Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha férfi és a nő is teljesen egészséges, hormon, inzulin, sperma rendben, miért nem sikerül teherbe esni spontán és inszemináció útján sem? fórum

Ha férfi és a nő is teljesen egészséges, hormon, inzulin, sperma rendben, miért nem sikerül teherbe esni spontán és inszemináció útján sem? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
63. Duncan (válaszként erre: 62. - VendrinerPiroska)
2012. okt. 27. 15:10
Hát azért az a 3 év a poklok pokla volt ám:(
62. VendrinerPiroska (válaszként erre: 59. - Duncan)
2012. okt. 27. 13:19

Nagy szerencséd volt, hogy sikerült magadban így és ilyen gyorsan lerendezni a dolgokat. Ahogy én látom, elég könnyű elkeseredni és depresszióssá válni a klinikák és vizsgálatok utvesztőiben, ami bizonyítottan nem segít.

Tapasztalt nőgyógyásztól is hallottam eleget, hogy a lehető leglazábban kell a dolgokhoz hozzáállni. Persze ez a legnehezebb.

61. Duncan (válaszként erre: 60. - Fisica)
2012. okt. 27. 09:43
Így van.
60. Fisica
2012. okt. 26. 19:30

Ha két baba jött spontán, akkor szerintem a harmadik is fog.

Én már nagyon sok helyen leírtam, az én szüleim 20 évet vártak rám, nem 3-4 évet, szóval.. és nekik sem volt semmi bajuk.


Van amikor nincs rá magyarázat, hogy miért nem jön a baba.

59. Duncan (válaszként erre: 58. - Mézgapaula)
2012. okt. 26. 15:16
Kév év várakozás után vizsgáltattam ki magunkat. Nem kapkodtam el, ezután jöttek a vizsgálatok és az eredmények, hogy semmi bajunk. Aztán a 3 év végére elegem lett a dokikból. Nem csináltam semmit másképp mint az első két évben csak annyit, hogy "feladtam", de természetesen mindenkinél más probléma lehet. Én az enyémet így gondolom, túlzott akarás volt a háttér, csak erről tudok vélemyént írni.
58. mézgapaula (válaszként erre: 56. - Duncan)
2012. okt. 26. 15:13

Én ebbe nem látok bele leki okokat, egyszerűen úgy látom, hogy türelmetlen voltál, dokhoz fordultál (nem tudom, mennyi idő után?) és mindenféle vizsgálatokat elvégeztek rajtad, amik negatívak lettek, de közben ezek miatt és a kezelések miatt nyilván több ciklust ki kellett hagyni.

Tehát szerintem előbb összejött volna a gyerkőc, ha nem is fordulsz dokihoz:-) Persze amíg nem mentél el, nem tudhattad, hogy nincs semmi bajotok.

Lehet, hogy egy kis időt még kellett volna hagynod, ennyi az egész.

Igazán nem akarok ezen vitatkozni, ezt tényleg mindenki másképp látja, valakinek nagyon fontosak a lelkiek, valaki inkább racionális.

Egy barátnőm például 2 korai vetélés után elment kineziológushoz, a 3. baba megmaradt, őszerinte a kineziológusnak köszönhetően, szerintem egyszerűen azért, mert akkor felírták neki a progeszteront, amit előzőleg nem.

Mindegy, hogy milyen-úton módon, lényeg, hogy sikerült neked is:-)

57. Duncan
2012. okt. 26. 15:09
Ha megkérdezhetem mi óta szeretnél babát?
56. Duncan (válaszként erre: 55. - Mézgapaula)
2012. okt. 26. 15:06
Na várj:)az első babáért kűzdöttem több mint 3 évet, majd amikor úgymond feladtam, akkor jött magától:) a másodikat januárban beszéltük Apával, hogy jó lenne egy tesó, nem görcsöltünk rá, nem is igazán beszéltünk róla, sőt úgymond odafigyelve szerelmeskedtünk, semmi görcsölés, és Ő is jött magától. Mindkét gyermekem spontán terhesség. A meddőségi központok mindenfélével teletömtek mondván, hogy serkentik a peteérést minél több legyen és nagyobbak...
55. mézgapaula (válaszként erre: 54. - Duncan)
2012. okt. 26. 15:03

Igen, akkor tényleg félreértettem, elnézést. Azt hittem az első babáért küzdöttél sokat, a második jött csak úgy magától.

Miből gondolod, hogy ha továbbra is akartad volna, akkor nem lettél volna terhes éppen akkor, amikor az lettél?

És miből gondolod, hogy természetes úton nem jött volna össze hamarabb, mint mindenféle meddőségi kezeléssel, ha nem is volt semmi problémátok?

Ha nincs mit kezelni, akkor minek kezelni?

54. Duncan (válaszként erre: 53. - Mézgapaula)
2012. okt. 26. 14:57
De tudom, hisz ezt írtam, hogy én is kűzdöttem 3 évig. Akkor nem olvastad el a lentebb írottakat. Nálunk semmilyen szervi probléma nem volt, és mégsem jött a baba több mint 3 évig. És igenis bevallom, hogy görcsöltem, nagyon akartam, nem szégyen ez. Viszont amikor elegem lett a dokikból és a meddőségi központokból, úgymond lemondtam a babáról, hogyha természetes úton nem jöhet össze akkor gyerek nélkül élem le az életemet érdekes módon 7 hónapra rá spontán terhes lettem. Én ezért írtam Neked a saját történetemet példának, itt biztosan a görcsölés állt a háttérbe.
53. mézgapaula (válaszként erre: 52. - Duncan)
2012. okt. 26. 14:54

De nem tudhatod, hogy akkor is teherbe estél volna-e, ha erősen akartad volna a babát.

Én gyanítom, hogy igen.


Megértem, hogy vannak olyan emberek, akiknél nagyon sok mindent befolyásol a gondolkodás, a bevonzás, a hit. De inkább pozitív irányban, szóval aki nagyon szeretne valamit, annak sikerül is.

De az esetek legnagyobb részében szerintem nem lelki okok miatt nem jön össze.

52. Duncan (válaszként erre: 51. - Mézgapaula)
2012. okt. 26. 14:49
Nem, Én nem erre gondoltam... Nem értesz. Én a saját példámat tudom előhozni, azt lentebb le is írtam. Nálam ez történt. És rendkívül idegesített amikor a küzdés időszakában azt mondogatták, hogy túlságosan rágörcsölsz a gyerekre. De valami alapja csak van, legalábbis az én történetem szerint.
51. mézgapaula (válaszként erre: 50. - Duncan)
2012. okt. 26. 14:47

Tehát elég, ha rágörcsölök, hogy ne legyek terhes és máris az leszek?

Mert akkor már teherbe kellett volna esnem akkor, amikor valami oknál fogva ki kellett hagynunk hónapokat.

50. Duncan (válaszként erre: 49. - Mézgapaula)
2012. okt. 26. 14:35
A lelki okoknál általában a háttér a túlzott akarás... akik abortuszt vállalnak, nem görcsöltek rá arra, hogy terhesek legyenek, inkább arra, hogy ne...
2012. okt. 26. 14:33

Sziasztok!


Akik lelki okokkal magyarázzák a meddőséget, magyarázzák már el légyszi azt is, hogy miért van ennyi rengeteg abortusz!

Köszi.

48. Duncan (válaszként erre: 47. - Dórika1980)
2012. okt. 26. 14:16
Mindig vannak jó példák:)
2012. okt. 26. 14:00

Én két inszem és egy egy lombik után lettem várandós a kislányommal,közel 3 év várakozás után.

Készültünk a 2.lombikra és nem görcsöltem rá hogy sikerüljön,jól ereztem magam.Nem is számítottam rá abszolúte.És mégis sikerült,pedig petevezeték elzáródásom is volt.

Ha többedik gyerek akkor ne görcsölj rá nagyon,az biztos csak hátráltat mindent.

46. Duncan (válaszként erre: 45. - 6b006fc769)
2012. okt. 26. 13:48
Persze,sok féle lelki ok lehetséges.
45. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - Dcbc0b4041)
2012. okt. 26. 13:48
Hallottam olyan párról, akiknek tíz évig nem sikerült, mint utóbb kiderült, azért, mert a nő nem érezte jól/biztonságban magukat a lakóhelyükön. Mikor "haza" azaz a szülővárosába költöztek, szinte azonnal várandós lett. Ilyen lelki oka is lehet.
44. Duncan (válaszként erre: 43. - Dcbc0b4041)
2012. okt. 26. 13:42
Ez a gond, hogy tutira emlékszik, hogy nem voltam... most várom a véreredményt.
43. dcbc0b4041 (válaszként erre: 41. - Duncan)
2012. okt. 26. 13:41

Elolvastam mire jó ls hogyan hat.

Inszem esteében szinte majdhogynem lényegtelen lenne ezt beadatni, mert ott a katonák ugyis elkerülik a hüvelyet és közvetlen a méhbe keülnek.

De azért köszönöm:)


Olvastam gyorsan a naplódban meg a hozzászólásaidban, látom bárányhimlősek vagytok. Mi is voltunk tavasszak durva 2 hét volt, nem vagyunk beoltva ellen, direkt.


Ha te már voltál himlős, akkor nem lesz baj. Ha nem voltál az már lehet, de gondolom édesanyád csak emlékszik rá, hogy gyerekként átestél e rajta.

42. Duncan (válaszként erre: 40. - Angica0901)
2012. okt. 26. 13:32
:) köszönöm, bár vannak most félelmeim:(
41. Duncan (válaszként erre: 39. - Dcbc0b4041)
2012. okt. 26. 13:31

Én nagyon szívesen segítenék de nem tudok, ez a Te harcod és Neked kell megvívnod. Van még egy ötletem, van egy szurikúra amit én utolsó próbálkozásként beadattam magamnak és terhes is lettem. Gynevac a neve, van honlapja ezt tudom Neked ajánlani. Gynevac.hu

Nem tudom, hogy ez segített-e nekem de mindenesetre terhes lettem miután beadattam, sőt a 4-ik szuri után terhes lettem az utolsó szurit már babásan kaptam meg:)

40. angica0901 (válaszként erre: 27. - Duncan)
2012. okt. 26. 13:30
deee jóóóó!!!! Gratulálok!!!!
2012. okt. 26. 13:29

Vívódok. Segítsetek.


Egyik felem azt mondja, hogy nem akarok több dokit,szurit,clostit,ultrahangot és bár tudom, hogy spontán doki nélkül meg stimuval sem sikerült eddig sem, nem akarok menni a következőre.


A másik felem, meg épp azért mert magától sem sikerült eddig, azt mondja, hogy igenis mnni kell, nem szabad most feladni.

38. Duncan (válaszként erre: 36. - Angica0901)
2012. okt. 26. 13:27
Nálunk minden kivizsgálásra került és semmiben nem volt "hiba" mégis 3 év kellett a picihez.
37. Duncan (válaszként erre: 35. - Dcbc0b4041)
2012. okt. 26. 13:26
Szerintem úgy érti ahogyan Én voltam anno. Amikor már csomókban hullott a hajam és felvizesedtem és elegem lett a dokikból, akkor mondtam, hogy most elég. Lesz ami lesz, nem védekeztünk de nem is kifejezetten azért szerelmeskedtünk, hogy baba legyen, hanem azért mert jól esett... megbeszéltük, hogyha nem lesz gyerek akkor gyerek nélkül folytatjuk az életet tovább.
36. angica0901 (válaszként erre: 25. - Dcbc0b4041)
2012. okt. 26. 13:25

Persze már, hogy nem azt jelenti. Nem is azt mondtam, csak azt, hogy nálam az első az teljesen félvállról vette az egészet, a második meg mindig csak azt hajtogatta, hogy próbálkozzunk tovább. Úgy mondta ezt, hogy a TSH-m ekkor 6,22 volt. Aztán jött a mostani nőgyógyászom, + egy jó endokrinológus. Mindenesetre ezt a progi krémet csoda krémként tartják számon. Bár nálam ugye annyi minden volt, hogy nem tudom, végül melyiknek köszönhetjük a kis drágánkat.

Ha tényleg minden kivizsgálásra került, és minden rendben, akkor sajnos nem tudok tippeket sem adni.

35. dcbc0b4041 (válaszként erre: 31. - E05f0d7921)
2012. okt. 26. 13:24

De mi az, hogy feladták?????


Feladsának számit ha már ugy érzem, hogy nem akarok menni inszeminációra, lesz ami lesz, csak éljük az éltünkaet?

34. Duncan (válaszként erre: 33. - Dcbc0b4041)
2012. okt. 26. 13:24
De mi védekeztünk:D elvileg odafigyeléssel, szeptemberig működött is:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook