges életmódot folytasson, káros szenvedélyektől mentes, egészséges felnőtté válik majd.

Ugrás a teljes írásra: Egészségügyi tanácsok fiataloknak

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook