Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mindent a nordic walkingról! fórum

Mindent a nordic walkingról! (beszélgetős fórum)


1 2
34. b3ef8ccfb4 (válaszként erre: 33. - Speedhorse)
2009. nov. 28. 15:01

Köszi, ez jó lenne, megnézem.

Neked van?

Mennyire megbízható?

2009. nov. 27. 18:14

Nordikolás elengedhetetlen kelléke a lépésszámláló, a japán Omron cég akik a legmegbízhatóbb vérnyomásmérőt gyártják készítettek egy profi kaloriamétert is amivel egyedülálló módon a mozgás intenzitása is mérhető, most a bolti árnál olcsóbban:


[link]

32. b3ef8ccfb4 (válaszként erre: 31. - Speedhorse)
2009. nov. 4. 23:07

Teleszkópos botot ne vegyetek, mert nem jó!!!

Előbb-utóbb kikopik, és zörög, bizonytalan lesz vele a járás. Szóval NEEE!!

2009. okt. 20. 09:32

Olcsón megszerezhető NW botok:


[link]


[link]

2009. okt. 13. 19:04
Nekem, így első ránézésre nem tűnik valami túlságosan bonyolult dolognak, hogy edzőtől kellene megtanulni... Néztem a jutubon videókat is róla, marha jól elmagyarázzák szerintem... De lehet, hogy tévedek.
29. b3ef8ccfb4 (válaszként erre: 27. - Marjann)
2009. jún. 6. 09:05
Nem nehéz, minden vasárnap fél 9-kor találkoznak a nordicosok a Fenyőgyöngye étterem előtt, a 65-ös busznak ott van a végállomása, és a Szépvölgyi útról indul. (már ha bp-i vagy...) :) :)
28. b3ef8ccfb4 (válaszként erre: 26. - Ryta)
2009. jún. 6. 09:03
Nagyon egyszerűen a leveled alatt leírtam, csak el kell menni egy 4 órás tanfolyamra, és megy minden. Nem nehéz egyáltalán. Olyan mint a sífutás.
2009. jún. 4. 09:13
Nekem is ez az álmom:) Csak sajnos ehhez minimum egy parkos-erdős hely kéne, de autó nélkül ilyet megközelíteni nehéz...
26. ryta
2009. jún. 4. 09:10
Nord walking-hogyan kezdjek hozzá?
25. b3ef8ccfb4 (válaszként erre: 24. - 96126be7d9)
2009. máj. 26. 19:36

Nordicwalkingsport.hu oldalon találsz tanfolyamokat, általában minden hónap valamelyik vasárnapján szokták tartani a Margit szigeten és vidéken is.

Érdemes kipróbálni, egyáltalán nem ciki, egyre többen csinálják, nekem a reuma orvosom és a gyógytornász is javasolta.

2009. máj. 22. 14:05

Ma megyek anyukámmal n.w-olni. Nem igazán örülök, tiszta égésnek tartom, de már megígértem, és a mozgás maga amúgy nagyon jó.


Van valakinek tippe, hogy egy kezdő hogyan sajátíthatja el a technikát? Ha már csinálom, szeretném jól csinálni.

23. b3ef8ccfb4 (válaszként erre: 22. - B3a5cf6a61)
2009. márc. 6. 21:38
Az én térdeim sem birják a kocogást, mivel sikerült beszereznem egy cuki kis artrózist.Már voltam egy 4 órás tanfolyamon, egész jól ment a bottal gyaloglás, most már csak felszerelést kellene vennem, és irány a természet!
22. b3a5cf6a61 (válaszként erre: 21. - B3ef8ccfb4)
2009. márc. 6. 18:26

közel 90-ről :) a kocogást nem bírta a térdem. ezt kipróbáltam és beleszerettem! :) de fontos, hogy az első lépéseket szakértő edzőtől tanuljuk meg, mert egyébként nem érjük el azt a hatást amit egyébként el lehet. a helyes technika nagyon fontos!

bővebb info itt: www.nordicwalkingsport.hu

2009. márc. 4. 20:52

Ildikó!

Hány kg-ról fogytál le 20 kg-ot?

Gratulálok, ez szép teljesítmény. Én megelégednék 10-zel is (ami az alsó fertályomról menne le :) :)

20. b3ef8ccfb4 (válaszként erre: 19. - B3a5cf6a61)
2009. márc. 4. 20:50
Itt ragadom meg a lehetőséget: tud valaki egy jó állapotban lévő használt 60% carbon tartalmú, 115cm-es nordic botot, szívesen vennék használtan is.
2009. márc. 4. 07:38
Lentebb írtam egy csomó mindent a nordicról. Én azzal fogytam 20 kilót... És a mai napig imádom!
18. b3ef8ccfb4 (válaszként erre: 17. - Mandulaszem)
2009. márc. 1. 19:19
Nem próbáltam a kangoo-t, de utánanézek. Köszi.
2009. márc. 1. 02:01
Kangoo-t próbáltad már? Azt ajánlják olyanoknak, akik valami "csontbetegségben" szenvednek, mert nem terheli meg az embert. Bocsi, késő van, nem tudok normálisan fogalmazni:)
2009. febr. 28. 22:42
Attól függ mennyire elhasználódott a mozgás szervrendszered:)Ha tényleg csak a séta megy akkor jó lehet ez az erőltetett tempójú séta,a botok a test stabilitását segítik elő,a nagyobb tempó miatti egyensúlyvesztéssel szemben.
15. 2577cdcc12 (válaszként erre: 14. - B3ef8ccfb4)
2009. febr. 28. 22:39

Én próbáltam.

Csak ez még kevés a fogyáshoz, ahhoz azért valamilyen diéta (nem koplalás) is kell...

Meg ugye az sem mindegy,hogy milyen intenzitással, és gyakorisággal nyomod...

2009. febr. 28. 22:37

Nem tartozom már a tini korba, összejött már egy kis mozgásszervi probléma,így a futás és fitness gyakorlatok sajnos nem jönnek be.

Hallottam a nordic walkingról ( gyaloglás botokkal ), ami gyakorlatilag a sífutás nyári változata. Van valaki, akinek sikerült ezzel a módszerrel lefogyni?

2008. febr. 14. 19:32

A bot


Fontos alapszabály, hogy sem a túrabotok, sem a sí- és sífutóbotok nem alternatívái a Nordic Walking botoknak. A Nordic Walking bot diktálja a tempót, precíz mozgást kell biztosítania, biztos fogása kell hogy legyen, és jó ütéscsillapítással kell hogy bírjon.


Anyagok:

Különböző felhasználásra, különböző botokat célszerű választani, ezért a Nordic Walking botokat alumíniumból, illetve most már főleg üvegszál és carbon keverékéből, vagy tisztán carbonból készítik.


Alumínium:

Egy jó minőségű alumínium bot sokkal jobb, mint egy rossz minőségű carbon. Nyugat-Európában a carbon botokat részesítik előnyben, de ez nem mindig indokolt.


Üvegszál:

Az üvegszálas botok könnyűek és nagyon rugalmasak. Azoknak ajánlott, akik nem mennek gyorsan, nem akarnak ugró és futótechnikákat használni és főleg sík vagy enyhén lejtős terepen használnák azokat. Idősebbek, operáció utáni rehabilitáció résztvevői, kismamák, illetve mindenki, akinek érzékenyek az izületei, mert az üvegszálas botok ütéselnyelő képessége nagyon jó.


Composit:

A composit botok üvegszálból, carbonból és esetleg még más anyagok különböző arányú keverékéből készülnek. Ezek a botok a carbon tartalom arányában ajánlhatók különböző célokra. Minél nagyobb a carbon tartalom, annál merevebb, stabilabb a bot. Ennek következtében alkalmasabb ugrásokhoz, futáshoz, keményebb, illetve komoly hegyi terepre. Ütéscsillapító képességük viszont ennek megfelelően kisebb. Minél sportosabb a felhasználó, illetve minél nagyobb a testtömege, annál nagyobb carbon tartalmú bot ajánlott.


Carbon:

A 100% carbon botok csak az igazán sportos és edzett felhasználóknak szükségesek. Jó tudni azonban, hogy különböző minőségű carbonból készülnek botok. Az igazán jó carbon botoknak borsos az ára, de csak ezek a botok tudják, amit tudniuk kell ezért a pénzért. Egy rosszabb minőségű carbon bot helyett érdemesebb egy szerényebb árú compositot venni. A carbon botok nagy előnye, hogy igen könnyűek, ezért részesítik sokan előnyben. A carbon másik tulajdonsága, hogy a belőle készült botok igen stabilak és merevek. Ez teszi kitűnővé minden talajra és minden technikához. Figyelem! Az érzékeny izülettel rendelkezőknek a 100% carbon botok könyökfájdalmat okozhatnak szerényebb ütéselnyelő képességük miatt.


A markolat és kesztyű rész:


Nagyon fontos, mégis sokan alábecsülik szerepét. A jó markolat ergonómikusan illik a kézbe, a szíjakkal úgy lehet a kézfejhez rögzíteni, hogy a botot nyitott tenyérrel is lehessen használni, a legkisebb erőt is át lehessen adni a botnak anélkül, hogy megmarkolnánk a markolatot. Ezért természetesen jobbos és balos markolatok vannak. Olyan boltban, ahol nem tudják azonnal próbálgatás és találgatás nélkül megmutatni hogyan kell a markolat pántjaiba bebújni, nem érdemes botot venni, de legalábbis tanácsot nem érdemes kérni. Van ismerősöm, akinek első találkozásunk alkalmával sikerült csak megmutatnom hogyan is használja a botját, nem tudom addig hogyan csinálta, de a boltban még azt sem tudták neki megmutatni hogyan bújjon bele a pántokba. ImageFőleg hölgyeknek lehet a markolattal gondjuk, mert az apró női kezekre nem sok gyártó gondol. Itthon is lehet már számos botot kapni, ezeknél sajnos a markolat a szűk keresztmetszet. Mivel nekem gyermek méretű kezem van, komoly keresgélés volt a megfelelő markolat.



Hegyek:

A botokról alkotott képünk csak akkor lesz teljes, ha ejtünk néhány szót a hegyekről is. A Nordic Walking botok mintegy 90%-a a túra- és síbotoknál megszokott kemény fémből készült profil nélküli kerek és egyenesen lefelé mutató heggyel készül. Ezeket aszfalton használni nem ajánlatos, mert nagyon gyorsan elkopnak. Kemény terepen, köveken, jégen ez a fajta hegy gyakran megcsúszik. Ezzel szemben a vídiás, a sífutó bothoz hasonló, karomszerűen kiképzett és a tolás irányának megfelelően lefelé mutató hegy bármilyen terepen jól használható és biztos talajfogást ad, biztosítva a kellő stabilitást az előrehaladáshoz minden technika alkalmazása mellett. Tapasztalatom szerint ennek a hegynek a használata aszfalton is kellemesebb, mint a gumitappancsoké.



Gumitappancsok:

Minden Nordic Walking bothoz adnak gumitappancsot. Ezek használatát aszfaltra találták ki. Egyik indok a kemény talajon való jobb ütéscsillapítás és a tapadóerő növelése, másik a zaj csökkentése. Aki a Nordic Walkingot komolyan gondolja, az nem gyalogol számottevő távolságot aszfalton. Tapasztalatok bizonyították számomra, hogy a gumitappancs olyan erősen rúg vissza, hogy akár már 10 perc használat után is komoly kézfej és csuklófájdalmat okoz, persze csak akkor, ha tényleg használjuk a botjainkat, és nem csak visszük őket a kezünkben. A túlzott vibráció szinte lehetetlenné teszi a megfelelő tolóerő kifejtését helyes technika használatakor, az elrugaszkodó fázisnál pedig a gumitappancs egyszerűen elcsúszik már az aszfalton. A vídiás hegy aszfalton teljesen jól használható, viszont hangos. Köztes megoldást a lyukas gumitappancs jelenthet, ahol a vídiás hegy kicsit kilóg a tappancs síkjából és így a toló fázis végén, illetve az elrugaszkodásnál megakadályozza a bot megcsúszását. Tappancsokból is többféle minőség van. Az olcsóbb botokhoz általában kevésbé jó minőségűt adnak, ami rendszeres használat mellett akár már pár hét alatt elkopik, míg a drágább botok tappancsai hónapokig is bírják a hasonló megterhelést. Aki rendszeresen kívánja a gumi véget használni, az a bot vásárlásakor tisztázza, hogy tud-e a jövőben hozzá pótlólag ilyet venni vagy nem, mert ez fontos lehet a típusválasztáskor.


Fix vagy állítható bot?


Nordic Walkinghoz kizárólag fix bot javasolt. A teleszkópos vagy állítható bot előnye, hogy kis helyen elfér, könnyű szállítani, tehát utazáshoz második botnak tudom esetleg ajánlani. Másik nagy előnye lehet, hogy ilyen bottal könnyű megtalálni a megfelelő hosszt, lehet vele kísérletezni, de ha megvan hogy melyik hossz a jó, akkor fix botot érdemes abban a hosszban venni. A teleszkópos bot nehezebb, nagyobb erőkifejtést jelent a megfelelő gyorsaságú és ívű karlendület, sok mozgó alkatrész van benne, ami hibalehetőséget jelent, a legjobb botok is elég gyorsan kikotyogósodnak és idegesítő kopogó hangot adnak gyaloglás közben minden lépésnél. Semmiképpen sem ajánlott a teleszkópos bot azoknak, akiknek gyenge a kezük vagy a csuklójuk, esetleg operált, sérült. Azoknak sem célszerű, akiknek egyensúly problémájuk, mozgáskoordinációs gondjuk van, vagy sérülés, operáció miatt bizonytalan a mozgásuk, vérnyomásproblémák miatt megszédülnek néha, vagy egyszerűen csak a kor miatt nem olyan stabil már a járásuk, mivel az ilyen botok rossz fixálás vagy egyszerű meghibásodás miatt hirtelen összecsukódhatnak és az ilyenkor bekövetkező esésből komoly sérüléseket lehet szerezni.


Bothossz?

A legtöbb Nordic Walkingos túl hosszú botokkal gyalogol. Kezdetben a testmagasság x 0,7-es szorzót használták a bothossz kiszámításához, a mai állás szerint ez azonban már túl hosszú. Mára már tudjuk, hogy a túl hosszú bot, főleg gyorsabb tempónál nagyon megnehezíti a helyes bottechnika alkalmazását. A hosszú bottal a lépéshossz természetellenesen megnyúlik, ez túlterheli a térdet. A hosszú bot kitérő mozgásra készteti a felsőkart, ami miatt a vállak a normál Nordic Walking mozgástól eltérően túlságosan megemelkednek, ezzel az indokoltnál jobban megterhelve a váll izmait és feszültséget, görcsösséget okozva a nyakizmokban. Aki tehát fontosnak tartja a megfelelő technikát gyaloglás közben, az a rövidebb botot választja. Használatra a testmagasság x 0,66-os szorzót ajánlom. A szorzók használata azonban csak tájékozódási pontot ad, nem szabad csak ez alapján választani. Azonos testmagasságú két ember karjai, lábai, törzse mérete eltérő, egyszóval testarányai nem egyformák. Így nem is azonos hosszúságú botra van szükségük. A bothosszt befolyásolja még, hogy a használója milyen korú, milyen kondícióval rendelkezik, milyen terepen és milyen technikával kívánja használni botjait. A lényeg nagyon leegyszerűsítve, hogy a kézben tartott földön álló botnál a kar enyhén vízszintes alá essen, a kérdés persze pont az, hogy konkrétan mennyivel. Ennél a mérésnél a botról vegyük le a gumitappancsot. A legtöbben még mindig a hosszabb botra próbálják rábeszélni a vevőket, ennek érdemes ellenállni, mert később megbánhatja az ember. Még egy buktató: a különböző cégek azonosra méretezett botjai között akár 5 cm eltérés is lehet hosszban, tehát nem elég a matematika és még az sem biztos, ha egy megfelelő méretszámot tudunk, a próba így sem maradhat el! Könnyen lehet, hogy az egyik cég 115cm-es botja egy másik cég 110cm-es botjával azonos hosszúságú. Egy adott testmagassághoz kb. 5 cm tűréshatárral rendelhetünk botokat, amik még méretben helyesek. Én például edzőkét kétféle hosszúságú botot használok. Oktatáshoz és lassabb tempójú edzésekhez 5 cm-rel rövidebbet, míg versenyekhez és saját magam edzéséhez 5 cm-rel hosszabbat. A hosszabb bottal nagyobb karmozdulatokat, és így hosszabb lépéseket lehet csinálni, ez versenyeken, ugrásoknál vagy, bárhol ahol számít a tempó, fontos. Akinek kevésbé mozgékonyak az izületei, nincs jó kondíciója, nincs még a vérében legalább az alaptechnika, annak a rövidebb botot érdemes választania, a hosszabb csak izületi fájdalmakhoz és kudarcélményhez vezet.


A testmagasság és az ajánlott bothossz a KV+ Clip markolatú botjainál:


* 150cm 100cm

* 155cm 100-102,5cm

* 160cm 105-107,5cm

* 165cm 110-112,5cm

* 170cm 112,5-115cm

* 175cm 115-117,5cm

* 180cm 117,5-120cm

* 185cm 122,5-125cm

* 190cm 125-130cm

* 195cm 130-135cm


Figyelem! A fenti táblázat és a szorzók használata csak tájékoztató jellegű. A bot hosszát célszerű szakedzővel megbeszélni, mert a jó hossz megtalálása függ a használójának korától, nemétől, a tereptől ahol használni akarja, a testarányoktól és nem utolsó sorban a futás vagy gyaloglás tempójától.

2008. febr. 14. 19:24
Egy ami nagyon fontos még a botnál: a nw bot nem azonos a túrabottal!!!!
11. 'szti (válaszként erre: 9. - Amet)
2008. febr. 14. 19:09
Hervisben is van bot
10. b3a5cf6a61 (válaszként erre: 9. - Amet)
2008. febr. 14. 19:02

Szia!


Miskolcon is ismerek edzőt, aki tart edzéseket, túrákat.

Botot kb. 5e-től tudsz venni, határ a csillagos ég. De egy igazán jó bot úgy 15e körül van. Persze kérdés, hogy mennyit akarsz menni, milyen technikával, mennyi a súlyod...

Tudsz venni nagyobb sportboltokban (Mountex, Tengerszem), vagy rendelni neten. Ha kell cím, akkor priviben küldök, nem szeretném, ha reklámnak minősülne :)

9. amet (válaszként erre: 1. - B3a5cf6a61)
2008. febr. 14. 11:46

vidéki lehetőségek? miskolc?


botbeszerzési lehetőség? mennyit kóstál egy jobb bot?


egyelőre ennyi kérdés...

a.

kösz az infókat, nagyon érdekes, jólhangzó sportnak tűnik!

2008. febr. 3. 20:11
Keddenként (19-20,30) és vasárnaponként (9,30-12) a Hármashatár-hegyen, hétfőn és szerdán a Margit-szigeten (19-20,30).
7. 7004ca251b (válaszként erre: 6. - B3a5cf6a61)
2008. febr. 3. 19:56

Pesten hol lehet ilyen edzést találni?

mert én heti 5ször kondizom,de az már uncsi,kéne valami újdonság:)

6. b3a5cf6a61 (válaszként erre: 4. - 7004ca251b)
2008. febr. 3. 19:47
Dehogynem :) Én is májusban kezdtem, totál amatőrként. Azóta lefogytam a segítségével 22 kilót, remek kondim lett, és épp az edzői tanfolyamra készülök :)
2008. febr. 3. 19:37

13 ok a Nordic Walking mellett



1. Tehermentesíti az izületeket


Kutatások bizonyítják hogy a botok használata 30%-kal tehermentesíti a csípő- és térdizületeket a normál sétáláshoz képest. Ha egy sportoló 1 km-t gyalogol botokkal, akkor a combcsont és a lábszárcsont közötti nyomás a normál gyalogláshoz képest kb. 1,4 tonnával kevesebb! Nem elhanyagolható számok.



2. Javítja az állóképességet


Az Nordic Walking egy 100%ban állóképesség-sport. A cél egy meghatározott táv teljesítése vagy egy adott időintervallumon belül lehetőleg a legnagyobb táv teljesítése. Ennek elérésében és/vagy javításában nagyszerű eszköz.



3. Erősíti az izmokat


Az Nordic Walking a testünk több mint 660 izmának 90%-át igénybe veszi. A helyes technika használatakor a kar, váll, nyak és a hát izmait is megmozgatja, ami a mai irodai társadalom tagjainak létfontosságú. Ezen felül erősíti a szívet és javítja a vérkeringést.



4. Hurrá, fogyunk! Az egyik legjobb öregedés gátló szer!


A túlsúly jelenkorunk alapproblémája. Mivel az Nordic Walking a maximális terhelés 50-80%-án dolgoztatja meg a szervezetet, és erre a terhelésre a szervezet zsírégetéssel válaszol, ezért a rendszeres Nordic Walking a súlyproblémák orvossága. A sima gyalogláshoz képest az Nordic Walking 20%-kal több kalóriaégetéssel jár. Egy óra alatt átlagos tempóval pont 400 kalóriát égetünk el. Emellett a sport az egyik legjobb öregedésgátló szer a világon, amit a testre és lélekre gyakorolt hatása biztosít.



5. Javítja a test oxigénellátását


Az izomhasználat növekedésének köszönhetően nő az oxigénfelvétel, ami a vérben 25%-os koncentráció növekedést jelent.



6. Oldja az izomfeszültséget


Jó hír mindenkinek aki nyakfájással, hátfájással küszködik. A bothasználattal pont a váll, a hát felső részének és a nyak izmainak ellazulásához segíti a sportolókat, oldja a feszültségből eredő és ezeken a helyeken jelentkező görcsöket.



7. Növeli a stressztűrő képességet


A Somatotropin növekedési hormon fontos a zsírégetéshez, a pajzsmirigy hormonok segítik az oxigénfelvételt. Az Adrenalin emeli a pulzusszámot, a Noradrenalin ennek ellenkezőjét teszi. Az Nordic Walking szabályozza ezeknek a hormonoknak a kibocsátását és ezáltal segít a jobb stresszkezelésben.



8. Aktiválja a vérkeringést


Feltéve hogy helyes technikával Nordic Walking-zik valaki, a tenyér folyamatos nyitása és zárása egy pumpáló mozgással javítja a vénás véráramlást, mely az általános vérkeringés-gyorsulás mellett külön előnyös. A szervezet általános vérellátottsága javul, komoly segítség lehet a magas vérnyomás elleni küzdelemben!



9. Hajlékonyabb izületek


A rendszeres intenzív mozgás a botok jótékony tehercsökkentő hatásával már önmagában is izületbaráttá teszik az Nordic Walking-t. Minden edzés elengedhetetlen részét kell hogy képezzék a nyújtó gyakorlatok, melyek nemcsak hajlékonyabbá teszik az izületeket, hanem szélesítik azok terhelhetőségi spektrumát, csökkentik a sérülés veszélyét és mozgékonyabbá teszik azokat. Ezen kívül igen ígéretes eredményeket mutat az az orvosi kutatás, mely az Nordic Walking szerepét vizsgálja a csontritkulás elleni harcban.



10. Jót tesz az agynak


A növekvő oxigénfelvétel és a javuló vérkeringés az agy működését, a gondolkodást segíti. Ezen felül pedig a diagonál mozgás nagyban javítja a koordinációs képességet és ezzel együtt az egyensúlyozó képességet is.



11. Ki a természetbe! Fő a jó közérzet!


Az Nordic Walking nagy sikerének egyik kulcsa valószínűleg az, hogy szabadban végzendő. Ha ez a vonzerő nem lenne, a stresszt valószínűleg a munkából egyenesen hazavinnénk, így viszont lehetőségünk van a gondokat a szabadban kiszellőztetni magunkból. Ezen kívül az edzés jutalmául a szervezet a nagy izomcsoportok használatakor Endorphint termel, ami az edzés utáni kellemes érzést, nyugalmat és kiegyensúlyozottságot biztosítja.



12. Az Nordic Walking egy csoportterápia, az egész család csinálhatja


Ha csoportosan űzik ezt a sportot, az a teljesítményt növeli, segít a rendszeresség megőrzésében, a gondolatok cseréjében és sokkal élvezetesebb mint egyedül. Végre egy sport, amit férfi, nő, idős és gyerek is űzhet. Általában nem a teljesítmény hajszolása a cél, így tényleg az egész család együtt sportolhat, sőt Nordic Walking közben nagyon jókat lehet beszélgetni.



13. A spórolósok sportja


Az egyik legjobb hírt hagytam a végére. A jó bot nem megfizethetetlen és szinte a sírig elkísér minket, ezért ezen nem szabad spórolni. Ezen kívül semmi különös nem kell hozzá. Bárki bármit sportol hozzá való ruha és cipő mindenképpen kell, de nincs tetemes utazási költség és bérleti díj mint síelésnél vagy bármilyen teremsportnál. Park, erdő, rét, hegy vagy domb mindenki közelében van, és már lehet is kezdeni!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook