Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meddig mehet el egy tesitanár? Ti mit tennétek a helyemben? fórum

Meddig mehet el egy tesitanár? Ti mit tennétek a helyemben? (beszélgetős fórum)


1 2
37. Kis Cidri (válaszként erre: 36. - D566059ddf)
2012. okt. 29. 13:06

Végül jól döntöttél. A tanárral nyugodtan meg tudod beszélni a problémáidat megfelelő hangnemben.

Azért figyeld a kislányodat, mert még nagyon fiatal és nem tudja pontosan, hogy bizonyos közeledések miért is vannak. Finoman esetleg elbeszélgethetsz vele a férfi-nő kapcsolatról, persze az ő nyelvére lefordítva.

2012. okt. 28. 17:12
Köszönöm a sok hozzászólást! Eddig az osztályfőnökkel sikerült beszélnem. Szerinte a Dani bácsi egy nagy gyerek, viszont abban egyet értett velem, hogy külső szemlélőként igen félreérthetőek ezek a helyzetek. És igen, egy fontos szempont lehet amit írtatok, hogy a gyerek hogyan éli meg. Imádják a gyerekek. Csüngnek, lógnak rajta, többek között a lányomat is, aki egyébként is egy kifejezetten olyan típusú gyerek, hogyha egy felnőttől kitüntető figyelmet kap, utána levakarhatatlanná válik. Beszéltem is a lányommal ezzel kapcsolatban. Csak az a baj, hogy amíg a tanár ezt engedi, hát addig valószínűleg nem is lesz változás. Biztos én vagyok maradi gondolkodású, de talán egy 7-8 éves kislánynak nem ezt kellene megszoknia. Mi teljesen más világban nőttünk fel, amikor a tesitanárunk megjelent, az utolsó hajszálunk is vigyázva állt. Nem mondom, hogy ez a helyes tanítási módszer, sőt....de azért a ló túloldalára sem kellene átesni. Pillanatnyilag próbálok lenyugodni, higgadtabb fejjel végig gondolni a történteket, infót gyűjteni, és őszi szünet után a Dani bácsival fogok beszélni.
35. d71ef05a8e (válaszként erre: 28. - Minocska)
2012. okt. 28. 14:09

Fontos dolgokat írtál le.


Ezért is gondolom, hogy első körben a tanárral kell beszélni, azután, ha nem változik semmi, a többi szülővel, ha ezután sem, akkor komoly lépéseket kell tenni az igazgató, az iskolafenntartó, a gyermekvédelem felé.


És igen, fontos, hogy a gyerek hogy éli meg mindezt. Ha kicsit is rosszul, akkor azonnal abba kell hagynia a tanárnak ezt a viselkedést, akkor is, ha a legcsekélyebb rossz szándék sincs benne. Egyébként szerintem egy egészséges pszichés állapotú gyerek is el tudja különíteni a szeretetteljes simogatást a benne feszültséget, rossz érzéseket és szorongást keltő molesztálástól. Más kérdés, hogy utóbbiről nem fog beszélni egykönnyen.


Épp ezért nem is tűrik el a gyerekek akárkitől a kedveskedést, simogatást.

34. d71ef05a8e (válaszként erre: 27. - Libalány)
2012. okt. 28. 14:05

Mert ha a felnőtt ilyen kulturálatlan módon tudja csak megoldani a vélt vagy valós problémáit, akkor milyen problémamegoldási stratégiára tanítja ezzel a gyerekét?


Nem az a kérdés, hogy kell-e lépni az ügyben. De nem az utcasarkon való megveretés a célravezető. Ha merőben tárgyilagosan nézzük, akkor márcsak azért sem, mert egy "szimpla" huligántámadásnak is vélheti a tanár, és nem kapcsolja össze a saját tetteivel, tehát mégcsak nem is változna a helyzet. Viszont a szülő, aki felbérelte a verőlegényeket, könnyen bajba kerülhetne.

33. acuko (válaszként erre: 32. - Acuko)
2012. okt. 28. 00:02
ja! megkerült.. :)
32. acuko
2012. okt. 28. 00:01
Hol van az első, az 1-es hozzászólás, vagyis a fóruminditás?? Na, hol??
2012. okt. 27. 23:00
Amúgy a kislány hogy viselkedik? A gyerekek rendkívül érzékenyek. Sokkal előbb észreveszik a természetellenes viselkedést, mint a felnőttek. Kedveli a tanárt, vagy viszolyog tőle? Őszintén elfogadja, vagy vannak fenntartásai?
30. Minocska (válaszként erre: 29. - Libalány)
2012. okt. 27. 22:53
De mondják, hogy milyen gyönyörű, és szép a szeme, álomszép nagylány lesz belőle... A csókos száj egy kifejezés, semmi több. Szépen rajzolt, íves szájra mondják. Amire te gondolsz, az a csókolni való száj. Ez valóban csúf lenne, ha idegen férfi mondaná rá a kislányra. Utána kell járni a dolognak. Ha a szülőt zavarja, akkor igenis mondja meg a tanárnak, hogy túl közvetlennek tartja a viselkedését.
29. libalány (válaszként erre: 28. - Minocska)
2012. okt. 27. 22:49
azért a női tanárok ritkán mondják egy nyolc évesnek,hogy csókos szája van...
2012. okt. 27. 22:43

Nem az igazgatóhoz kell menni, hanem a gyerekvédelmishez. Minden iskolához ki van rendelve egy, még ha nem is tölti ott minden napját, mert esetleg van más sulija is. De van ügyfélfogadási ideje, és telefonszáma, amit kötelesek megadni az iskolában, ha kéred. Ha nála teszel panaszt, neki hivatali kötelessége utánajárni a panasznak. Ezenkívül hatásköre is van ahhoz, hogy "ügyet csináljon" a dologból.

De:

Lehet, hogy félreérted a dolgot, és igenis a tanárral kellene beszélned, hátha akkor megnyugszol. Ha egy női tanár tenné ugyanezt, fel sem merülne benned semmi rossz, csak azt gondolnád, milyen kedves, anyás típusú a tanító néni. Vannak anyás típusú pasik is. Lehet egyszerűen ilyen a stílusa. A mi iskolánkban is van egy hasonló tanító bácsi, de soha senkiben fel sem merült a gyanú, hogy nem a hatalmas, gyermekszerető szíve vezeti erre a viselkedésre. Engem is tanított, és nagyon szerettük. És ő is szokott homlok puszit adni, sőt, kézpuszit is, és olykor át is öleli a gyerekeket. Soha semmilyen rossz érzésem nem volt a közelében, és a lányaimnak sem volt. Ő egyszerűen ilyen. Elolvad a kicsiktől, ezért lett férfi létére tanító, és nem tanár. Persze van hátránya a dolognak. Annyira lágy a szíve, hogy a gyerekek könnyedén felpuhítják. Így az ő osztályából kikerülő gyerekek felsőben nem hoznak olyan eredményt, mint egy keményebb kezű tanítótól felsőbe kerülő gyerekek. De kétség sem fér a jó szándékához.

2012. okt. 27. 22:29
hát lehet,hogy drasztikus,de nekem nincs jobb ötletem.Egyébként miért ne működne?
26. d71ef05a8e (válaszként erre: 25. - Moonlight13)
2012. okt. 27. 12:24
Egyetértek.
25. moonlight13 (válaszként erre: 24. - Libalány)
2012. okt. 27. 12:18
Jobb ötletet adj szegénynek! Azért ez nem egészen így működik, ahogy Te leírod!
2012. okt. 27. 09:20
hát én nem sajnálnám rá a pénzt,hogy valakik egy sötét utcában elbeszélgessenek vele,hogy utána már csak annyit tudjon mondani a hátralévő életében a hamura,hogy mamu. Megőrültél?A saját gyerekeddel csinálja ezt,és még gondolkozol???
2012. okt. 27. 09:20
hát én nem sajnálnám rá a pénzt,hogy valakik egy sötét utcában elbeszélgessenek vele,hogy utána már csak annyit tudjon mondani a hátralévő életében a hamura,hogy mamu. Megőrültél?A saját gyerekeddel csinálja ezt,és még gondolkozol???
2012. okt. 26. 14:47

A tanár túllépett egy határt, akár valóban beteges hajlamú, akár nem.


Én innen messsziről nem gondolok a legrosszabbra, de ilyesmit NEM tehet, sem kézcsók, sem "udvarlás", sem puszilgatás, a legalapvetőbb nevelési etikába nem fér bele és kész.


Kínos az ügy, nem könnyű helyesen kezelni, és nem könnyű megemlíteni, vagy szemtől szembe bezsélni róla a tanárral... de azért előbb ezt próbáld meg. Ha nincs változás, azonnal igazgató.

21. moonlight13 (válaszként erre: 20. - Kis Cidri)
2012. okt. 26. 14:19
Igen, azért nem egyszerű a helyzet... Ezért kellene a többi szülővel is egyeztetni.
2012. okt. 26. 13:09
Mielőtt dühöngsz és gyanúsítasz gyűjts információt. Számolj azzal is, hogy egy ilyen híreszteléssel mit okozhatsz másnak.
19. Anesi (válaszként erre: 1. - D566059ddf)
2012. okt. 26. 12:58

Az osztályfőnök biztos beszélt a tanárral?Mert ha igen,akkor legalább annyit megtehetne,hogy nem engedi át a másik osztályba tesizni a lányod.Nem is hallottam még ilyet!

És bármennyire szimpi a lányod neki vagy szereti(nem rossz értelemben)akkor sincs jogában puszilgatni.Én tuti ráborítanám az asztalt!És ha nincs változás akkor a Dirire!

18. Kis Cidri (válaszként erre: 1. - D566059ddf)
2012. okt. 26. 12:49
A kislányoddal beszélgettél már, ő hogyan reagál a tanár megnyilvánulásaira. Ha okosan kérdezel, akkor rájöhetsz, hogy tényleg csak szereti a kislányodat, vagy inkább mást akar.
17. moonlight13 (válaszként erre: 15. - 388b941089)
2012. okt. 26. 12:41
Sajnos ebben lehet igazad van, ezért kellene több szülővel egyeztetni, és együtt bemenni az igazgatóhoz, hátha úgy többet sikerül elérni.
16. moonlight13 (válaszként erre: 1. - D566059ddf)
2012. okt. 26. 12:40
Én mennék az igazgatóhoz! Lehet, hogy másnak is volt már hasonló panasza. Vagy a szülőkkel próbáld egyeztetni, hátha más is hallott már erről.
2012. okt. 25. 20:09
amúgy sajna ezt nagyon nehéz bebizonyítani, az igazgató is valszeg a tanár mellé fog állni.. más szülõk nem panaszkodtak?
14. 388b941089 (válaszként erre: 1. - D566059ddf)
2012. okt. 25. 20:06
Szerezz bizonyítékot és menj az igazgatónőhöz, a férjed pedi beszélgessen el azzal a beteg állattal... ha az...
13. 2b2a4a10d2 (válaszként erre: 1. - D566059ddf)
2012. okt. 25. 18:46
Férjed nem tudna a tanárra hatni? Az én párom a szart is kiverné az ilyen tanárból. Felháborító.
12. mirror
2012. okt. 25. 18:09

Bár nekem nincs gyerekem, de az ajtót rontottam volna rá az igazgatónőre...

Békésebb megoldás amit lentebb írtam, aztán idővel meglátod mi történik. Szerencsés vagy hogy a kislányod elmeséli ezeket a dolgokat! Sok gyerek soha nem merné elmondani...

11. Vigyorex6 (válaszként erre: 10. - D566059ddf)
2012. okt. 25. 18:08
Ettől függetlenül az iskolán belül bárhol szóba elegyedhet a lányoddal.
10. d566059ddf (válaszként erre: 7. - Mirror)
2012. okt. 25. 18:07
De ezt megtehetem, sőt meg is fogom!
9. d566059ddf (válaszként erre: 6. - Vigyorex6)
2012. okt. 25. 18:06
Másik iskolába biztos nem fogom vinni egy ilyen idióta miatt!
8. 34c48a3825 (válaszként erre: 4. - *babyboy*)
2012. okt. 25. 18:04
Pontosan. Minden intézkedést, azonnal.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook