Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire hatékony az Escapelle tabletta? Lehetek terhes? Segítsetek kérlek!! fórum

Mennyire hatékony az Escapelle tabletta? Lehetek terhes? Segítsetek kérlek!! (tudásbázis kérdés)


2012. okt. 31. 19:17
köszönöm mindenkinek a segítőkészségét, egy hét késés után megjött a mikulás. így már azért nyugodtabb vagyok.!
2012. okt. 29. 14:33

köszönöm válaszaitokat!


Kedves syd24!

privát üzenetedre válaszoltam, remélem megnyugtató volt!:)

21. syd24
2012. okt. 28. 12:15

Október 20-án együtt voltam a barátommal, kiszakadt az óveszer. 2 óra elteltével bevettem az escapelle-t, azt hozzáteszem, hogy október 18-án múlt el a menzeszem. október 24-én este megjött újra a gyógyszertől, 2 napig elég erőteljesen véreztem. még 1 hetem van addig, hogy tesztet csináljak ... de nagyon félek, nem szeretnék még babát. Soha nem történt még ilyen.

Nyugtassatok meg kérlek ...

Előre is köszönöm mindenkinek!

2012. okt. 26. 20:41
Ha együttlét utáno nap kellett volna megjönni,nem valószínű, hogy emiatt nem jött meg eddig. Van ismerősöm aki vett be Escapellet, azóta már óvodás a kisfia...de tudok olyat is aki bevette és nem lett utána terhes...szóval vagy igen-vagy nem. Majd kiderül. Ha nem jön meg 1 hónap múlva sem akkor tesztelj
19. Vigyorex6 (válaszként erre: 18. - Veronikababa)
2012. okt. 26. 09:04

Minden megeshet, de jó időben vetted be a tabit. Azt azért tudni kell, hogy lórúgásnyi hormonmennyiség van az eseményutáni tablettákban, így felboríthatja a ciklusodat akár hosszabb időre is. Nincs maximuma a késésnek. Lehet 1 nap is, de lehet egy teljes cikluskimaradás is akár.

Ha nem jönne meg továbbra sem, akkor az aktustól számítva 2 hétre ha tesztelsz (12-16 nap az esetleges ovuláció miatt), akkor ki kell mutatnia a tesztnek a terhességet is.

2012. okt. 25. 22:37

negatív hozzászólásokat figyelmen kívül hagyom, de ha tudni akarod tarka-barka, nem vadidegen volt az alany!


köszönöm a válaszaitokat, és azt is, hogy ilyen hamar írtatok.

kedves eperlevél! te válaszod a legmegnyugtatóbb, köszönöm! de maximum mennyit késhet így? és a 2-3 hetet a tabletta bevételétől kell mérni a teszthez?

2012. okt. 25. 21:19
hmm...én várandós maradtam a tabletta ellenére is, 26 óra múlván vettem be...
2012. okt. 25. 21:17

ja tanult az biztos....


amúgy én sem vagyok még nagymama korú:)))).

15. 2b2a4a10d2 (válaszként erre: 2. - Veronikababa)
2012. okt. 25. 21:12
Nyugi, ne magyarázkodj, semmi közünk hozzá amúgy se. Nem vagy terhes, ugyan már, kicsit megbolygatta a hormonháztartásod a tabletta, ennyiről van szó. Nyugi, nyugi, nyugi!
14. Vikó 26 (válaszként erre: 7. - 94c8ef5ec2)
2012. okt. 25. 21:09

Ez még nekem is sok,pedig nem vagyok még annyira öreg!

Dehát ilyen az élet ez egy más világ!

Kb 12 év mulva nem tudom hogy állok majd a tèmához,mikor tini lesz a lányom!

13. eperlevél (válaszként erre: 2. - Veronikababa)
2012. okt. 25. 21:08
azt írtad,h. szombaton történt, vasárnap kellett volna megjönnie, hétfőn vetted be a tablettát-mivel már a ciklus végén voltál, túl voltál a peteérésen, tehát amúgy is nagyon kicsi esélyed lett volna teherbe esni...de bevetted a tablettát, ez biztos,h. felborítja most a ciklusodat és a teszt még különben sem mutatna semmit....
2012. okt. 25. 21:08
Nem jelent 100% védelmet. Minél előbb vegyél tesztet és menj dokihoz, ha pozitív lesz.
2012. okt. 25. 21:07
Egyéjszakás kaland, nincs abban semmi rossz :) Sőt!
10. katie_rose (válaszként erre: 8. - Vikó 26)
2012. okt. 25. 21:04

Azért ez nem egészen így van. :)

minden egyes órával kisebb eséllyel hat. de ezt fel is tüntetik a tájékoztatóban.

2012. okt. 25. 21:03

Szerintem mindenki volt fiatal és mindent ki kell próbálni! :D Biztosan tanult a hibából és nem fog többet ilyen kalandokba keveredni.


Egyébként kedves kérdező szerintem próbálj megnyugodni, mert végülis időben sikerült bevenni a tablettát és azért nem mindig olyan könnyű teherbe esni.

2012. okt. 25. 21:02

Ha az aktus után 72 óràval bevetted akkor jó vagy!

Lehet a tabletta zavart meg,azért nem jött még meg!

2012. okt. 25. 20:59

Most nem azért kiakadtam, milyen már az, hogy huppszzzz lefeküdtem egy fiúval. Tök idegennel, csak úgy????Most meg megy a pánik, hogy terhes vagy-e vagy sem, és ha még valami extrát is elkaptál......

Nekem ez magas, de lehet maradi vagyok:D.

2012. okt. 25. 20:56
Elvileg ha 72 órán belül veszed be, akkor hat. Azon ne csodálkozz, ha megzavarta a ciklusodat esetleg, mégiscsak hormonokról van szó. Persze biztosat csak a terhességi teszt és a nődoki tud mondani kb. két-három hét múlva.
2012. okt. 25. 20:55

50% - vagy igen, vagy nem :)


Tesztelj!

2012. okt. 25. 20:55

50%


Medve anyám...

2012. okt. 25. 20:53

sok volt a pia:)))


előbb gondolkodjunk már!!!!



vegyél tesztet!

2012. okt. 25. 20:50
lefeküdtem egy fiúval szombat este, de pechemre elszakadt a gumi.. mivel vasárnap nem volt patika, hétfő reggel tudtam csak bevenni az escapelle tablettát, amit felírt a doki..körülbelül 37-38 órán belül sikerült bevennem. vasárnap kellett volna megjönnie a menstruációmnak, de azóta sincs semmi jele, hogy készül megjönni.. szerintetek lehetek terhes?? kérlek segítsetek!! egyébként nem tudom, mi volt velem aznap, teljesen elítélem az ilyen egy éjszakás dolgokat! ez volt az első, de soha ilyet nem szeretnék, főleg így! nagyon kérlek titeket, segítsetek, hány %, hogy terhes lehetek??
2012. okt. 25. 20:50
Mennyire hatékony az Escapelle tabletta? lehetek terhes? segítsetek kérlek!!

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook